Do kolika školek se může podat přihláška?

lenkazdenek
11. led 2010

Ahoj,omlouvám se jestly tady stejný téma je. Maminky nevíte do kolika školek se může podat přihláška? Někdo říká jen jedna a počkat na vyjádření někdo že klidně do víc,jak to teda je? U nás přichází v úvahu víc školek,jenže jelikož malý budou 3 roky až v listopadu tak nevím kde jí vezmou.

lenkazdenek
autor
20. led 2010

Majenka chápu,my máme štěstí,že to jsou v podstatě 2 měsíce po 800 kč 😉 hlavně aby mi jí vzaly 😅

kijonkova.k
20. led 2010

holky,odpověd ředitelky M3 u nás na mou otázku,kdy jít s malou k zápisu.Dcera je narozena 29.2.08

Dobrý den paní Nuhálová,
vzhkedem k tomu, že Vaší holčičce budou teprve 2 roky Vám doporučuji
následující: zapsat Vaši holčičku až v v příštím roce, protože do mateřské
školy jsou přijímány děti od 3 let. Zápis bývá obvykle začátkem dubna a děti
jsou přijímány od 1.9. Vašemu dítěti by v době nástupu do Mš bylo 3 roky a 7
měsíců. Pokud byste ,ale potřebovala nastoupit do práce dříve, musela byste
se opakovaně zajímat o to, zda se místo ve školce neuvolnilo. Pokud by se
někdo odstěhoval, bylo by možné na uvolněné místo někoho přijmout
Přeji pěkný den
Ivana Buchtová

lucisa
21. led 2010

lenkazdenek, vy máte tak drahé školné? tak to je síla. já platím 272 kč měsíčně + stravné (celodenní 2x svačinka, oběd - kolem 400 kč, +- podle počtu dní v měsíci)

a ten poplatek se asi platí všude, školka tím přichází o prachy. my máme jednu maminku (taková socka rodina bohužel, nejvíc to odnáší dítě), která tam dala kluka až jako předškoláka, takže ho vzít museli, bez školného, platila mu jen ranní svačinku a ze školky ho brala už kolem 11 hod., u zápisu byli, chtěli odklad, takže další rok zadarmo ve školce. ale proč to píšu, loni ještě aspoň občas chodil, letos byl asi 10x v září, 5x v říjnu a od té doby ani ťuk. zabírá místo, neplatí školné a rodiče na to se...u. a to prý když je odklad, je ta školka skoro povinná, měla by to hlídat sociálka, ale nemá žádné páky na to, aby je donutila ho tam dávat a vyloučit ho taky nemůžou, dost problém.

zlatka
22. led 2010

Tak my bydlíme na vesnici a tady je nedostatek míst, takže je-li maminka doma s dalším miminkem(což mi vyjde na měsíc skoro přesně), tak zkrátka do školky nevezmou, mají přednost maminky, co jdou do práce, což je pochopitelný, ale není šance ani ve vedlejší vesnici, tam je školka větší, ale zase mají v požadavcích trvalý pobyt. A Olomouc taky moc slavná s místama není.Tak taky nevím, jestli mám vůbec k tomu zápisu v květnu chodit, snad jen pro jejich evidenci, statistiku, jak na tom jsou s místama???????

pajdula
22. led 2010

Tady je u nás (Praha - východ)je ta částka za školku 400,- Kč měsíčně a pak se k tomu platí 28,- Kč za celodenní jídlo, takže by jsme si zaplatili vlastně 4 měsíce bez jídla. A budu se snažit dohodnout, jestli by tam nemohl začít chodit na těch pět dní v měsíci, aby si trošku zvykal... no uvidíme, jak na tom budou se stavem. Ale ve všech třech školkách mi řekli, že mají plno a určitě zase plno bude. A jak píše Zlatka, přednost mají maminky samoživitelky, pak ty co jsou do práce a trvalé bydliště podmínkou. Jedna školka dokonce má věk 4 roky, takže jestli dorazí víc čtyřletých dětí, tak jsme asi taky bez šance... ale necháme se překvapit.

majenka
22. led 2010

Tak se mi dneska ptala kamarádka ve školce, když tam vedla malou...udržovací poplatek se opravdu platí od září do doby nástupu dítěte (u nás 6 měsíců). Školné je 390 Kč, ale to udržovací je o něco větší-nevěděla, zda o 100 nebo 200 Kč-prý proto, že je to nadstandartní služba 😅 . A 3 měsíce před dovršením 3 let může začít chodit na těch 5 dní v měsíci...

A kritéria u nás:

Zohlednění podaných žádostí:

1. děti v posledním roce před začátkem povinné školní docházky

2. přítomnost sourozenců na MŠ (pokud se hlásí více dětí z jedné rodiny - či pokud již sourozenec na mateřskou školu chodí)

3. děti přihlášené k celodenní docházce

4. opakované žádosti

5. termín nástupu dítěte do MŠ

V termínu vyhlášení zápisu nerozhoduje:
• datum podání
• pořadí podané žádosti

naty.motylek
25. led 2010

ahoj holky mužu se zeptat u nás v Prostějově je zápis do školky tedka v březnu a malá se narodila až koncem ledna.Když se nastupuje v záři myslite že si to misto budu muset platit do ledna,abych si ho udržela nebo ne.Mužete mi poradit a kolik asi

shariii
25. led 2010

Tak já jsem se úplně přesně nedozvěděla jak je to s tím počtem přihlášek ani po obvolání a návštěvě několika školek. Bylo mi řečeno, že "by se měla podat jen jedna, ale nikdo mi nezakazuje podat jich víc", takže to je taková odpověď, že si z toho každý může vzít co chce. Jinak jsme z Prahy 8 Bohnic a poptávala jsem se tedy ve školkách v Bohnicích.
Malou mám narozenou na konci prosince, takže šance je prý naprosto minimální, kdyby jí tedy náhodou vzali tak bych musela platit od září udržovací poplatek, ale spíš ji asi nevezmou a to pak budu volat v průběhu roku, jestli se náhodou někdo třeba neodstěhoval a neuvolnilo se tak místo. Takže já pořád nejsem rozhodnutá jestli dávat víc přihlášek nebo ne, protože na Praze 8 jsou zápisy v jeden den, takže to za prvé budu mít dost hektický, všechny školky oběhnout a za druhé pak budu asi muset u doktorky platit za každé razítko zvlášť a to se mi nechce, když stejně šanci na přijetí moc nemáme.
Je to opravdu bída a už z toho skoro nespím, protože babičky nemáme, druhé mimčo neplánujeme a pokud nenastoupím na konci prosince do práce tak o ni přijdu a k tomu hypotéka na krku a na sokuromé školky nebo profi chůvy prostě nemáme. Jak to budete řešit vy, když vám děti nevezmou a přitom se máte vracet do práce?

lenkazdenek
autor
25. led 2010

Sharii,my jsme taky z 8 z ďáblic,teď sem se dověděla,že jelikož mají Ďáblice vlastní saosprávu tak krom ďáblický školky,nás nikde přednostně(jako že místo bydliště praha 8) nevezmou 😠 ve středu se jedu mrknout do kobylis a zkusím to ,někde jsou zápisy i v jiné dny nebo jsou třeba jedny i dopoledne ... já budu zkoušet jednu školku v kobylisých a druhou ve starých ďáblicích kam spadáme,práci mám od září tak prostě školku najít musím ,chůva ani soukromá školka nepřipadaj v úvahu,babičky sice jsou ,ale obě pracujou do 4 do odpoledne,dědečkové to samý a dát jí prababičkám kterým je přes 80 nepřipadá v úvahu-těžko říct kdo by na koho víc dohlížel 😅

lenkazdenek
autor
25. led 2010

Jo ještě mě v mc říkaly,že volnější bývaj školky na P4,ale nevím v jaké části,že když je na 9 plno tak doporučujou zkusit na P4

vendy01
25. led 2010

Sharii, mluvíš mi z duše, jsem na tom úplně stejně, jen jsme začátkem prosince. Druhé mimi v nedohlednu, hypotéka na barák atd.... Pokud nás nevezmou, plánuju pracovat alespoň na půl úvazku, abych o práci nepřišla a pak se uvidí...

shariii
25. led 2010

Lenkazdenek, no jo, cožpak o to, prý jsou relativně volnější i školky v centru, na Praze 1 třeba, ale pokoušet se jí dávat někam, kam by byl problém s dojížděním, to bych si moc nepomohla. I pokud seženem školku v blízkosti bydliště nebo práce, tak už budu mít problém stíhat vyzvedávat do zavíračky a ještě to skloubit nějak s dojížděním to by asi nešlo.
Vendy, no kdyby šel alespoň ten půl úvazek, to v mé práci nepůjde, buď nastoupím na celý nebo skončím, takže to vidím na nějakou brigádu o víkendech a po nocích.

lenkazdenek
autor
25. led 2010

sharii,kamarádka dávala dcerku někam v bohnicích a to má doma mičo a holčičku přijaly,ale jaká školka to bylo to netuším.
My to máme tak ,že do školky bude vozit manžel jelikož já budu dělat od 6 a to nikde otevřený školky snad nejsou a vyzvedávat budu já,protože budu končit po 2 odpoledne takže aspoň tak,v těch ďáblicích by mohly vyzvedávat i tchánovy,ta školka je ob 2 baráky.

majenka
25. led 2010

Naty.motylek: podle mých informací si budeš muset platit udržovací poplatek od září do ledna. U nás cca 500 Kč (navýšený poplatek za školku, který je 390 Kč).

majenka
25. led 2010

Holky, takže máme nové informace k přihláškám do školky přímo od paní ředitelky, která zápisy dělá.
1) rozhodně doporučuje jít k zápisu letos-na 99% Aničku nevezmou, když je až v únoru-ale příští rok ji tím pádem vezmou přednostně
2) u zápisu zdůraznit, že žádám o školku od února 2011 (školky většinou automaticky vypisují, že rodič žádá od září)-pak by se NEPLATIL ten udržovací poplatek září-únor. Jakmile tam rodič uvede (tedy spíše neuvede předchozí), tak se bere, že žádá školku od září a tím pádem MUSÍ platit ten zmiňovaný udržovací poplatek

shariii
26. led 2010

lenkazdenek, tak to by me zajímalo co to bylo za školku....no ale to bylo asi už vloni ne, za rok se to zřejmě změnilo. Já navštívila nebo obvolala všechny bohnické školky a všude stejné info, že na 99% jsme bez šance, ale k zápisu přijít máme a pokud by se někdo odstěhoval budeme v pořadí. Na jedné školce mi teda dokonce natvrdo řekli, že zapisují jen děti narozené do 31.8.2007, takže tam mi jí ani nezapíšou!

naty.motylek
26. led 2010

majelenka-ahoj děkuju to mě asi nejvic stejně řeknou ve školce nějaké ty informace

lenkazdenek
autor
27. led 2010

Tak mám novinky,u nás dfo doby než jsem řekla,že jsem Z prahy 8,ale z jiné čtvrti tak to vypadalo dost nadějně,že by jí vzaly,jenže spádově máme mít školku v ďáblicích takže to máme zkusit tam,že tady nás nevezmou... škoda školka to byla moc pěkná a malý se tam líbilo,pěkně vřískala,když sme měli jít domu 😅 no tak zkusíme ještě ty starý Ďáblice a budem doufat,že tam bude místo 😔

daisy1
28. led 2010

je důležité, aby i otec měl trvalé bydliště v místě školky? Zatím ho mám jen já..

petrunka01
28. led 2010

nevím to jistě,ale logicky mi vychází,že důležité je,aby v místě školky mělo trvalé bydliště dítě.To přece prochází přijímacím řízením..takže bydliště otce bych neřešila

daisy1
28. led 2010

no dcera ho ma taky v miste bydliste, to jsem tak nejak povazovala za samozrejmy, ale nenapsala

akdar
1. únor 2010

lenkazdenek-ahoj, prosím tě nebyla sis okouknout školku Štěpničnou nebo Šiškovu? My jsme s malým nestihli dny otevřených dveří neb jsme oba chytli střevní virózu ☹, tudíž jsem je neobhlídla a nevím, kam zkusit podat přihlášku. Chtěla jsem se jen zeptat, jak se ti ta školka zamlouvala. Jinak jsem četla od nějaké maminky v diskuzi, že je lepší podat jen jednu přihlášku, že všechny přihlášky z MŠ na Praze 8 se sejdou na městské části, tam prý ty duplicitní přihlášky jakoby odloží stranou a nejdříve řeší ty přihlášky, co jsou jen jednou. Z toho jsem pochopila, že pokud se dá víc přihlášek, dostaneš se jakoby na konec pořadníku. Snad jsem to napsala srozumitelně ☹ 😉

lenkazdenek
autor
1. únor 2010

Akdar,my byli jen v jedný,mám dojem bojasova,fakt krásná školka,kdyby sme bydlely na sídlišti v Ďáblicích tak prej není problé(otvíraj nový třídy a ani nevadí,že je malá v listopadu),jenže my máme trvalý až dole ve straých takže se budem muset hlásit tam,jinde nemáme šanci,tak sme se byly pozeptat tam a prej by to mělo bejt bez větších problémů,že maj 6 tříd..... tak snad to vyjde.
Mě bylo řečeno ,že přihlášek si můžu dát kolik chci jen pak musím dát vědět kde mě příjmou,ředitelky se scházej a prej prohazujou děti aby bylo blíž bydliště atak,ale ta bojasova fakt krásná-měla jsem tam jít v zimě dělat na poloviční uvvazek do kuchyně,jenže jsem nesehnala pro malou na 5 hodin denně hlídání... nebo teda takový aby se to finančně vyplatilo.

kiaa
3. únor 2010

Ahoj,
byla jsem se podívat ve školce Bojasova, prostředí ušlo, z učitelky jsem měla dost divný dojem. Vyzývala rodiče, co přišli s dětmi na zápis, aby si jejich děti nehrály s hračkami ze školky. Což je u zápisu dost divný. Každopádně tam
budou otvírat 2 pavilony místo Policie, takže by tam šance mohla být.
Šiskovu jsem bohužel nestihla ( obě děti byly nemocné), takže kdyby měl někdo reference budu ráda.
Pak jsem byla ve školce Chabařovická, ta se mi líbila úplně nejvíc, krásné prostředí, milé učitelky, zajímavý jídelníček atd., jenže berou jen děti ze sídlště.
Navíc my se budeme stěhovat do Kobylis až po zápisu, takže teď nemáme trvalé bydliště Praha 8, takže mi jí prý asi nevezmou nikam ani jako předškolačku 😕 Vůbec nevím ,jak to zařidit.

shariii
3. únor 2010

Tak v Bohnicích probíhají zápisy dnes, jenže malá se mi probudila s teplotama, hlídání se mi zatím nedaří sehnat a brát jí s horečkou čekat někam ve frontě tedy nebudu. Tak jsem zjišťovala jak to je, pokud z vážných důvodů nestihnete zápis a je možnost nechat se zapsat přímo na úřadu P8 do databáze dětí, které mají o školku zájem. Potom vás budou kontaktovat v případě, že se v průběhu roku uvolní místo. Vzhledem k tomu, že mám malou prosincovou a bylo mi řečeno, že na klasické přijetí od září šanci nemáme a budeme právě v té databázi pro případ, že se uvolní místo během roku, tak to asi udělám takhle a zápis dneska řešit nebudu.
Kiaa, možná by toho šlo využít i v tvém případě, na webu www.praha8.cz píšou, že to mohou využít i ti, co se teprve po zápisu na P8 přistěhují...

panterka
7. únor 2010

ahoj všem, mohla bych se vás zeptat, jestli nevíte, kdy s prckem k zápisu? je narozenej 17.4.2008, ale do školky ho chci dát až od září 2011, máme jít už tenhle rok nebo až za rok?

sherry28
7. únor 2010

panterka: Pokud nechcete nastoupit už letos, tak k zápisu příští rok. Zápisy bývají na jaře. 🙂

panterka
7. únor 2010

Sherry, dík😉 a kdyby měl nastoupit v tom dubnu?

sherry28
7. únor 2010

panterka: Tak už letos, ale musela by jsi od letošního září platit udržovací poplatek za místo. 😒

panterka
7. únor 2010

Sherry, ještě jednou dík 😉 takže zápis do školky až příští rok, ale možná si tam radši zajdu už letos, abych zjistila co a jaak 😉