Do školky dáváte punčocháče nebo tepláčky?

slunicko48
28. srp 2010

Ahojky všem

nejak jsme zabredly na nasi diskuzi do tematu teplaky a puncochace.)
u nas ve skolce uprednostnuji a i vyzaduji detem puncochy, pred teplackama a kalhotama.
je púro ne rychlejsi jen navlict oteplovaky a pak je sundat...nez vyslikat teplaky,nandavat puncochy a naopak.

malovani
29. srp 2010

😀

U nás paní ředitelka vyžaduje jedině hrací kalhoty s kapsou na kapesník, jiná volba neexistuje...

zuzik.3
29. srp 2010

Tak já mám teď nachytané tepláky s kapsou, až bude chladněji a budou se nosit oteplovačky tak jí dám punčochy + sukýnku. Co požadují ve školce to zatím nevím.... 😒

malovani
29. srp 2010

U nás právě paní ředitelka sukýnky a zástěrky a šatičky nedoporučila (potažmo zakázala), protože jsou nepraktický a občas i nebezpečný... že jak tam děti běhají a cvičí, tak že se za tu sukýnku holky zaháknou... v praxi zatím nevím, nicméně ty hrací kalhoty s kapsou jsou "nařízené"...

janulle22
29. srp 2010

to je dobre tema, jdeme do skolky, ale nejak nevim co vse bude potreba... tchynka je reditelka na ZŠ, MŠ tak mi nadiktovala seznam, ale je to jina skolka nez do ktere jdeme...tak mam teplaky a presne jak pise zuzik.3 tak pak mu dam jen puncochy...

emicka09
29. srp 2010

@slunicko48 - já dávám gaťky (lacláčky) a ponožky. přijde mi, že to líp luftuje 😀 spíš teď špekuluju, jak to dělat, až bude víc zima..dávat punčošky a říct učitelkám, aby jí je daly pod gaťky, až půjdou ven?? nebo druhé - tlustší- gaťky??

romana29
29. srp 2010

a co budete dávat děckám teď, neříkejte, že je máte doma v punčocháčích? Náš malej chodí doma v trenýrkách 😀 a ve školce je docela teplo, tak jsem myslela, že mu dám kraťase a když půjdou ven, tak bude mít ve skřiňce tepláky, na punčocháče to vidím až bude dlouhodobě zima, né v září - ale jinak každého věc, my jsme horkokrevní bez nemocí, takže jsem spíš pro otužování.
Ty hrací kalhoty můžou být dobrej nápad, hned najdu někoho, kdo mu je ušije, já to teda nebudu, bo je pro mě problém přišít knoflík 😒 .
JInak malej chodil jeden den v týdnu do jeslí a nosili během roku - tepláky, kraťase, punčochy a na tom kraťase.... navenek nevím co....
Mě ředitelka řekla, abych dala co nejvíc různého typu oblečení, protože ráno může být tak a odpoledne tak.....tož si pak vyberte, že? :( nic nařízeno není, jen pyžamo.
Sestřenice má dcerku ve vesnické školce a vůbec ji nepřevlíká, jak přijde, tak je tam celé dopoledne, pak si ji bere domů.

emicka09
29. srp 2010

@romana29 - no tady je už teda docela zima, na trenýrky teda ne ☹ počasí jak v říjnu a ne na konci srpna 😒 punčocháče nemá, ale ty lacláčky a body s dlouhým rukávem.

slunicko48
autor
29. srp 2010

Romi ja se bavila o zimě.ne na ted.

emicka09
29. srp 2010

a co jsou to ty "hrací" kalhoty?

slunicko48
autor
29. srp 2010

u nas na zimu prave vyzaduji puncochace. nevim proc,padny duvod.
kamaradka prave rikala,ze ji nikdo nebude nakazovat,do ceho madite oblikat a ze maly bude mit teplaky a hotovo.
tak sjem chtela jen zjistit co a jak je to jinde

emicka09
29. srp 2010

@slunicko48 - ajotak..tak to u nás není nakázáno nic, chodit tam může jak chce, akorát jsme dostali seznam věcí, které má ve svojí přihrádce - jako bodýčka, tepláčky, punčochy, mikina, ponožky a tak..

poupe
29. srp 2010

taky budu davat co uznam za vhodne,ted je teplo,dam ji teplaky(jestli s kapsickou nebo bez kapsicky,to jim muze byt snad jedno 😝 ) a v zime,ji necham puncochy a teplaky(zalezi jaky tam bude teplo)

malovani
29. srp 2010

Hrací kalhoty jsou jakékoliv pohodlné kalhoty v pase na gumu, materiál je fuk (teplákovina, bavlna, jakoby samet, co kdo uzná za vhodné...). U nás fakt trvá paní ředitelka na hracích kalhotech v pase na gumu, s kapsou na kapesník... Co bude dělat, až někdo přijde v něčem jiném, to netuším...

malovani
29. srp 2010

@poupe No jí jde o to, aby měly v té kapsičce pořád kapesník... Jestli to tak funguje v praxi, to nevím, uvidíme...

slunicko48
autor
29. srp 2010

u nás jsou látkové kapesníky zakázane,mají vsude krabice s papírovýma a smrkají a uztírají se do tech.

prochi
29. srp 2010

Tak u nás tepláky a až bude zima na punčocháče, tak nechávám punčocháče. Ráno přijdem v kalhotech, převlíkneme do tepláků. V zimě - sundáme kalhoty a necháme v punčocháčích. Jsou maminky, které děti převlíkají z těch punčocháčů do tepláků, ale já jsem taková poctivka, co nechce přidělávat učitelkám práci 😅 Přijde mi jednodušší, když jdou ven, že na sebe natáhne jen kalhoty a je to. Né se svlékat z tepláků a ponožek a pracně natahovat punčocháče. Možná až bude starší a zvládne to rychle sám, tak to bude něco jinýho.
No a kalhoty tenhle rok jsem mu dávaly pouze do gumy, protože si to sám zapnout nedokázal a když si představím, jak jedna učitelka zapíná dvaceti dětem kalhoty na zip a knoflík, tak jí nechci trápit.
To samý boty na suchý zip a tak pod.

@malovani u nás taky látkový kapesníky nesmí být, z hygien. důvodů. Děti tam mají papírové, jsou naučené si pro ně chodit a zrovna vyhodit do koše.

slunicko48
autor
29. srp 2010

prochi ona prave kamaradky myslela tak,ze prijde do skolky a pod oteplovakama bude mit misto puncochacu teplaky,jen sunda vrchni kalhoty,zustane v teplakach.proste teplaky msito puncoch

helcenka
29. srp 2010

Tak my jdeme taky od září do školky, zatím na jeden den v týdnu. Ale dostali jsme seznam věcí, které si mají děti přinést.
Co se týká oblečení, tak je tam psáno jen pohodlný hrací oděv, který si může dítě ušpinit. Nařízená je jen obuv a to klasické nazouvací bačkorky bez zavazování. A když jsme se tam byli podívat, tak kluci měli normálka tepláky a tričko a holky taky tak nebo klasika punčocháče, třičko a zástěrku.
My už máme připravené tepláky na gumu s kapsama a tričko a až bude větší zima a bude malej nosit pod kalhoty punčocháče, tak mu sundám ve školce jenom kalhoty a nechám punčocháče. Přesně takhle jsme to dělali celý rok v mateřském centru a pohoda. No a když budou pak v květnu nebo červnu horka, tak bude mít tričko a kraťasy na gumu s kapsou a nebude se muset ani převlékat.

elomanka79
29. srp 2010

ahojky,u nás ve školce mají kluci tepláky nebo punčocháče,je to jedno,holky sukni,šaty nebo zástěrku,nemáme nařízené nic,ale látkové kapesníky jsou taky zakázané....každá máma musí koupit 2x do roka balík papírových kapesníčků....v létě nosí kratasy nebo jsou ve třídě jenom v kalhotkách a ve slipech...... 😉

malovani
30. srp 2010

Jj, u nás taky musí mít samozřejmě kapesníky papírové, ovšem v té kapsičce u hracích kalhot 😀 ...

malovani
30. srp 2010

Holky, ve středu budem chytřejší, zatím sem píšu jen teorii, uvidíme, až vyzkoušíme v praxi a půl dětí bude mít na sobě punčocháče, šaty, sukně, tepláky 😀 ...

romana29
30. srp 2010

😀 to je fakt, schválně pak musíte každá napsat 🙂

brusinka.pusinka
30. srp 2010

no z mojí zkušenosti dle počasí , pamatuji si že syn i v zimě měl jen ponožky a tepláčky neboť tam měli hodně teplo.Ale nosili jsme na cestu do školky a ze školky punčocháče, spíše spodky 😀 od značky Termo 😉 teď se těším jak bude malá už nám babička ušila jednoduché zástěrky ve všech velikostech takže už teď nosíme doma a pak bude mít malá i do školky 😵 😵 😵 😵 😵 Moc se mi líbí holčičky v punčoškách a tričku a nahoru zástěrka 😉 JInak ty papírové kapesníky jsou asi všude 😉

zuzik.3
1. zář 2010

Tak já jsem jí dneska dala tepláky a tričko. Okukovala jsem co mají ostatní holčičky, některé elasťáky, některé tepláky a některé i zástěrky. Tu jsem jí nedávala, je zvyklá z domu na tepláky tak v tom budem pokračovat i ve školce.

zanet2009
1. zář 2010

Mi paní učitelka ze školky taky radila ponožky a tepláčky a malá je na ně i zvyklá z domu, tak je bude mít.

romana29
1. zář 2010

Tak u nás v Hulíně holky většinou něco růžovýho 🙂 - tričko a elasťáky nebo kalhoty a kluci všechno možný 🙂 - já mu dala tričko a tenký tepláky.

lena27
21. zář 2010

teď dávám tepláky a vzimě bude nosit punčocháče. a když jdou ven tak tam má tepláky na ven

mates22
1. říj 2010

ahoj, já to řešila už vloni, ale během roku se to tak nějak vyvrbilo. Paní ředitelka chtěla něco s kapsou na kapesník, ale domluvily sme se s maminkama a každý koupil balení papírovejch a maj je k dispozici. Tím pádem kapsa zbytečná. Nosí tenčí tepláčky, na ven má ještě jedny v šatničce - ale když se nepřevlíkne, nic se nestane. Když je chladněji, tak nocí punčocháče a tepláky (máme samé slabé), které si po příchodu do šatny sundá a veme sukýnku (u kluků bez sukýnky 😀 ). V zimě totéž, jen místo tepláčků má kombinézu, v krizi oteplováky a bundu, ale to se neosvědčilo když je sníh, tak jí pak zalejzá pod bundu a má pak mokrý i punčocháče i triko a musí se komplet převlíkat.