Do školky s afektivními záchvaty. Jak probíhal nástup?

haklicek
26. led 2012

Ahoj maminky,chtěla jsem se zeptat,zda máte některá dítko s afektivními záchvaty?Jestli ano,jak probíhal nástup do školky a jak na to ve školce nahlížely?Zjistila jsem,že mi malou jen tak nikde nevezmou☹Ne všude se s tím chtějí zabývat.V září máme nástup do školky a tak nás to teď dost zaskočilo,tenhle přístup školek.Předem Vám děkuji za odezvy...a přeji krásný den🙂

mamkamarketa
27. led 2012

@haklicek ahoj,ja zkusenost nemam,ale do zari casu dost,treba z toho vyroste,ne?

haklicek
autor
27. led 2012

@mamkamarketa ahoj,snad ano...doufejme🙂Právě sháním nějakou maminku,která zkušenost má...nikoho takového totiž ve svém okolí nemáme:(Ale moc díky za příspěvek...mějte se krásně🙂

mamkamarketa
27. led 2012

@haklicek no co ja vim,tak ve vetsine pripadu to do 3let odezniva. doufam,ze to bude i vas pripad 😉
oni v MS s tim asi moc zachazet neumi. navic ucitelka nejspis nedokaze odhadnout situaci,kdy k tomu dojde. navic ma dalsich treba 15 deti,takze to moc nejde.

doufam,ze to zvladnete zkus se mrknout to batolat- vychova 2+ trochu jinak. treba ti holky poradi

kaculetka
27. led 2012

A jak často záchvaty míváte? Fakt je, že jestli MŠ dítko přijme, je pouze a jen na řediteli (-ce) a vzhledem k tomu, že učitelka je za dítě během pobytu plně zodpovědná, se nedivím, že školky k tomuto takto přistupují. Já osobně se s takovými záchvaty nikdy nesetkala....snad budete mít štěstí a záchvaty buď pominou nebo najdete školku, kde vás přijmou.

haklicek
autor
27. led 2012

@mamkamarketa moc děkuju🙂 No vím o případu,kdy to dítě mněla ještě v 6.letech....tak doufám,že nám to opravdu odezní než půjdeme do školky....

haklicek
autor
27. led 2012

@kaculetka to je různý.....třeba dva tři měsíce je klid a potom máme tři dny za sebou záchvat🙂Já to taky chápu,že mají ve školce obavy....fakt to respektuju.Jenže pro mně je tím situace celkem neřešitelná:(

keba
28. led 2012

@haklicek tak my jsme tyto záchvaty měli taky...........a musím říci že nám opravdu do 3,5 roku odezněli!Takže když jsme nastoupili v zíří do školky byli pryč tudíž jsem to ani nikde neuváděla.......náš Mudr. říkal že to bývá u dětí celkém běžně a že z toho většna dětí vyroste.

haklicek
autor
28. led 2012

@keba tak to je super....já taky doufám,že nám odezní....že nebudeme vyjímka🙂

kamila297
29. led 2012

Omlouvám se, v životě jsem o tom neslyšela. Jak takový záchvat probíhá? Jak se pozná, že je to zrovna afektivní záchvat? Je to přímo nějaká diagnóza?

haklicek
autor
29. led 2012

@kamila297 pozná se to tak,že dítě se "nemůže nadechnout" když pláče...prostě "zapomene dýchat" zmodrá v obličeji...rty a buď neupadne do bezvědomí nebo upadne do bezvědomí na cca 1.min. U nás je to ještě doprovázeno křečí celého těla.

haklicek
autor
29. led 2012

@kamila297 moc díky,hned na to mrknu🙂Jsem zvědavá,co tam píšou....

kamila297
30. led 2012

@haklicek jak jsem se dočetla, dítěti to neublíží, ale pro rodiče to musí být hrůza... držím palce!

haklicek
autor
1. únor 2012

@kamila297 moc děkujeme🙂

detskahrabarna
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
roman7136
27. srp 2013

ahoj,máme synka Matěje 3roky,v poslední době začal omdlévat,není vzteklí,je to klidné dítě,po upadnutí třebas i malem začne plakat až do bezvědomí ,je to strašný pocit,po chvilce se probere s unavou a spavostí,máme o synka strach,od září jde do školky,tak strach přibývá,máte někdo nějaké skušenosti, či rady ,děkuji za každou radu,otec Roman