Dobrá škola v Praze pro nadané dítě, máte zkušenost?

veverun
10. zář 2015

Syn půjde příští rok do školy, a protože je kapku nestandardní osoba (v některých oblastech má dosti akcelerovaný vývoj, je dost napřed před vrstevníky např. ve čtení nebo počítání, ale třeba pozornost, grafomotorika, soustředění - tam má zase ubráno...), navíc dost živel (utahá bez mrknutí oka tři dospělé, nezavře pusu, nevydrží v klidu, uznává pouze přirozené autority...), hledám pro něj vhodnou školu. Bylo nám doporučeno, aby byl pokud možno v menším kolektivu. Vím, že pokud se bude nudit, bude otravovat a vyrušovat, takže to bude blbý pro všechny-pro něj, učitele i ostatní děti, a to bych nerada, nechci, aby školu nenáviděl. Budu ráda za všechny tipy. Nejsem přesvědčená o tom, že nutně musí být ve výběrové škole pro malé vědátory, ale také jsem si jistá, že v běžné třídě bez možnosti nějakého individuálního vzdělávacího plánu nebo přístupu učitele to bude sajgon pro všechny. Děkuji za Vaše tipy a rady.

majatob
11. zář 2015

Zkus se poradit v PPP, pokud jste ještě nebyli, měli by mít přehled o školách, kde mají buď třídy pro nadané děti nebo umožňují individuální vzdělávací plán a umí s ním pracovat.. Mám syna ve třídě pro MND a jsme naprosto spokojení, 17 dětí, učitelka s asistentkou po celou dobu, dělí se ve všech předmětech podle úrovně znalostí, přeskočili v některých předmětech ročník, atd., angličtina a projektové vyučování od 1. třídy, spousta exkurzí a programů... My jsme nadšení a syn spokojený, mají tam výborný kolektiv a není cítit žádná rivalita mezi jejich třídou a ostatními "normálními", ani jim není nějak podstrkováno, aby se cítili nějak vyjímečně. Akorát teda u nás tuto třídu sestavuje paní psycholožka z PPP, bez toho se tam dítě nedostane, nevím jak to funguje jinde, ale zkus se poptat 🙂 Jiank to, že je v něčem napřed a v něčem má velké nedostatky je naprosto normální a je potřeba na těch slabších stránkách pracovat, můžeš se zeptat v PPP i na program HYPO, je zaměřený na soustředěnost a samostatnost při práci a pravidelný režim, jako příprava na školu je naprosto perfektní, my na něj teď jdeme s druhou dcerou a budu ho chtít i pro nejmladšího 🙂 Kdyby tě něco zajímalo, klidně mi napiš do IP 🙂

ludva
4. říj 2015

Prošla jsem si něčím podobným v lednu, týden před zápisem. Váhala jsem, zda syna do školy dát. Je hodně nemocný, ale narozený v létě, starší sourozenci. myslivna mu myslí dobře, ale grafomotorika je špatná. Nakonec jsem byla ráda, že jsme ho vůbec do nějaké školy zapsali, takový byl nášvih. V PPP radili soukromé školy, bilingvní výuku, ZŠ Curie. Ta je pro nás logisticky úplně mimo. Rozhodování Vám vůbec nezávidím, ale máte na něj na rozdíl od nás půl roku čas. Hodně štěstí 🙂

medved09
4. říj 2015

My máme syna s celkově velmi akcelerovaným vývojem. řešili jsme i domácí výuku. Nakonec jsme dali na doporučení PPP a v 6 letech nastoupil rovnou do druhé třídy. Nyní je mu 7, chodí do 3. je suverénně nejlepší ze třídy. Dle kontroly v PPP jde vývoj mílovými kroky - syn je ale ve škole spokojen (menší ZŠ, okraj Prahy - či spíše kousek za ní)- první stupeň ho necháme - má tam kamarády. Od druhého budeme hledat. Syn ale nemá žádné problémy ať už v chování či grafomotorice. Celkově je velmi vyspělý. Šlo tedy spíše o to, aby se nenudil a nebyl ze školy otrávený, než o to, aby nezlobil - to on v podstatě ani neumí 🙂

anlek
21. lis 2016

@veverun Kam jste nakonec dali?

@ludva Kam nakonec chodí?