Doma hodný - poslouchá, ve školce nezvladatelný

snajecka
10. dub 2013

Prosím o zkušenost nebo třeba i tip jak na malého. Doma si ho zkrotím, je hodně režimový, ve školce jsme 14 dní....ale neposlouchá, dělá že neslyší na děti doráží aby na sebe upozornil. Zaplaťbůh neubližuje ... žádný respekt z učitelek. Snažím se ho doma připravovat - musí se poslouchat učitelka! Nezlobí se! a pod...dělá tam naschvály, které si i tahá domů - okamžitě potírám ... ale nejsou tam známky zlepšení spíš si přibírá nové prvky....doteď naučený sám usínat po obídku i večer...ve školce neusne a ruší. Moje milované dítě, které bylo vždy nejposlušnější a nejvycepovanější z kolektivu dětí v naší partě je ve školce sígr. ☹

lucyvivien
10. dub 2013

možná se snaží o pozornost 🙂 Myslím, že to nemá s výchovou nic společného, 🙂

dripik
10. dub 2013

@snajecka taky si myslím, že si vynucuje pozornost, hold si s ním budou muset učitelky ve školce poradit...možná bych si s učitelkou promluvila, že doma je takový a makový a že si k němu budou muset najít nějakou cestu s harnicemi aby věděl co smí a nesmí...promluvu bych udělala preventivně aby si nemysleli, že je to opravdu nějaký nevychovaný sígr...vypadá to, že nástupem do školky jde trošku hlavou proti zdi, možná by bylo fajn si s ním sednout a popovídat jestli se mu ve školce líbí, co tam celé dny dělá, s kým si hraje a vysvětlovat mu proč je pro něj školka prospěšná...držím pěsti...

sonka.77
11. dub 2013

@snajecka možná je vycepovaný až příliš. 🙂 a třeba si pak ve školce užívá "svobody" 🙂 myslím to trochu nadsazeně, je to na učitelkách, aby si ho srovnaly.

veruska007
11. dub 2013

😀 Tak já to mám přesně naopak 😀 . Doma divoký hyperaktivní čert, ve školce klidný, introvertní andílek. 😀

snajecka
autor
11. dub 2013

@lucyvivien
@dripik
@dripik
@sonka.77
Děkuju holky, no s učitelkama jsme sezení měly a ony mají strašně moc dětí a prý nemají celý den jen na Honzíka....požádaly nepřímo zda bych ho tam nemohla nechávat jen dopoledne....mi to nevadí....ale ráda bych aby byl spokojenej hlavně Honzík, ale on se od té doby nechce dělit o hračky se sestřičkou (1 rok) ...tahá si to "šílené" chování domů ... úplně se mi klepe když ho přebírám od učitelek - teď už ho umím dostat do pohody i během oblíkání...ale takový uzlíček nervů co mi učitelky předávájí ...to je hrůza. Chci aby byl on sám spokojenej ....on s nima vůbec nekomunikuje a ony si k němu neumí najít cestu. Řekly mi že se s tím nesetkaly ještě že jde Honzík opravdu tvrdě hlavou proti zdi...přitom když mi udělal to co ve školce a já mu důrazně řekla nedělej to - přestal...takže jde hlavně o tu autoritu učitelek...ach jo....tak jinak co poradit jim????

sonka.77
11. dub 2013

@snajecka to by bylo drsné radit učitelkám, snad na to mají školy a praxi, ale mám kamarádku učitelku v MŠ a od ní vím, že některé učitelky si s dětmi prostě poradit nedokážou. Jinak kdyby to trvalo, myslím to, že je Honzík ze školky vynervený, zkusila bych ho dát do jiné, pokud to jde. Syn jedné kamarádky začal kvůli blbé vychovatelce koktat a zbavoval se toho asi pět let.

lucyvivien
11. dub 2013

Co tak změnit školku ? My máme třeba štestí, že jedna učitelka má v tříde max. 12 dětí 🙂

snajecka
autor
12. dub 2013

@sonka.77 No ony ode mě radu chtěli jak na něho :-/ .... já bych jim taky nechtrěla radit....ale ony se mě natvrdo zeptaly 😠 ... nic prostě si musí poradit. myslím že problém je v trom, že tam mají 30 dětí a z toho i nějaké 2,5leté...prostě nestíhají kočky ...

snajecka
autor
12. dub 2013

@lucyvivien chci takýýýýýýýýýýýý

lucyvivien
13. dub 2013

@snajecka život na vesnici 🙂

kamila297
19. dub 2013

Tak u nás je to přesně naopak - doma se vzteká, je paličatej, odmlouvá atd. a ve školce je úplné zlatíčko, slyšíme jen samou chválu. Už jsme to konzultovali v našem okolí a prý je to normální. Zkuste se taky poptat, kde by mohl být problém a jestli se takhle děti běžně chovají. Anebo má učitelky, které to s ním neumí a nemají respekt. Co říkají ostatní maminky dětí ve školce? Mají stejnou zkušenost?

myskin
22. dub 2013

Myslím si že když musí dělat psychotesty řidič autobusu u takových učitelek v MŠ by to nebyto taky na škodu. Na tohle povolání každá nemá a že je to náročné o tom nepochybuju. Ale některé by vůbec neměly s dětmi pracovat. Jinak si myslím že syn pokud je režimové dítě tak může být dost rozhozen právě změnou režimu, jiným přístupem než je zvyklý z domova a najednou se ocitl ve velkém kolektivu a jeho chování je způsob jak tomu čelit. Asi bych tomu dala čas. A pokud by to bylo pořád stejné tak by se šla poradit s dětskou psycholožkou. Ne že by vám hned dala diagnózu, ale třeba by poradila jak k synovi přistupovat aby si lépe zvykl a byl tam spokojený.

anta
23. dub 2013

@veruska007 - přidávám se do klubu, přesný popis našeho Honzíka, ve školce mě dojímají slovy, jak je to hodňoučký roztomiloučký chlapeček, až mě slzy fakt do očí lezou. A doma? No škoda psát, abyste si nemyslely, že ho nemám ráda 😀 😀 😀 😀 😀

camelinka
23. dub 2013

@anta nase holcicka je hodna se vsemi, krome me 😀 😅 , su zvedava pristi rok na skolku 🙂

veruska007
23. dub 2013

@anta Aha, tak už vím, čím to je - jménem 😀 . Učitelky ve školce mi ho závidí... ty kdyby viděly toho gumídkama s baterkama v prdelce 😅 . Praktická dr. mi o něm tvrdí, že je hyperaktivní 😅 . To teda není, to jsem si ho "otestovala", ale živý je hrozně, od malička. V půl roce se naučil běhat a od té doby se nezastavil 😉

anta
23. dub 2013

@veruska007 - gratulace k dalšímu očekávání 😵 No fakt, někdy mi Honzík přijde jak utržený ze řetězu, před cizíma jak mílius, není po něm vidu ani slechu, sotva překročíme práh, tak klackovatí a zahání toho andílka velkým čertem, ne tedy vždy, ale dosti často. Ale občas na to nemám náladu a je mi to líto 😝 😀 😀

veruska007
23. dub 2013

@anta Jé, naši kluci jsou i stejně staří... ale naštěstí má docela dobré srdíčko... a konečně je teplo, tak se vyřádí venku. Už jsem se nemohla dočkat. Mladší mi taky bojkotuje kočárek, starší to měl ve stejnou dobu taky tak.... ale pak se unavil chozením a trošku se zklidnil 😉

pajinka29
23. dub 2013

@snajecka ahoj, ten náš je taky strašný divoch a i doma, když není nějak zaměstnaný, tak dokáže neskutečně divočit. Do školky se strašně těšil, byl doslova nadržený...podle toho to taky ze začátku vypadalo. učitelky říkaly, že je jak velká voda, že i strká do dětí atd..byla jsem z toho na prášky..po domluvě a pár domácích trestech mu docvaklo, co se může a co ne-myslím tím to žduchání dětí a přestal to dělat. Nebo aspon ne v takové míře, učitelky si už nestěžují. Prý se i zklidnil, nastavily mu tam hranice a když bylo něco, hned žalovaly, abysme to doma s ním probrali-my to opravdu řešili trestem typu zabavení oblíbené hračky...ale byla výhoda, že mu se tam děsně líbilo a největším trestem by pro něho bylo, kdyby tam nemohl. po cca 14dnech se to zklidnilo, získal tam jisté postavení v již zaběhnutém kolektivu-myslím,že problémy byly hlavně proto,ž e děti se znaly, bydlelo hodně z nich kousek u sebe, navštěvovaly se a on se mezi ně musel nějak dostat, tak to řešil divočením, aby si ho všimly...neboj, zklidní se to samo...jen to chce asi i doma probrat a příp. vyvodit důsledky...

anta
23. dub 2013

@veruska007 - náš Honzík má taky dobrý srdíčko. To lítání venku, z toho mám teď strach, protože mě čeká operace kolen a táta nám chodí domů v 17,15 hodin, takže s ním by toho moc nestihl, tak to zatím budu "odnášet" já a mám fakt obavy, jak to budu zvládat.
Jinak holčinky, buďme rády, že jsou naše dětičky zdravé, divočení je známkou dobrého zdraví a vývoje 😵 😵

veruska007
23. dub 2013

@anta Musis najit nejaky bezpecny, nejlip oploceny placek, kde muze divocit a pobihat, aniz by sis vyrvala hlasivky 😉

anta
23. dub 2013

@veruska007 - dobrý nápad, taky by se tam to dítě dalo zavřít a rychle utýct 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

veruska007
24. dub 2013

@anta Vidíš, to mě ještě nenapadlo 😀 . U nás je několik oplocených hřišť, někde je to jen pískoviště, ale někde fakt veliké hřiště... některé mám sice trochu dál, ale když jdu na dlouho, tak se to fakt vyplatí. Nemusím být pořád jak na jehlách 😉.

poupe
25. dub 2013

Ahoj, můj syn nastoupil na začátku dubna do školky, líbí se mu tam, ale včéra jsem se od učitelky dozvěděla, že se pere a bije(plácne dítě...), on je takový rarášek, doma taky občas plácne ségru a docela provokuje, nevim co s nim 😝 vysvětluju, že plácat děti nemůže, že kamarádi se nebijou, ale nějak to nechápe, vše mi odkýve a slíbí, že to nebude dělat, mate zkušenost?