Doporučili odklad školní docházky-máme poslední slovo my?

petulka25
14. únor 2014

Ahoj maminky prosím jsem trošku zmatená! Včera jsme byly u zápisu a paní učitelky nám doporučily ještě názor s psychologické poradny, že je to tak 50 na 50! ted jsem četla spis dětí přijatých a nepřijatých a my jsme v nepřijatých! Když řeknem , že chceme malou dát do školy-musí nám ji vzít? Ve škole hraje velká role to, že je moc dětí ,ale málo míst- my jsme prázdinoví takže 6 máme až skoro o prázdinách!

infokonik
14. únor 2014

@petulka25 musí vzít, otázka je -kam. nabídnou jinou školu v okolí, kde bude místo.

petulka25
autor
14. únor 2014

@infokonik bydlíme na vesnici a spadáme do školy tady! nejblíž je až 10 km daleko..

frantiska85
14. únor 2014

Poslední slovo máte, nutit do odkladu nikoho nemůžou, ale ta spádová škola není nafukovací. Dětem, které nepobere bude muset sehnat místo ve škole někde v okolí, ale to může být daleko.

gammaray
14. únor 2014

@petulka25 vzhledem k datu narození,musí být školou přijati,aspon tak nám to bylo řečeno.my jsme zase opak...ač jsem už ve dveřích žádala pro mé dvojky odklad,bohužel..pouze s posouzením z PPP(jdeme až z jara),to bude bráno v potaz.a včera nám poštou přišlo,že jsou do školy přijati.

llluckaaa
14. únor 2014

@petulka25 Poslední slovo mají rodiče, ale já bych asi dala na názor PPP. My žádáme o odklad dobrovolně, žádost jsem dávala už u zápisu, učitelka tam říkala, že je to rozumné řešení, učitelky ve školce jsou taky pro, pediatr souhlasí a teď ještě uvidíme, co na to řekne koncem února psycholog.

berenika39
14. únor 2014

@petulka25 Ahoj, my to máme podobně. Každé dítě musí přijmout, na to je zákon, a pokud se dětí hlásí víc, než má škola kapacitu, dá se zbytek dětí do jiné školy. Ta vzdálenost je dokonce 50km, prostě tam, kde je místo. Je to šílené. Petra na tu naši školu tak nevzali, ale přijatý je. bude mít odklad a příští rok by to mělo být lepší, protože bude už "odložený". Škola 10km není žádný problém, školy nejsou v každé zatáčce. U nás byl poměr hlásících se dětí 120/70.