Dostal se někdo do školky ve třech letech?

kacka1992
1. dub 2012

ahoj chtela bych se zeptat tedka v dubnu jdeme s malym na zapis je mi jasny ze je mala moznost ze se malej dostane do skolky ve trech ale stalo se to nekomu??

jop
1. dub 2012

@kacka1992 závisí to na lokalitě, kde bydlíš. My bydlíme v hrozné díře, malého mi vezmou ve 2 a 3/4 letech do školky. V Brně nejdřív ve 4 letech, aspoň co vím já.

mirunda
1. dub 2012

ahoj, u nás v Praze 4 je to děs běs - dcerce jsou čerstvě 3 roky, ale prakticky nemáme šanci, ještě menší o to, že jsem na mateřský s dalším mimčem.. u nás berou JEN ty děti, co mají trvalé bydliště na Pze 4 (musíme mít potvrzení), pak povinně ti, kteří jsou příští rok do školy a pak podle věku, další kritérium je, že mají děti v té samé školce už sourozence, nebo že se hlásí už druhý rok apod.. my splňujeme jen trvalé bydliště, takže tomu moc nedávám, zjistím to příští týden.. jinak do této školky se hlásí 54 dětí a berou 36 a to prý berou strašně moc, že jim odchází hodně dětí do prvních tříd do školy..

hasky24
1. dub 2012

@mirunda jo jo Praha 4 je šílená na školky - státní 😠 😠

kacka1992
autor
1. dub 2012

@mirunda
@jop my jdeme ted v dubnu na zapis psaly tam ze 4 lete berou drive a jsme z kolína.. snad bude nake misto no

reruna
1. dub 2012

@kacka1992 Ahoj, mě se to například stalo - první syn měl 3 v září, já byla doma na RD a vzali ho bez problémů... a teď jdu na zápis s druhým synem, bude mít v září 3 a já se vracím do práce, počítám s tím, že ho vemou.
Snad budete mít štěstí

llluckaaa
1. dub 2012

@kacka1992 Mně dítě ve 3 letech vzali. V srpnu měl 3 roky, já byla na mateřské s mladším dítětem a žádný problém.

kacka1992
autor
1. dub 2012

@llluckaaa
@reruna aha no muj malej ma v unoru 3 co myslite?? na zapis jdeme tedka v dubnu

mirunda
1. dub 2012

jo a u nás ve školce ještě byla podmínka, že dítěti musí být do 31.8. tři roky.. takže ten, kdo je např. v září, tak má smůlu 🙂 Takže maminky, na Praze 4 si musíte i porod náležitě naplánovat 😉 😎

bocinka
1. dub 2012

@kacka1992 je to podle toho, kde bydlíš, u nás berou i děti, které ještě nemají tři.... 😉

mates22
1. dub 2012

u nás je špatné, kdo je později než v srpnu, je bez šance, takže já s malým ani k zápisu nešla (za rok v březnu mu budou tři). A i tak berou děti od předškoláků směrem dolů, takže pokud bude hodně novejch pěti a čtyřletejch, tak třeba ani moc tříleťáků nevemou, nebo žádnýho...no jsem zvědavá za rok, jestli mi ho vemou aspoň na třech a půl ☹...dýl už s ním doma bejt nemůžu

berenika39
1. dub 2012

@kacka1992 to je jedno, co si kdo myslí, je to opravdu všude jinak, praha e katastrofa, ale u vás to třeba bude lepší. zkus to, a uvidíš. někde si jde platit školku od září toho šk. roku, kdy bude mít dítě tři a nastoupí až přesně ve třech letech, někde, když mají místo, můžou děti chodit už před třetím rokem. nejlepší je se zeptat ve vaší školce, jak to tam mají, vezmi malého, zajděte tam, oni ti poví, jestli to má smysl podávat přihlášku ted nebo až za rok. at vám to vyjde, jak potřbeuješ.

kacka1992
autor
1. dub 2012

@berenika39
@mates22
@bocinka
@mirunda no já sem pani reditelce psala a napsala ze samozdrejme maji 4 lete deti prednost ale ze se mame stavit a dohodnem se.. a psaly ze kdyby ho vzaly vtech 3 letech taky by nastoupil 3 mesice pred tretím rokem na zkousku ale jen asi na 5 hodin

berenika39
1. dub 2012

@kacka1992 no vidíš, tak si drž palce🙂

reruna
1. dub 2012

@kacka1992 to fakt záleží na té konkrétní školce, na tom kterém městě, u nás například berou i v průběhu roku pokud mají místo... například, když má dítě 3 roky až za rok v březnu, tak musí jít na zápis teď a dítě nastoupí až za rok v březnu ve 3 letech, ale velká města to samozřejmě mají jinak a neměl by šanci... U nás si ale třeba nedovedu představit, jak to řeší maminky, když se musí vrátit do práce a dítě by jim třeba nevzali - tady není nikde ani žádná soukromá školka ani jesle, prostě nic.....

mates22
1. dub 2012

@kacka1992 tak držím moc moc palce

@reruna no to já se děsím už teď, do těch tří a půl jsem si to ještě zařídila, ale co jestli ho nevemou, ani radši nad tím zatím nedumám...a to nejsme velký město, ale spádový bohužel

jajik25
1. dub 2012

Ahojky my jdeme v dubnu taky k zápisu a chtěla bych aby šel už v září,v listopadu mu budou tři,tak se chci zeptat na co máme nárok když sem ještě doma na RD?Díky

mates22
1. dub 2012

@jajik25 myslím, že te´d už to není vůbec problém, dítě myslím může navštěvovat školku i když si na RD, možná je tam nějaký časový omezení, ale ruku do ohně bych za to zase nedala.................

llluckaaa
1. dub 2012

@kacka1992 To znamená, že už měl 3? U nás brali všechny uchazeče... Ale záleží, kolik volných míst bude u vás.

bocinka
1. dub 2012

@mates22 @jajik25 aby mohlo být dítko neomezeně ve školce, tak musíš přejít na nový typ rodičáku, jinak jen pět dní v měsíci, ani denně na dopoledne do tří let nesmí

kacka1992
autor
1. dub 2012

@llluckaaa no filip ma 3 az pristi rok v unoru

jajik25
1. dub 2012

Tak teď se, z toho docela jelen. 😒 Každý mi totiž říká něco jinýho,tak uvidíme

mirunda
1. dub 2012

@jajik25 v nějakých školkách dělají to, že ti dítě vezmou až když mu budou 3 roky, dřív ne - ale podrží vám tam místo, ale i tak bys za září a říjen zaplatila školkovné (jen část - prostě za to, že ti tam drží fleka). Ze zákona smí dítě mladší 3 let navštěvovat školku jen myslím 5 dní v měsíci, víc ne..

mates22
1. dub 2012

@bocinka aha, díky, tak to jsem nevěděla, že je to podmíněný tím přechodem, omlouvám se tedy
@jajik25 , jsme obě zase chytřejší

jajik25
1. dub 2012

@mirunda já právě myslela že smí buď 5 dní v měsíci nebo 4 hodiny denně ale nevím to jistě,proto se ptám

bocinka
1. dub 2012

@mates22 je, taky jsem koukala jak zjara, ale nevadilo mi to, jsem si říkala, že dobře, že půjde na dopoledne denně, ale ouha, to taky nejde, až od tří let, to platí jen pro 4letou variantu... Mám to potvrzené od ředitelky MŠ a ona volala na sociálku.... že pak maminy musely vracet peníze 😠 😠

mirunda
1. dub 2012

@jajik25 já jsem to pochopila tak, že do 3 let věku smí dítě pouze a jen 5 dní v měsíci a po 3. roku dítěte smí buď na 5 dní v měsíci nebo na 4hod denně, když jsi stále na mateřský, abys o tu mateřskou nepřišla.. ale nejsem si uplně jista, vyloženě jsem to nehledala.. určitě to budou vědět ve školce nebo na sociálce..

tedynka
1. dub 2012

Nejsem si úplně jistá, ale slyšela jsem, že od ledna můžou děti od 2 let být ve školce neomezeně a že mateřskou pobíráš normálně dál...... 😕 , ale to musíš mít asi ten rodičák po novu.....

krizecek
2. dub 2012

@tedynka spíše je otázka kde ti dvoleté dítě vezmou a navíc podmínkou je že musí být alespoň trošku soběstačné což si u dvouletého prďoly fakt neumím představit..s tím rodičákem bych tomu nevěřila

stazina1
2. dub 2012

Ahoj dievčatá.
Je to tak ak máš novú variantu RP tak do 2 rokov možeš dávať malú prďolku do školku max.na 46 hod a od 2 rokov neomezene.Ja som práve koli tejto variante prešla na nový systém 🙂

saly
2. dub 2012

Ahoj, u nás některé školky berou už od 2 let, když se nají sám lžičkou a je bez plen( na spaní po obědě pleny nevadí). My jsme to štěstí měli, malý nastoupiul a měl 2 roky a 2 měsíce loni v září na 5 dní v měsíci, na novou variantu jsem nepřešla, pže čekáme druhé.Ale opravdu pokud bych na nový systém přešla, mohl už od ledna chodit denně, ale to jsme nepotřebovali.S.