Dostal se někdo do školky ve třech letech?

kacka1992
1. dub 2012

ahoj chtela bych se zeptat tedka v dubnu jdeme s malym na zapis je mi jasny ze je mala moznost ze se malej dostane do skolky ve trech ale stalo se to nekomu??

cazadora
2. dub 2012

Tak my jsme 30km od prahy a ve 3letech holku do školky nedostanu ani kdybych se na hlavu stavěla

veruska007
2. dub 2012

Tak u nás brali v prvním kole ročníky 2006-2007, ve druhém kole ročníky 2008 a třetí kolo bylo jen tři dny a dobírali ten zbytek... vyšlo to na březnové děti 2009.

ined77
2. dub 2012

@kacka1992 ...i našeho malého do školky vzali, ale ne hned v prvním kole, to byl docela dost za čarou, ale pak se u nás otvíraly 3 nové třídy a tím se pokryly všechny žádosti.ale fakt záleží na lokalitě, kraji.většinou je to spíš problém ☹ .
možná ještě teď by mohlo situaci vylepšit znesnadnění odkladu školní docházky, tím by mohlo být ve školkách více volných míst...

sabuse1
2. dub 2012

no já jsem taky zvědavá, dcera je dubnová, jsem na mateřský se synem, berou 28 dětí a je 90 přihlášených takže moc šancí tomu nedávám...navíc tedy příští rok na podzim budou 3 synovi a pokud půjdu za rok k zápisu s oběma je větší šance, že vezmou jí a se synem budu rok doma

kaeth01
2. dub 2012

@veruska007 Verun a ktera skolka prosimte?? ja moji malou nemuzu do skolky dostat a to je rocnik 2008 - vim ze si psala ze jste z Kralova Pole - tam nekde mate i skolku??
je to des bes s tema skolkama.. ja uz to vzdala, podplacet nehodlam, rikala sem si ze prinejhorsim zatnu zuby a aspon pres zimu budu platit soukromou.. ale stastna z toho nejsem.. mala mi doma po skolce place, chce chodit s detma ven, hrat si.. ja nevim uz jak ji vysvetlit ze ted jeste ne.. ☹ nekdy me to ubiji, kdyz rika: mami, ale ja uz sem velka holka, ja uz bych si umela s detma hezky hrat 😒

veruska007
3. dub 2012

@kaeth01 Jo, nas maly je na tom stejne, od 1,5 roku chodi na par dni do Vesnenky, je velmi spolecensky, o skolce basni uz dlouho, ve dvou letech orval, ze nepujde do jesli. Do skolky ho vzali normalne, bez uplatku, jsme z Reckovic. Ale jsou tu dost plne skolky, kamaradka je z Vinohrad a tam braly o hodne mladsi deti nez tu - kamaradcin chlapecek je jeste mladsi jak nas a vzali ho v prvnim kole do 4 skolek, nas vzali az tesne pred uzaverkou. Kukni na web ohledne zapisu do skolek, je tam uvedeno, ve ktere skolce jsou jeste volna mista.

jmisa
6. dub 2012

My máme přihlášku ve dvou školkách na P4, snad nás aspoň do jedné vezmou, jinak to bude prekérka. 😒

mirunda
6. dub 2012

Tak já jsem v šoku, ale do školky na Praze 4 nás přijali, i přes to, že jsem na mateřský s druhým mimčem.. vůbec jsem to nečekala.. asi bylo hodně mladších dětí, kterým budou 3 roky až v průběhu dalšího školního roku, tak před nimi jsme měli přednost.. jinak my jsme nemohli podávat 2 přihlášky současně! Ředitelky to tu kontrolovali prý navzájem, jestli nemáme přihlášky ještě jinde.. což mi přijde od nich nefér, když nemáš jistotu, že tě vezmou..

jmisa
6. dub 2012

@mirunda no vidíš a mně obě ředitelky na P4 řekly, že letos si můžem dát přihlášek kolik chcem, jen je na nich kolonka, kam ještě dáváme a co upřednostńujeme, ale že to nic neovlivní.

Jinak taky tam bylo, že zápis je hlavně pro děti do 31.8.2009 narozené. Ale určitě dávají přihlášky rodiče i mladších dětí.

mirunda
6. dub 2012

@jmisa no právě - musejí podávat i mladší děti, přeci ty děti, kterým budou 3 roky třeba v zimě, tak musí taky do školky, maminky do práce.. druhý dítko jsme si vychytali dobře na konec srpna 😀 Já jsem stejně jinam nepodávala, chtěla jsem mít školku co nejblíž, takže kdyby malou nevzali, tak bych prostě rok počkala, stejně jsem na mateřský.. ale maminkám, co musí do práce, tak těm nezávidim :( Držím palce!!!

berenika39
6. dub 2012

@mirunda praha 4 je zakletá...u nás to nešlo, vloni, podávat na více šklek, ale někde to šlo....není v tom systém☹. a letos je asi lepší poměr míst a dětí než vloni, protože u nás leto brali většinu dětí, vloni jen třetinu přihlášených🙂
a gratuluju k místu🙂

jmisa
6. dub 2012

Ono je to jak kde, vloni tu na sídlišti brali děti zaměstnaných matek narozené až do října, letos se dostanou maximálně ty letní. Mají prý hodně odkladových dětí, co neodejdou.

bulinka
6. dub 2012

Tak v Plzni berou děti do února 2009, a děti maminek na rodičáku s druhým dítětem mají smůlu úplně ☹

mirunda
6. dub 2012

@berenika39
@jmisa
@bulinka
právě letos je prý dobrý ročník (v naší školce), že hodně dětí odchází do prvních tříd.. jinak tolik volných míst nemají.. jako nechápu, proč dneska každá druhá máma dává dítěti odklad, když to není nutný.. fakt nepochopim, dětem to neprospěje a ve školce zabírají místo jiným.. a je nefér, že děti, co mají mladšího sourozence a mamky jsou s ním na mateřské, že jsou diskriminované - přece ty děti taky musí chodi do školky, taky se musí naučit být mezi jinýma lidma.. je to děs..

bulinka
6. dub 2012

@mirunda to je můj názor taky. Přece se dítěte nezbavujeme, ale chceme aby bylo v kontaktu s jinýma dětma

mirunda
6. dub 2012

@bulinka jojo, taky jsem říkala, že je mi jedno, jestli ji budu mít ještě rok doma, ona je hrozně hodná, takže mi to nevadí.. ale ona se neumí seznamovat, navazovat kontakt..jakmile vyjdeme ven, tak se s nikým nebaví, nepozdraví.. a doma mele celej boží den 😀 Takže proto jsem ráda, že tam bude chodit, aby se naučila mluvit i jinde než mezi rodinou..

jmisa
12. dub 2012

Tak nás taky vzali do školky - státní - syn bude mít tři teď v červnu. Nakonec bylo 22 míst a 60 přihlášek.

kamila297
16. dub 2012

@mirunda kontakt potomka s jinými dětmi se dá zařídit i jinak než docházkou do školky, ale zase zkuste pochopit ty rodiče, kteří oba musí chodit do práce a nemají k dispozici žádné babičky

mirunda
16. dub 2012

@kamila297 já samozřejmě moc chápu rodiče, co nemají jinou možnost, než potom např. soukr. školku.. nicméně bych jim upřímně místo dobrovolně nedala za dceru.. samozřejmě, že kontakt se dá zařídit i jinak, ale školka je pravidelně - místem, časově.. nikdy např. na hřišti nestrávíme tolik času jako ve školce.. takže jsem moc ráda, že ji vzali - sama kdybych neměla druhé dítě, tak bych už přes měsíc musela chodit do práce a dceru přihlásit do školky loni, což bych šanci vůbec neměla, brali mnohem méně dětí..

ia.
16. dub 2012

našeho syna vzali, měl 2 roky a 11 měsíců, když nastoupil. Ale bydlíme v příměstské části na vesnici, takže žádný nával. Měli 13 míst, hlásilo se 20 dětí, a přednost měly ty s trvalým bydlištěm v místě, což bylo 12 dětí, takže místa byly pro všechny místní, i pro nás 😵

radka_h
22. dub 2012

My bydlíme v menšim městě a syna nám vzali. Tři roky mu byli až v polovině listopadu. Je to i tím, že jsme místní. Letos to vyřešili tak že se u nás v ZŠ otvírá od září jedna třída školky, takže vzali snad všechny děti co byly u zápisu 🙂

gazelka02
22. dub 2012

Mě vzaly 3letou do mš ve městě a já byla těhotná

petrajurinova
23. dub 2012

Nám syn nastupoval do školky ve 2 letech a 10 měsících a dcerka nastoupí letos - na konci září bude mít 3 roky. Přijali mi obě děti bez problémů i když se synem jsem byla u zápisu s těhotenským břichem.

sarihy
23. dub 2012

Loni mi starší dceru nevzali...12.9. jí byly 3 roky a té mladší byl měsíc v dob odevzdávání přihlášky....takže chodí do soukromé. Letos to zkoušíme zase do státní a budu doufat.

kratochvilova
24. dub 2012

Dceři jsou teď 3 roky a 2měsíce a v Praze 9 nám ji do státní nevzali , chodí od února do soukromé a budeme muset v ní i pokračovat, peníze , které v ní necháme do dalšího školního roku, nechci ani vědět. Ani při dalším zápisu nemáme jistotu, že ji konečně přijmou...

bl4nche
24. dub 2012

Tak za nas je to tak, ze mou ted 2 roky a 11 mesicu starou dceru do skolky vzali. Davali jsme dve prihlasky a vzali ji do te druhe, nepreferovane skolky. V te prvni sme nemeli sanci.

mates22
24. dub 2012

tak dceru mi před dvěma lety vzali, je prázdninová, otevírali zrovna novou třídu. Syna mi nevemou ani na 3,5 letech, je přeplněno...takže půjde na čtyřech a půl, no jsem zvědavá, jak to budeme řešit.

martinakl
24. dub 2012

@mirunda Hm.. my mame termin 6.9., tak to jsem na to zvedava, jsme na Praze 4 🙂

bl4nche
24. dub 2012

@martinakl: ja mam mladsi dceru narozenou 1.9. ;). Pokud skolky nezohlednuji starsiho sourozence ve skolce, nemam s mladsi sanci. ..

mirunda
24. dub 2012

@martinakl tak to koukej vyhnat miminko ještě v srpnu 😀 Domluv mu, že se jinak nedostane do školky 😀