Dostal se někdo do školky ve třech letech?

kacka1992
1. dub 2012

ahoj chtela bych se zeptat tedka v dubnu jdeme s malym na zapis je mi jasny ze je mala moznost ze se malej dostane do skolky ve trech ale stalo se to nekomu??

mirunda
24. dub 2012

@bl4nche u nás ve školce mají výhodu ti, co tam už mají staršího sourozence.. bývá to hodně často..

martinakl
24. dub 2012

@mirunda No muzu to zkusit 😀

mirunda
24. dub 2012

@martinakl opravdu pak budeš pravděpodobně znevýhodněná, asi 3x mi paní ředitelka opakovala, že do 31.8. musí být malé 3 roky.. děs.. ale co naděláš.. zase se budou hlásit i děti, co jim budou 3 roky v průběhu celého roku, tak před nima bys měla mít přednost..

martinakl
24. dub 2012

@mirunda No uvidime. Jesteze mam cas si timhle zatezovat mozek 😀 Treba do ty doby na Praze 4 postavi vic skolek 🙂 nebo taky uz nebudem na Praze 4...

bl4nche
24. dub 2012

@mirunda: Nam letos u zapisu rikali, ze decka musi byt do konce zari. Asi to ma kazda obec/mestska cast jinak.

mirunda
24. dub 2012

@bl4nche jj, určitě ano, možná i každá školka to má jinak, asi záleží na ředitelce..

bl4nche
24. dub 2012

No letos uz do toho reditelky nemaji moc co mluvit. Pry je nejaky novy zakon/vyhlaska, ze vyber deti delaji urednici obce. Potvrdila mi to i znama z Phy 10.
Jinak to 30. zari proto, ze na mensi deti pry nedostavaji dotace :/

dita_a_ivan
24. dub 2012

ahoj, nám dceru loni vzali, v září (při nástupu do MŠ) jí bylo necelých 3,5 roku. Bydlíme ve městě, školka je obrovská (8 tříd á 25-30 dětí), brali asi 60 dětí, letos prý znovu cca tolik... odchází hodně předškoláků. Ale tady je to tak, že je lepší dát přihlášky do více školek, protože ředitelky se pak sejdou a vzájemně si děti odškrtávají a "rozdělují", aby se nestalo, že jedno je přijaté vícekrát a jiné vůbec...

jmisa
25. dub 2012

Nemyslím, že Praha 4 bude budovat nové školky. Podle mého na to nejsou peníze, takže ještě pár let to bude masakr a pár let bude masakr ve školách, kde budou zase třídy s více než 30 žáky, jako to bylo za nás. Já chodila do třídy a bylo nás 36 a jeden rok dokonce 38 😝

U nás (Praha4) výběr prováděli ve školkách, zadávali do PC údaje (trvalé bydliště dítěte, rodičů, věk, sourozenec ve školce, neúspěšný žadatel z loňska) a přednost dostali děti rodičů vracejících se do práce nebo na ÚP.
Co jsem tak vyposlechla, tak se dostalo na děti s trvalým bydlištěm (jejich i rodičů na P4) narozené do konce prázdnin, tak to bylo i v podmínkách, že zápis se týká dětí do 31.8. Rozhodně je to nevýhoda pro podzimní děcka. 😒

Jinak na přihlášce jsme uváděli i adresu další školky, kam jsme dali přihlášku a současně školku, kterou preferujeme.

mrs.bistra
25. dub 2012

Já bydlím na vesnici a tady děti do školky nastupují ve třech úplně běžně,dokonce tu holčička měla 2,5 roku a vzali ji....Ale hodně to záleží taky na místě,kde bydlíš 🙂Na vesnici je to se školkou jednodušší než ve městě 🙂Třeba moje kamarádka bydlí v Praze a sehnat školku byl velký problém.ona musela nastoupit do práce a školky natřískané,řešili to babičkama a paní na hlídání dokud se neuvolnilo místo...

anta
2. kvě 2012

@kacka1992 - Honzík nastoupil do školky ve třech letech a dvou měsících, takže vlastně povedlo 😉

kacka1992
autor
2. kvě 2012

@anta No nám rekli ze spís ne protoze filipek se narodil v unoru:(

anta
2. kvě 2012

@kacka1992 - co v lednu? To nic? Stejně jsou to potvory, jako by záleželo na nějakým tom měsíci, panebože, ta byrokracie je akorát tak na naprdnutí 😝 😉

voko9
7. kvě 2012

Záleží to hodně na školkách,jsou tedˇ jsou silné ročníky,takže spíše horko těžko.Tím pádem nenavazuje 3 letá varianta mateřské s vrácením se zpě t do práce.Právě se s tím potýkám.Je to postavené nahlavu mám se kam vrátit,ale zamítli mi školku.Dávám odvolání,tak snad to vyjde jinak jsem k.o.Tak proč dělají výběr 3 variant,když to nejde v praxi.TO JSOU TI TEORETICI NA HOŘE.Život je boj.

evaviki
7. kvě 2012

tak nas nevzali ani tento rok, maly bude mat v prosinci 4.. Takze pri nastupe by mal 3 roky a 9 mesiacov.. Smola..

kammka
7. kvě 2012

nám malou vzali.... byly jí tři až 19.9., ale asi tam nebylo moc maminek, co mohly říct, že pracují od 11ti měsíců na částečný úvazek a nutně se musí vrátit do práce aspoň na 3/4...ale stejně tam díky směnnému provozu v mojí práci nebyla moc často.

sal80
7. kvě 2012

@kacka1992 Nám vzali Ellinku (neteř) do školky ve 2,5letech. Přesně, jak píše @saly ...musí se umět najíst a nemít plenky. Začala chodit celodenně.

jajik25
8. kvě 2012

mladší syn nastipuje už teď v září a tři mu budou až v listopadu,jde jen na pět dní v měsíci ale aspoň si zvykne,vzaly nás jen kvůli tomu že u zápisu bylo málo dětí

jmisa
8. kvě 2012

@evaviki a na jaké Praze bydlíte? U nás na P4 se dostali děti zaměstnaných rodičů, co maj tři do konce srpna a mají tedy bydliště na Praze 4, jak rodiče, tak děti (muselo být potvrzení)?

Naši bydlí na vesnici v okrese Kutná Hora a tam chdoí mladší děti celkem běžně, tedy do těch vesnických škol, v těch městských je to horší.

crca
8. kvě 2012

Sice jsem trnula,ale vzali nás,děcka měli 3 teď na konci dubna a jdou od září.Nevzali asi jen 7 dětí a to byli ty dvouleté.Letos měli díky bohu hodně školáčků,tak bylo i hodně míst 😅

evaviki
9. kvě 2012

@jmisa P10

brisalek
9. kvě 2012

Pro mne obrovské překvapení ,které jsme vůvec nečekala, dceru vzali do školky na Praze 8 (za naším panelákem ). Je narozená v půlce července a byla mezi posledníma, které přijali, protože tahle školak je nakonci sídliště bylo tam méně dětí než v těch ostatních 4 na sídlišti, kde brali jako poslední děti narozené březen - duben. Samožřejmě pouze s trvalým pobytem na Praze 8 dětí i rodičů (ověřují si to sami na radnici).

luccii
13. črc 2012

znama bydli na Praze 6 a holcicce byly tri roky v kvetnu a do skolky ji vzali

rena1410
13. črc 2012

Tak me vzali syna na Praze 12 do skolky. Je narozen 16.10.2009, takze 3 mu budou az v rijnu. Absolutne jsem to necekala, ptz to vypadalo, ze ho nevemou ani v prubehu roku. Ale par deti odpadlo a dalsim v poradi se reditelka nemohla dovolat, takze jsme meli stesti. Syn bude ve tride nejmladsi.

jajik25
10. srp 2012

Ahojky,měla bych takový dotaz.Syn jde od září do školky,ze zákona jen na pět dní v měsíci,tři mu budou až v polovině listopadu.Zajímalo by mě jak je to s docházkou v tom listopadu?Máme nárok na další týden v listopadu ikdyž od polovičky bude chodit na stálo nebo ne?Doufám že sem to napsala srozumitelně.Díky za odpověď

berenika39
10. srp 2012

@jajik25 to si myslím že záleží na té konkrétní školce, poptej se tam, někde třeba mají celodenní docházku až od následujícíhho měsíce, kdy jsou dítěti tři, kvůli placení, administrativě, aby se prostě počítal celý měsíc. ALe třeba je to u vás jinak, do půlky měsíce může využít těch pět dní, a pak už celé dny. poptala bych se v říjnu🙂

jajik25
10. srp 2012

@berenika39 díky,zeptám se 😉