Dostávají vaše děti ve školkách na zadek?

marselina
21. pro 2009

ahoj maminky,
chtěla bych se zeptat,zda máte zkušenost,že by paní učitelka(y),dávali ve školce na zadek vaším dětem,a případně poví vám o tom???
mám 4letého syna,je hyperaktivní a zlobivý,to víme.už ve 2letech nám říkal že ho paní učitelka ve školce bije,když jsem se ptala,není to pravda.od starších dětí jsem věděla že ho pleskne přes zadek,ted nám opět povídá jak ho paní učitelka bije a že jí nemá rád,ptala jsem a najednou se dozvím,že zlobí tak mu dá na zadek.nevadí mi to,protože vím že opravdu zlobí,ale neměla bych to jako maminka vědět???třeba maminko dnes zlobil,udělal to a to,dala jsem mu na zadek.
co vy na to jako maminky????

spagatice
21. pro 2009

Marselina my teprve prcka čekáme, ale myslím si, že by jsi o tom opravdu vědět měla. Nejdřív by ti měla paní učitelka říct, že malej zlobí a podle mě by přes zadek měl dostat až to ty povolíš. Prostě v ten den to musí pani učitelka vyřešit třeba trestem a až ti to řekne a ty jí povolíš, že když bude zlobit, ať mu přes zadek dá, tak potom může přistupovat i k těmto postupům. Mě by se to nelíbilo 😒

petrunka01
21. pro 2009

Ahoj...Já teda o ničem nevím,učitelky naopak malýho docela chválej..
Ale rozhodně by se mi to nelíbilo.Maximálně po předchozí dohodě,že je možné ho plácnout přes zadek.Tohle bych asi s dotyčnou učitelkou řešila..

marselina
autor
21. pro 2009

doma to právě pořád řešíme co dál dělat,jít za ředitelkou nebo mluvit přímo s učitelkou

lenkabu
21. pro 2009

V určitých případech by mi to nevadilo,ale určitě po předchozí domluvě a předpokládám že by mi to učitelka řekla. Vždyť je jasné že to dítě to časem řekne,je sama proti sobě.

petrunka01
21. pro 2009

Asi bych si promluvila nejdřív s učitelkou..
Mně by asi ani tolik nevadilo to plácnutí,jako to,že o tom nevím.

ygreen
22. pro 2009

moje teta je učitelka ve školce a i když tam maj dva děsný sígry, tak si nedovolí ho plácnout. A tedy zde právě s rodiči domluva nefunguje. Já se nechci nikoho dotknout, ale teta mi říkala, že je to peklo mít takové děti ve třídě, že se těm ostatním prostě nemá čas tolik věnovat. Akorát hlídá aby ti dva někoho nepraštili, neshodili, nebrali hračky, apod. Je z nich popravdě dost nešťastná. Já mít takovýho sígra doma, tak je my asi stydno ho dávat do školky. A přehazovat tak starosti na učitelku ve školce a ještě tím trpí i ostatní děti ve třídě.

A nemluvím o hyperaktivních, živých dětech, ale vyloženě o hajzlících.

kamhajek1
22. pro 2009

No já nevím, ale mě by se teda rozhodně nelíbilo kdyby byl Ondra trestán fyzicky aniž bych o tom věděla. Podle mě jsou fyzické tresty ze zákona zakázány na školách a pochybuji, že je to na školkách jinak. Každopádně by vás nejdřív měla upozornit, že syn zlobí a jak to má podle vás řešit.

draga
22. pro 2009

můj synek hodně živý začal teď chodit do jeslí, když tam šel prvně, řekla jsem, že kdyby zlobil, ať ho klidně plesknou přes prdku...koukaly na mějako byhc se zbláznila a nevím o tom, že by někdy někoho byly...no asi by mi vadilo, to že mi to neřekla ...promluvila byhc si nejdřív s ní a pak případně řešila nadále, dle mého by se to dít nemělo, i kdyby dítko zlobilo sebevíc, na to jsou přece školený 😲

lucisa
23. pro 2009

Ahoj, mám doma prvňačku a školkačku. Mladší je v pohodě, starší byla vždycky živější. Ještě ve školce mi učitelky občas řekly, že třeba něco provedla, ale to až většinou na můj dotaz, kdy se mi sama přiznala dcera, tak jsem se na to šla zeptat. Nikdy nežalovaly. A když jsem jim řekla, že pokud bude malá zlobit hodně, nebo ublíží spolužákům, tak ať ji klikně plesknou na zadek, obvykle to jediné ji vzpamatovalo a byla zase nějakou dobu hodnější🙂
A na to se úplně zděsily, že to neexistuje, že ji v žádném případě bít nebudou, že ony si umí s dětmi poradit jinak.
Ale i když vím, že je trochu akčnější a občas si na zadek zasloužila, asi by mi taky vadilo více to nevědět, než že dostala.

elliott
27. pro 2009

Ahojky, souhlasím s petrunkou - nejde o to, že ho plácne, ale o to, že jako matka bys to měla na 100% vědět.
Rozhodně bych si promluvila s učitelkou ( a asi dost ostře) a pak případně s její nadřízenou...

elliott
27. pro 2009

Pro ygreen: naprosto chápu, že to musí být asi dost šílený, mít ve třídě zlobidla...ale je to její práce, aurčitě je na to i nějaké školení či spec. pedagogika 😲

sjuzan
27. pro 2009

Ahojte,
tak to by se mně teda nelíbilo,i když by mně to pak učitelka řekla.Myslím si,že plácání přes zadek a jiné tresty tohoto typu jsou věcí rodičů a ne učitelek ve školce.Pevně věřím,že to musí být náročné s tolika dětma,mám doma dvě a někdy jsem psychicky i fyzicky vyčerapaná,ale učitelky ve školkách a školách jsou na to určitě vzdělávány a připravovány a měly by si asi poradit jiným způsobem,než fyzickým trestem.

liviky
28. pro 2009

ahoj maminy.....no určitě plácnutí jen po dohodě..já se hrozila že jak sem dala teď dceru do školky tak z ní budou brzo bezradní,je to šílené číslo,ale zatím i jen pokaždé paní učitelky poreferovaly co vyvedla a jak to řešily a že se musím teď obrnit já,protože to teď bude zkoušet doma ty svoje lumpárny,když ve školce nesmí...no tak měě tím pádem mile překvapily a sem ráda,že sem dala Viky právě do této školky! 🙂

marselina
autor
5. led 2010

holky,děkuju všem za názory.objednali jsem syna do pedaogicko-psych.poradny a uvidíme co nám tam poví,pak to budeme řešit dále s paní učitelkou

romana29
5. led 2010

marselino normálně bych se ve školce zeptala, ale myslím, že tělesný tresty jsou zakázaný na ZŠ, tak pochybuju, že v mateřské školce by se to tolerovalo.
Náš Danda chodí jednou týdně do jeslí a jenom jednou říkal, že s klukama rozbili nějaký autíčko a teta se prý mračila 😀

keminek
6. led 2010

Já jsem byla ve dvou školkách a fyzické tresty nebyly v žádné. Ani těch hyperaktivních nebo agresivních dětí. Ale byly tam jiné věci. Na děti např. dohlížela nepříjemná kuchařka s uklízečkou, zatímco si učitelky četly u kafe bulvár. Malé dítě, které nastoupilo do školky a často plakalo, nebyly schopné uklidnit ani za čtvrt roku s tím, že je přecitlivělé a vymýšlí si. Nevím.. protože mně se to povedlo za 3 dny a od té doby se do školky začalo postupně vyloženě těšit. Také se mi nelíbilo, že nespavé děti musely ležet v postýlkách a učitelky je nepusitily si hrát do herny (krásně by na ně viděly). Ale tohle bude v každé školce jiné. Samozřejmě mezi dveřma nelze nic poznat a v rozhovoru také ne. Fyzické tresty si dovolit nesmí, ale občas se v některé školce klidně může objevit osoba, které ujíždějí nervy.

Mnoho z nich neumí uklidnit aktivnější dítě. Začnou s ním diskutovat, zvyšovat hlas atd. Přitom stačí odvést pozornost, když dělá naschvály, kravál atp. Jenže na to je třeba větší dávka empatie a představivosti a ani jedno se ve školách neučí. 😉

Ale hyperaktivní dítě nevadí, není zlé. Ani ta zlobidla. Ale ty agresivní děti, co zle chtějí třeba druhé dítě praštit, tak ty se musejí hlídat a je mi líto těch ostatních, protože citlivější z nich to může ovlivnit ve vztazích, můžou být zakřiknuté třeba..

brumdinka
9. led 2010

Mně osobně by vadilo, to že to nevim né to že to udělala. Někdy je třeba dítě plesknout přes ten zadeček 😉

Asi bych si s ní promluvila, že až ji příště plácne, tak chci vědět proč - zda měla opravdu důvod a zda to pomohlo 😀

jinak stejně jak píše keminek - je to o školce, my máme naštěstí dobrou školku, náš malej občas dost zlobí, ale ve školce si prostě netroufne a to ho tam rozhodně nebijou 😀 - ale prostě jsou od toho školený, tak aby to fungovalo 🙂 co se spaní týká, tak děti co nespí si většinou můžou hrát atpod...... 🙂

lucisa
9. led 2010

jak už jsem psala, u nás je školka v poho, ale včera se mi najednou dcerka večer asi v 10 hod. tak nějak rozesmutnila a se slzami na krajíčku mi řekla, že ji paní učitelka tahá za vlasy - je v první třídě. dost mě to překvapilo, protože o paní učitelce mluví pěkně, nikdy si nestěžovala, to spíš já byla jako na trní, protože je dost upovídaná, živá a na začátku roku se i párkrát poprala s klukama.
a když jsem z ní tahala info, jestli něco udělala, nebo kdy jí to udělala a jestli i dříve, tak řekla, že chodí psát k tabuli a stojí v řadě a když jeden něco napíše, tak ustoupí druhému a jde se zařadit na konec řady. no a ona říkala, že ustoupí a paní učitelka ji zezadu chytne za copek a zatáhne. a že ji to i zabolí a pak ji prý doma nadávám, že má ty vlasy rozcuchané (což je pravda, vždycky to má jak vrabčí hnízdo, tak jsem ji to několikrát vytkla, co s těmi vlasy vyvádí).
asi se nejdřív zkusím zeptat jiných maminek, jestli si jim děti doma stěžovaly na něco podobného (protože dcerka tvrdí, že si toho nevšimla u nikoho jiného) a pak asi zajdu za učitelkou, nevím, co si o tom mám myslet, zvlášť když tenhle týden byly třídní schůzky a ona si na nic nestěžovala, dceru chválila, tak to fakt nechápu. 😒

slunicko552
9. led 2010

Tak já bych to netorelovala v žádném případě.A bez předešlé domluvy to už vůbec ne.Rozhodně bych to řešila s učitelkou a pokud by nepomohlo tak s ředitelkou.

liviky
20. led 2010

..já byla včera vyzvednout Viky ve školce a o půl 4 tam už jede jen jedna třída,tak dávjí děti dohomady...jak sem tak vcházela tak jediné nejživější dítko sem tam samo slyšela naši Viky...tak sem ve dveřích koukala jak jí paní učitelka zkrotí....no a k mé spokojenosti sem viděla jak paní učitelka jen zavolala dětííí rychle ruce všichni nahoru,ať vidím všechny prstíky a teď si jeden prstík dáme na pusinu a zkusíme si ty upovídané pusiny ztišit..děti se předháněli v tom jak vysoko a jak rychle se sami umlčí..vypadalo to dost směšně,ale řeknu Vám stoprocentní výsledek....sem spokojená že to tam tak prima vedou 🙂

majenka
20. led 2010

Marselina: stejně jako Slunicko, rozhodně bych to netolerovala 😉

dasulag
21. led 2010

Ahoj. Já bych to taky netolerovala. Naše malá je jaky živější, ale naštěstí jsem podobné problémy nemusela řešit.

Pokud nepomůže domluva s učitelkou, šla bych za ředitelkou.

monik76
21. led 2010

ahoj holky, tak jak psala brumdinka, mne by osobne nejake placnuti pres zadecek nevadilo, ale chtela bych o tom vedet a taky vedet z jakeho duvodu, ono nekdy nejake placnuti pres zadek neuskodi. Tim nemyslim prehnout pres koleno a dostat poradne, ale pokud jde fakt jen o to placnuti, tak bych to az tak cerne nevidela, ale rozhodne bych o tom chtela vedet, to jo. 😉

marselina
autor
21. led 2010

holky,ak s teď doma pořád ptám a zatím se asi paní učitelka nějak uklidnila,už víc než 3týdny kubík nedostal plácanec 😀 😀
je třeba někdy plácnout vím,jen mě štve že mi to učitelka nikdy neřekne a pak se to dovídám od jiných dětí.nechávám to teď uležet,ale jak bude opět plácanec bez mého vědomí,pošlu to vyřešit už manžu,ten je ráznější než já 🙂

majenka
21. led 2010

Marselina: já myslím, že není třeba plácnout...proto mají pedagogické vzdělání, aby to zvládly bez plácnutí 😉

majenka
21. led 2010

Marselina: já myslím, že není třeba plácnout...proto mají speciální vzdělání, aby to zvládaly i bez toho. Keminek to tady napsala hezky...

sherry28
8. únor 2010

Žádná učitelka si nesmí dovolit plácnout přes zadek i kdyby to bylo sebemenší plácnutí. Jednou je to pedagog a ani to není jeho dítě 😲 Ani nejhyperaktivnější dítě se nesmí uhodit a už vůbec ne bez souhlasu rodičů 😨 Ani já bych si nedovolila nikdy uhodit cizí dítě. A hlídala jsem jich dost 😕Oni to musí zvládnout jinak. Je spousta způsobů jak děti zabavit od toho tam jsou, i když to nemají vůbec lehké 😝

marselina
autor
10. únor 2010

🙂 holky všm moc děkuju za příspěvky.Po návštěvě v pedag.psych.poradně se Kubíček jaksi uklinil a pamatuje si co mu paní doktrorka řekla,doma je zlatíčko až nevěřím vlatním očím.Poslouchá a udělá vše co se mu řekne.dokonce si sám nosí pracovní sešitek a chce z něj dělat různé úkoly,za víc 14dní změna k nepoznání.Jsme hoooodně důslední a to asi na Kubíčka platí.Ve školce je vše zatím taky OK,tak jsem ráda. 🙂

sycek
10. únor 2010

Ahoj holky 🙂 Já mám zase opačný problém. Aninka mi chodí stále domů zdrápaná od jednoho chlapečka. Toho učitelky vůbec nezvládají a prý i s rodičema není žádná domluva. Vůbec neuznávám fyzické tresty doma, natož ve školce 😠 , ale už jsem si několikrát říkala, že by zasloužil. 😀 Několikrát jsem si stěžovala i ředitelce, vždycky se omluvila, ale po nějaké době jsme zdrápané zase. Nechty mu ostříhat bez souhlasu rodičů nesmí a prostě ho neuhlídají. Je to prostě neřešitelné. Možná naplácat těm rodičům 😀 😀

borikska
21. črc 2015

Mam 11 takže tu asi nemam co delat a ješte k tomu sem ze slovenska ale moje skušenost jednou mi placla ale mne to bylo hrozne trapne tak sem to nikomu nerekla a ze spanim zadne takové ,že nespavé deti nemusí spát já sem do školky pro to nerada chodila to mi na školce príšerne vadilo nejhorší bylo nechce se vám spát? tak alespon oddychujte jednoduše mame spat ale to se tam taky moc nedalo a proč? klasika porád mluvili vim ze to musi byt nuda tam sedet ale co tak si treba čísť? ☹ to bylo neco hrozne a nekdy kdys ucitelky byly nemocne nebo nevim kvuli čemu to tak bylo ze na den sme byly tretaci ve školce a šli sme ku prvákúm a to bylo ješte horší tam spali nevim kolik hodin a jednou u tech prváku sem tam ležela s otevrenýma očima a prišla učitelka a jenom : spi 😀