Dostávají vaše děti ve školkách na zadek?

marselina
21. pro 2009

ahoj maminky,
chtěla bych se zeptat,zda máte zkušenost,že by paní učitelka(y),dávali ve školce na zadek vaším dětem,a případně poví vám o tom???
mám 4letého syna,je hyperaktivní a zlobivý,to víme.už ve 2letech nám říkal že ho paní učitelka ve školce bije,když jsem se ptala,není to pravda.od starších dětí jsem věděla že ho pleskne přes zadek,ted nám opět povídá jak ho paní učitelka bije a že jí nemá rád,ptala jsem a najednou se dozvím,že zlobí tak mu dá na zadek.nevadí mi to,protože vím že opravdu zlobí,ale neměla bych to jako maminka vědět???třeba maminko dnes zlobil,udělal to a to,dala jsem mu na zadek.
co vy na to jako maminky????

shine2015
21. črc 2015

Tak placla by moje dítě jednou a viděla by. Nepopírám,asi to snadné nemají,ale tak mají jít pracovat jinam. Nikdy bych si nedovolila uhodt cizí dítě. Svym občas když vidím že jiná cesta nevede - smějí se mi do oči nebo zkouší co vydržime,symbolicky plánu -jim stačí symbolicky,jen se jich dotknete a vadí jim to. Ale i tak jestli dostaly 3x....
Beru když to budou se mnou řešit,že neposlouchá ať s tím něco uděláme ale ne bitím....a pokud rodice nereagují, tak být učitelkou resim to přes ředitelku.....ale ne bitím. To byme teda vytocila učitelka fest a vůbec kdyby zapirala,to už by si nikde neskrtla......to bych to teda řešila ve velkým.

dannyblakely
21. črc 2015

to by udelala ucitelka jenom jednou..!

takarazestinusakur
21. črc 2015

Asi bych zašla za paní učitelkou a vysvětlila bych jí, že pomoci s plácáním na zadek nepotřebuji, když to bude nevyhnutelné, tak plácnout na zadek umím sama. 😉

sangita
21. črc 2015

To je teda sila! Tohle si ucitelka absolutne nemuze dovolit, naprosto neprofesionalni chovani a nezvladnuti situace, zvlast pokud je to opakovane. A pokud ma syn skutecne ADHD, je uplne od veci ho trestat. Co to asi udela s jeho sebevedomim, kdyz bude stale "ten zlobivy, ktery si zaslouzi na zadek"? Nelibi se mi ani to, kdyz ucitelky pred detmi o nich opakovane negativne mluvi ve stylu "ty jsi zlobivy, neposlusny, skaredy.." Bohuzel jsem to uz nekolikrat videla. Dite s hyperaktivitou i jeho rodina si zaslouzi velkou podporu a pozitivni pristup a motivaci, ne fyzicke tresty.

kamila297
28. črc 2015

Hyperaktivitu plácnutím přes zadek nikdo ještě nevyléčil... To je jen selhání pedagoga, který neví, jak s dítětem komunikovat. Raději bych dítě dala do MŠ, kde to s takovými dětmi umí a jsou na to zaměření. Proč ho trápit ve školce, kde prudí učitelku a ostatní děti, když může mít docela pohodu ve specializované školce a s takovým chováním tam počítají.

salikova
28. črc 2015

učitrlka by zlobení dítěte měla řešit domluvou s rodiči.. to že ani nevíš o tom, že by zlobil ve školce je prostě selhání učitelky.. řešila bych to s ní a pokud by se nedalo, šla bych za ředitelkou...
taky je ovšem otázkou, jestli je to jen takovy spíš plácnutí na zadek anebo fakt nářez....

sarihy
Autor odpověď smazal
Zobraz
peicul
12. srp 2015

Učitelka bít dítě nesmí, je to zakázané nejen na ZŠ, ale i v jiných stupních školství, nesmí dítěti plácnout, ani když to rodič dovolí (a že mi jich to pár dovolilo a měla jsem ve třídě taky děti, které jsem musela mít furt na očích, protože stačila vteřina, když jsem se otočila k němu zády a už jí někomu lupnul) Řekla bych jí, že si nepřeji, aby mé ditě fyzicky trestala, a jestli se to bude opakovat, budeš to řešit s nadřízeným.

mysicka_lb
12. srp 2015

Tohle učitelka udělat, tak se postarám o to, aby už nebyla učitelkou.