Druhým rokem ve školce a opět neustále nemocný

elucinka
9. zář 2011

Ahoj holky, máme problém. Loni mi začal Adam chodit do školky, nikdy nevydržel déle než týden a onemocněl, z 99% zánětem nosohltanu, hnisavé rýmy, teplota. Zůstal doma, cca po 14 dnech až 3 týdnech jsme to zkusili znovu, a vždycky po 3-5 dnech zase totéž. V březnu nám MUDr. doporučila, aby byl delší dobu doma, takže do školky šel zase až v květnu a po 2 dnech zase rýma, horečka. Takže zůstal doma až do prázdnin, o prázdninách měl na začátku sice angínu, ale pak už celé 2 měsíce nic. Tento týden nastoupil opět do školky a dneska v noci a ráno zase ta hnusná rýma...takže vydržel 4 dny. Už jsem z toho fakt zoufalá... Máme trochu problém, že do něj nedostanu absolutně žádné syrové ovoce ani zeleninu, takže veškeré vitamíny musíme řešit tabletkami. Navíc bere preventan, echinaceu. Ale není to nic platné ☹ Dnes jsem zavolala MUDr., aby mu nabrala krev na imunologické vyšetření, protože už toho mám fakt dost, tak tam příští týden zajdeme. Máte někdo to samé? Co vám pomohlo posílit imunitu? Máte nějaké rady, tipy? Chytám se fakt už všeho...dík. 🙄

lojzina
1. lis 2011

@pajdula
@samsa myslim ze nam to pomohlo,ted se uvidi casem jak bude nebo nebude nemocnej.
Jeste teda trosku jakoby huhna ale je uz znat ze je to lepsi.

micanek
1. lis 2011

@elucinka ...sice malí začal chodit do školky až letos v září, ale kašel a rýma nás také neustále pronásleduji ....před 14 dny i laringitida. Dnes mi Mudr. doporučil ať každej den dávám malému vypít půl šumáku celaskonu (250-300) --- že tyhle virozy nemají rády kyselé prostředí, tím pádem že tomu celaskon hodně napomáhá aby se to v v těle nehemžilo. ak jsme zvědavá, zda to zabere. Jinak pije aloe vera gel, bere hlívu ustičnou, multivitamíny ......a stejně to nepomáhá ☹

aandrea22
1. lis 2011

Ahoj holky,
Já jsem mela hodně často nemocné děti na jaře, to začal syn chodit do skolky, tak byly oba dva chorlavý chudáčci, teďko je to celkem dobrý, jednak jsme si snad už zvykli na všechna ty školkařské bacili, jednak se snažím o prevenci, dávám jim medik, C vitamín, odpařuji propolis v bytě a tudíž dezinfikuji a tak. Tak to zatím pomáhá, uvidíme, či nám to vydrží celý podzim. Tak taky držím palce všem

samsa
1. lis 2011

@lojzina no, tak super, že jste to tak zvládli a doufám, že vám to pomůže, ale věřím, že určitě 🙂

samsa
7. lis 2011

Ahoj holky, tak my už zase...Po týdnu ve školce má dcera tak strašný kašel, noc prokašlala, kašle tak, až zvrací. Sopel nemá ani teplotu. A chytla to i mladší. Já už fakt nevím, vydrží ve školce vždy týden. 😖

berenika39
7. lis 2011

@lojzina jdem taky za dva týdny. jsem ráda, že už jste v pohoa máte to za sebou🙂

elucinka
autor
7. lis 2011

Ahoj holky, tak hlásím náš stav...do školky jsme chodili celé září až do půlky října, pak kašel, rýma, horečka, 2 týdny doma. Zkusili jsme nasadit Aloe vera gel a Colostrum. Od minulého týdne chodíme do školky a zatím se zdá, že Adík je dobrej...dokonce tam minulý týden řádila nějaká hnusná střevní viróza a Adík ji, světe div se, nedostal jako jeden z mála dětí...jsem zvědavá, jak mu ta léčba zabere, už jsem do toho vrazila přes 3 tisíce, tak snad ne zbytečně...Kdybyste chtěly poradit, co konkrétně mu dávám, písněte do IP. Držte se a drobci taky, zase se ozvu...

samsa
7. lis 2011

@elucinka IP 😉

lojzina
7. lis 2011

@berenika39 diky...a drzim palce,at to probehne bez problemu...malyho teda porad boli po tom zakroku v krku,a kasle,ale to pry k tomu patri...

pajdula
9. lis 2011

ahoj holky, tak já jdu s malým v pátek na ty mandle, zatím je v pohodě, ale taky už nebyl tři týdny ve školce... já z toho mám dost hrůzu,hlavně z té anestezie... doufám, že mu to pomůže a už pak bude pěkně ve školce mezi dětma. Pak podám info, jak jsme dopadli 🙂

lojzina
9. lis 2011

@pajdula drzim palce,my meli probrani z anestezie sileny,ale kazdy to snese jinak....byli sme na tom 31.10.,a jeste sme doma.....

berenika39
10. lis 2011

@pajdula tak držím palce, napiš, hledám info, kde se dá, přeji, at to jde v pohodě.

samsa
10. lis 2011

@pajdula taky moc držím pěsti, určitě to bude ok.

pajdula
10. lis 2011

holky díky, až dorazíme domů, tak písnu

pajdula
12. lis 2011

ahoj holky, tak jsme od včera večera doma a vše proběhlo ok.

Nejhorší bylo braní krve. Bála jsem se toho stavu po narkoze, ale musím říct, že to Ondra snášel celkem dobře. Už za 4 hodinky poté si hrál s dětma v herničce, večer ani neměl teplotu, tak to musím zaťukat.Ráno jsme v 7.15 hod. nastoupili a v 18 hod. nás pouštěli domů. Před narkozou dostal takový oblbovací sirup a to na něj působilo tak, že byl jak opilý, smál se a byl vláčnej, říkal mi maminko koukej, tam jsou tři žirafy... a na zdi jedna velikánská žirafa 🙂 o které jsme si předtím povídala a pak sahal do knížky o dinosaurech jako že je chce chytit 🙂 no byl k zulíbání. Ale bylo nás tam 7 rodičů s dětmi a jen na dva to působilo takhle, jinak to bylo spíš o pláči a nevrlosti. A po zákroku přijel sice s pláčem, ale asi ne bolestí, protože ho zajímala jen kanyla v ruce a pořád plakal, že ji chce vyndat. Trvalo asi 20 minut než usnul, to proplakal a a pak spal necelé dvě hoďky a vzbudil se a už byl v pohodě. Nejhorší bylo braní krve před, protože mu nabírali znova krevní obraz a to tedy bylo křiku a byl úplně vyřízený, ale to prostě tak je, bojí se injekcí. Vzhledem k tomu, že šel na zákrok až v půl jedné a od půlnoci nepil a nejedl, tak už pak měl žízeň a chtěl jíst. No nakonec dostal ve čtyři čaj a v pět dostal jídlo kaši bramborovou a nanuka a to snedl v pohodě, nestěžoval si na bolest na nic. Tak snad to bude dobrý, za týden jdeme na kontrolu a pak už může do školky. Jsem s ním doma na paragrafu, tak uvidíme, budu to sledovat. Jen mi přijde, že už nemá tolik otevřenou pusu při koukání na pohádku, tak nevím.

Včera tam bylo 7 dětí a z toho jeden 16 měsíční chlapeček, ten to zvládl asi úplně nejllíp, plakal fakt minimálně a pak 4 děti věku Ondráška - to taky celkem šlo a 2 školáci 6 a 7 let a pro ty to bylo asi nejhorší. Po zákroku hodně plakali a měli strašnou žízeň a už jim ty mamky museli hodně vysvětlovat a nestačilo je jen utěšovat. Navíc šli poslední, ještě po Ondrovi, takže ty byli bez pití dlouho a pak nemohli usnout, jak říkám pro ty to bylo asi nejhorší. Navíc tam oba zůstávali přes noc,protože jim pořád tekla krev z nosu.

Děkujeme za držení pěstí a teď jen doufat, že to pomohlo 🙂 🙂

lojzina
12. lis 2011

@pajdula ahoj,tak suprove jste to zvladli,lip nez my 🙂 .....ja taky pozoruji zmeny k lepsimu,je to rozdil,akorat sme asi neco chytli do nosu,cekame na vysledky vyteru,tak sme uz 3 tydny doma 😖 ...Tak se drzte 🙂

pajdula
12. lis 2011

ahoj
@lojzina ... já tedy doufám, že po tom týdnu půjde do školky, protože jinak by musela nastoupit babička. Já mám § jen do toho dalšího úterý, tak uvidíme co nám řekne v pátek doktor na kontrole.
Tak snad budete v pořádku a ve výtěrech nic nebude, taky se držte.
Mě nejvíc nakrkla naše pediatrička, že mu z krve blbě udělali ten krevní obraz a museli mu brát v nemocnici znova tu krev, když ví, jak se toho bojí těch injekcí 😠
Jsem tedy upřimně ráda, že je to za námi, jsem se bála, jak ho odvezli. Jak říkám, hlavně aby jim to drobkům pomohlo. 🙂
tak ještě jednou díky za držení pěstí a dám vědět, jestli to pomohlo 🙂

lojzina
12. lis 2011

@pajdula no,u nas je to i tak ze ve skolce sou zas vsi a nejaka herpangina,takze ted jak je oslabenej tak ho ani nebudu do te skolky davat,dokud neuvidim ze je uplne o.k.,taky se nam zhorsil o dost ekzem....

samsa
12. lis 2011

@pajdula super, že to máte zas sebou jste fakt šikulky 🙂 Snad to pomůže a Ondrášek bude spokojeně chodit do školky bez nemocí.
Holky, já chytla školkového bacila od dcerky, mají ty bacily fakt grády, protože já jsem jinak odolná 😝

pajdula
18. lis 2011

Hurá, tak v pondělí vyrážíme směr školka 🙂 dnesní kontrola dopadla na výbornou, krk i ušiska v pořádku, tak doufám že to nějaký ten pátek vydrží 🙂 všem držíme palce, ať si můžou ve zdraví užívat ve školce

mates22
21. lis 2011

Ahoj, mám takovou hloupou otázku, dcera přinesla ze školky asi nějakou viroźu, což je časté, ale tentokrát je to jiné v tom, že má už 4. den teplotu, ráno zvýšenou, odpoledne horečku... a jinak nic, je veselá, nemá rýmu, trochu kašle. Poraďte, už jí mám vzít k doktorce, nebo ještě počkat, obvykle u nás horečka odchází třetí den, tak nevím. Aby na mě paní doktorka zase nekoukala jako, že to přece trvá týden 😀

gab7
21. lis 2011

@mates22 Ahoj,no já osobně bych už došla,když už to trvá 4.den.pro jistotu.Já už jsem dneškem doma 12.den s dětmi,mají stále zvýšenou teplotu,jen pokašlávají,trochu rýmu-minimálně.Tak dnes jim náš dr.odebral krev na crp-známka zánětu v krvi.jinak poslechově v pořádku,v krku v pořádku.Tak uvidíme zítra,jak dopadne odběr krve,ale už jim asi nasadí antibiotika.Pro mě je to horší v tom,že už mám ode dneška druhé očr,což ohledně práce nic moc 😒 .A děti jsou přesně jak píšeš v pohodě 😉

gab7
21. lis 2011

@pajdula můžu se zeptat,to jste byli s nosními mandlemi? děkuji za odpověď.G.

mates22
22. lis 2011

@gab7 díky za podporu, zajdem tam, mladší syn to asi chytil, na dnešek v noci měl skoro 39, no on je 1,5roční, těm ta teplota ještě lítá. Teď teplotu nemá, ale to ona ráno nemívá, dr. je tam samozřejmě jen dopoledne, takže to ani nezjistím, jestli už horečka nebude nebo jo.
Jinak dcera chodí do školky už třetím rokem a loni v září, když nastoupila, tak začala mít zvýšené teploty, až k 37,6...a trvalo to přes půl roku, udělali všechny možný vyšetření a nakonec jak to přišlo, tak to odešlo. Asi to bylo psychický, nechtěla tam chodit, nějak jí nesedly děti nebo učitelky, nevím. Ona je cíťa. Letos se jí tam od začátku líbí a teploty žádný. Ovšem stůněme ob týden, maximálně ob dva, hrůza.

gab7
22. lis 2011

@mates22 není zač 😉 .tohle znám moc dobře.já mám kluky 5 a 8.nevadí tykání? 😉 .napiš,jak jste dopadli,u malého bych se taky bála.U těch starších,už to není takové.My dopadli tak,že krev mají kluci ok,a teď ráno,neměli u dr.ani teplotu,tak mi řekl,že jsou v pořádku.Tak zítra staršího pošlu do školy,ale ven ho radši ještě nepustím,kašel stále má,a zvýšenou teplotu večer.Tak aby hned něco nepochytil zpět.A s mladším mám zůstat ještě tento týden doma.Ten pěkně kašle,a zvýšenou stále. ☹ .A příští týden,kontrola na orl,a vyšetření nosních mandlí ☹ .byli jsme tam minulý týden,je tam dost nepříjemný dr.Člověk,kdyby mohl,tak to všechno vezme na sebe místo těch dětí viď...

mates22
22. lis 2011

@gab7 jasně, že nevadí. Malej dostal nurofen, ale už mu to asi dojíždí, už je zase nad 37,5, dcera se zatím drží na 37,4....ale normálně jí měřím až kolem poledne a to mívá tak 37,8, což si myslím, že klidně dojede, ráno měla 36,9, takže už jsme urazili půl stupně. Dr. je tam do 11, tak půjdem až tak nějak, aby měla trochu teplotu a doktorka mi věřila 🙂. Ona to bude jen viróza, ale pro klid duše........ malej dojel v sobotu střevní virózu, to bylo zlý-horečky, průjem a zvracení- a teď nanovo, ale aspoň nevypadá tak zbědovaně 🙂. Na mandle zatím nijak netrpíme, ani záněty středního ucha a tak, ale virozu chytnou snad jen když o ní slyšej a to dcera už bere léky na imunitu. tak my frčíme..

mates22
22. lis 2011

@gab7 jsme doma, fakt viróza, udělala jí teda crp a pod osm....malej to měl v krku prej stejný, takže ho pícháním ani netrápila. Nasadila nurofen preventivně 3* denně, tím pádem už teplotu nezměříme, když bude sražená. A potvrdila mi, že po třech dnech teplot nad 38 je dobrý s nima přijít, to jsem hlavně potřebovala vědět. Takže to máme taky do konce tejdne...u nás jsou problém hlavně noci, jakmile jim něco je, tak jsou v noci nesnesitelný, moc se těším 🙄

gab7
22. lis 2011

@mates22 tak aspoň pak člověk ví,kdy může jít,aby na něj pak nekoukali,že jdem s každým prdem,že jo 😉 .Tak už jen pustit nějakou pohádku,u které chvíli vydrží,uvařit kafíčko,a aspoň si trochu poklidit,když už jsme doma 😉 .Já se o to snažím.Mezitím ještě doháníme se starším školu.
Jak jsem psala o mandlích,tak mladší na ně netrpěl.A zánět stř.ucha nikdy neměl.Jen teď pořád huhňá.Tak nás poslal na vyš.nos.mandlí.Mě se to jeho huhňání nezdá.Tak mám bojara ☹ .Tak uvidíme za týden.Prý to vyšetření není moc příjemné.

pajdula
22. lis 2011

@gab7 byli jsme s nosními mandlemi ve VFN na Karláku na ORL, musím říct že to tam jde jak po drátkách. A bylo tam asi 9 dětí a musím říct, že čím mladší dítě, tím lépe to snášelo. Kdybys něco ještě potřebovala vědět, klidně písni 🙂

gab7
22. lis 2011

@pajdula Díky 🙂 Nás před týdnem poslal dr.se synem,je mu 5.momentálně má virózu.tak nás poslal na orl,že se mu nezdá,že huhňá,tak na vyš.nosní mandle.A je fakt,že já to huhňání pozoruju už od prázdnin,a pořád si říkám,že s ním asi dojdu....No,a tak tam máme jít zas za týden...prý je to vyš.nosní mandle nepříjemné? ten dr.na orl moc sympaťák nebyl,a já mám ráda,když mají k dětem příjemný přístup.Když jsou empatičtí,jak u dětí,tak i u dospěláků.Sama jsem zdr.sestra.A tak se dle toho taky chovám,a o to víc mě pak štve,když pak někam přijdu,a vidím,jak jsou ledový nejen k tobě jako k pacientovi,ale navíc k dětem ☹ .To fakt těžko snáším ☹ .
A co se týče mandlí,tak se bojím.To víš,hned se bojím komplikací-krvácení.
V červnu mi starší syn prodělal operaci s očima na šilhání.A před rokem měl operaci s kýlou.Tak ta představa další hospitalizace....
Jinak mladší netrpí na záněty středního ucha,nikdy to neměl.Rýmu má teď,také na ní netrpí.Jen to huhňání,má až od léta...