Druhým rokem ve školce a opět neustále nemocný

elucinka
9. zář 2011

Ahoj holky, máme problém. Loni mi začal Adam chodit do školky, nikdy nevydržel déle než týden a onemocněl, z 99% zánětem nosohltanu, hnisavé rýmy, teplota. Zůstal doma, cca po 14 dnech až 3 týdnech jsme to zkusili znovu, a vždycky po 3-5 dnech zase totéž. V březnu nám MUDr. doporučila, aby byl delší dobu doma, takže do školky šel zase až v květnu a po 2 dnech zase rýma, horečka. Takže zůstal doma až do prázdnin, o prázdninách měl na začátku sice angínu, ale pak už celé 2 měsíce nic. Tento týden nastoupil opět do školky a dneska v noci a ráno zase ta hnusná rýma...takže vydržel 4 dny. Už jsem z toho fakt zoufalá... Máme trochu problém, že do něj nedostanu absolutně žádné syrové ovoce ani zeleninu, takže veškeré vitamíny musíme řešit tabletkami. Navíc bere preventan, echinaceu. Ale není to nic platné ☹ Dnes jsem zavolala MUDr., aby mu nabrala krev na imunologické vyšetření, protože už toho mám fakt dost, tak tam příští týden zajdeme. Máte někdo to samé? Co vám pomohlo posílit imunitu? Máte nějaké rady, tipy? Chytám se fakt už všeho...dík. 🙄

lojzina
26. říj 2011

@samsa ahoj,bohuzel mam,meli sme dvoje atb po sobe,nalez pak ukazal bronchitidu a i se prislo na alergii na BKM.Ten sinupret pry trva nez zabere...at je brzy lip 🙂

samsa
26. říj 2011

@lojzina Díky za odpověď. A moc držím pěsti na tu mandli, ať je vše ok.

lojzina
26. říj 2011

@samsa neni zac,ja jen,jak sem si precetla tvuj prispevek tak sem si vybavila ty priserny noce,kdy malej kaslal,davil se a dr me tvrdila ze kasel neni zalezitost par dnu,at jsem trpeliva a podobny reci. 😠.Trapili smese s tim skoro 2 mesice 😕 Nech s eposlat na rtg...Drzim palce at to neni nic vaznyho 😉 .a diky 🙂

samsa
26. říj 2011

@lojzina děkuju za radu, já mám rozumnou dr., myslím, že určitě nás pošle na rtg. Ale muíme vydržet do příštího týdne ☹

lojzina
26. říj 2011

@samsa te nasi trvalo nez nas nekam poslala 😖 .

pajdula
27. říj 2011

@lojzina ... info o té nosní mandli určitě podej, já jsem z toho taky celá nervozní, ale říkám si , že mu to snad pomůže... mám v okolí několik dětí s vyoperovanou mandlí a všechny jsou pak lepší, tak doufám 🙂
na mandli jdeme do nemocnice v Praze na Karlák na ORL.
Jinak Ondra se lepší, kašle ale už je to lepší a hlavně už je bez teplot a nemá tentokrát ani rýmu. Akorát mi tedy dr. rovnou řekla, ať ho do toho 11.11 nemám dávat do školky, takže jsme doma s kalendářem ladili hlídání, no naštěstí nám nevychází jen 4 dny a to ještě nějak poladíme se sousedkama 🙂

@lojzina držíme pěsti na mandli, ať jste v pohodě a bez problémů

lojzina
27. říj 2011

@pajdula ahoj,ja su nervozniu pekne,v nedeli mame nastup.Uz je to opravdu na posl.chvili,ty problemy jsou a ne maly,takze jinou moznost,nez ze mu to pomuze,si nepripoustim 😅 .Ja ho nechala uz toto pondeli doma,vlastne je skoro tyden doma pred operaci,aby jeste neco nedonesl ze skolky,musel by se posunout termin 😖 .Takze diky za prani,v utery bysme meli byt doma,tak pisnu co a jak.... 🙂

pajdula
27. říj 2011

@lojzina .... to věřím, že jsi nervozni, já si zatím říkám, že je to ještě daleko 🙂 my musíme 9 na nějaké odběry a pak 11 nastupujeme, dr. říkal, že buď ještě ten den odpoledne půjdeme domů a nebo druhý den ráno, to záleží jak to bude vypadat. Spíš počítám s variantou přenocování v nemocnici, ale jeden den nic není. A pak mám týden paragraf a budu s Ondrou doma. Do té doby se střídá babička, tatínek a neteř 🙂
tak se držte, budu na vás myslet 🙂

lojzina
27. říj 2011

@pajdula nam rikala-na odbery aspon tyden dopredu,ze nekt.hodnoty nekdy vychazi blbe a musi s eto opakovat,tak aby se to stihlo,nastesti dobry.Jo jdeme to pondeli akorat nevim v kolik...tak jeste jednou dik a pak se ozvu 🙂

lojzina
27. říj 2011

@pajdula a vy jste byli nejak moc nemocni ve skolce?nebo z jakyho duvodu jdete?my jednak nemocni,a ted uz ji ma tak velkou ze chrape,dycha pusou a mame co delat abysme mu rozumeli kdyz mluvi ☹

pajdula
27. říj 2011

@lojzina od té doby co v prosinci 2010 nastoupil do školky, tak je nemocný snad co měsíc... zjara měl dvakrát zápal plic a je to neustále dokola, spí s otevřenou pusou, takže taky dýcha otevřenou pusou, ale nechrápe... Ondra mluví hezky, rozumět mu je krásně, ale stejně je pořád nastydlý a hlavně neustále kašle... nezávisle na sobě nám to řekli dva doktoři, že by mu odstranění nosní mandle pomohlo 🙂 tak v to věřím. držte se a budu čekat na pozitivní zprávy 🙂

kytinka
27. říj 2011

zdravím holky, zkusila jsem se tady podívat, protože už jsem taky docela vyřízená, Elenka začala v září chodit do školky a hned po dvou dnech angína, po 14 dnech doma, do školky a do týdne opět rýma a kašel a doma, poté do školky a opět doma a tak to jde pořád, před 8 dny dostala opět ATB, dobírat je musela už ve školce páč mi skončil § a je to tady zase, ve středu poslední ATB a dnes totál zahleněná, hnusné snople všude, úplně vyřízená, budí se ze spaní, celá ucpaná, mě snad picne, nemůžu co 14dní brát paragraf, jsem v práci sama a kdo to za mě dodělá, vždy po týdnu na § nestíhám dodělat vše a jestli půjdu na třetí tak nevím jak dlouho si mě tam nechají. Dr. zatím nic neřeší, říká že je to normálí. Ale máme v rodině astma a rozedmu plic, tak si půjdeme příští týden - bude-li Elen lepší na stěry a na odběry a budeme chtít i imunologii, alergologii a RTG. Na stěrech měla v létě zlatého stafilokoka tak kdo ví jestli jí nedělá všechny ty problémy on. Elence jsme omezili mléčné výrobky, cukry (to nám ale kazí babička i přes zákaz) dostávám Preventan, Echinaceu, už jsme zkoušeli i žraločí kuličky a zatím nic. Teď po ATB jsme jí nasadili probiotika na střeva tak snad jí to pomůže. Nejhorší je, že do ní nemůžu dostat vodu a čaje, vůbec nechce pít, už nevím jak to do ní dostat ☹.

kytinka
27. říj 2011

a to jí ještě čeká operace tříselné kýly a termín jsme už 2x měnily, tak si říkám jak dlouho to ještě budeme posouvat ☹

lojzina
27. říj 2011

@kytinka ahoj,bohuzel,nektery ditko to tak prostona,ted sem te nepotesila,ja ladovala kluka vitaminama,nicnene od lo.rijna do letos.kvetna,s pauzama nemocnej..tak jak pises.Dr me na to rekla ze vetsina deti ve skolce to tak proste ma...sou to nervy ☹ ,ale urco si nech udelat vysetreni co jdou.Je to tezky,kdyz chodis do prace,me se kluk po atb daval dohromady jeste dlouho,natoz aby sel do skolky,a ta probiotika se mohou davat soubezne s atb 😉 .At je lip...

samsa
27. říj 2011

@kytinka to je hrůza, chudák Elenka ☹ já nastupuju do práce za rok a děsím se, co bude a jestli mi bude takhle marodit i mladší....
@lojzina a co mladší, chytá to od Mariana? U nás vždy starší to donese a do 3 dnů to má mladší. ☹ Jsem z toho už fakt na palici. Už mám blok jí do té školky dávat 😔

samsa
27. říj 2011

@lojzina A moc držím pěsti na pondělí. Určitě to zvládnete a snad vám to pomůže 🙂

lojzina
27. říj 2011

@samsa tak chytal,ale ne vzdycky.vetsinou byli zasopleni pres zimu oba,a taky ne vzdy mel mladsi to,co starsi...a obracene.-mladsi mel broncjitidu,dostaval se z toho asi 2 mesice,a starsi to preckal,ale hned nato byl s rotavirama v nemocnici,mesic byl klid,a mel hemof.v krku,dvoje atb,a malej dobrej,takze takovy na preskacku,a hlavne-na palici 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄

kytinka
27. říj 2011

@lojzina
@samsa díky holky, já jsem ráda že máme jedno dítě si nedokážu představit, že by lehly v týdenním rozestupu, to už bych asi nedala a do třetice bych lehla asi já 🙂. Já jsem počítala s tím že bude malá častěji nemocná, ale tohle jsem vážně nečekala. No teď čekáme na to až začnou působit ta probiotika, snad to pomůže aspoň trošku. Jo malá je dlouho v pohodě, pak má rýmu a kašel, ale jenom ráno a večer, přes den je v pohodě tak jak je krize chodí i do školky (je tam plno nemocných dětí tak už to taky neřeším) přes den bývá úplně fit, no a jak jí sekne horečka tak to už mám na paragraf, obvykle mívá tak 38,6 apod.. Taky mě docela překvapilo že jeden den měla skoro 39 horečku a druhý den měla 35 a byla úplně ledová fakt síla.
Teď se nám pořádně daří, páč MM nejspíš má celiakii a jestli mu to potvrdí tak Eli jde na testy taky páč je to dědičné tak se modlím aby to bylo dobrý. Páč dieta to by nám ještě chybělo, už tak si v jídle vybírá, to už nevím co by dělala potom. Rýži nám nejí, těstoviny taky ne, jáhly jí nechutnají, pohanka taky ne, luštěniny nee no je to teď vážně boj, tak snad to bude lepší. Jinak MM taky ve školce pořádně trpěl nemocemi ale ve škole už potom nikdy jenom občas, takže snad dobré vyhlídky. Kdyby se do té školky tak moc netěšila, ale ona by šla do školky i v sobotu 🙂.
Ještě přemýšlíme nad změnou dětské lékařky, tak jestli je tady někdo z Orlové nebo se tu někdo objeví z Orlové a poradí nějakého dobrého dětského lékaře tak budeme rádi 🙂

lojzina
27. říj 2011

@kytinka no to si ani nepredstavuj,my byli u dr peceni vareni,s obouma,sem mela depku uz z toho ☹ ,upinala sem se na jaro,ze bude lip,a ono nic,vlastne sme se dali do kupy az o let.prazdninach,no a ted,krom te mandle,se drzime,zatim teda...

samsa
27. říj 2011

@lojzina tak u nás to malá chytla vždy, většinou teda má trochu lehčí průběh, nevím, zda je to tím, že kojím. Souhlasím, je to na palici, já si někdy i večer tajně pobrečím. Uklidňuju se tím, že to má po mně, ale mně to přešlo cca v 6 letech a od té doby dobrý, nemívám ani rýmy.
@kytinka já taky vyloučila oběma sladké a mléko, ale nepomáhá to. A babičky jim občas stejně něco tajně podstrčí 😠 Snad malá nebude mít tu celiakii. Holky, je to trápení s dětičkama ☹

lojzina
27. říj 2011

@samsa to sme dve,ja byla zoufala silene,sme neznali nic jinyho nez cestu k dr a do lekarny,a porad doma,jak blbci s prominutim.Pak bylo par dnu klidu,se trocha vzpamatujes,a nanovo 😅 😔
@kytinka celiakie?brrrr,snad to nebude.

samsa
27. říj 2011

@lojzina a teďka už teda dobrý? Možná to chce vydržet ten první rok a pak bude lépe. A koukám že máš doma ještě dceru, ta bývala taky jako dítě nemocná?

lojzina
28. říj 2011

@samsa ahoj,no jak sempsala,zatim se drzime,uvidime az pujde po temandli zpet do skolky,sama su zvedava...Prvni rok byva takovej 😒 .No a mlada-nepamatuju si ze by byvala az tak nmocna...malo.

kytinka
28. říj 2011

díky holky, jsem ráda, že se můžu vykecat, taky už to na mě dosedá a i já si občas večer popláču a nevím kudy kam kdyže nevím jak tomu piškotkovi pomoci ☹ no snad si s tím tělíčko poradí. Zajdeme na odběry a pak se uvidí, jestli je to opravdu jenom tou školkou. Snad se teď o víkendu z toho bobiš dostane ať nemusím opět na ten pitomý jenom 9ti denní §.

zubecek
30. říj 2011

Ahoj holky, zrovna dnes to zase řeším, je mi do breku, malý má teplotu a pláče na ucho, a to už jsme byli celý týden doma se střevníma, měla jsem to taky a aby toho nebylo málo, ještě beru zrovna i já Atb na průdušky...no s těma dvěma je to fakt drsný a já to ještě pochatám taky...navím, jak to vydžet, babička půjde do důchodu až za tři roky ☹ a v práci mám pořád termíny a akce, zrovna musím dodělat výstavu...tak co se dá dělám i při § doma a běhám tam odpoledne, když manža přijede, když tedy přijede zavčas, jak se dá...ale je to blbý, taky se třepu, jestli to se mnou ještě vydrží, než bude ta babu v duchodu...my nastoupily do školky v březnu a od té doby byl nejhorší asi červen, měsíc doma se zápalem plic, teď měl na začátku měsíce atb znovu na průdušky a doma jsme byli 14 dní a teď po týdnu zvracení a dnes zas toto...já do toho přecházím své nemoci, no hrůza, prostě jsem naprosto vyčerpaná a zoufalá...a to mám fakt překrásnou práci, která mě příšerně baví 😨

zubecek
30. říj 2011

takže nevím, co poradit, my taky nemocní před tím moc nebyli, a to celou dobu chodil starší syn do školky, asi je nějaká blbá doba, manža taky letos už dvakrát 40 teploty, a to on neměl snad nikdy, nevím, asi myslet pozitivně a doufat, ale jak to překonat, já už pláču při každé rýmečce, jak píšete, co zas z toho bude a v práci už taky kroutí nad námi hlavou, je to tak blbý ☹

sygy
30. říj 2011

Ahoj holky, tak my jsme na tom stejne, naše Anetka začala chodit v září do školky, byla ve školce týden,a hned kašel, rýma, nechala jsem jí tedy týden doma, dostala se z toho, šla do školky a vydržela týden, hned lehla, měla teploty, a náběh na zápal plic, dostala ATB, byli jsme 3 týdny zavřený doma, po vylečení nástup do školky, a opět jen na týden, tentokrát začala jen pokašlavat, a měla červene očíčko, dostala erdomed na odkašlavaní, a kapala jsem očičko septonexem, jenže, do druhého dne horečky přes 40, které ve finále trvaly týden ☹ Na pohotovosti nás pan doktor poslal domu s tim, že podle poslechu dobry, a druhý den u naší pani doktorky měla Anetka nalez dle poslechu i na rtg, takže zapal plic jak vyšitej, znova druhý ATB, k tomu jsem ATB kapala i do očí, a mnoho dalsich leku, už jsme doma druhej tyden, a jeste nás min. 14 dní doma čeka, obavam se dne kdy nastoupi opet do školky 😖

pajdula
30. říj 2011

ahoj holky, když to tu tak čtu, tak je mi do breku... hlavně kvůli těm našim drobkům. Co se práce týká tak to je všude strašně složité, já naštěstí můžu využívat babičku, sice jen jednu, ale zaplaťpánbuh za ní 🙂 je zlatá a přijede skoro vždy když potřebujeme. Zrovna teď jí tu máme, neboť Ondra pořád ještě kašle a dr. řekla, ať zůstane do toho 11. doma. Příští týden s ním bude manžel, musí dobrat dovolenou a pak po mandlích zase já. V práci už jsem to nahláusila, nadšení nejsou, ale co se dá dělat. Naštěstí si jí můžu rozplánovat podle sebe, tak ještě že tak. A paragraf jsem měla před 14 dny a předtím v červenci. A po mandlích, hned jak bude OK, tak ho šupnu do školky, kam se tak těší a má tam kamarády a budu doufat... ono mi stejně nic jiného nezbývá.

@sygy mi na jaře skončili se zápalem plic v nemocnici, sice jen na 5 dní, ale stejně. Musela jsem tam samozřejmě být s Ondrou a na to jsem nedostala §, ale neschopenku, takže ještě navíc 3 dny zadara (nebo kolik to teď je). Takže už jsem teď dohodnutá s doktorkou, že mi napíše § od pátku a neschopenku chtít nebudu.
Holky, ať už jsou ty mandle za námi, v pořádku a je klid a může chodit do té školky a užívat si s dětma 🙂

Všechny se držte a
@lojzina ty dej vědět, jak jste to zvládli 🙂

samsa
1. lis 2011

@lojzina doufám, jste ok a trhání dopadlo dobře. Určitě už jste doma 🙂

lojzina
1. lis 2011

ahoj,sme doma,tak jen strucne-plno prace 😀 :dopadlo to dobre,uz pozoruji zmeny k lepsimu,Maros lip mluvi,dycha nosem,fakt dobry 🙂 ,akorat byl narocnej ten oper.den a stav po narkoze,spatne to vsechno snasel,dase rict ze az ten den vecer byl trosku pri sobe.Na zakrok nas brali hned rano v 9,coz bylo super,nesmel od pulnoci pit coz byl orisek,ale dalo se to.Neumin si predstavit ze bych tam nebyla....Koho to ceka,preju hodne sil,hlavne tech psychickych...