Druhým rokem ve školce a opět neustále nemocný

elucinka
9. zář 2011

Ahoj holky, máme problém. Loni mi začal Adam chodit do školky, nikdy nevydržel déle než týden a onemocněl, z 99% zánětem nosohltanu, hnisavé rýmy, teplota. Zůstal doma, cca po 14 dnech až 3 týdnech jsme to zkusili znovu, a vždycky po 3-5 dnech zase totéž. V březnu nám MUDr. doporučila, aby byl delší dobu doma, takže do školky šel zase až v květnu a po 2 dnech zase rýma, horečka. Takže zůstal doma až do prázdnin, o prázdninách měl na začátku sice angínu, ale pak už celé 2 měsíce nic. Tento týden nastoupil opět do školky a dneska v noci a ráno zase ta hnusná rýma...takže vydržel 4 dny. Už jsem z toho fakt zoufalá... Máme trochu problém, že do něj nedostanu absolutně žádné syrové ovoce ani zeleninu, takže veškeré vitamíny musíme řešit tabletkami. Navíc bere preventan, echinaceu. Ale není to nic platné ☹ Dnes jsem zavolala MUDr., aby mu nabrala krev na imunologické vyšetření, protože už toho mám fakt dost, tak tam příští týden zajdeme. Máte někdo to samé? Co vám pomohlo posílit imunitu? Máte nějaké rady, tipy? Chytám se fakt už všeho...dík. 🙄

berenika39
22. lis 2011

@gab7 petr byl na vyšetření asi před dvěma týdny, a bylo to asi nepříjemné, ale zase rychlé, žádné drama. nejdřív prstem přes pusinku, jen pohmat, než se naštval, bylo to hotové a pak takovým světýlkem přes nosánek, to trvalo jen minutku, jen jsem ho podržela na klíně, sestra hlavu a taky chvilka, za chvíli o ničem neví. nebolelo to, ale tak je jasný, že děti nemají rády, když se s nima takhle manipuluje....
Na mandli jdem zítra, bez hospitalizace, na soukr. kliniku. Bojim, ale zatím zkušenost s nimi jen super, není to tam jako v nemocnici, žádné pyžamko, malé děti berou první ráno, aby nebyly dlouho bez jídla, všichni moc milí. Uvidím zítra, napíšu. Už aby bylo zítra večer 😢

gab7
22. lis 2011

@berenika39 děkuji za info🙂.koukám,že malému jsou 3ročky,to je dobrý věk.je dobré,že můžete jít ambulantně,nebude to takový stres,oproti 2-3 denní hospitalizaci ☹ .A za další výhodu považuji,že vezmou malé děti ráno.
Já byla vloni a letos se starším synem (8let),na operacích.a pokaždé šel na sál až po poledni.bylo to hrozné od rána,už byl vyčerpaný,zesláblý ☹ .
Je dobře,že tam mají velmi hezký přístup,jak píšete,to je moc důležité jak pro vás,tak pro malého🙂.Budu na vás zítra myslet,ať to hezky rychle zvládnete a hlavně v pohodě 😉 .Držte se 😉 A hezky se na to vyspěte 🙂

berenika39
22. lis 2011

@gab7 dík, a kdyby vás to čekalo, tak at to jde hladce. mám takový dojem, že je to spíš problém pro nás, rodiče, než pro děti...
I starší syn měl zvětšnou nosní mandli, dělali mu to až někdy v šesti letech a nic moc, dlouho si to pamatoval, když mi ted řekli, že je vhodné adenotomii podstoupit, nechtěla jsem to odkládat. Konzervativně se to asi stejně nevyřeší, tak je lepší dřív, navíc zima je na to lepší, tak jsem kývla.

gab7
22. lis 2011

@berenika39 aha,to jsem nevěděla.určitě napište,jak se vrátíte 😉 .
my tam jdeme příští týden,tak uvidím.taky se ozvu.
Tak zítra se držte🙂Budu myslet🙂

berenika39
22. lis 2011

@gab7 moc děkuju, trochu si tu rovnám nerva červeným vínem 😀

gab7
22. lis 2011

@berenika39 jééé,to já teď skoro denně 😀

berenika39
22. lis 2011

@gab7 jsem to nechtěla zveřejňovat, ale 😀 😀 😀 červené piju na nízký tlak, taky každý den, jednu sklenku, jen kvalitní, a moc mi to dělá dobře 😀 😀 😀 , tak pšššt🙂.

gab7
22. lis 2011

@berenika39 😀 😀 😀 tak já nevím jak na tlak,mě to pomáhá na podrážděné nervy 😉 .a moje mamka zas říká,že si doplňuje červené krvinky 😀 .každopádně.dobré červené víno - sklenička denně je zdravá 😉
tak na zdraví ! 😉

berenika39
22. lis 2011

@gab7 na zdraví! červené víno neškodí. určitě. mám ráda výhradně cabernet sauvignon ...jsme dost mimo téma 😉

gab7
22. lis 2011

@berenika39 jj,aby nás nesmazali ☹ .....
jinak já mám ráda sladké 🙂 😀 😀 😀 old porter 😀 😀 😀

gab7
22. lis 2011

@berenika39 a teď už zase ....druhým rokem ve školce a opět neustále nemocný......

dobrou noc 🙂 a zítra ať to hezky a v pohodě zvládnete ahoooj 🙂

berenika39
22. lis 2011

@gab7 dík a konec vysílání, hezký večer🙂

pajdula
23. lis 2011

@gab7 ahoj, tak Ondra měl na jaře 2x zápal plic a od prosince co chodí do školky, byl neustále samý kašel a rýma, takže týden ve školce a hnedka 14dní -3týdny doma. To vyšetření, alespoň u nás byla vteřinová záležitost... doktor byl sympa´ták, sice starší ale přístup v pohodě... malý na něj chvilku koukal a pak mu řekl, ať otevře pusu jak u doktora a kouknul mu tam a pak povídá a ještě jednou a šup sahnul mu tam prstem, jen mu to zmačknul. Ondra sice zaplakal, ale spíš jak to nečekal, ale dostal obrázek s dinosaurem a doktor hned nahodil téma dinosauři a bylo po breku.
Já jsem se té operace taky bála, ale zase jestli mu to má pomoci, abych do něj pořád necpala nějaké sirupy a léky, tak jsme to riskli. Ondra po té operaci vůbec nekrvácel, asi ale záleží od velikosti té mandle, jak je velký to místo. My neměli žádné komplikace a hned pak i mohl jíst, žádné problémy a po týdnu šel do školky. A teď čekáme, zda mu to pomohlo. Jo a hospitalizovaný byl jeden den a ten tam trávil víceméně v herně, ráno nastoupil a večer nás pustili domů.

gab7
23. lis 2011

@pajdula ahoj 😉 .moc děkuju za tvoje zkušenosti.tak to Ondra chudák hodně marodil ☹ .Musím říct,že jste natrefili na dr.sympaťáka 😉 s pěkným přístupem k dětem,tak to má být,to je moc důležité.a zvládli jste to perfektně.Držím pěstičky,aby to bylo v pořádku.Ale dle toho,co vše píšeš si myslím,že to Ondrovi určitě pomůže 🙂 .
Tak uvidím,jak dopadne Vojtík na vyš.příští týden.co nám dr.poví?
Ještě jednou ti moc děkuji za tvé zkušenosti 😉 Mějte se moc hezky,a hlavně buďte zdravý 🙂

gab7
18. pro 2011

@pajdula
@berenika39 Ahoj 🙂,tak Vojtík za sebou má vyšetření nosní mandle,zvládl to výborně-statečně.Tentokrát nám kamarádka poradila,že v některé dny tam jezdí p.doktorka,která je velmi empatická k dětem 😉.A tak to bylo rychlé,a paní dr.byla velmi příjemná.Nosní mandli má Vojtík trochu zvětšenou.Ale říkala mi,že se jí to zdá od našeho dr. unáhlené,jelikož V.,tak často nemarodí,netrpí na rýmu,na zánět stř.ucha,sluch má v pořádku,nechrupe v noci,nespí s otevřenou pusinou.A tak nám napsala nějaké kapičky,stříkají se 1x denně.Zhruba po měsíci se máme přijít ukázat,a pokud to bude lepší,tak bychom se měli dojít ukázat s Vojtíkem na alergologii.Jelikož chvílemi trochu pohuhňává.Jiné obtíže nemá.Tak se mi ulevilo,že nemusí na op.s nosní mandlí.Tak teď uvidíme,co mu provedou kapičky během 14dnů.
Mějte se hezky,a přeji Vám příjemné předvánoční dny a hlavně zdraví 🙂 🙂 🙂 G.

berenika39
18. pro 2011

@gab7 dobré zprávy🙂.

gab7
18. pro 2011

@berenika39 jj,dobré zprávy u nás obou 😉 ....dobrých zpráv není nikdy dost 🙂

saronka
20. pro 2011

Ahoj holky omlouvám se, že jsem takhle vpadám. Ráda bych vás poprosila o vyplnění dotazníku, který mám k diplomce na UK. Je to dotazník pro maminky, kterým skončil RD a nastoupily do práce nebo práci hledají. Děkuju moc. http://www.vyplnto.cz/databaze-dotazniku/zeny-v... Stačí jen zaklikávat.

shariii
21. pro 2011

Saronko,
tak vyplněno. Opravdu zajímavé téma, pro mně momentálně vysoce aktuální 🙂