Druhým rokem ve školce a opět neustále nemocný

elucinka
9. zář 2011

Ahoj holky, máme problém. Loni mi začal Adam chodit do školky, nikdy nevydržel déle než týden a onemocněl, z 99% zánětem nosohltanu, hnisavé rýmy, teplota. Zůstal doma, cca po 14 dnech až 3 týdnech jsme to zkusili znovu, a vždycky po 3-5 dnech zase totéž. V březnu nám MUDr. doporučila, aby byl delší dobu doma, takže do školky šel zase až v květnu a po 2 dnech zase rýma, horečka. Takže zůstal doma až do prázdnin, o prázdninách měl na začátku sice angínu, ale pak už celé 2 měsíce nic. Tento týden nastoupil opět do školky a dneska v noci a ráno zase ta hnusná rýma...takže vydržel 4 dny. Už jsem z toho fakt zoufalá... Máme trochu problém, že do něj nedostanu absolutně žádné syrové ovoce ani zeleninu, takže veškeré vitamíny musíme řešit tabletkami. Navíc bere preventan, echinaceu. Ale není to nic platné ☹ Dnes jsem zavolala MUDr., aby mu nabrala krev na imunologické vyšetření, protože už toho mám fakt dost, tak tam příští týden zajdeme. Máte někdo to samé? Co vám pomohlo posílit imunitu? Máte nějaké rady, tipy? Chytám se fakt už všeho...dík. 🙄

valentynkaa07
9. zář 2011

@elucinka Ahoj, měla jsem před lety problém se starší dcerou, jak píšeš o tom, že nechce syrové ovoce ani zeleninu, tak to nejí dodnes, je jí 17 a jediné co si občas vezme je jablko,a tojí ještě musím vnutit, jinak nic, vařené jakž takž, ale taky žádná sláva, pořád nám říkali, že začne sama, ale nezačala, prostě řekne že jí to nechutná a šmytec. Když jsme jí to vnütili tak se začala dávit a pozvracela se. K těm nemocem, první rok byl opravdu strašný, já jsem nemohla malou nechat déle doma, neměla jsem babičku, takže to bylo pořád dokola, už jsem to chtěla vzdát, protože jsem měla problémy v práci. Nakonec se to postupně zlepšilo samo, dítě se promořilo bacily a imunita to zvládla, i když rýmu a kašel má ted po prázdninách sotva vleze do kolektivu každý rok (rýma jí teče i očima a kašle 14 dní jak tuberák)...Co mi trochu pomohlo byl preparát Luivac, to je na posílení imunity, ale musí to napsat lékař. Držím palce.

aja123
9. zář 2011

@elucinka u nás to začíná podobně 🙂 Od pondělí malá začala chodit do školky a od středy marodí, takže stačily dva dny v kolektivu 🙄 Jinak malá také marodí neustále od 2 let skoro v kuse s průduškama, jen teď přes to léto se to sklidnilo a nebyla nemocná, možná tomu pomohl i Imunoglukan, který jsem malé začala dávat z jara 😉 Tak jsem zvědavá, kolik toho tento rok do té školky nachodíme 🙂

samsa
16. zář 2011

@elucinka přidávám se klubu, evidentně něco dělám špatně, dcera už je zase marod ☹ Nikdo z okolí nemarodí tímhle stylem 3-4 dny školka a pak 14 dní doma. Děti od známých, co nastoupili letos, tak se zatím drží, dcera už má za sebou rýmu a teď má laryngitidu a to je o rok starší. Dávám preventan, jí hodně ovoce a zeleniny, už jsem jí ze stravy vyloučila jakékoliv cukrovinky, venku jsme pořád, když není v kolektivu, je úplně zdravá, nemá ani rýmy, nic a jak vleze do školky....už nevím, co dělat, uvidím, jak se to bude vyvíjet, pokud to bude zase tímhle stylem, tak bude muset na imunologii. Jinak teda u nás všichni dávají do školky děti i s rýmou a kašlem, prý mám dávat taky, ale když vidím, že jí není dobře, hnusně kašle a teče jí odevšad sopel, na to nemám 😒

vojtisek2007
16. zář 2011

@elucinka my tohle měli loni, syn promarodil tímhle stylem od října do dubna....pak jsme nasadili Imunoglukan a zredukovali jsme mléčné výrobky - zahleňují....od května byl potom tedy dva měsíce doma a od července nastoupil zpátky do školky a držíme se....měl 1x rýmu, tak jsem taky zvědavá jak bude probíhat tenhle školní rok,ale s dětma už je od toho července a drží se 🙂 nedám na ten Imunoglukan dopustit...jinak ovoce mi taky nejí, max jablko

konoupek
17. zář 2011

Ahoj holky,

Elucinko,tak u nás přesně jako u vás a už jsem opravdu zoufalá:(.Minulý rok mi malá vydžela ve školce vždycky max.14 dní a tři týdny se léčila doma.Na ORL nám tedy doporučili vytrhnout nosní mandli,kterou jí trhali ted 11.8.o prázdninách.Jinak podotýkám,,že pokud není v kolektivu je taky naprosto zdravá a celé prázdniny jsme neměly nediný problém.Od září nástup do školky,kde vydžela dva dny a zase byla nemocná.14 Dní doma a ted jeden den ve školce a opět nemoc.Myslela jsem,že se to zlepší po té nosní mandli,ale evidentně je to k ničemu.
Taky ted budu řešit imunuloga,jsem z toho na nervy a zoufalá a jestli tam nám nepomůžou,tak opravdu nevím co dělat.ještěže mám mamku v důchodu a je hlídací,pže jinak bych do práce ani chodit nemohla.Dětská dr. mi zase říká,že se musí nemocema promořit,ale tohle opradu nedávám.
Jediné co mě uklidnuje,že v tom nejsme samy...chjo.
No momentálně bere atb a už se hrozím nástupu do školky po nemoci.

elucinka
autor
23. zář 2011

Tak holky, hlásím stav, na krvi jsme nakonec nebyli, protože rýma malýmu přes víkend přestala a já měla strach jít s ním k Dr., že tam něco chytne v čekárně (to se nám už 3x stalo). Tak chodí do školky teď třetí týden, první rýma trvala 4 dny, ale na dnešek zase nespal, chrčelo to v něm jak v piliňákách, tak nevim...navíc ve školce mají šílenou zimu a ředitelka prý nechce zatím topit, že je přes den venku teplo...jenže ty děti si hrají věčně na zemi a když je přes noc venku 6 stupňů, tak je tam ráno fakt kosa ☹ Adam i přes to, že má na sobě nátělníček, mikin, svetřík, teplý froté ponožky a zateplený tepláky, má ruce i nohy věčně jako kusy ledu ☹ Dneska se mi dokonce v noci počůral, což se už rok nestalo ☹ Tak já už taky fakt nevim, jak to řešit. Jo a jinak mu dělám každý víkend po oba dny šťávu z odšťavňovače (kterou ovčem musím ještě cedit přes jemné sítko, aby tam nebyly kousky, páč by mi to nevypil...ale aspoň nějak do něj trochu přírodních vitamínů dostanu...
No, uvidíme, jak to bude dál... 🙄

pajdula
6. říj 2011

Holky, taky se hlásím do klubu 🙂 Ondra chodí do školky od prosince a je nemocný snad každý měsíc. Zeleninu, ovoce všeho jí mraky, miluje zeleninové saláty, řepu a fakt dost zdravých věcí, ale stejně to nepomáhá. A to do 3 let měl jednou chřipku. Po nástupu už je to horší. Od prosince každý měsíc něco a v dubnu jsme měli zápal plic a skončili na 5 dní v nemocnici. Přes letní prázdniny to bylo naprosto v pohodě, celé léto venku, moře, u babičky a jen nastoupil v září do školky, tak už byl týden nemocný a týden doma pro jistotu a pak na 7 dní do školky a už jsme zase doma... doktorka mu chtěla dát nějakou autovakcínu, ale vzhledem k mé štítné žlázy nemůže... takže nás pošle na nějaké vyšetření kvůli odebrání mandlí, nevím jestli to je ideální, jesště to s ní musím probrat. Antibiotika měl zatím jen na ten zápal plic a jinak dostává kapky na kašel a bere vitamíny a pije čaje a tak. Já se ale děsím toho, že zas půjde na 14 dní do školky a dalších 14 dní bude doma, ještě štěstí , že máme babičku v důchodu a může pohlídat, protože v práci by mě asi "zakousli" ☹ Po schůzce ve školce ale musím zkonstatovat, že nejsme jediní. Jeden chlapeček tam byl 14 dní a už má píchané obě uši, je pravda že učitelka sama říkala, že kluci jsou na tom hůř, že holčičky jsou na tohle lepší 🙂
Teď momentálně nám pomáhají vitamíny s hlívou ústřičnou. Jen co je dobere, tak nasadíme na doporučení taky ten Imunoglukan, snad to pomůže.

elucinka
autor
7. říj 2011

Ahoj kočky, tak nám skončilo léto a začíná kosa...to pro nás znamená nemoce ☹ Díky tomu, jak bylo teplo, jsme září a tento týden odchodili do školky bez absencí, ale rýma nám dneska začala už celkem třetí v pořadí...ale jestli začnou plískanice a kosa, tak budem jasný ☹ Dneska jsme měli u nás ráno 7 stupňů, tak Adula vyfasoval i čepici pěkně přes uši. No, uvidíme...každopádně vám všem držím palce, ať se to už konečně zlepší a ti naši drobci mají nějakou tu imunitu...

petrakm
7. říj 2011

Ahoj,muzu se zeptat,zda jste nemocní i přes očkováni sinflorix/prevenar?pokud tedy mate?dekuji

samsa
20. říj 2011

@vojtisek2007
@konoupek
@elucinka
@pajdula
Ahoj holky, jak jste na tom? My už zase marod, od září vydržela nejdéle 14 dní ☹ Teď tam byla týden a má laryngitidu, doma bude 14 dní, protože se jí to moc nelepší. Už si fakt nevím rady. Začla jsem místo Preventanu dávat Imunoglukan,ale už si moc nechci malovat, že by to bylo lepší. A chytla to samozřejmě i malá.

pajdula
20. říj 2011

ahoj holky, tak my jsme ted po 14 dnech doma opět s virozou, vyrazili v pondělí do školky.Jen doufám, že tam nějakou dobu vydrží 🙂 Máme taky nasazený Imunoglukan a zítra jdeme na vyšetření na ORL kvůli mandlím... od doktorky na kašel dostal ACC šumivé tablety a kapky do nosu. Už si přijdu jak lékárnice, pořád testujeme nové a nové sirupy a léky... snad nám něco řekne Dr. zítra na tom ORL.
... když vidímve školce všechny ty usmrkané a ukašlané děti, tak mě jímá hrůza, jak dlouho tam zase vydržíme ...

vojtisek2007
21. říj 2011

@samsa ahoj, tak my chodili přesně 14dnů (v září) a 14 dnů jsme byli doma se streptokokovou angínou ☹, teď po nemoci se zatím drží, ale kašlou pořád - oba....imunoglukan dáváme pořád, fakt mi to po něm přijde 100% lepší - dřív z každý rýmy byla prostě velká nemoc, teď když rýma je, tak za týden přejde..jinak na kašel je opravdu dobrej a účinnej ERDOMED sirup -je hnusnej a je na předpis, užívat se smí jen 6dnů,ale fakt zabere, nic jinýho na kašel nám nezabírá, sirupů už jsme vypili tuny....a kapky do nosu jsou nejlepší taký co vypadají jako zředěný mlíko - ne jako voda....nevím jak se jmenujou....

samsa
21. říj 2011

@pajdula
@vojtisek2007 Holky, čím myslíte, že to je, že ty naše děti jsou tak nemocné? V okolí tohle moc nevidím.
Jasně, že občas lehne každé dítě, ale já bych si přála, aby aspoň jednou odchodila měsíc v kuse. Takhle ji tam dám vždy v pondělí a nejpozději v pátek je nemocná ☹ A je to vždy nemoc na 14 dní.

bertica.h
21. říj 2011

ach holky,naše Viktorka začala chodit do školy,od té doby se s ní 5týdnu táhne nemoc.Střáídave horčky,kašel,ted byla týden doma,brala ATB..od pondělí ve škole a zas tak strašne kašle že jsem nevedela jestli ji dát do školy.

kojila jsem obe holky 2roky,nadejne doufala,že práve moje deti budou zdrravé.to určitě 😒

vojtisek2007
21. říj 2011

@samsa Vojtík se narodil předčasně s oboustraným zápalem plic, od narození bral čtvery antibiotika asi 14dnů....jeho imunita je totálně v hajzlu ☹bohužel...takže jsem s tím počítala, ale fakt jsem čekala, že se mu to správí, tři roky co byl doma byl max 1x za zimu nemocný, po nástupu do školky 90% zhrošení, loni to byl děs, 14marodil (na ATB) pak týden ve školce, pak zase 14 dnů doma...doufala jsem, že to prostě za ten rok přejde, teď byl nemocný 14dní v září, za říjen zatím dobrý,ale už zase pokuckává.....Eliška je zdravá, když má rýmu, tak má rýmu a za týden dobrý, stjeně tak kašel, u Vojty vím, že jak dostane rýmu nebo kašel tak během 3dnů je v horečkách a na antibiotikách, ikdyž poslední imuno nám vyšlo už v normě....ještě čekáme na výsledky z genetiky...tak uvidíme, každopádně náš dr. s tím pracuje, nedává atb při každým zakašláním jako minulá lékařka - loni za zimu měl Vojta atb 8x ☹ bez jakéhokoliv výtěru nebo odběru, teď pořád chodíme na kontrolní odběry a výtěry....a 100% nám hodně pomohl ten imunoglukan. Takže u nás je ta nemocnosti připisována tomu ne zrovna zdařilému startu do života ☹

samsa
21. říj 2011

@vojtisek2007 tak to měl Vojíšek teda těžký start do života, to ej jasné, že tu imunitu nemá dobrou. U nás právě nic takového, no, snad si to už nějak odbudeme a příští rok bude líp.
@bertica.h tak v té škole je to teda nepříjemné, že zamešká učivo ☹ a ve školce byla Viktorka taky často nemocná?

elema
21. říj 2011

Ahoj holky,
jsem na tom stejně ☹
Do tří let byla holka zdravá jak řípa ( teda měla neštovice, jinak ani ťuk), ale co vloni nastoupila do školky tak to šlo stylem 2 týdny ve školce ( ne vždy zcela zdravá) a 1-2 týdny doma. A to musím podotknout, že chodím do práce a nemám ani hlídací babičku ani chůvu... Takže pokaždé na OČR. Je zázrak, že ještě mám práci. Pokaždé to začlo rýmou,pak horečka, kašel... záněty nosohltanu, dutiny, průdušky,virózy, herpangina... prostě od všeho něco. Byla a jsem úplně zoufalá. Prošly jsem ORL vyšetření ( mandle vpoho) prošly jsem imunologií- úplně zdravé dítě bez jakékoliv patologie v imunitě, bez jakékoliv alergie.... Zdravé dítě, které je neustále nemocné. Od června do září zdravá jak řípa, jen začla školka a podzim už to začlo: rýma, kašel, náběh na laryngitidu ( která se kupodivu nerozjela) ale naní nasedla herpangína, takže jsem opět doma na OČR. Zkoušeli jsem kde co, dokonce i imunostimulátory ve formě Ribomunylu, někdy od jara Echinaceu a teď od září ještě Imunoglukan. Už jsem ke všemu skeptická, nevěřím, že to někdy přejde. Mívám úplné depky z toho, když zakašle.... už zase vidím, jak volám do práce... Je to na palici.
Nejvíc závidím všem, kdo má babičku 😔 Taky uvítám další rady a tipy. 😉

bertica.h
21. říj 2011

@samsa do školky chodila jenom jeden rok,dřív ji nevzali a potom v nastoupila do škoy,když ji bylo 5let..učivo nejak dožene,s tím problém není,aspon ted ne..spíše si neumím představit,že budu chodit do práce a každou chvíli bude s holkama doma kdo?? 😒
ale trochuje to její chyba.absolutne žádne ovoce do ní nedostanu,nikdy pomeranč,banán,jabko jedine.hrozno,merunka,švestka..nikde nikdy.ani v buchte,kompot-v žádne forme,ani džus...
koupila jsem ji Vibovit,ale to je jak bonbon sladké..já neveřím temto "vitaminum"pro deti..
jinak abt měla zatím jenom 4x,ale poslední dobou mám pocit,že to dožene ☹

samsa
21. říj 2011

@bertica.h moje holky se zase cpou zeleninou a ovocem, to mají rády, i čerstvé šťávy a stejně je to k ničemu ☹, takže v tom to asi taky není.
@elema tak to je řádný mazec, jak se na to dívají v práci? Za rok taky nastupuju, mladší půjde taky do školky. Bojím se, že mě za to vyhodí, i když vím, že právně na to nemají nárok, ale důvod se vždy najde 😝

elema
21. říj 2011

@samsa Jak se na mě asi můžou dívat, když jsem každý měsíc na OČR minimálně 14 dní?? Jak by ses dívala na kolegyni, kdybys za ní každých 14 dní musela makat?? Blbě se koukají. To víš, čelím všem možným narážkám, pomluvám... To nemluvě otom, že finančně jsem natom pomalu jak na rodičáku, OČR po mateřské je nula nula prd....Naštěstí moje přímá nadřízená má děti a taky docela marodili ve školce, takže to celkem chápe, ale to víš, nadšená rozhodně není. Nejhorší je moje psychika. Holka zakašle a mě se chce brečet...

elema
21. říj 2011

Jo a moje holčina jí ovoce a zeleninu celoročně na kila, takže v tom to fakt asi nebude...

vojtisek2007
21. říj 2011

@elema jsme na tom stejně - hlídání nemám, takže taky na očr - loni teda jsem ještě byla naštěstí na rodičáku s Eliškou a do práce jsem chodila 2-3 týdně podle toho jak jsem mohla, takže jsem je i na to tak nějak připravila, že je Vojta pořád nemocnej, tak to chápou, práci za mě nikdo neudělá - dělám v advokátní kanceláři - takže když jsem na očr, tak moje práce stojí, nebo co jde, a spěchá mi šéf doveze domu a dělám doma....ale ne u každé práce to takhle jde...a přesně jak píšeš, furt sleduju i v noci každý jeho zakašlání, zasmrkání a už se děsím...... 😝 😝 😝

elema
21. říj 2011

@vojtisek2007 A jak zvládá školku Eliška?? taky marodíte? nebo jen Vojtík? Vůbec si neumím představit, že letošní školní rok by měl probíhat stejně jako ten loňský, to už fakt nedám ☹ Aspoň něco málo můžeš dělat doma, já tu možnost nemám. Na mě teda práce ani nečeká, prostě jí za mě musí udělat jiní...o to je to horší... 😢 Každopádně bych taky ráda aby nám pomohl třebas ten Imunoglukan...

vojtisek2007
21. říj 2011

@elema Eliška v pohodě, třeba te´d má rýmu a vím, že za týden ji mít nebude, prostě to vysmrká....u Vojty rýma je jasnej počátek kašle = larygitida nebo angína.... ☹ ta je fakt v pohodě - ťuk,ťuk,Túk, ale od května jí dávám imunoglukan - u VOjty jsem netušila, že něco takovýho je, má ho taky od května a od tý doby v pohodě, až teď chytl toho streptokoka...což bych ještě brala...toomu se člověk neubrání,ale jestli z každý rýmy jako loni bude 14dnů doma na antibiotikách, tak mě šmejkne....já myslím, že ten imunoglukan fakt pomáhá...aspoň teda u nás

elema
21. říj 2011

@vojtisek2007 Kéž bys měla pravdu, my ho berem od začátku září, takže ještě žádný efekt nečekám ( a zatím ani nepozoruji)ale aspoň zatím budu žít v iluzi, že tohle nám pomůže... 😉 Tak se držte 🙂

vojtisek2007
21. říj 2011

@elema vy taky, a ať vám zabere 🙂

pajdula
23. říj 2011

ahoj holky... tak my jsme po vyšetření na ORL a MUDr. doporučuje vyndat nosní mandle v co nejkratším termínu, což je v půli listopadu. Takže jsem si říkala, to dáme a ejhle v sobotu z ničeho nic ... kašel, ale tedy pěkný chrchlák, naposledy měl něco takovýho v dubnu, jak jsme skončili s podezřením na zápal plic v nemocnici. A večer už to jelo, horečka, kašel, zvracení (to měl tedy asi spíš z toho kašle)... jsem z toho nešťastná, vlastně jsem co dva měsíce na paragrafu a to ještě díky bohu za babičku, která je ochotná a za sestry děti, které nemarodí 🙂 Takže opět vyrážíme k dětské, aby ho poslechla a doufám,že nenasadí atb, protože teď kašle fakt ošklivě. Babička se nabídla hlídat, takže toho využijeme, jinak by mě z práce asi už vyhodili. Nejhorší je, že musí začátkem listopadu na odběry krve a předoperační vyšetření kvůli těm mandlí, jinak se to bude muset posunout. Uvidíme...
Má nasazený ten Imunoglukan - tak zatím krátce, tak jsem tomu moc šancí hned nedávala. Zeleninu, ovoce jí na kila, kojený byl do 22 měsíců a do těch 3 let než nastoupil do školky,tak měl jen neštovice a zlomenou ruku... v rodině nemáme alergie, ani nikdo netrpěl na angíny a virozy. Narozený je přesně na termín, žádný problém nebyl. ... takže ono je to vlastně úplně jedno, zkrátka ve školce chytne úplně všechno. Vy ostatní se držte 🙂

elema
26. říj 2011

@pajdula Třeba Vám zrovinka pomůže, kydž ta mandlička půjde ven. 😕 Třeba zato všechno může... Moje holka jí má normál a marodí pořád taky 😠
Ale jinak jakobys mluvila o nás. Neštovice a úraz ruky...jinak nic až do tří let... žádné nmoci v rodině, žádné alergie ani vyšší nemocnost, jen to promořování ve školce nám dává zabrat.
Jen stím rozdílem, že já byla vloni na paragrafu každý měsíc 😢 Buď ráda za babičky, co já bych za ně dala...
Tak brzké uzdravení, ať kašel brzy přejde a jste do termínu OP fit.

lojzina
26. říj 2011

@pajdula ahoj,my jdeme na nos.mandli tuto nedeli,pak muzu podat info,jestli chces 🙂 ,ja mam z toho nervy ale bude to dobry. 😉

samsa
26. říj 2011

Holky, nemáte někdo zkušenost s dlouhotrvajícím kašlem? Dcera kašle už skoro 3 týdny, nic nezabírá, v noci má fakt hnusné záchvaty kašle. Teplotu nemá. Jsem z toho už na nervy, chytla to i mladší, dr. má teď dovolenou, tak se s ní chystám příští týden, ale už fakt nevím, už druhý týden bere Sinupret a nic, tlumit ten kašel dle dr.nemám. Nejdřív byl ten kašel suchý, pak vlhký chrchlavý a teď se už zase změnil na suchý ☹