Dvouleté dítě do soukromých jeslí/dětské skupiny na několik dní v týdnu. Máte zkušenost, i když jste byly doma?

4. dub 2022

Ahojky, chci dát malou do jeslí/dětské skupiny ve dvou letech. Máme dvě děti, dvouletá je starší. Všichni říkají, že je brzo, že se bude cítit odstrčená a bude jí chybět máma. Ale já ji chci dat do skupiny naopak, aby měla pravidelný kolektiv a zábavu. Nemusím ji nikam dávat, protože jsem na mateřské s mladší. Ale já vidím pozitiva. Udělal někdo něco podobné? Že dítě dal někam na třeba dva dny v týdnu, i když byl doma?

me_druhe_ja
4. dub 2022

Syn začal chodit kolem roku a půl na 2 dopol v týdnu a od 13m s ním chodí i mladší ségra. 🙂 Je to to nejlepší, co jsem pro ně mohla udělat. 🙂 Jsou ve společnosti jiných dětí, jiné hračky, jiné prostředí, jiní dospělí, jiné zážitky....Syn má handicap a pobyt ve společnosti je mu neskutečně ku prospěchu. 🙂 Navíc já nejsem takovej ten typ tvořivé mámy, co má spoustu nápadů a furt něco pro děti vyrábí a vymysli: neumím to a nemám nápady. A v jeslich mají vždy nějakou aktivitu: různé druhy kreslení, lepení, plastelína a jiné věci. 🙂 Navíc s učitelkama to dělá a na mě doma kašle. 😀 když je hezky, mají na zahradě Houpačky a tak. Uvnitř mají třeba celou místnost plnou různých pěnových prolizacek a překážek a to fakt doma nemáme. 😀 Obcas chodí s částí děti na procházky (i nechodici, mají kočárky). Sem tam jedou i někam vyloženě ven (knihovna a tak). Vidím na obou dětech, že jim nestačí jen nudná máma. 😀 prostě už potřebuji společnost. Ta mladší by to jen doma ještě dala, ale je závislá na bráchovi a chce být s ním. 🙂 U něho jsem začala vidět kolem 18m, že potřebuje společnost jiných děti a lidí a od 2 roku už tuplem.
Takže pokud máš možnost, určitě jdi do toho. Já teda nežiju v ČR, tady běžně chodí děti k chůvě/do jeslí mezi 3-6m (to mu přijde drsný...) a jsou zvykli. Nevím, jak funguji jesle u nás. 🤷

jana_zofie
5. dub 2022

souhlasim s @me_druhe_ja do pismenka. Taky to rak u dcery mam. A teda jako vubec bych se nebála, ze na dvouletakovi nepoznas, ze se mu nekde libi nebo nelibi. Poznas i pokud fnuka na efekt nebo doopravdy. A rozhodne poznas, jestli za dvermi prestal brecet. A lepsi jesle posilaj fotky. Nebo je muzes poprosit, aby nejakou poslali.

shirilka
5. dub 2022

Jestli je společenská tak si myslím, že ji to prospěje. Malý (20m) je taky strašně společenský vyloženě když vidí děti je úplně nadšený a dostat jo z hřiště je nadlidský úkol. Kdyby u nás byla ta možnost ho někam dávat určitě bych to alespoň vyzkoušela, bohužel tady to vypadá, že budu ráda, když ho aspoň ve 4 letech vezmou do školky...

vikinkav
5. dub 2022

Ja jeste v te castecne dochazce vidim benefit zdravotni - jsou vystaveni ten bacilum a infekcim a pak maji par dni doma na vylezeni, na pohodicku. Tim padem ja temer nerusim skolku z duvodu nemoci a navic budou mit teochu potrenovanou imunitu na plnou dochazku do statni skolky, neprijdou tam jak nepopsany list z bezpecneho domaciho prostredi.

felixfelicis
5. dub 2022

@vikinkav No to je dost otazka - u nas jedeme stylem tyden ve skolce, dva tydny doma uz tri roky. Trochu zlepseni tam vidim, ale minimalni. Takze nemuzu rict, ze v tomhle by to pomohlo a je otazka, jestli ty nemoce chci tahat k miminku, kdyz nemusim.

lovemusicsun
5. dub 2022

Starší dcera chodila na kazde dopoledne od 2,5 let. Milovala to, nikdy nebrecela, rozvíjelo ji to. Mladší jsem dala na 2 dny v týdnu od dvou let a myslím , že ten půl rok je znát. Zvykani bylo trochu horší, částečně je to povahou, ale zřejmě i tím věkem. Teď po měsíci je už v pohode, mluví o tetach a hrackach co tam mají. Nejdřív jsem i brala po obědě domu, teď už tam i spinkala a hned po svačině si ji beru domu.
Z mé zkušenosti bych hodně o tom s dítětem mluvila. Starší se do školky vyloženě těšila, když jsem s ní denně několik týdnů probirala co tam dělají a jak to tam chodí.
Jinak já byla ve školce od 2 let, brácha v jeslich od roka. Ani jeden si to nepamatujeme a neřekla b,vh že to na nás zanechalo nějaké následky.

vikinkav
5. dub 2022

@felixfelicis asi zalezi dite od ditete, nam se v zari narodil nejmladsi, dva starsi byli oba od zari ve skolce a prcek celou dobu nebyl nemocnej (TUK TUK), ale asi mame spis stesti ☀️ ale puvodne jsem to myslela tak, ze je to do re zvykani pro ty deti ve skolce a priprava na beznou dochazku.

felixfelicis
5. dub 2022

@vikinkav no my jsme si prvni virozu strihli hned po sestinedeli, hned jak jsem deti do skolky dala🙂Predtim v te detske skupine vubec nic a ve skolce hruza. To je asi sazka do loterie, jak na to ktere dite zareaguje. Asi to stejne musi zkusit a uvidi.