Epileptik ve školce, máte zkušenost?

mac1
29. dub 2014

Ahoj holky, nemáte některá zkušenost s epileptikem ve školce? My jsme sice přijatí, ale dneska na mě vybafli s tím, abych pro syna chodila po obědě, protože jsem na mateřské a on má epilepsii, již skoro rok bere léky a je bez záchvatů, jen vyloučit, že ho bude mít prostě nejde. V tom frmolu tam jsem vzala papíry a šla domů, ale už cestou se mi to rozleželo...zas tak úplně mi nevadí, že bude chodit domů tak brzo, i když bych samozřejmě byla raději, kdyby tam byl déle (v prosinci mu bude 5let a děti potřebuje), ale zas si říkám, že i kvůli němu by bylo lepší, kdyby byl víc mezi dětma. Chci se tam ještě vrátit a znovu se na to zeptat. Trochu se bojím, aby tím nebyl i vyloučený z kolektivu - aby mi ho nakonec nechtěli brát třeba na plavání nebo školky v přírodě apod.
DĚKUJI za názory

yagga
30. dub 2014

Myslím si,že vše je o domluvě. Zkusila bych se domluvit že by ze začátku chodil po obědě domů a když bude vše zvládat a probíhat v pohodě tak že by začal i spát. Uvidí snahu z vaší strany to řešit a budou také přístupnější. A s tím plaváním a školkou v přírodě se obávám že omezení mít bude. Na plavání myslím že se bojí zejména instruktorky plavání. A na školce v přírodě záleží jestli si troufne hlavně zdravotnice. Mám za to že u nás v MŠ to bylo o domluvě,ale vzít si epileptika na týden někam se prostě bojí,jelikož záchvat vyloučit nelze a oni mají zodpovědnost. Dále záleží jak bude školka v přírodě daleko a zda z vaší strany nebude problém si dle nutnosti pro syna dojet.Jak je to po právní stránce vám nepovím. Jinak bych se snažila s učitelkami promluvit a snažila bych se najít řešení tak aby vyhovovalo všem,když uvidí že je s vámi domluva tak budou také vstřícnější.

sabuse1
30. dub 2014

Vítek má taky epilepsii, teď chodí do soukromé školky kde není problém v ničem, záchvaty nemá, omezení od lékařů žádné takže i ve školce ho berou všude jen jsme sepsali smlouvu o podávání léků protože je musí brát i v poledne. Tohle když jsem teď řešila s ředitelkou ve státní školce tak mi řekla,že tam léky opravdu nepodávají takže hlavně kvůli nim si ho stejně budu muset brát po obědě abych mu je dala já

mac1
autor
30. dub 2014

Teď také chodí do soukromé školky, jeden den v týdnu. Tam s tím problém nemají a berou ho všude. Teď pojedou i pod stan. Stačí jim, aby měl v batůžku kartičku co dělat kdyby něco a neřeší to...
Státní školku mám do 5ti minut od baráku....Chápu je, že se bojí, ale zase na druhou stranu, když problémy nejsou, i když vyloučit nejdou...ale to nejdou ani u zdravého dítěte. Nám se taky první záchvat objevil zničeho nic až ve 3,5letech.
Naštěstí (pokud bude malý pořád v pohodě), tak nás za rok bude čekat vysazování léků.
Nemám v okolí nikoho s dítkem epileptikem a ani tady se s tím asi nesetkali, tak je to o to těžší.
Děkuji za názory.

sabuse1
30. dub 2014

@mac1: tady co jsem mluvila s ředitelkou chtěla vědět jak na tom je, on teda nikdy neměl velké záchvaty jen takové záškuby které byly nebepečné vlastně jen ve chvíli kdyby šel třeba po schodech,že by spadl, ale je plně kompenzovaný a příští rok nás asi taky čeká vysazování léků. Ředitelka s tím problém neměla, navíc i v přihlášce do školky měl od dr.vyplněné,že nemá žádná omezení, jediné co tedy,že v té státní mu nedají léky. Jinak si myslím,že když ho přijali nemůžou po tobě chtít abys pro něj chodila po obědě jen kvůli hrozícímu záchvatu, ten přece může dostat kdykoliv a o tom věděli předem, co se týče třeba školce v přírodě je to asi o dohodě, na jednu stranu chápu učitelky, na druhou pokud ty víš jak na tom je a podle dr.je vše v pořádku nevidím důvod proč by nemohl jet, stejně tak s plaváním...jediné co bych asi nedoporučovala je návštěva sauny pokud by někdy šli...

mac1
autor
30. dub 2014

@sabuse1 Se záchvaty jsme na tom asi stejně jako ty - kompenzované. Léky bere ráno a večer, takže to ve školce nemusí. Doufám, že s nimi domluva bude až uvidí, že je v pohodě. Ten první měsíc jsem ho tam stejně chtěla nechávat jen dopol, aby si zvyknul. Děkuji za reakci.

alushka
13. kvě 2014

@mac1 kam vás nakonec vzali? V Pohádkové školce (v Parmské) ředitelka důrazně doporučuje všem maminkám na mateřské dovolené, aby si pro starší dítě chodily hned po obědě☹ i když v přihlášce se hlásily k celodennímu provozu ☹ dost si to ulehčuje. Známá, co má už 7 lesou holčičku říkala, že to na ní vybalila už před 3 lety a celou dobu tam musela chodit jen na dopoledne, protože byla na mateřské s mladší. A na kamarádku, které se do Pohádkové dostala holčička, to hospodářka vybalila taky, když si přebírala doklady ☹

vůbec celé přijímací řízení v naší měst. části je dost podezřelé☹

mac1
autor
14. kvě 2014

@alushka vzali nás no MŠ Parmská (to bude asi ta pohádková jak píšeš) a taky to na mě vybalili, abych pro malého chodila po obědě - protože má epilepsii a já jsem doma na RD s druhým....a jelikož kluci zrovna dost zlobili, tak jsem sbalila papír o přijmutí, odkývala to a šla :( i když se mi to vůbec nehodí, jen dopoledne je jak nic :( Já teda doufala, že mi ho tam po jednom dvou měcících dovolí nechat do odpolední svačiny, ale po tom co jsi mi napsala o tom pochybuju :(

mac1
autor
14. kvě 2014

@alushka Každopádně jsem byla ráda, že ho vzali, protože mu bude v prosinci už 5 a jelikož tu bydlíme chvíli, tak tu nikoho neznáme a Maty potřebuje mei děti. Doufám, že bude ještě do konce roku nějaká schůzka, chci to s ředitelkou ještě probrat. Jen mě tedy kamarádka upozorňovala, abych moc neprudila, že každý školka má 3měsíční lhůtu, kdy může dítko vyloučit a že když budou chtít, tak důvod si najdou :(

alushka
14. kvě 2014

@mac1 já jsem jen chtěla říct, že to, že má syn epilepsii, je jen zástupný důvod a že to tam nařizují všem, kdo je na mateřské z druhým dítětem. Syn se dostal do Kytičkové, to je ta vedle, ta barevná, jsem zvědavá, co na nás vybalí ředitelka při třídní schůzce, třeba taky budeme muset pro ně po obědě☹
jj, je fakt, že se těžko prudí ředitelka, když tam pak bude dítě chodit několik let☹ aby si na ně nezasedli☹
O té přechodné době jsem četla ve školním řádu, sice tam píšou, že doporučují odchod ze školky lékař nebo pedagogická poradna, ale je fakt, že když chtějí, tak si vždycky něco najdou☹

Držím palce, aby se synovi ve školce líbilo a aby byla ředitelka v pohodě🙂

bbn
14. kvě 2014

@alushka
@mac1
já si teda myslím, že vám ředitelka takhle per huba nic přikázat nemůže. Pokud chce, aby děti chodily po obědě, trvala bych na nějakém papíru, kde to bude uvedeno a podepsáno ředitelkou.
Já nevím jak v Praze, ale školku zřizuje městská část, ne?
Takže s tím papírem bych pak zašla na úřad a podala stížnost.
V zákoně o předškolním vzdělávání není přece nic o tom, že děti, které mají mladší sourozence, musí chodit domů po obědě?!
Nedala bych se. Nehledě na to, že platíte každý měsíc školkovné, ne?!

mac1
autor
14. kvě 2014

@bbn @alushka
Jsem si fakt myslela, že je to hlavně kvůli epilepsii a nechtěla jsem dělat dusno, ale když je to takhle, tak to asi ještě budu nějak řešit. Snad bude během června nějaká schůzka pro rodiče....Nejraději bych tam poslala manžela, ten by se s nimi nepáral...ale já jsem taková trubka, že si nechci dělat zle a pak když o tom doma přemýšlím, tak si nadávám :(
Na školkovné jsem se ptala, zda se bude snižovat, ale to prý ne.