Finanční dar pro školku. Máte zkušenost?

robin154
12. pro 2011

Chci se zeptat na vaše zkušenosti s finančními či jinými dary pro školku. U nás měli nejdříve vyvěšený seznam hraček a potřeb, co by potřebovali a teď tam visí tzv. žádost o finanční příspěvek formou daru. Máte s tím někdo zkušenost??

mamkamarketa
13. pro 2011

@robin154 tz blaho financni dar. nic proti ja bych se na ne asi piiip. u nas v okolik jsem slysela,ze si narovinu rekli o financni dar,pokud chteji aby jim dite do skolky vzali.
proste se mi prici je dotovat. kde ma clovek garanci toho,ze penize budou pouzity pro deti????
kdyby chteli napr hracky,pomoct s nicim (malovani,vyprani pradla...) zamyslela bych se nad tim,ale cpat penize to neeee

robin154
autor
13. pro 2011

@mamkamarketa Taky mi to přijde trochu divný, proto jsem založila tohle téma. Chci vědět, jestli je to běžné, nebo se to takhle dělá jen u nás. A ještě k tomu v době, kdy je spousta lidí ráda, že má vůbec práci a vyjdou...

mamkamarketa
13. pro 2011

@robin154 bezny to fakt nebude. ja bych se na ne vyprdla a nedala jim ani korunu. Spis by se meli stydet! rikati si o penize 🙄

judit22
13. pro 2011

U nás je taky na nástěnce, že školka shání sponzory na zahradní domeček a zdá, že se, že peníze jim někteří rodiče dávají, protože se tam postupně částka, kterou zbývá vybrat, snižuje, tak nevím. My osobně si to dovolit nemůžem ještě přispívat školce, takže to jde kolem mě.

ajinka22
13. pro 2011

kdyby vzali moje dite do skolky, tak bych jim klidne financni dar dala. A to z jednoducheho duvodu. Dite mi navstevuje detsky klub dve dopoledne v tydnu a stoji nas to 2000. Skolkovne v normalni skolce na cely mesic od 7.00 do 17.30 je 1000. Hracek maji dost, ale kde maji brat penize na dalsi aktivity, ktere chteji detem doprat? V klubu po nas chteji jeste kazdy mesic navyse 40 Kc za to, ze detem uvari caj a ubrouskem utrou pusu.

mamkamarketa
13. pro 2011

@ajinka22 ty bys jim dala 50 000? (ano,rikaji si o 50 000,-)
t

ajinka22
13. pro 2011

mamkamarketa: tak 50 tis mi prijde celkem dost, dala bych jim podle sveho uvazeni (podle vybaveni skolky, podle chovani ucitelek k detem,..) Ale je pravda, ze vic jak 20 tis by to urcite nebylo.

evaviki
13. pro 2011

keby som so skolkou a ucitelkami bola spokojna, tak by som nejake peniaze dala. Samozrejme, ze to nemozu ziadat od kazdeho a povinne, to ani nahodou.. Zalezi fakt na okolnostiach a este by bol pre mna dolezity ucel..

kjajule
13. pro 2011

@robin154
@mamkamarketa
Mě to tedy přijde divné... aby si školka říkala o peníze...☹
Vím že v naší školce se sponzorské dary kdo může dávají , ale ne formou přímých peněz, ale prostě když nějaký tatínek přijde třeba s tím , že je truhlář a vyrobí do třídy kuchynku ze zbytků co má v práci, nebo jeden tatínek loni daroval a opravil letní bazén venku a dodal novou filtraci (pracuje s bazénama )...
Jinak co školka potřebuje tak si koupí sama...jako třeba ted objednávali nějaký nový nábytek...když na to nemají neobjednávají...
A jinak chodí i maminky školáčků atd. a darují školce neponičené hračky po straších dětech...

baramaty
13. pro 2011

@robin154 u nás jsme jednou dávali peníze na novou tv pro děti, učitelky přišly s tím, že mají možnost koupit televizi za tolik a tolik a jestli budou rodiče ochotni přispět (vyšlo to na jednu rodinu asi 150 Kč). Tak takovýto "dar" beru, ale peníze jen tak na něco neurčitého, to nee..

mamkamarketa
13. pro 2011

@kjajule u nas je pry bezna praxe,ze ucitelka rekne pri zapisu,ze ''sponzorsky dar by zvysil sance prijeti ditete'' u nas maji fakt sileny kriteria a opravdu si deti ''vybiraji''

no a jedna maminka mi na hristi rekla,ze ucitelka ji mezi 4 ocima rekla,ze '' za sponzorsky dar ve vysi 50 000,- se nemusi bat,kam dite od zari da'' 🙄

kjajule
13. pro 2011

@mamkamarketa jj takyo těchto "sponzorských " darech vím u nás ve školce se to tedy neděje co vím, ale taky vím že známá dávala chlapečka do školky v jiném městě a když se učitelka zmínila o sponzorkém daru nabídla koupi tříkolek a kolobežek do školky a chlapeček byl hned přijat... ☹

mamkamarketa
13. pro 2011

@kjajule kolikrat clovek dotuje ucitelky 🙄 proste ho davam do soukromy,fakt na to tady nemam nervy 😅 😖

kjajule
13. pro 2011

@mamkamarketa musím zatukat , že jsme ve státní a dobrý nikam bokem peníze necpeme a to ani kvůli přijetí...tuk tuk...školkovný za hubičku 390,- měsíčně jsem asi jedna z mála spokojená...
a vybavení ,hračky apod. ve školce mají moc pěkný 🙂

evaviki
14. pro 2011

sponzorsky dar za prijatie???? to je neskutocne.. ☹ ☹ ☹

giselka
14. pro 2011

Teda to je děs, co tady čtu, říkat si o prachy, aby dítě přijali 😠 Jako pochopila bych, když by chtěli přispět na nějaké nové vybavení, ale jenom tak bych jim peníze necpala.
U nás naštěstí nic takového není, neplatíme ani školkovné, jenom máme koupit balení papírových kapesníčků a ubrousků. Taky co vím, jednou za rok každá maminka dostane na vyprání ručníky, ale to je tak všechno.
Jak to vidím, asi jsme měli docela štěstí 🙂

reruna
14. pro 2011

U nás ve městě se také ve školkách vybírají finanční příspěvky na hračky před Vánoci, nevím už jak je to přesně nazvané - finanční dar či tak nějak, ředitelka s tím rodiče seznámila na třídní schůzce, vysvětila, že za to koupí dětem hračky na Vánoce pod stromeček a že každý dá podle svých možností, samozřejmě, kdo nechce, nemusí dát nic. Pak to vyvěsili i na nástěnku a rodiče dostali papír s potvrzením. Loni opravdu pak udělali dětem pod stromeček nadílku, ty hračky pak samozřejmě zůstanou ve školce. Nevidím v tom nic špatného. Školkovné máme 250,.Kč za měsíc, takže já klidně příspěvek dám ráda

berenika39
14. pro 2011

U nás otevřeně nic nechtějí, že by to napsali na nástěnku. dotazníkem se ptali, kdo by mohl školce pomoci - ale bylo tam výhradně napsáno jak, finančně ne. Třeba různá řemesla, lakýrník, zahradník, kde může kdo co sehnat za výhodnější ceny, prostě aby snížili nutné náklady, nosit zbytky látek a materiál na výtvarku a tak. A krom toho každý měsíc máme nosit balení kapesníků papírových a TP. ALe o peníze si neřekli. Mě se to zdá dost mimo, školka funguje jako firma, má příjem (školkovné od rodičů a dotaci od MČ), má výdaje, podle toho musí hospodařit. Když jim chybí peníze, něco je špatně. Beru třeba příležitosti, jako vánoce, že řeknou o cukroví na besídku, o nějaké třeba reklamní předměty, o sladkosti, ale požadovat peníze ????
Ale to, že rodiče dají peníze, obyč. úplatek, aby dítě vzali, to je hlavně ve velkých mšstech jistý fakt a vím o tom, že to tak funguje. Bohužel.