Helen Doron. Navštěvujete tuto školičku?

petra.vavra
5. led 2009

Ahoj všem,
najde se tu nějaká maminka, která navštěvuje tuto školičku?

sonik05
17. dub 2009

lennis: tady je ten kurz trochu dražší je to cca 12500 Kč (teď si přesnou částku nepamatuji) a ve skupince nás je 5 dětí.

kacka79
18. dub 2009

Ahojky holky, tak se taky zapojuji do diskuse 🙂 Jsme objednaný na ukázkovou hodinu na chodov - ještě nám upřesní termín.. Rozhodla jsem se proto, že hodně cestujeme a od mala s Fílou a chci aby rozuměl..tak Vám napíšu svoje pocity po první hodině 🙂

mkr
7. led 2010

ahoj, taky se rozhoduji pro tento kurz, ale chtělo by to nějaké nové informace od vás, jak jste spokojení

petra.vavra
autor
7. led 2010

Ahoj, my chodíme a budeme pokračovat. Ve školce se Terce líbí, anj slovíčka se taky naučí, umí je použít....má nové kamarády... my jsme spokojené. Dnes nám bylo řečeno, že dokonce umožnili pro rodiče, kteří řeší špatnou finanční situaci, že mohou platit v měsíčních splátkách, takže se snaží vyjít max vstříc. Chápu, že to je pro ně výhodné, ale na druhou stranu, znám spoustu maminek, které by rády chodily, ale právě kvůli jednorázové částce nemohou. 😉

mkr
13. led 2010

na jejich stránkách cena není, nebo jsme ji tam nenašla?

petra.vavra
autor
13. led 2010

10000 za 10 měsíců

blandik
14. led 2010

Tak já napíšu toto - myslím, že není nic vadného na tom, mluvit na dítě třeba hodinu denně anglicky a k tomu mu pustit nějakou pohádku v angličtině. Pokud oba rodiče jsou češi, pak dítě samozřejmě nebude bilinguální, ale bude mít k cizímu jazyku blíže, bude třeba rozumět a až bude starší, angličtině mu půjde lépe. Co si budem povídat -děti se učí cizí jazyk třeba od první, třetí třídy a kolik z nich je schopno po absolvování střední školy se domluvit v cizím jazyku o základních věcech? Dle mé zkušenosti - jen velmi málo. Já jsem od polských hranic -doma rodiče mluvili nářečím mezi sebou a na mě zásadně česky, a poslouchala se polská tv - občas. Polákům rozumím vše, a domluvím se. Aktivně jsem nikdy polsky doma nemluvila. Stejně tak vnímám i tu angličtinu, bude to fungovat podobně.

A přeci se nejedná o "výuku" cizího jazyka, ale jen o hravou formu zprostředkování.

kristina_tvb
1. únor 2010

ahoj, ja si myslim, ze to marne nie je. Mam v rodine sesternicu, ktorej manzel je anglican, dietka nadherne, rodilo hovoria aj slovensky aj anglicky. Udajne dieta v nizkom veku sa uci inym sposobom, nie cielene, ako vacsie decka, je to pre ne vraj prirodzenejsie. A su udajne schopne naucit sa aj 10 jazykov. My zijeme v CR, sme slovaci, nie je to sice velky rozdiel v jazyku, ale pre decka v celku hej(na ihrisku mi slovensky nerozumeju). Mala hovori aj slovensky, aj cesky, sama ju ucim anglicky a krasne to rozozna, aj dokonca ked sa jej spytam ako sa povie po anglicky toto, toto, tak to krasne vie. Podla mna ked to tie deticky od mala pocuvaju, tak sa im to nadherne, prirodzene vryje do ich malych hlaviciek. 😉

listicka20
10. únor 2010

Ahoj, vracím se po nějaké době do téhle diskuse - protože na malou od narození valíme tři jazyky (a občas slyší navíc i slovenštinu, máme v okolí pár slovenských přátel) a taky jsme slýchávali od některých příbuzných, že z toho bude holčička zbytečně zmatená a že bychom ji měly učit jen jeden jazyk a další přidat, až bude starší... Tak se teď utěšuju článkem, také od psycholožky 😀 právě o tom, že v pěti šesti letech je na učení jazyka naopak pozdě. Právě v tomhle věku už děti ztrácejí schopnost nasávat do sebe věci přirozeně, bez "učení".
http://www.maminka.cz/clanek/deti-a-materstvi/k...
A to, že děti ve dvanácti neumějí pořádně českej pravopis, to určitě není tím, že je matou cizí jazyky. To je spíš tím, že málo čtou... 😉

chiwule
14. únor 2010

ahoj holky, po přečtení téhle diskuze, ale hlavně po vyprávění kamarádky která začala chodit na aj s malým dvouletým klučíkem, jsem se rozhodla přihlásit na ukázkovou hodinu. Ještě jsem zvědavá na cenu, přeci jen jsem na mateřské a peněz není nazbyt... dám pak vědět jak jsme dopadly

blandik
17. únor 2010

Ahojte,

moc by mě zajímala zkušenost maminek, které na dítko doma mluví česky a anglicky. Zajímá mě, zda si vyhradí určitý čas, kdy mluví pouze anglicky a zbytek dne zase pouze česky, nebo mluví neustále dvojjazyčně. Náš syn má 16M, zatím jsem mluvila na něj pouze česky, ale začala jsem před týdnem s angličtinou, ale pořád mě to nutí třeba říct větu anglicky, ale pak hned česky a třeba anglicky zopakovat jen to klíčové slovo. Nevím, jestli není lepší si vymezit třeba hodinu a tu mluvit na něj jen anglicky při hraní a nekombinovat oba jazyky. Na kurzy nechodíme, ale zvažuji, že bych na nějaký šla, abych viděla, jak to dělat. Taky mě nadchlo znakování, jako propojení mezi oběma jazyky. Budu moc vděčná za zkušenosti.

shaula
17. únor 2010

Blandik - osobní zkušenost nemám, nejsem totiž moc příznivec učení cizích jazyků v tomto věku (výjimkou jsou samozřejmě dvojjazyčné rodiny), tak budu jen teoretizovat. Řekla bych, že lepší bude vyhrazený čas mluvit jen jedním jazykem. Jak začneš mluvit dvojjazyčně, bude z toho mít hokej. Podle mě ještě neumí rozlišit "toto je anglicky" a "toto je česky", takže by pak mohl motat oboje dohromady. Ale jak říkám, zkušenost nemám 😅

editah222
17. únor 2010

Blandik - moje kamarádka žila 15 let v německu a německy umí natolik dobře, že ani němec nepozná, že to není její rodná řeč. Na svoji dceru mluví od narození jen německy, žijí v ČR. Jeji Adelka má dnes 3 roky a rozumí německy i česky. Mamince odpovidá jen německy, když náhodou odpoví česky tak ji maminky řiká Ich verstehe nicht, aby ji udržela v tom, že s maminkou jen německy.

Věřim, že pro Adelku je to bezvadné, ale myslím si, že na tuhle metodu si může troufnout jen někdo kdo cizí jazyk umí naprosto perfektně a hlavně nemá český přízvuk. Já sice mluvím anglicky dobře, ale po prvním slově každý pozná odkud jsem 😀

blandik
17. únor 2010

Já myslím, že přízvuk nehraje až tak zásadní roli, zda-li je perfektní nebo počeštěný. Mě se nejedná o pokus o výchovu v umělém bilinguálním prostředí, ale o to zprostředkovat druhý jazyk dítěti, který mu samozřejmě nebude nikdy suplovat mateřštinu. Ale mohlo by mu umožnit porozumění a domluvu. Spousta lidí chodí s dětmi na předškolkové "kurzy" angličtiny, pak ve školce, ve škole od 1. trídy, tak proč toto nerealizovat i trošku doma a těmi "kurzy" to jen podpořit.

chiwule
18. únor 2010

blandik, co se týče dvojjazyčného prostředí v rodině, můžu ti sdělit zprostředkovaně zkušenosti mé kamarádky - Češky a jejího muže Američana - na dceru od narození maminka mluví česky, tatínek anglicky, rodiče mezi sebou anglicky. Malá neměla od malička problém proplouvat a přeskakovat mezi řečmi jak se jí zrovna hodilo, takže ve 3. letech půl věty řekla v češtině a druhou půlku v angličtině nebo když si zrovna nemohla vzpomenout na slovo česky vyplnila to anglickým a taky podle toho s kterým rodičem mluvila tak zvolila jeho jazyk. Nevím, jestli nezačla mluvit později nebo jestli to bylo doprovázené jinými problémy, ale tohle jsem vypozorovala...

jinak co se týče anglického kurzu pro děti, máme za sebou ukázkovou hodinu a musím říct, že mě to trošku zklamalo, podle euforického popisu na webu a od kamarádky jsem čekala něco mnohem víc. A zvlášť za ty prachy co za to chtěji... Nakonec jsem se rozhodla, že tam naše malá chodit nebude a to z několika důvodů. Když pominu peníze (skoro 13tis!), kterých na mateřské není přebytek, tak je to hlavně kvůli tomu, že mi přišlo, že jí v mluvení a ve slovech co už třeba umí dělám chaos - když třeba učitelka ukazovala na obrázku auto, tak správně řekla auto a dost jí rozhodilo že všichni říkají car a to včetně mě. Byla dost zmatená. Samozřejmě nechápala příkazy v angličtině. Zdálo se mi taky divné, že by se měla některá slova učit nejdřív v angličtině, když jsme je třeba česky ještě neučili/nepotřebovali (tirák - truck). Navíc celá hodina byla poměrně statická, moc jí nebavilo poslouchat učitelku a něco po ní opakovat na povel po celou dobu. Takže suma sumárum si myslím, že angličtina pro děti má smysl tak od školkového věku, kdy už mají srovnanou svou řeč a dokáží vydržet v klidu celých 45min.
No a v neposlední řadě nám hodina zasahuje do spánku - malá mi usnula v autobusu a bez oběda, díky tomu nespala víc než hodinu, byla mrzutá, pak odpoledne zas usnula, jak už byla unavená no a večer zas nemohla zabrat. Rozhodilo nám to režim celého dne. Když jsem se ptala na odpolední kurzy tak se paní tvářila dost naštvaně, že všechny maminky chtějí chodit odpoledne a kdo by teda chodil dopoledne? 😒

blandik
18. únor 2010

Chiwule, děkuji za zkušenosti. My právě nejsme bilinguální rodina, oba jsme češi, takže to je jiné. Nedovedu si představit, mluvit uměle na dítě pouze cizím jazykem - že bych třeba suplovala onoho rodiče "cizince", jen by mě zajimala zkušenost nějaké maminky, která ačkoliv češka, mluvila na dítě dvojjazyčně a jak se to pak s dítětem vyvíjelo dál, ve dvou, třech, čtyřech letech...

Osobně si mylsím, že pokud EN kurzy pro děti nejsou doplněné hraním a mluvením doma v angličtině, pak nebudou mít valného smyslu. Těch pár slovíček, co se tam dítko naučí, asi nebude až tak přínosných /a určitě nebude stát za 13tis, to je opravdu hodně/. Dovedu si představit, třeba chodit s dítětem na En, která by měla vyloženě formu mateřského centra - třeba pohybové říkánky, cvičení - kde by byly i děti cizinců, pak dítko dát do částečně en školky, prostě asi pokud se dítko neobklopí cizojazyčným prostředím, tak přínos bude mimimální.

Každopádně mám podobné zkušenosti, malý sice zatím moc nemluví /třeba to auto, jak píšeš/, ale samozřejmě všemu rozumí, takže na mě taky občas kouká trošku zmateně, když něčemu, co zná, najednou říkám jinak. Ale zatím to chci zkoušet doma, tím mu neublížím. Taky hledám nějaké říkánky na netu v angličtině, ale nemůžu si pomoci, ty co jsem třeba našla na Go Kids English v tom jejich batoláčku se mi moc hezké nezdají.

listicka20
20. únor 2010

nebo zadej do googlu "nursery rhymes"

sherry28
20. únor 2010

pokud k tomu nemá člověk nějaký vážný důvod a bydlí v ČR, tak si myslím, že je důležité, aby dítě nejdřív umělo pořádně česky a domluvilo se tady 😅 Čeština je totiž nejtěžší jazyk na světě 😉 a s angličtinou začlo tak ve třetí třídě 😒 kdy ty děti už umějí česky mluvit 😖 a myslím si, že jedna hodina týdně dítěti nic nedá, aby se dítě naučilo dobře jakýkoliv jazyk muselo by ho slyšet neustále 😉 Mů j názor je takový, že ani žák 9.třídy nebude umět dobře anglicky(samozřejmě, existují výjimky) pokud nepřijde do kontaktu s anglic.prostředím 😕 😉

renatajjj
8. bře 2010

No o tom poslední dobou také přemýšlím. Anglicky umím dost dobře, ale nechtěla bych s dítkem mluvit jen cizím jazykem. Zkoušela jsem to, ale je mi to vůči němu divné a nepřirozené a kolikrát na to i zapomenu 😅 . Myslím si, že kdyby prcek nebyl zrovna "bystrý" nebo mu jazyky nešly, tak tohle by mu mohlo pomoci. Ale říkala jsem si, že si vyhraním každý den třeba 2 hodiny, kdy si s ním budu intenzivně hrát, ukazovat věci, pouštět AJ pohádky a mluvit jen cizím jazykem. Myslím si, že tohle by mělo mít dobrý odraz. Dle mého názoru Doron je sice fajn, ale jednou týdně? To nestačí ani puberťákovi natož miminu, kterýmu člověk musí všechno opakovat 100x ... ale lumpárnu stačí ukázat jednou 😀 😀 . Pokud dítě neslyší jazyk v praxi a každý den, tak si osobně myslím, že je to ztráta času a je lepší to nechat na něm třeba ve školce.

blandik
8. bře 2010

Renatajjj - přesně můj názor. Helen Doron - 1x týdně = vyhozené peníze, pokud to nemá suplovat MC - tedy dle mého názoru - pěkně drahé. Máím stejný problém - chci na něj mluvit anglicky, ale prostě mi to pořád vypadává - a pak zjistílm, že jsem na něj zase celý den nic neříkala. Malému je už 17M a česky rozumí snad téměř všemu, a když začnu anglicky, tak na mě civí. Ale zatím není tak starý, aby si nezvykl. Moc bych uvítala nějakou maminku, se kterou bych byla v kontaktu a sdělovala si zkušenosti ze zprostředkování angličtiny miminku. Můžu se zeptat, jak máš staré dítko? Pošlu ti to i na IP a jestli bys měla zájem, můžem se v tom nějak "podpořit" - třeba tipy na EN pohádky, říkanky, knížky...ono je to totiž i dost o materiálech...

blandik
8. bře 2010

Lištičko - děkuji za odkazy. Koukala jsem. Nursery rhymes - už jsem zkoušela..

blandik
8. bře 2010

http://www.englishbooks.cz

Koukala jsem, že tam na těch stránkách prodávají english books - včetně leporel a knih pro děti a také učebnice pro děti..

lienka43
8. bře 2010

Ahojte,

neviem ci mate tuto knizku
http://www.knizniweb.cz/jnp/cz/katalog/detail/t...

Je k tomu pexeso a na jednej karticke je nazov v cestine a na druhej v anglictine. Tiez som rozmyslala o jazykovke pre malu ale dospela som k nazoru ze bude lepsie a nauci sa jeden jazyk, predsa len zijem v CR a hovorim na nu takym mixom ze som sama zvedava ako bude hovorit 🙂 Snazim sa hovorit cesky ale obcas mi to ujde 🙂 A tato jazykovka je prehnane draha ak mamicka vie aspon trocha anglicky tak staci ked bude na dieta hovorit doma...

karmenta
9. únor 2011

Ahojte, chystáme se od září do Břeclavi, měsíčně to stojí 720kč + vstupní materiály za cca 2500kč.. Jaké máte zkušenosti po letech, máte info zda si dítě fakt tu aj pamatuje?? Díky

@aponchie
@kubaka
@romankav
@petra.vavra
@sonik05
@zusma
@sisa88

kubaka
9. únor 2011

@karmenta kojenec ne, ale ty si budeš ty sumy pamatovat určitě 😀 Už jen z logiky věci: jak chceš zjstit, co si pamatuje z materiálů za 2500,- půlroční dítě?

karmenta
9. únor 2011

@kubaka no já myslela jako jestli tu není někdo kdo už má třeba 7leté dítě, nebo neví o někom kdo má tak staré dítě zda umí vážně mluvit aj 🙂

petra.vavra
autor
9. únor 2011

@karmenta my budeme začínat třetí rok a pokroky jsou vidět, ovšem není to jako v rodině s rodilým mluvčím...spíše rozumí, než mluví. rozumí všemu. navíc chodí ještě na další anj v rámci HD a má jen anj učitelky a pohoda 😉 za mě ano, ale nyní bych začala chodit tak s tříleťákem, dřív to nemá cenu, je to spíše hraní... 😉

mamkamarketa
9. únor 2011

Ahoj. omlouvam se pokud vam lezu do diskuze. ale rada bych napsala svuj nazor. my sme dvojazycna rodina. Manzel je z USA. ja si myslim,ze dite ma poradne umet svuj rodny jazyk a pak se ucit dalsi. syn ma rodne jazyky 2, tak to nejde. ale synovi ma 2 roky a 2 mesice. Oproti vrstevnikum je, co se tyce mluveni pozadu. Nespojuje slova, ma dost chabou slovni zasobu. ano, rozumi ve 2 jazycich,ale ja na nej mluvim jedine cesky. Sice me slysi mluvit anglicky s manzelem,ale chci aby se naucil vyslovat spravne (zila jsem v USA, tak si troufam rict,ze mluvim obstojne,ale i tak je znat,ze nejsem rodily mluvci) pokud chcete nekdo doma ucit dite, urcite je potreba mluvit porad a ne treba hodinu denne. dite z toho bude mit gulas. Z pohadek doporucuju babytv, syn je ma desne rad a opravdu mu to pomaha se neco noveho priucit.
Zkusenost s helen doron nemam,ale prijde mi to drahe a 45min jednou tydne diteti nic nedaji. radeji bych pockala az dite bude umet mluvit poradne cesky a pak ucila dalsi jazyk. mimochodem, myslim si,ze nez chodit od 3 mesicu do 5ti let na kurzy je lepsi, treba mensiho skolaka poslat na nejaky intezivni letni kurz, urcite mu to da vic.

sicinka
9. únor 2011

Ahoj ted vybírám pro prcka soukromou školku od září a rozhoduji se zda zvolit školku, kde nejsou české učitelky. Chodil by jen na dopoledne a režim by měl takový, že ve školce jen anglicky -doma jen česky. .Mám trochu strach z toho, že zatím Dáda neumí moc ani česky a počítám že mu tím vzdálím nástup obou řečí. Máte s tím někdo zkušenosti? Arumentem mojí mámy bylo vždyť ani nevíš jestli nemá nějaký problém s řečí (sestra měla těžkou disfázii) a tímhle dost oddálíš možnost to zjistit. Jinak finančně to už takový rozdíl není a prostředí školky se mi líbí, učitelky jsou moc sympatické. Většina dětí by byla starší než je Dáda.