Helen Doron. Navštěvujete tuto školičku?

petra.vavra
5. led 2009

Ahoj všem,
najde se tu nějaká maminka, která navštěvuje tuto školičku?

sonik05
12. led 2009

Ahojky, my chodíme na angličtinu s Helen Doron na Chodov a za sebe musím říct, že se nám to moc líbí. Chodím od doby, kdy byli malé 3 měsíce. Z počátku to byla pro nás trochu "nuda", ale jak už je malá i sama pohyblivější, tak si to víc užívá. Vždy, když slyší znělku, kterou hodina začíná, tak zpozorní a celou dobu se tak radostně uchechtává a kope nožkama. Vlastně si tam tak hrajeme. Chodí s námi roční holčička a ta si to od začátku hrozně užívala a dokonce i už rozumí některý jednoduchým příkazům (např. put it in).
Kdybys chtěla více info, napiš klidně i do IP.

petra.vavra
autor
13. led 2009

sonik 05- Díky za info. Já chci začít s malou chodit do BOleslavy, kde právě začínají. Tak se jdeme na koci ledna podívat na ukázkovou hodinu. Můžeš mi prozradit cenu, tu jedinou jsem nikde nenašla a asi bude jinak překvapením až do toho konce ledna. Já jen doufám, že to naší čertici bude bavit, protože ji jinak nebaví nic jiného než lezení po mě 😠 . My doma zpíváme anj písničky a po 20 dnech už reaguje nádherně, obzvlášť na stránku, která je oblíbenější, než ty ostatní.... 😲

malovani
14. led 2009

Holky, angličtinu helen Doron Eva miluje a já jsem s ní taky moc spokojená, za nás můžu doporučit. Roční školné je u nás 10.000,-.

sonik05
14. led 2009

Tak koukám, že ceny jsou všude jiné - klasika. U nás v Praze je to 12960 Kč. V ceně jsou materiály údajně za 3320 Kč + 40x vyučovací hodina á 240 Kč.
V přepočtu na ty hodiny to není tak strašné, když to srovnám např. s plaváním. Navíc ta angličtina se bude hodit asi o trochu více i v běžném životě.
Dá se to platit na 3 části, takže to není taková rána pro peněženku. Za sebe to mohu doporučit, nám se tam moc líbí.

malovani
14. led 2009

Tak tos mě teda Soniku překvapila 😕 , já jsem se ptala v Brně ve třech jazykovkách, kde se tato metoda vyučuje a všude mi řekli cenu stejnou a dokonce se dušovali, že cena je stejná úplně všude v republice, tak nevím... Vyučovacích hodin máme stejně, za stejnou cenu, jen ty materiály jsou tady v Brně levnější 😀 ...

sonik05
15. led 2009

malovani: to víš, jak se říká...v Praze je blaze, ale draze. Když se nad tím zamyslím, tak je to asi fér, protože v Praze jsou vyšší platy. Ale na druhou stranu mi přijde nefér, že teda mají všichni v ČR stejnou rodičovskou, když tady jsou veškeré akce pro děti dražší. To by se teda asi mělo zohlednit, protože co má třeba dělat máma samoživitelka (kterou naštěstí nejsem)? Ta by si tohle dovolit nemohla, byla by ráda, že by vyžila.

petra.vavra
autor
15. led 2009

Holky, díky moc za info. Možná se to bude zdát nadsazené, ale velice mile jste mě s cenou překvapily. Přesně jak píše sonik, raději budu s malou chodit na anj než plavat, což máme také za sebou. Nejenže malá byla neustále nemocná, protože jak přišel podzim, tak ani dvě hodiny po plavání ji nestačily, aby se aklimatizovala a za dva dny rýma a tak to šlo pořád dokola a navíc, když to spočítám, tak za plavání dám 18000 za rok...tak to školka je sranda párek 🙂...Jsem zvědavá jestli nás vezmou do kurzu pro 1,5 staré děti o měsíc dřív, jinak bychom musely čekat až na září, ale i tak jsem rozhodnutá do školky chodit. Na konci ledna jdeme na ukázkovou hodinu a moc se tam těším. 😀

sonik05
15. led 2009

petra.vavra: tam jsou na věk docela benevolentní. Když jsme začínaly ve 3 měsících, chodila s námi 10 měsíční holčička a nabízeli jí, jestli nechce chodit spíš se staršíma, než s náma prťatama. Ale vyhovoval jim náš termín, tak chodí s námi. Tak ať se vám tam líbí, my zas měli dnes hodinu a malá byla opětně nadšená a skoro pořád se pochechtávala a usmívala.

malovani
17. led 2009

Petra.vavra, plavání za 18.000??? 😨 ... to je teda drsný... to tady máme levnější... jak to tady tak čtu, tak je Brno snad nejlevnější město v republice...
Ona ta angličtina za 10.000 sama o sobě jde, horšší to je, když máš těch aktivit víc, tak se potom nasčítá...
Nicméně, angličtina Helen doron je fakt super 😵 ať stojí, co stojí...

petra.vavra
autor
17. led 2009

malovani- samotnou mě to překvapilo, když jsem si to spočítala 😲 ... a ještě k tomu jsme neustále měly nějaké problémy...kožní vyrážky apod. a pokaždé, když jsem to lektorce řekla, tak mi odvětila, že z vody to být nemůže, že je vše řízeno počítačem...no je zvláštní, že jsem se pak dozvěděla náhodou kolik lidí už kvůli tomu oděšlo, takže jsem se na to vykašlala a hledám něco jiného. Vzhledem k tomu, ž ejá ještě studuju, tak víc zatím než jednou týdně s malou nestíhám nikam docházet, takže těch aktivit zase tolik nemáme. Hlavně jsem toho názoru, že plavat se naučí i tak, ale tady mám aspoň pocit, že jí dávám základ do jednoduššího života. Když vidím netěř, jak od 3 třídy bojuje s češtinou a do toho jim vrzli angličtinu, tak si mslím, že to budeme mít třeba jednou trochu lepší...moc se na to těším...zatím jsou ohlasy jen pozitivní, což je super 😀

sisa88
18. led 2009

sonik- vdaka za info cez IP, uz som ich kontaktovala a kedze to mam jedno ci na Skalku alebo Chodov, beriem Chodov, tak sa mozno aj stretneme, pojdem na ukazkovu hodinu. Je tam bezproblmeove parkovanie?
baby- co sa tyka plavania, bola som tento tyzden na 1. hodine a bola som sklamana, rusim ten kurz. myslim,ze taky stres deti nepotrbeuju, este si ho v izvote uziju dost. tot moj nazor.
peknu nedelu vsetkym! 😀

sonik05
18. led 2009

sisa88: nemáš zač, ráda jsem pomohla. Jestli jdeš na ukázkovou hodinu ve čtvrtek na 10:30h, tak se uvidíme. Parkování je bezproblémové v ulici Ke Sv.Izidoru - je to hned za rohem a je tam opravdu dost místa na parkování. Přímo v ulici, kde je ten barák se parkovat nedoporučuje, jsou tam dost nepříjemní sousedé a tak nás i na kurzu upozorňovali, ať parkujeme raději za rohem. Nerada bych se dočkala odtažení či poškození auta, tak ten kousík dojdu vždy pěšky.

sisa88
18. led 2009

sonik- boze, to ma stale prekvapi, takito typ spoluobcanov!!co uz....predpokladam,ze tam urcite nie je zakaz parkovania 😀
diky, uvidime kedy sa ozvu. asi niekedy vo februari. ty mas zaplateny cely rok alebo ako to bezi? aka velka ste skupina a ake velke deti tam chodia- myslim Tvoju skupinu.

sonik05
18. led 2009

sisa88: zákaz parkování tam samozřejmě není, ty lidi si prostě myslí, že jim patří i silnice před barákem 😉
My jsme ve skupině 4 děti a ve věku my tedy cca 7 měsíců, pak holčička a chlapeček cca o 14 dní až měsíc mladší a pak jedna roční holčička. Takže si myslím, že bys klidně mohla chodit do naší skupiny - má to být max. 6 dětí. Já platím na tři splátky, takže teď jsme poslali druhou, ale je možnost to platit najednou asi s 5% slevou.

zusma
19. led 2009

aho holky, můžete mi prosím napsat, jak vypadá taková vyučovací hodina? malé je 14m a neumím si moc dobře představit, že by někde jen tak seděla.
JInak mě to docela zaujalo, koukala jsem na jejich stránky,že i v našem městě mají kurzy a nabízí ukázkovou hodinu 🙂

sonik05
19. led 2009

zusma: ahoj, vůbec se nemusíš bát, že by malá měla být někde na místě. Děti tam mají v podstatě dovoleno vše, mají tam volnost a mohou se pohybovat o celé místnosti (pokud to teda už umí 😀 ). V hodině se poslouchají písničky a říkají říkanky, u kterých se zároveň učí poznávat věci, zvířátka atd. Platí tam v podstatě pravidla jen pro dospělé a to mluvit JEN anglicky a dělat vše, co lektorka. Samozřejmě je možné se domluvit na bezplatné ukázkové hodině, kde vidíš, jak to probíhá. Nevím, jak u vás, ale u nás jsou velmi milí a máme možnost si 4 absence zdarma nahradit. Zatím jsme tedy nemusely vynechat ani jednou, ale kdyby byla nemocná, budu ráda, když o hodinu nepřijdeme.

petra.vavra
autor
19. led 2009

sonik- úžasné info, opravdu se nemůžu dočkat, až začneme, přesně takhle si představuju přístup k dětem...ať při otázce něco naučit, ale i jak zaujmout toho malého človíčka jako osobnost...super

malovani
20. led 2009

Souhlasím se Sonikem, takový přístup je i u nás. Není nač si stěžovat.

zusma
22. led 2009

Sonik, díky za info 😉

kubaka
22. led 2009

teda holky já nevím - ale není toto tak trochu spíš o tahání peněz z kapsy? 😉 Vždyť ta batolala neumějí ani mateřštinu, k čemu jim cpát do hlavy další jazyk? Nejdřív by se měla ukotvit v jednom jazyku, mateřském, aby v tom později neměla guláš v hlavě.
Dnes je to móda, vím, ale sama učitelka ve školce mi důvěrně sdělila, že to valný smysl nemá, že to, co se děti naučí ve školce (teda ještě později, než tahle Doron) se za pár měsíců naučí když začnou s cizím jazykem ve 3. třídě. My jsme syna nepřetěžovali, začal ve 3. třídě, dnes má už druhý jazyk a z obou jedničky. Jde mu to jako po másle.

Ale roční děti? Mám dojem, že se toho po nich chce moc...

sonik05
23. led 2009

kubaka: ahoj, já ti nechci nějak odporovat, podle mě je to věc názoru. Já se domnívám, že dětský mozek je jako houba, která dokáže nasát opravdu hodně. Když na něj budeš mluvit od malička cizím jazykem, bude to pro něj přirozené. Samozřejmě platí pro dvojjazyčná prostředí určitá pravidla - nesmíme to míchat dohromady, je důležité si vyčlenit čas, kdy mluvíš pouze anglicky a pak pouze česky, potom z toho ten guláš mít nebude.
Na dovolené jsem potkala pána, který na své šestiměsíční dítě mluvil francouzsky. Když jsem se s ním dala do řeči (byl to čech), říkal, že má již tříletého syna a ten mu rozumí oběma jazyky, jen se mu nechce francouzsky odpovídat, protože ví, že mu táta rozumí i česky. Víc uvěřím tomuto příkladu, než názoru paní učitelce ve školce. Já sama vidím na té hodině, jak roční holčička pokynům v angličtině rozumí, takže dle mého názoru to není jen tahání peněz. Myslím, že si to musí každý vyzkoušet, aby si na to udělal svůj vlastní názor a viděl, jestli to k něčemu opravdu je. Já vidím na své dceři opravdu daleko větší zájem každou hodinu a i jakmile slyší cizí jazyk v televizi, tak hned zpozorní. Když jí to zajímá, proč jí v tom nepodporovat?
To je můj názor a chápu, že tvůj se může lišit a respektuju ho.

petra.vavra
autor
23. led 2009

souhlasím se Sonik05...i já mám zkušenost s mnoha-jazyčnou rodinou a ještě dnes mi padá brada úžasem...
Na svatbě kamarádky jsem se seznámila s příbuznými z její strany. Maminka je češka a tatínek američan ještě z předkama indiánů. Její rodiče emigrovali do Švýcarska, když jí bylo asi 8 let. Vystudovala tam a pak jí bylo nabíduta práce pro NASA a byla na stáži v USA a tam se seznámila s manželem. Tam se narodily obě děti a poté dostala opět nabídku pracovat dále pro nějaký výzkum, ale ve Francii, kam se musela odstěhovat s celou rodinou. Dnes její děti mluví česky, anglicky, německy, francouzsky a ještě z části ovládají nějaký kanton ze Švýcarska. Je jim 5 a 4. Viděla jsem je osobně, jak přecházejí z jedné řeči do druhé a naprosto je jim to jedno. Takže já to jako vyhozené peníze neberu.Myslím, že jich lidé vyhodí daleko více za kravinky a ani si neuvědomí, kolik jich bylo.

petra.vavra
autor
28. led 2009

ahoj, tak dnes jsme byly na ukázkové hodině Helen Doron a jsem nadšená...přesně tak jsem si představovala, že by měla probíhat výuka a přístup k dětem je na 100% profesionální...

aponchie
28. led 2009

neda mi to se nevyjadrit 😎 je to jen muj nazor samozrejme,ze ho mohu zmenit tim,ze na tu hodinu pujdu kuknout,ale dle toho co pisete ,ze se tam deje je to zbytecne..sama ucim anglictinu a mohu vam ze srdce rict ,ze ucit od 3mesicu deti anglictinu je holej nesmysl 😀 deti jsou schopne se cilene ucit v pozdejsim veku nejlepe ve skolkovem a to je jeste hodne na stiru presto uz je to smysluplnejsi nez ve 3mesicich tu samou sluzbu jako je zpivani ang.pisnicek vam bohate nahradi zapnuta tv v anglictine nebo dvd v anglictine pohadky nebo i pisnicky blbejch tweenies 🙂 takze za to abych se sla seznamit s maminkama a deti si pohrali ve tride za 240kc me fakt nebere to radsi pujdu plavat pac udelam neco pro sve zdravi a plavani od utleho veku pokud dite toleruje je prospesnejsi nez mu valit srouby do hlavy necim na co ma jeste trochu casu a ma si uzivat miminkovskych veci 😝 jasne nikdo to do nich netlaci aspon teda ne podprahove ale k cemu to pak je? 😲 ono mnohajazycnost rodin je uplne neco jineho nez jit jednou tydne na hodku za detima si hrat s angl.mluvici pani 😉 a dite ,ktere ve 3letech umi brilantne cizi jazyk muze byt nadrilovane rodicem muze byt nadprumerne inteligentni nebo je proste robot ,ale nic bezneho to neni,ano i ja jsem delala au pair v dansku a mela jsem rodinu ktera byla DK UK mluvici a deti prechazeli bezne do jineho jazyku,ale ty starsi mala Maya 5let to nezvladala pac v dansku mluvila tak a jednou za 14dni v UK tak to je hodne malo

romankav
29. led 2009

aponchie: pustit dítěti dvd nebo anglické pohádky a komunikovat s dítětem je velký rozdíl (v jakémkoliv jazyce) a ty jako učitelka jazyka bys to měla vědět (pokud máš tedy nějaké pedagogické vzdělání). V aktivním a pasivním přístupu je velký rozdíl a je to vědecky potvrzené, že pokud např. dítěti pustíš video o barvách a nebo se s dítětem barvy budeš učit třeba venku na stromech, kytkách atd. budeš vidět, že v praxi se děti učí mnohem lépe.

petra.vavra
autor
29. led 2009

Ano je pravda, že každý má svůj názor na tuto věc 😉 od toho forum je ne?...Já jsem pro už jen z toho důvodu, že docela hodně cestuju do GB a dost mu bude vadit, až tam začnu jezdit s Terezkou, že na děti v jejím věku a jak poroste dál, bude koukat jak telátko. Helen Doron vyučuje stejně tak, jak se tomu učí děti v jinak mluvících zemích. Není to slovo= překlad.... to dělají lidé starší 9 let...a co já vidím kolem sebe na dětech, kteří s anj začínají ve 3 třídě, tak mi to přijde strašný. Neumějí ani česky ☹ a přesně je naše školství učí metoda---- slovo= překlad.

aponchie
29. led 2009

romanko vidis ja na dite obcas mluvim ,ale spise ji denne kazdej vecir ctu anglicke knizky mohu ti nafotit kolik jich mam dovezenych z Anglie sice tomu nerozumi,ale libi se ji ta rec a rozhodne po ni nechci aby opakovala ma slova nechavam to zcela na ni 😎 ne nemam pedagogicke vzdelavani,ale nejsem magor abych vedela,ze pokdu dite chces aktivne vzdelavat musis se s nim tzv ucit coz se deje v te skolicce a pokud to do nej chci nasoukat tak nejak podprahove tak mu pustim pisnicky anglicke na ktere si treba tancuje anebo ji pustim natgeo wild na ktere se mimochodem velmi rada kouka kde jedou titulky pod tim ceske samo neumi cist,ale prijde mi rozumejsi ji pustit misto nejakych pohadek zviratka ktera jsou navic v anglictine a vecer ji cist knizku treba jen 10min..(bych chtela videt kolik maminek poctive kazdej vecer cte pohadky 😀 )u nas teda jo to je ta aktivni faze u nas ,ale nelpime na ni kdyby nechtela nectu ji to sama od sebe ani nahodou..a ta pasivni je ta zviratkova tv nebo nekdy jede v nasi ceske tv takovej anglickej porad na nauceni anglictiny pro male deti nejake plysove postavicky maji obrazky a mluvi english coz se ji moc libi 😵 ono je treba stridat aktivni a pasivni pristup zvlaste u deti neumim si predstavit jak 3mesicni nebo pulrocni dite aktivne vedet neustale be nejake relaxacni pasivni faze k jazyku..me nemusim poucovat co je dobre a co neni ja vim,ze kdyz ucim dospele anglictinu tak je to jen o aktivite drilu a nicem jinem bohuzel anglictina neni az takovy jazyk,ktery by jsi musel inteligencne pochopit kdyz se naucis zaklad gramatiky ,ktery je pomerne dobre zvladatelny tak uz se jen biflujes nic vic,ale od deti bych to nechtela idkyz nekdo bude tvrdit,ze tam nesedi a nemusi nic delat ,ze si jen hraji a mezitim nekdo neco zbleptne..ono je to spise bych rekla pro rozptyleni maminek na MD zvlaste to mysim u tech miminek opravdu a pritom by stacilo jit na obyc,cviceni,nerikam,ze to neni dobre treba pro starsi deti,ale ja se bavim neustale a porad dokola o detech do cca3let 😎

romankav
29. led 2009

apochnie: moc nechápu co jsi chtěla posledním příspěvkem říct... na jednu stranu říkáš, že učit děti 1x denně anglicky a chodit na kurzy helen doron je nesmysl, na druhé straně čteš každý den své dceři anglicky knížky.

Nechápu tvou větu: "..neumim si predstavit jak 3mesicni nebo pulrocni dite aktivne vedet neustale be nejake relaxacni pasivni faze k jazyku.." Jazykové vzorce se u dítěte tvoří do pěti let (u neslyšících dětí se doporučují naslouchadla už od 6 měsíců - to asi nebude náhoda, je to velmi potřebné k utvoření chápání řeči. Půlroční kojenec není nevnímavé individum.)

Samozřejmě, že takové kurzy jako je AJ s helen doron je hlavně určeno nejen dětem, ale i maminkám. Cena je vysoká, ale když to srovnáš s plaváním nebo dětskými tanečky (v Praze), není zas takový rozdíl.

kubaka
29. led 2009

aponchie má pravdu: půlroční kojenec má především poslouchat mateřštinu - na učení dalšího jazyka je opravdu času dost od tří let. Chcete toho po dětech moc a blbnete jim hlavu. Cena je nehorázně vysoká - přímo nestydatá a neúměrná efektu - není nic tak drahého - žádné tanečny ani plavání. To prostě musíte uznat.
Zkuste se na to podívat z psychologického hlediska - pokud nejste dvojjazyčná rodina, kde prostě jeden mluví jinak, tak i psychologové říkají, že děti mají zakořenit především v jednom jazyku. Batole si má rozhodně fixovat svůj rodný jazyk, aby vědělo, že toto je mateřština a jazyk země, ve které žije. O kojencích ani nemluvě - ty mají zůstat miminama ne je začít "vyučovat" cizí jazyk, když nezvládli ještě ani své nohy a ruce 😀

Znám takový vzorový příklad z psychologické poradny, kdy rodiče odjeli do jiné země, děti byly nuceny odmalička začít mluvit jinou řečí a začaly mít psychické problém y- vyšlo najevo, že nemají kořeny, nejsou nikde ukotveny, nevědí, který jazyk je "jejich". Byl to složitý příběh, už si ho moc nepamatuju, ale obecný závěr i varování je to, co jsem psala výše.

aponchie
29. led 2009

romankav kdyz si to prectes poradne tak to pochopis pac jsem psala,ze dceri ctu pac ona to sama chce coz asi nemuzes pochopit pac mas male dite ja mam skoro 4letou slecnu a kdyz si najde sama knizku a donese mi ji precti mi ji tak to udelam to miminko neumi jeste 😎 a psala sem ,ze kdyby nechtela sama tak to za zadnou cenu nedelam pac to nema smysl 😀 ja jsem si jen napsala svuj osobni nazor a mam ho opodstatneny padnymi argumenty ,vis co ja jdu do pedopsychiatricke poradny na 6.unora a zeptam se renomovane lekarky osobne na to ,ale mam obavu,ze nekdo napise,ze pani lekarka je lekarka a neni pedagog 😀

btw ty knizky jsem kupovala jako au pair v anglii pac tam staly pakatel a me se libi treba little miss sunshine ..to je uzasne myslim,ze malejm detem by se to libilo moc hlavne obrazky,ale deti maji detsvi kratce chuderky..tak ja osobne zastavam nazor nechat jim ho a pak az zacne skola budou mit drilu jak hrom 😀 to je jak s mazlenim a spani dohromady ..furt za nama lozi do postele 😀 nekdy to stve,ale...za par roku budeme tesknit aby se pomuchlovaly 😀 dobrou s kobrou