Hlásí vám učitelka z mateřské školy, že vaše dítě zlobí?

eloana
15. zář 2011

Ahoj holky.) chtela jsem se zeptat, zda vam vase ucitelka ve skolce hlasi, ze vase dite zlobi?
Dcera 5,5 let -do ted ve skolce naprosto bezproblemova - nyni je ve skolce jedna z nejstarsich a je proste mazak, takze zacala se trosku projevovat...
Ucitelka mi to okamzite hlasila, ze hrozne zlobi.... ja mlcela nevedela jsem co ji na to rict🙂 asi cekala nejakou reakci...
muj nazor, ze by si to mela srovnat sama. Kdyby neco provedla jinemu diteti nereknu, ale jen blbly s kamaradkou...
mozna to prehanim))) ale tak uci deti, ze nemaji zalovat

mamkamarketa
18. zář 2011

@lucisa aha,tak to jo. pokud to delaji dobrovolne. ja myslela,ze si tim ucitelky ulehcuji praci. ja osobne bych asi nebyla nejstastnejsi kdyby mi prisel domu predskolak s tim,ze MUSEL mladsim vazat tkanicky a ze MUSEL zapinat zipy mladsim 😉

eloana
autor
18. zář 2011

@mamkamarketa tak u nas starsi deti taky pomahaji treba se strojenim mladsim..... treba je obuji nebo zapnou bundicku.. ucitelky je o to asi pozadaji, vim, ze dcera rada pomaha tem mensim

mamkamarketa
18. zář 2011

@eloana jak rikam,pokudu to deti delaji dobrovolne ok,ale asi bych byla nerada,kdybych zjistila,ze ucitelky ''krafou v koute'' kdyz muj syn MUSI pomahat mladsim se obleknout

prochi
18. zář 2011

Ahoj, přečetla jsem po kouskách celou diskuzi a protože mě některé názory docela nadzvedávají ze židle nedá mi to nenapsat, že já před našima učitelkama hluboce skláním a obdivuju je! Přiznávám, že jsem možná kdysi měla taky trošku zkreslené představy, jak učitelky klábosí na lavičce a děti zatím lítají neorganizovaně po zahradě 😅 Ale po tom, co jsem byla se školkou párkrát na výletě, mě všechny moje naivní představy, jak je to fajn být pančelkou přesly. V naší školce máme dvě třídy po 25ti dětech. V každé třídě je na 25 dětí jedna učitelka. Když jdou děti na vycházku, nebo se z vycházky vrací, pomáhá v šatně paní ředitelka a paní kuchařka, aby se vůbec vypravili - hlavně v zimě, rukavice, zapnout bundu, najít čepici...
Když chtějí vzít děti na výlet, poprosí pár maminek, o kterých vědí, že jsou doma např. s mladším dítětem a mají možnost hlídání, jestli by nejely taky. Už v autobuse mi jde hlava kolem, jeden má hlad, druhý brečí, že se polil, třetí nemůže najít pití, čtvrtý chce čůrat, pátý blinkat, šestý kakat... na místě určení "vyfasuju" ke svýmu dítku ještě aspoň tři a celou dobu neskutečně trnu, aby se mi některý neztratilo, nezranilo...
Pak celá vyřízená usednu do autobusu a říkám si, že už nikdy víc 😅

K úvodnímu příspěvku... když malej do školky nastoupil před dvěma lety, měla jsem ze začátku tendence sama se ptát, jestli všechno v pořádku, jak jedl, jestli neubližuje ostatním... ale pořád jsem slyšela, že je moc šikovný, že všechno v pořádku a že se nemusím bát. Časem jsem se ptát přestala a vím, že kdyby něco, tak mi to řeknou. Neberu to jako žalování, naopak chci vědět, pokud by něco vyváděl.
Co se týká takzvaných spratečků, tak jsme si to taky zažili. Malej chodil do školky strašně rád a z ničeho nic po pár měsících ráno strašně brečel, že do školky nechce. Nemohla jsem z něj nic dostat, jen brečel, že tam nechce. Pak to bylo druhý a třetí den zase naprosto v pohodě, pak jsme byli myslím týden nemocní a když jsme přišli po týdnu ráno do šatny, tak se tam převlíkal jeden chlapeček, říkejme mu třeba Tomášek, a náš mladej se strašně rozbrečel, že tam nejde, že Tomášek už tam zase je. A pak jsme z něj teprve dostali, že ho Tomášek mlátí, tak jsem šla rovnou za učitelkou, že samozřejmě nevím, co je na tom pravdy, ale že P. hrozně brečí, že tam nechce chodit kvůli Tomáškovi, že prý mu ubližuje... No a pak jsem se teda dozvěděla, že si s Tomáškem nevědí už rady, že si vždycky zasedne na jedno dítě a toho nějakou dobu tyranizuje. Vím, že paní učitelka s ním měla hrozně moc práce, nebylo to tak, že by mu říkaly, jak zlobí, ale naopak pořád si ho všímaly, víc ho zaměstnávaly, víc se mu věnovaly... řešilo se to s rodiči, s psychologem... až ho loni dali dřív do třídy k větším dětem a ty ho srovnaly - v úvozovkách samozřejmě , ale prostě si na ně už netroufl 😅

Chtěla jsem říct, že to opravdu nemají jednoduché, na tolik dětí jen jedna učitelka, co má jen dvě ruce a dvě oči 😉

blandik
19. zář 2011

@mamkamarketa - jen k tomu, jestli jde všechno po dobrém - já jsem pro jasná, "příšná" pravidla - tedy bez vyjimek - jak píšeš - te´d se dělá to a to, ale zase nemám ráda takový ten kolektivismus, že všichni musí skákat, všichni lezt, když se řekne...takže za mě - ano te'd se dělá tohle, pokud nechceš, můžeš tady tiše sedět...Nadchnout děti je pak na pedagogovi...A věřím a taky jsem se kdysi divila, že na problematické děti neplatí příštup - jsi zlobivý, musíš si moji přízen zasloužit, já tě budu kárat za prohřešky, jsi spratek, to se většinou děti ještě více zabejčí a nehne s nimi nic - některé děti mají pocit, že můžou cokoliv a všechno jim projde a stejně tak jsou děti, které jsou i zlé a ubližují a taky se s nimi nedá vyjít, a přitom to je dáno tím, že mají velmi nízkou sebeúctu a prostě jen kopírují své rodiče, jejich chování k nim, které doma zažívají a tyto děti to pak přenášejí do kolektivu, zkouší, kdo je slabší a na koho to můžou uplatnit - a tyto děti právě potřebují, aby místo "ty jsi zlobivý", aby někdo v jejich okolí si začal všímat (i přes jejich zcela zjevné hrozné chování), že jsou vlastně v něčem dobří, ty děti postupně začnou chtít být dobré, zažít pocit uznání vlastní osoby - je to mimo jiné základní lidská potřeba...Takže si myslím, že ne všem se dá věnovat stejná pozornost, jsou děti, které pláčou a stejně tak jsou děti, které nemají dobré např. sociální zázemí nebo mají volnou výchovu - tyto děti potřebují více péče než ostatní, bohužel. A věřím, že ta péče má být nastavena pozitivně, asi není lehké si najít cestu k dítěti, které uvízlo v bojích o moc, uvízlo v tom, že je nekooperativní nebo nerespektuje pravidla, stejně tak jako se dostat a nadchnout pro něco děti pasivní, které rodiče zdecimovali příliš přísnou výchovou...

mamkamarketa
19. zář 2011

@blandik ona ta teorie vysvetlovani se mi libi,ale proste se musi pouzivat ve veku,kdy se dite zacina teprve projevovat (podle me je idealni obdobi po 1 narozeninach)
priklad. do skolky prijde Honzik a Hanicka je je jim 4 a 4,5 honzik se do skolky tesi, posloucha pani ucitelku, hraje si s detmi,umi se delit. z domova vi,ze se musi k dospelym chovat s uctou a respektem.
Hanicka je opak. ma volnou vychovu. dela si co chce. Hanicku posloucha cela rodina. co Hanicka chce,tak proste tak je. pani ucitelka cte pohadku Honzik a zbytek deti krasne poslouchaji. Potom pani ucitelka musi prestat cist a vysvetlovat Hanicce,ze nemuze tahat Janicku za vlasky a skrabat Petu. potom taky musi vysvetlovat,ze se neleze po stole a nestrka do ostatnich.na upomenuti Hanicka posle pani ucitelku do haje. Vis,ja si myslim,ze takovi nenapravitelni agresori a zlobilove proste nemaji ve skolkce co delat. pokud maji nejakou poruchu osobnosti,ci jine potreby ''specialni pece'' meli by navstevovat jine zarizeni. mozna se to nekomu zda byt prilis drsne,ale opravdu nevidim duvod proc jedno zlobive dite by melo ''brzdit'' zbytek tridy a pani ucitelka by s nim mela travit vetsinu casu. je to nefer vuci ostatnim.
Je to lepsi pro to dane dite. kdy ma kolem sebe specialni pedagogy a vice se muzou venovat jeho potrebam 😉

blandik
19. zář 2011

@mamkamarketa - možná by pomohlo, kdyby paní učitelka neříkala Haničce, co nemá dělat, ale co jen a pouze dělat může - ležet klidně a nerušit..Já nejsem zastánce teorie vysvětlování, dlouhého - jasně stanovit, co se může dělat a proč (celkem 2 věty, poté, co už je jasno o co jde, stačí jen - Haničko, klid, ležíme).
Víš, já si navíc myslím, že úcta a respekt musí být vzájemné..to je pro mě optimum. Nedá se jen učit děti, že mají mít úctu k dospělým /a jak ještě my jsme byli učeni - když dospělý mluví, tak nejlépe ani nebýt vidět/, ale i dospělí musí projevovat svým chování úctu k dětem...a vyžadovat úctu vůči sobě...Pro mě to je oboustranné...
Otázkou je, jestli je nějaké jiné zařízení? A kdo by rozhodoval o jejich umístění tam? Myslím, že to nejde takto oddělit, děti navíc podle mě potřebují různorodou skupinu, učí se v ní fungovat a je ideální, pokud se v takové skupině podaří agresora/anarchistu přivést k tomu, aby začal spolupracovat a respektovat pravidla...
Co vím, tak existují pouze spec. školky pro děti opožděné nebo nějak zdravotně handicapované...

mamkamarketa
19. zář 2011

@blandik souhlas s oboustranym respektem. nejsem psycholog ani pedagog,ale proste se mi nelibi myslenka,ze jedno extra zlobive ''brzi'' celou tridu a ublizuje ostatnim 😉
nevim jestli takova zarizeni jsou 😒 proste by dite vysetril psycholog.

blandik
19. zář 2011

@mamkamarketa - tak, tak

anatanka
20. zář 2011

Musim se taky postavit na stranu ucitelek. Opravdu, kdo si to nezkusil na vlastni kuzi, vubec nemuze pochopit, co vsechno to obnasi. Maminky klasicky nadavaji na ucitelky - od toho, jak dite nemelo zastrceny natelnicek az po to, ze se ucitelka domniva, ze jejich dite zlobi...
Pravda je takova, ze ony se tam vazne cely den nezastavi, jak uz psala @prochi, tak jen obycejna prochazka a priprava na ni je obrovska akce. Clovek si asi predstavuje, ze deti poslusne nakraci do satny, tam se krasne prevleknou do teplacku, obujou a ve dvojicich odchazeji...Real je asi takovy, ze pulka deti nemuze najit svoje obleceni, druha si ho neumi obleknout, do toho vsichni potrebuji pomoci s obouvanim, vsude vladne chaos, jedno dite breci, druhe se strka se tretim, ctvrte se zasekne, ze nikam nepujde, pate sebou svihne o zem v histeraku, ze chce maminku, seste se bouchne do hlavy...
Zkratka dospely je okamzite spoceny, vynervovany a opravdu ucitelky v materskych skolkach obdivuju.

A verte tomu, ze jedno extremne zlobive dite opravdu muze rozvratit cely kolektiv... Tim ted nemyslim dite zakladatelky, jen reaguji na prispevek vyse. Souhlasim take s tim, jak se jiz nekdo zminil, ze to, co nam prijde jako malickost muze byt potom v kazdodennim procesu a ve velkem kolektivu deti neunosne.

verbalinka
20. zář 2011

Nečtu celou diskuzi, jen mám novinku. Moje hodné dítě dneska ve školce třískalo dveřma a jsem ráda, že to učitelka manželovi řekla. Aspoň můžeme vysvětlit, proč to dělá a jsem ráda, že už se konečně začal projevovat. Doteď nemluvil a jen si sám hrál. A vím, že zrovna teď je s Willíkem těžké pořízení a vysvělování na něho nefunguje a je dost drzý, ale jen doma. Tak jsem ráda, že nám to řekla 🙂

verbalinka
20. zář 2011

Tak jsem zase pročetla pár reakcí a naprosto nesouhlasím s tím, aby "problémové" děti zabíraly víc času a na ty "hodné" se nedostalo. Už na začátku bylo ve školce vidět, že ty brečící, vynucovací, měly 100% pozornost učitelky, ale děti, které nebrečí nahlas a neumí si pozornost vynutit, měly smůlu. Takže v případě drzouna, který úmyslně obtěžuje ostatní, by se mělo řešit jeho zázemí doma s rodiči. Já se právě zase chystám se synem k homeopatce, aby nám pomohla ho "zkrotit", protože na něho přestala fungovat výchova typu respektovat a být respektován a ani řev, když mi rupnou nervy, nefungují. A nechci na něho ječet a ráda bych, aby to zase bylo jako dřív. A myslím, že by všichni rodiče měli své děti řešit sami a ne házet veškerou zodpovědnost na učitelky. Jak by bylo ve školce hezky, kdyby to tak bylo 🙂

mamkamarketa
20. zář 2011

@verbalinka ahoj,trosku jsem nepochopila tvuj posledni prispevek. jaky postoj tedy zaujimas?

verbalinka
20. zář 2011

Ten samý, co ty 🙂 Jen jsem chtěla napsat, akorát asi dost nepochopitelně, že, jak píše blandik, že je správné, že se na ty zlobivé věnuje více času a ty hodné ostrouhají, je špatně. Naše učitelka se divila, že Will nemluví, ale vsadím se, že ani neměla čas získat si ho, aby se rozmluvil.
A taky jsem chtěla napsat, že zodpovědnost za děti je jen na rodičích. Ne, je nevychované hodit na učitelky a nestarat se. Je správné, že učitelka informuje 🙂
A ještě k těm pravidlům - právě s tím se rozcházím se systémem respektovat atd., že dítě by mělo občas poslechnout jen prostě proto, že se to tak má. Ne jen pořád dokola vysvětlovat. A právě v případě zlobvých dětí vysvětování fakt nefunguje. Anebo funguje, ale zabere to tolik času, že na ostatní děti se už nedostane 😖
ideální by bylo, aby učitel řekl, co je špatně a spolu s rodiči nastavili dítěti nová pravidla, aby se dodržovaly i doma.
Asi působím dost zmateně, ale píšu, jak mě to napadá 😅

verbalinka
20. zář 2011

Jo a ještě k tomu žalování. Mně přijde žalování správné. V případě, že někdo dítěti ubližuje, dokonce nezbytné. Taky byste mohly říct, že zneužívaná holčička by neměla žalovat na strýčka a že si to má vyřešit sama. Dost drsné přirovnání, ale děti by měly říkat, co se jim stalo a mělo by se to respekovat. Nám to může připadat nedůležité, ale pro ně to může být dost podstatné. A to, že učitelka řekne, co dítě celý den dělalo, neberu jako žalování, ale jako důležité informace 🙂

danfal
20. zář 2011

Ještě mi to nedá a zareaguju, Když to napíšu blbě, tak jsme savci a živočichové. Ano, máme rozum, ale někteří ho občas zapomínají používat. Každý, kdo viděl fenku se štěňatama nebo kočku s koťatama, tak ví, že ona nevysvětluje, ale rázně stanovuje, co si její mláďata mohou dovolit. Zákon akce a reakce 🙂. Netrvdím, že by se děti měly tlouct jak žito, ale občas ten záhlavec nebo pohlavek nikomu neublíží. S tím zvířectvem je to možná blbé přirovnání, ale pravdivé 🙂

mamkamarketa
20. zář 2011

@verbalinka ja jsem teda zastancem vysvetlovani,ale ve veku,kdy se s ditetem da pracovat 😉 ono tezko se da prevychovat s prominutim rozmazleny spratek 4lety,ktereho posloucha cela rodina vcetne 85ti lete babicky o francouzkych holych 🙄
Tomas taky nemluvi,navic je hodne hodny, respektuje autority nejsou s nim (zatim ) problemy chodi do skolky 9 mesicu. celkem by mi taky vadilo,kdybych se dozvedela,ze ucitelka travi 60% casu vysvetlovanim,nakymu zlobilovi,ze se deti nebiji 🙄
ja bych proste ty co opakovane ubliuji a nerespektuji pravidla proste vyloucila

pellullinka
26. zář 2011

@danfal souhlasím, náš syn je velice živý a strašně zkouší co smí a co ne, takže to že dostane občas na zadek si myslím není nic hrozného

andy21
27. zář 2011

Ahoj, tedy já jsem chtěla strávit klidný večer, ale našla jsem tuto diskuzi, řeším také začátky ve školce a problematiku s tím spojenou...
Tedy holky ale některé vaše názory mě úplně šokovaly, proboha, vy byste malé dítě, které má ještě vše před sebou , úplně zatratily a vyloučily z kolektivu.
Z vašich názorů úplně čiší nenávist k živějším a nestandartním dětem.Nemyslím nějaké extrémní agresory, ale proboha, přece se malé děti nemohou přiŕovnat k zločincúm!!! 😔
Jinak tedy když to vezmu obecně, ano byla by ideální školka, ´kde by k dětem přistupovali individuálně, blabla, ale asi ne vždy to jde a pak je už opravdu na paní učitelce, vědět, jak na každé dítě, co na něj platí, proto je tam nepostradatelná ta zpětná vazba s rodiči. A já chci, aby mi učitelky "žalovaly", ono jé rozdíl´, jak se informace podá, ale vy byste měly pracovat s tím obsahem a pravda je, že učitelka na dítě působí, častečně ho urtvářejí, ale rodiče jsme přece my.
Trochu se mi zdá, že některé od školky čekají, že tam dítě na 8 hodin odloží, jak do zastavárny...
A nesouhlasím s názory, že by starší neměly pomáhat mladším....to chcete ze svých dětí vychovat bezohledné ignoranty??????Vždyt je to přece normální, že větší děti jakoby vedou a jdou příkladem těm starším, pomáhají jím, učí je, ve zmenšeném měřítku to tak funguje v rodině, mladší sourozenec kopíruje staršího...
My sousedíme se školkou, denně vidím, jak děti chodí okolo, hrají si na hřišti a když vidím, jak ty větší děti vedou ty menší, jsou nadšené z toho pocitu odpovědnosti a důvěry, tak to je přeci hezké.
na houpačce se houpe tříletá holčička a šestiletou, větší děti pouští menším vodu...co je na tom špatného???
Doma také vedeme děti k tomu, aby nám pomáhaly...
A kdo vede svoje děti k takové aroganci a sobeckosti už odmala, vrátí se mu to až bude starý.....

Mě se teda tají dech z příspěvků mamkamarketa, podle tebe by všechny děti, které na tom nejsou stejně at už s šikovností, živostí nebo s udržením pozornosti, měli vyloučit?
A vlastně by tam neměli brát ani ty 3leté, protože ještě nedokáží udržet pozornost a ruší ty větší děti....

Jinak mě starší dcera začíná chodit do školky,zatím ne každý den, doma je živá, ve školce zaražená zatím, každý den se ptám, jak to probíhalo, jak jedla......zatím mi vše bylo podáváno sympaticky, např. jedla krásně sama polévku, u druhého jídla už se ji nechtělo, tak jsem jí občas dala jídlo do pusy a něco snědla....dceři ještě nejsou 3, takže se rozkoukává pomalu, ale včera mi tancovala já mám koně, to bylo hezké...

Jinak školku beru jako doplněk, jsem na mateřské s maldší dcerou, podnikáma a plánuji ji tam dávat každý den dopoledne, ráda bych aby se jí tam líbilo, chodila ta, ráda a získala tam jistotu jako doma, ale hlavní svět jí přece vytvářím já a ještě dlouho vytvářet budu, neberu školku jako výchovnou berličku.

A ještě tady padl názor, že za své dítě, když vám zmizí z dohledu, neručíte....tak se ale právě pozná správná výchova....jak se dítě chová když vám zmizí z dohledu...
pokud je před vámi hodné jen z vlastní obavy z pokárání a pak se vám ztratí z dohledu, urve se z řetězu a zlobí, není chyba v mateřské školce, ale ve vás.

vercaberca
27. zář 2011

@andy21 ¨nikdo tady nevylučuje ze společnosti zlobíky. osobně už mám dost ustupování hulvátství, takže jsem přísná i u dětí. mám to štěstí, že moje dítě je ok. a o to víc mě mrzí, že ona je hodná a poslušná a je bita na časové pozornosti učitelky oproti zlobíkovi. proč? proč? proč? proč má díky svojí povaze mít méně pozornosti od učitelky než ten zlobík? jsem jenom za to, že pokud je někdo dlouhodobě rušící, tak by se měli rodiče zamyslet nad asistentem, díky kterému se bude moci učitelka věnovat své práci.
a že je někdo radikální ke spolupráci starších a mladších dětí, to si úplně nemyslím. toto hraní mladších a starších vyplyne většinou spontálně a přirozeně.
školka není výchovnou berličkou, to máš pravdu. školka je důležitým prvkem v životě dětí. něco můžou dát rodiče, ale něco zase školka. kdyby ses rozkrájela, tak školku nenahradíš.
a můj poslední příspěvek k tobě - nic není černé nebo bílé. to by asi musela být ta ženská úplná macecha, aby se těšila, jak se hezky zbaví dítěte. ikdyž ty tady soudíš něco, cos sama nikdy nezažila. moje starší dcera má jiné potřeby programu než ta mladší. starší vyžaduje kolektiv a chce mít spoustu kamarádů/lidí všeobecně stále kolem sebe. mladší je taky společenská, ale má zase jiné potřeby. takže vlastně ANO. jsem ráda, že starší chodí do školky, kde ji to baví. a můžu se hezky věnovat i potřebám mladší dcerky. a stihnout ještě další věci....

andy21
28. zář 2011

@vercaberca
Nechápu tvou poznámku, že soudím něco, co jsem sama nikdy nezažila...mám dvě dcery 3 roky a rok a půl a přirozeně má také každá jiné potřeby a každá má jinou povahu a je pravda, že starší a živější na sebe strhává dalekou víc pozornosti než ta mladší....
A tak to taky bude vždycky, vy tady vše strašně idealizujete, ale celý život je o tom, že průbojnější povahy jsou vidět, prosazují se a ty méně průbojné, hodné tolik vidět nejsou..bude to tak všude, tak si na to zvykni, to samé budeš zažívat ve škole, na kroužkách, v jakémkoliv kolektivu
A myslím, že psaní typu že by rodiče měli zvážit asistenta...to je šílenost, kde je ta hranice, ta norma, kde končí živé dítě a začíná zlobivé, jak by jsi to chtěla dělat v praxi?to je úplná utopie.

Koukám, že tvá dcera je jen o kousek starší, než moje, takže je možné, že za rok se ve školce pořádně rozkouká a začně "zlobit"....

jinak tedy ještě poslední poznámka, přijde mi nesmysl dělit děti na hodné a zlobivé.

A nepíšu nic, co jsem nezažila, mladší dcera chodí do školky, měsíc, tak myslím, že so do tohoto tématu mohu napsat svůj názor.Myslím, že jsem ho napsala v mezích normálnosti a slušnosti a určitě tady nebudu děti posílat do ústavů.

bufina
28. zář 2011

U nás učitelka hlásí když nějaké dítě zlobí. Stejně tak i my máme nahlásit kdyby nám doma dítě řeklo že ho zlobí nějaký jiný. Přece jen učitelka nemá oči všude. Zdá se mně to naprosto v pořádku. A pak je to na tom rodiči aby své "zlobivé" dítko trochu usměrnil.

ivuu
28. zář 2011

asi jdu teda hledat asistenta a vhodný ustav protože moje dítě je aktivní,divoký a poslechne(možná) na podesáté 🙄 🙄 🙄 at to zkouším po dobrém po zlém,,vysvětlováním,i když dostane na zadek..nic nepomahá..neřeší..
apropo já jsme prý byla taková manžel taky a 100 jiných dětí mých kámošek..taky..

ale ty "hodné a rozumné" děti taky znám..to moje druhé taky takové je..a výchovu mají stejnou...takže můj nazor je že je to o temperamentu a povaze a charakteru dítěte..ano dítě je nepopsaná kniha do které my rodiče mužeme vtisknout to základní ale povahu nezměníme.. 🤐 🤐

taky máme ve školce jednu paní učitelku která je na nervy a druhou která je v pohodě...která si myslíte že si stěžuje?
když na to někdo nemá trpělivost tak at to nedělá 🙄 🙄 🙄 a taky mi jednou dotáhla syna a holčičku kterou kouslu před xxxx hodinama..bohužel jsem byla v šoku tak jsem zareagovala uplně špatně a ted si to vyčitám... 🤐
nikdy to předtim neudělal a ikdyž je akční nikdy neubilžoval naopak..

uplně chápu že na učitelky je toho oprvadu hodně ..ty malošci se staršíma a schavaluju že starší když budou chtít at pomahají malým..ale nenutit..ale jak píšu..pokud učitelka nemá dannou lásku k dětem a trpělivost nemá tam co dělat..protože na tomhle místě odkroutit si svých 8 a jít dom je tragedie hlavně pro ty děti...

danfal
28. zář 2011

@ivuu Tak honem s ním na nějaký sport, tohle pomáhá 🙂.
Já nechci nikomu sahat do svědomí, ale napsal sem někdo z maminek, že jeho dítě poslouchá, atd... Většinou čtu, že máte doma zlobílky, aktivní, divoké děti, tak si představte, že jste určité procento populace a tohle procento se sejde paní učitelce ve třídě, tak i kdyby děti milovala sebevíc, tak si po půl roce půjde odpočinou do blázince 🙂. Neberte mě úplně doslovně, jenom mě tohle při čtení této diskuze napadlo. A znovu říkám, že to, co se nám doma zdá roztomilé, tak v kolektivu dětí může být neúnosné.
Většina učitelek tohle vydýchá a věřte, že toho není málo. Já svou práci miluju, ale nedokážu být každý den úplně v pohodě, tohle není normální. Učitelka, která se pořád jenom usmívá, s největší pravděpodobností něco bere 😀. Jsme jenom lidé a občas nám mohou dostat i osobní problémy a i když nechceme, tak si je sebou do práce přineseme. Tohle není omluva nebo výmluva, pouhé vysvětlení.
Taky bych se chtěla zastat zakladatelky diskuze. Ono se špatně poslouchá, že naše děti něco neumí nebo, že zlobí. Taky jsem byla naštvaná, když p. uč. o Vojtovi řekla, že by měl procvičit oblékání, ale musíme to vydýchat a potom doma společně vyřešit.

vercaberca
28. zář 2011

@andy21 moje dcera chodí do školkového zařízení už od dvou let (až od teď do státního, před tím do soukromého). takže rozkoukaná je. ano moje dítě je hodné, přesně někde uprostřed. co se potřeby pozornosti učitelky týče není ani v popředí (v dobrém slova smyslu) ani na chvostu (ve špatném slova smyslu). a rozhodně si já ani moje děti nebudou zvykat, že lumpíci vyhrávají.
a s tím soudem jsem myslela na maminky, které mají děti věkově od sebe zase trochu víc než ty.

asistenti nejsou žádná utopie, ale naopak prospěšná věc. rodiče živějších dětí by asi taky nepřivítali, že do třídy chodí dítko mentálně ok, ale napadá na jednu nohu a tudíž je pomalejší a také potřebuje větší pozornost. to by bylo křiku, ať jde dítko do školky pro postiženky. a všichni by pro asistenta hlasovali. --- znám z mého okolí. takže mě tady nekamenujte.

a už mě tady začíná rozčilovat hájení zlobíků, pardon živějších dětí. ti stejní rodiče pak budou stejně naštvaní, až jejich živé dítko potká ještě živější dítko.

vercaberca
28. zář 2011

teď si tak říkám, že se tady nebudu rozčilovat. moje dcera chodí do skvělé školky, kde si učitelky pořádek umí udělat velmi příjemnou formou. žádný rodič si za posledních x let nikdy nestěžoval na personál. bez rozdílu povahy dítěte.

i jinde mezi dětmi všechno funguje víceméně správně. a až nastane skutečná situace, kterou budu muset řešit, tak si s ní budu lámat hlavu.

takže lumpíci zdar.

andy21
28. zář 2011

@vercaberca Nekamenuji tě.Ale nesouhlasím, to by tedy měli asistenta zlobíci, děti co napadaj na nohu a ve škole by měli asistenta trojkaři, protože tvého premianta budou zdržovat, nesmysl.
A vše je o lidech, např. u nás na základní škole chodila téměř hluchoněmá holčička s ostatními dětmi a vše zvládala a nebylo to na ničí úkor, ale o báječné paní třídní.
Prostě je vše o lidech....nikdy nebude v žádné skupině mít každé dítě stejně pozornosti, to je stejný nesmysl, jakože všichni tady bude, dohatí, zdraví a štastní.

Je dobré své dítě vést k asertivitě a zdravému sebevědomí....ovšem většina lidí to dnes zaměnuje s arogancí a bezohledností.

A je jasné, že všichni chcem pro své děti to nejlepší. Já jsem zatím v naší školce spokojená, jen konstatuji obecné pravdy.

andy21
28. zář 2011

Ale myslím, že už jsme mimo téma 🙂

ivuu
29. zář 2011

@vercaberca to se teda pleteš..mě byteda nevadilo že ve školce je fyzicky postižené dítě a " zdržuje" to moje "hodné" nebo " zlobivé" dítě.Byla bych ráda kdyby to pak bral jako normalní věc a ne že ho postiženej kamarad o něco ochuzuje..nebo zdržuje..
sorry to je ale pěkná kravina.. 😖 a nejsem naštvaná když potkám ještě zlobivější dítě ..docela mě to pomůže protože vidím že vtom nejsem sama 😀 😀

přijde mi že děti živější a akční by asi měli mít nakej zvlaštní ustav kde se můžou navzájem pozabíjet ..ne? 😝 😕 to bude asi nové kriteruim pro školky 😀 😀 😀

mamkamarketa
29. zář 2011

@andy21 to si trosku pletes pojmy s dojmy. kdyby sis cetla peclive celou diskuzi mluvila jsem o neopakovatelnych a nenapravitelnych agresorech a ne o zlobilech ci detech co neudrzi dlouho pozornost 😉
ano a stale si myslim,ze dite,co ZAMERNE a OPAKOVANE ublizuje jinym detem a ucitelka travi vetsinu casu s timhle ditetem,tak si myslim,ze ve skolce kde je na jednu ucitelku 30 deti nema takove dite co delat!
ono je rozdil,kdyz dite vyrusuje pri cteni pohadky nebo dite co zamerne fyzicky ublizuje jinym!!!
dalsi vec,co jsem psala a ty cetla opet jinak je s tim pomahanim.psala jsem,ze by mi vadilo kdyby syn MUSEL oblikat mladsi,pokud to dela dite samo a dobrovolne je to samozrejmne dobre.