Hlásí vám učitelka z mateřské školy, že vaše dítě zlobí?

eloana
15. zář 2011

Ahoj holky.) chtela jsem se zeptat, zda vam vase ucitelka ve skolce hlasi, ze vase dite zlobi?
Dcera 5,5 let -do ted ve skolce naprosto bezproblemova - nyni je ve skolce jedna z nejstarsich a je proste mazak, takze zacala se trosku projevovat...
Ucitelka mi to okamzite hlasila, ze hrozne zlobi.... ja mlcela nevedela jsem co ji na to rict🙂 asi cekala nejakou reakci...
muj nazor, ze by si to mela srovnat sama. Kdyby neco provedla jinemu diteti nereknu, ale jen blbly s kamaradkou...
mozna to prehanim))) ale tak uci deti, ze nemaji zalovat

veverun
5. bře 2015

@elen222 Chci se Vás zeptat, jak se to vyvíjí? Já mám doma něco podobného, totiž "někoho"... připomíná mi to dost mého synátora. Byli jsme s ním u dvou psycholožek, ale ne na doporučení ze školky, šli jsme tam kvůli sobě, protože jsme si už nevěděli rady, co s ním (doma). Obě nám v podstatě řekly totéž: kluk je intelektově tak dva roky napřed před svými vrstevníky, ale má nedozrálou nervovou soustavu, nedokáže se dlouho soustředit, když ho něco nebaví, tak prudí kolem všechny, a jediné, co na něj platí, je božská trpělivost, ocelové nervy, bezpodmínečná láska a přirozená autorita. Totéž bude třeba od pedagogů... Takže v minulé školce mu nebylo moc dobře, teď je v pohodě. Paní učitelky bere obě, chvála Bohu jsou to přirozené autority nejspíš, jinak by je taky dost školil... on do lidí vidí, a okamžitě pozná, kdo je "slabší" než on a s tím se prostě buď nebaví, nebo jak jste psala, dělá kraviny a vykládá nesmysly... Tedy zkouší to nejdřív na všechny, ale prostě ten, kdo ho bere jako "parťáka" a je holt ta přirozená autorita, to vyhraje a s tím pak nemá problém. Akorát doma s náma pořád dost cvičí... 😠 Tak si říkám, jestli to nemáte taky tak? A jestli to nebude tou mladou paní učitelkou, možná to není ta pravá autorita pro něj. Nebo ji zatím testuje...

elen222
5. bře 2015

@veverun Ona mi to ta učitelka říkala před ním, takže to slyšel a věděl. Několik dní jsem to s ním v klidu probírala a vysvětlovala a vysvětlovala. No a zrovna včera mi ta mladá učitelka sama od sebe řekla, že se hodně zlepšil, tak to sem čučela 😀 . Každé ráno mu opakuju, ať nezlobí paní učitelku, že musí být hodný a on na to jen "mami už mi to pořád neříkej, já už jsem hodnej" 😀 . K žádnýmu psychologovi jsme zatím nešli, uvidíme příští rok v předškoláku, mají tam strašně hodnou paní učitelku, která učila ještě i mě 😀 , hrozná sympaťanda a veliká přirozená autorita, která dovede děti připravit na školu tak, že jsou jedny z nejleších pak ve škole. Za posledních 5 let nebyl ani jeden odklad. Jinak to co píšete, že vám řekli psychologové, to je podle mě jak na našeho syna 🙂 . Je opravdu nadprůměrně chytrej, ale nedokáže si ještě regulovat ty svoje vzteky, i když se to opravdu stále lepší a lepší. A je pravda, když po něm opravdu něco chci, tak musím hodně přísně a to na něj platí. Ale taky hodně hodně lásky, tulení a mazlení a hodně s ním pohne klidné vysvětlení a opakování, ale chce to strašně moc trpělivosti 🙂 , kterou někdy, přiznám se, už nemám 🙂 . (mám ještě dvouletou dceru, které teď graduje období vzdoru 😀 ). To jak píšete, že s váma cvičí, to u nás ten můj už ví, že to na mě neplatí, ale zkouší to 😀

petrusinka3
7. bře 2015

Maminky a co by jste delali ksyby jste si sli do soukr.skolky kde je 10 deti a 2 chuvy a jedna z nich by Vam jen tak mimochodem oznamila ze zapomneli Vase dite venku.Jsem totalne z toho mimo a vubec nevim co delat.Vim jen to,ze uz tam nikdy nepujde.

anetka1701
7. bře 2015

@petrusinka3 cože???? No já bych určitě vzala na kobereček jejich šéfovou, učitelku a seřvala bych je do kuličky + bych určitě udělala negativní reklamu... Jako pochopím ledasco - když dítě upadne, zraní se, ztratí kus oblečení... Ale zapomenout ho venku???? Ty vole :o(

veruska007
7. bře 2015

@petrusinka3 Jo, tohle jsem zažila sama. Jela jsem se svými 3 dětmi tramvají a nastoupila k nám soukromá školka, 14 dětí a dvě učitelky a ty učitelky to totálně nezvládaly. Pak jsme vystupovali ve městě, učitelky s dětmi taky, počítaly děti a napočítaly 12! A ani to nějak extra neřešily - "tak třeba je někdo za námi doveze, když si všimne, že jsme vystoupili a dvě děti tam zůstaly, ne?" To bych chtěla vidět, kdo by jim ty děti vozil, hledal je... když ty děti měly necelé 2 roky určitě nevěděly, kam přesně jedou.

wahu
7. bře 2015

@petrusinka3
@veruska007
To nemůžete myslet vážně? Ztratit dítě ve školce? By mě z toho jako učitelku jeblo.. Ano stát se může cokoli, úraz, pád.. To úplně ovlivnit nejde. Ale vyrazit s 14-ti dětmi a vrátit se s 12-ti, tak to je moc.. On je to trosku problém soukromých školek. Chtějí šetřit na platech a přijímají nekvalifikované pracovníky.

veruska007
7. bře 2015

@wahu To myslím naprosto vážně ☹. Bohužel, no. Nemáme hlídání a děti také svěřuji i soukromým školičkám v nouzi nejvyšší a teda ne všude je to super, i když se to snažím dobře pozjišťovat. Z jedné školičky jsem třeba byla nadšená a po třech měsících jsem málem dostala infarkt, když jsem zjistila, že když jdou děti ven, tak učitelky oblékají v pidi šatně 12 dětí, kdo je oblečený, tak jde ven a tam čeká - a děti čekaly na zahradě majitelů objektu, kde bez dozoru dospělé osoby a bez náhubku i vodítka pobíhali velcí psi 😖

petrusinka3
7. bře 2015

@anetka1701 bohuzel.vubec nevim co delat.v pondeli jdu za reditelkou.ucitelce jsem v tu chvily nic nerekla byla jsem totalne v soku.

petrusinka3
7. bře 2015

@veruska007 To je sileny.Reknete si ze platite nemale penize za soukr.skolku ze se vudou starat lip jak o vlastni.

raada
7. bře 2015

@petrusinka3 Já bych si nejdřív zjistila detaily, nemusí to být tak horné, jak to vypadá. Jsem učitelka a dělala jsem i v soukromé školce, kde jsou roční a dvouleté děti. Ono 10 takto maličkých dětí na 2 dospělé - kdo nezažil, nepochopí 😀 Pokud se vraceli, na zahrádce školky si dítko zalezlo v nějakém koutku a nevnímalo odchod, oni je vyslíkali, v šatně zjistili, že jedno chybí - bylo tam tak 2 minutky max a ruku na srdce, stát se to muže každému, nelze je pořád dokola přepočítávat a nebo vodit jako dříve přivázané na laně. Pokud ho nechali v parku, to už je fakt problém...ale to by asi jen tak neprohodili ve dveřích s úsměvem na rtech.

mimco
7. bře 2015

@veverun Máme úplně to samé. Jakmile vycítí naše slečna slabší článek (např. manžel), dělá si s ním co chce. Ve školce respektuje pouze starší učitelku, podle ní je malá šikovná, zlatíčko, Deni o ní doma básní. Mladou nebere vůbec a ta si taky na malou dost stěžuje. Naše slečna potřebuje pevnou ruku a neustupovat. Kdo ustoupí je ztracen 😉 .

petrusinka3
7. bře 2015

@raada Oni ale nezjistily ze jim chyby.Dovedla ji nejaka pani.

alisek
7. bře 2015

@petrusinka3
@veruska007 holky to je síla jsem v šoku, tomu bych snad nikdy nevěřila, že je to možné.
Určitě bych si stěžovala ředitelce @petrusinka3 ale aby u toho byla i ta učitelka, tohle je nepřípustný A zvažovala bych další setrvání v dané školce...ale je mi na druhou stranu jasné že dnes taky není na výběr...hrůza pomyslet co by se všechno mohlo stát.

raada
8. bře 2015

@petrusinka3 Tak to je mazec teda, no🙂 To bych teda taky řešila, i když se mi samotné jednou jako vedoucí tábora stalo, že jsem nechali po hře v lese jedno dítě, utíkali do tábora, byl to závod, pak si odpočinuli, wc a zjistili jsme to až u svačiny za půl hodinu...ale při práci s dětmi je člověk neustále jednou nohou v kriminálu a fakt je nejde přepočítávat každých 5 minut...nicméně bych to asi taky řešila, jako maminka.

veverun
8. bře 2015

@petrusinka3 Určitě to řešte, zjistěte si, jak to bylo. Jde o vaše dítě. Mně jako dítě jednou nechali v zimě na školní zahradě (bylo to za komančů), skončilo to zánětem středního ucha. Pamatuju si dodnes, jak tam stojím opřená o zeď a brečím. Našla mě tam kuchařka. A to byla vesnická školka. A jako učitelka říkám - ano, stát se může cokoli, právě proto si děti průběžně přepočítáváme, naposledy když jdou do šatny, odkud už samy odejít nemůžou...

petrusinka3
8. bře 2015

Zitra tam mam prijit.Bude tam vedeni skolky a i ty 2 ucitelky.Tak uvidim.

veverun
9. bře 2015

@petrusinka3 Držím palce a jestli budete mít chuť, napište, jak to proběhlo a dopadlo. Docela mě to zajímá...

veverun
9. bře 2015

@veruska007 Zažila jsem něco podobného... když jsme chodili se školkovýma dětma na plavání. Byla tam s námi ještě jiná školka, dojížděli odněkud svým autobusem. Jednou jsme takhle s našimi dětmi čekali na nějaké opozdilce u dveří, ta jiná školka mezitím odešla. Moje kolegyně najednou kouká, že nám přebývá holčička, vypadala už větší, na předškolačku, ale nemusela být. Stála s námi a ani se moc nedivila, že nás nezná. Teď co s ní honem, kolegyně stála a koukala, mně jel mozek na plný obrátky, tak říkám kolegyni "počkejte tady", popadla jsem holku za ruku a běžela s ní ven, že je snad ještě chytnem na parkovišti. Už pomalu odjížděli, tak jsem vyrazila směrem k předku busu tak rychle, jak jsem si ve 4. měsíci těhotenství troufla 🙂 , zběsile mávala, křičela a děvče táhla za sebou. Naštěstí si nás někdo všiml, zastavili, a reakce paní učitelek? Na rtu lehký úsměv, věta "kde ses nám zatoulala?" a toť vše... Žádné velké překvapení, úlek nebo poděkování. To já jsem byla v šoku...No, ale hlavně že to dobře dopadlo. Snad někoho někdy nenechaly v bazénu...

wahu
9. bře 2015

@veverun Uf, na plavání to je něco. Když jsme chodili plavat s dětmi z 1. stupně, člověk je pořád dokola pozoroval a počítal, tento přístup učitelek fakt nechápu.
Mě nechala učitelka taky na plavání, ve 3. třídě, odjeli autobusem a já se vrátila do školy sama pěšky přes půl města. No, aspoň mě vyhlíželi z okna..

veverun
9. bře 2015

@mimco Jojo, důslednost na něj platí taky, sice je to hodně náročné, často s cirkusem, ale jinak by to s ním nešlo vůbec... ano, jakmile mu někdo ustoupí, jde to do háje. A taky jasně hloupí lidi s ním mají a budou mít peklo... asi takové děti (a později dospělé) bude v budoucnu dost potřeba 😀 aby z toho světa něco zbylo 😉

petrusinka3
10. bře 2015

Takze holky jak jsem dopadla.Ten den meli jen 8 deti a dve chuvy.Prisla jen jedna a ta zhazovala vinu na tu co tam nebyla.Nebo aspon tak me to prislo.Proste jsem se nedozvedela jak se to stalo.Ale teda hrozne se omlouvali a ze je jim to lito.A co navrhuji.Takze jsem jim rekla ze chcu vratit penize za tu dobu co tam byla to se cukali tak jsem jim rekla ze je teda pripravim o mnohem vic.Takze penize hned vratili.A ze chci postih pro ty chuvy.Ale to ze necham na te sefove.Ona rekla ze to promysli a urcite nejaky postih bude.Ale ta maminka co ji nasla jim dela velky problemy.Je ze stejneho mesta jako ja a to neni moc velke takze po ni patram

sarihy
10. bře 2015

@petrusinka3 je hrozný, co se stalo, chápu, že vyžaduješ nějaký postih pro ty, co to způsobily, ale není přehnané vyhledávat i člověka, který ty chůvy dohodil? Ten za to přece vůbec nemůže...Nejsem v tvé kůži, ale tohle bych asi neudělala...Řesila bych to jen v rámci školky.

naomi6
10. bře 2015

@eloana Ahoj, myslím, si, že učitelka má právo informovat rodiče o tom, co jejich dítě dělá. Já jako rodič to teda vědět chci, nejde o žádné žalování. Ano, učitelka si děti má srovnat, ale zkuste si uhlídat 25 dětí, navíc se jich nesmíte dotknout ani slovně, natož pak fyzicky. Dnešní učitelé to nemají lehké, věřte mi, také učím, i když ne v mateřské škole. Výchova je v první řadě záležitost rodičů, ale samozřejmě ve školce se vychovávat musí, ve škole je to pak už o něčem jiném. Držím palce 😉

sarihy
10. bře 2015

@naomi6 Naprosto souhlasím...učitelka si má děti srovnat v prvé řadě sama, ale když je dítě rozjívené, některé až nevychované, odolné vůči působení jakékoliv autority, tak co jiného má učitelka dělat, než povědět to rodičům, a doufat, že oni na dítě budou působit tak, aby pak fungování ve třídě šlo hladce. Jasně, dítě není cvičená opice, na druhou stranu když má být v kolektivu dalších X dětí, tak prostě aby to mohlo fungovat, musí se dítě přizpůsobit, jinak tam bude anarchie a budou tím trpět všechny ostatní děti. Já jako rodič se neustále ptám učitelek, co a jak, a když je nějaký problém, hned to řeším.

naomi6
10. bře 2015

@kuliocka17 Ahoj, zase se znovu ujišťuji v tom, že v soukromých školkách bohužel nejsou pedagogové, ale bůhví kdo a s jakým vzděláním. Je to na škodu, protože nemají ponětí, jak s dětmi pracovat. Zlaté státní školky! Být vámi, tak to řeším a nenechám se odbýt. Přece za školku platíte určitě nemalé peníze. Držím palce 😉

naomi6
10. bře 2015

@sarihy Tak by to mělo být, děláte to dobře, rodiče se přece mají zajímat o své děti, bohužel z praxe vím, že to většinou tak nefunguje

petrusinka3
10. bře 2015

@sarihy Vubec jsem Vas nepochopila...Maminku ktera dcerku nasla jsem vyhledala dnes jsme se setkaly koupila jsem kavu a cokoladu a asi 100x ji podekovala.To je nejaky problem????

sarihy
11. bře 2015

@petrusinka3 Aha...tak to pardon...já myslela, že se jedná o ženu, která doporučila do školky ty chůvy...jako že si chcete stěžovat i jí...na mlíko na mozku se bohužel vymlouvat už nemůžu...

kometkak
Autor odpověď smazal
Zobraz
lucka662006
3. kvě 2020

@ufo8 Nemusí to tak být. Dítè má určitou genetickou výbavu a může být třeba hyperaktivní, to není vizitka slušnosti rodiče.