Hlásí vám učitelka z mateřské školy, že vaše dítě zlobí?

eloana
15. zář 2011

Ahoj holky.) chtela jsem se zeptat, zda vam vase ucitelka ve skolce hlasi, ze vase dite zlobi?
Dcera 5,5 let -do ted ve skolce naprosto bezproblemova - nyni je ve skolce jedna z nejstarsich a je proste mazak, takze zacala se trosku projevovat...
Ucitelka mi to okamzite hlasila, ze hrozne zlobi.... ja mlcela nevedela jsem co ji na to rict🙂 asi cekala nejakou reakci...
muj nazor, ze by si to mela srovnat sama. Kdyby neco provedla jinemu diteti nereknu, ale jen blbly s kamaradkou...
mozna to prehanim))) ale tak uci deti, ze nemaji zalovat

mamkamarketa
29. zář 2011

@andy21 a jeste k tem ''zlocincum'' u nasich romskych spoluobcanu je bezne,ze jsou 10ti lete deti v gangu co prepadava duchodce. pokud tohle neni zlocinec,tak nevim

ivuu
29. zář 2011

@mamkamarketa jenže tady se píše i o dětech co jen " vyrušují " u pohádky a pani učitelka je musi krotit a pak Maruška a Pepíček šíleně trpí a stradá protože uča se jim nemuže věnovat na 100%...
to mě přijde dost ujetý.. 🙄
v podstatě ja mam doma oba typy dětí a vím že to jde jen z části ovlivnit..jeno je povahou klidnější druhé aktivní..

a o tom že agresoři s ruznyma diagnozama poruch chovaní to je jiná...ty děti musí mít individuální přístup,aji třeba i toho asistenta protože to je jasný že ho nemuže učitelka zvladnout s dalšíma dětma..
tyhle děti musí mít pevnou ruku a pevnej řád..

mamkamarketa
29. zář 2011

@ivuu jo,to jsem psala ja ve smyslu,ze ucitelka prestane cist a vysvetluje hanicce,ze se jinym detem neublizuje.
Ja mluvim o agresorech,o detech co zamerne ublizuji. ne o detech zivejsich. presne pevnej rad. jenze ja znam deti,co proste absolutne neuznavaj autority. jak jsem psala na zacatku syna zamerne agresivne napadl o 3 roky starsi kluk. ucitelka mi potvrdila,ze jsou s klukem problemy a ublizuje jinym. 😔 opet myslim si,ze opakovani a nenapravitelni agresori nemaji ve ''normalni'' skolkce co delat

ivuu
29. zář 2011

@mamkamarketa nemaji ale taky jsou to "jen"děti a každý takový chovaní je třeba volání o pomoc nebo jen nevi co sami ze sebou a od toho jsou ty autority jenže vím jak je to těžký..syn žadnou poruchu nemá..ale opravdu se na něj musí tvrdě aby udělal co chceme..ale z toho je milionovej ..
ja teda školku vynašim do nebes..vždycky když tam chodi je to uplně jinej člověk..asi jak vidi ten kolektiv a že prostě se musí poslouchat tak je snim i 1000x lepší pořizení doma..ale jak je nemocnej a ja se mu nemužu 100% věnovat jsem v koncích.. 😔
jo ale jak píšeš otom klukovi co napadl tvý dítě to je jasný taky bych si ho podala.. 😠 😠 😠 😠

víš co ono to taky dost mrzí když pořád jen poslouchaš jak je tvoje dítě "hrozný" a jak ho teda vychovaš že vyrušuje atd....je to taky na budku 😝

mamkamarketa
29. zář 2011

@ivuu to zase snad ucitelky nemuzou nazvat dite ''hroznym'' 😨 ja chapu,ze to je tezky,ale je potreba rozlisovat to ze je dite ''zive'' nebo ''agresivni''
me vzdycky vytoci jak na hristi je kazda druha matka omlouva chovani sveho ditete tim,ze je hyperaktivni 😠 deti stoji frontu na klouzacku,pribehne kluk a vsechny odstrci,div neshodi dolu. Jeho matka se smeje ''to vite on je hyperaktivni,neumi pockat'' 🙄 nebo dite zmlati lopatkou jine a reakce matky ''no jo,ale on je hyperaktivni'' misto aby si to dite zkrotila mavne nad tim rukou 🙄 a bohuzel tady to zacina,dite uz v ranym veku si mysli,ze muze delat co chce a ublizovat a ve skolce v tom vesele pokracuje 😠

ivuu
29. zář 2011

@mamkamarketa no to jo ja teda moc na piskoviště nechodila proto to tlachaní "jak jsme se dneska vyspinkali"a napapali a vyčurali a tak nemusím...
s matesem chodí hlavně manžel po praci..a ale to jak jsou na těhle hromadnych centrech laxní a vykuřuji zatimco jejich děcka mlatí jiné jsem hodně slyšela a četla..
zrovna včera jsme byli po 100 letech dohromady a se znamyma u jednoho bufaču kde je i ten písek a děti hodně a psu hodně teda uvazanych a lidí hodně..no chaos a a Sára si ta pujčila motorku ale měli jsme i svoji tak jsme ji čenžli protože saře se ta trojkolova zdala zajimavější ale od chlapečka tam byla i starší sestra asi tak 6-7?a startovala po tom mým 2letym chudátku 😀 tak jak kopla do te jejich motorky asi aby sara slezla tak jsem vyletěla a nastoupila na nu proč dotoho kope..no ta se lekla 😀 😀 jeji mamka teda zrovna tohle neviděla ale musela jsem zasahnout 😠 a vcelku mi bylo jednu co ta jeji matka na to ..ja teda laxní nejsem a matesa pořad hlidam abych zasahla ale až je to na hraně jinak ne..on teda neubližuje..
taky jsme se bála že je hyperaktivní ale on se normalně soustředí a spí od mala cely noci ale jen potřebuje montovat šroubovat spravovat a tak jsme z něho celá rodinka hin 😀 😀 ale ja teda bych mu netolerovala že předbiha nebo tak něco vysvětlím a pokud nechápe a má hystrák odtahnu ho bokem a počkám až s euklidní a pak to zkusím znova a když ani to nepomuže tak se zbalime a jedeme domu..protože to je fakt o nervy 😒

mamkamarketa
29. zář 2011

@ivuu ja si taky Tomase vsude hlidam, mame v okoli hodne velke hriste a ja se porad premistuju abych na kluka videla. Nechapu zensky,co ''odlozi'' dite na hriste a zabori hlavu do casopisu a dite bud reze jine nebo proste se sebere a jde pryc 😠
ale chapu,ja taky zasahuju! kdybych videla toho kluka co ublizil synovi,tak se asi neudrzim 😠
jeste k te hyperaktivite mi to prijde,ze opravdu tim hodne matek omlouva to,ze jejich dite je nevychovane 🙄
jojo hysteraky,ani mi nemluv. pokud domluvy selzou hazu jecici dite na rameno a jdu

ivuu
29. zář 2011

@mamkamarketa no ja taky nevim co toto jeza moresy ..dělat že nic nevidim a neslyším ale ja svoje děcka mlatit nenecham ale taky si je hlidam aby nikoho nemlatily..

jako ted už je to docela dobrý ale od tech 1,5 roku do 3,5 to byl teda očistec..nepřeju to nikomu 🙄 🙄 ale vím že jsou i mnohem mnohem horší děti... 😲

mamkamarketa
29. zář 2011

@ivuu no jo ty mas deti 2 😅 vsechny matky co maji deti s mensim rozdilem nez 4 roky maji muj obdiv 😅 😵

kanadagabina
4. říj 2012

@theresa Našla jsem teďka Váš příspěvek, jak vidím už to není aktuální, ale ráda bych se zeptala, jak jste vyřešili zlobení syna ve školce? Mám obdobné problémy s dcerou, které jsou tři roky a od pondělí je ve školce a učitelka mi řekla, že tam v životě tak zlobivou holku neměli. Jsem z toho dost na nervy. Troufá si na starší kluky, kouše, štípe, hází s hračkama atd. Myslím si, ale že se chce prosadit v kolektivu, kde je nova a nejmladší. Je to smíšená třída kde jsou i šestileté děti. Vůbec nevím jestli se to srovná, učitelka mi nedokáže vůbec poradit. Jsem s druhou dcerou doma na mateřské a mám chuť si ji prostě nechat taky doma a vykašlat se na celou školku. Přitom ona má děti ráda, ale je taková teďka vzpurná, i sprostá a odmlouvá, prostě jako v pubertě. Díky za odpověď. Gábina

sarihy
4. říj 2012

Ahoj, já se učitelky každý den ptám, jak a co bylo, jestli byl dcera v pohodě, jestli se zapojuje (na jídlo se ptát nemusim, to vim, že zblajzne všechno)...A pokud by byl nějaký problém, tak bych to určitě chtěla vědět, abychom to doma s dcerou mohli probrat, a vysvětlit jí, co a jak.
Jinak co se týká "živých" dětí, tak pokud to znamená, že dítě občas vyrušuje při společné práci, při spaní, při jídle, pošťuchuje ostatní, tak je podle mě na učitelkách, aby si je zpacifikovaly; jiná věc je úmyslné fyzické napadání - to už podle mě vyžaduje spolupráci s rodiči a řešení dané situace.

martaska78
5. říj 2012

U nás hlásily (u toho staršího) u malé ještě ne, jen jestli to bylo v pohodě (pláč, smutek atd.) což u nás naštěstí nehrozí. Ale u starších dětí hlásí, už asi jen proto aby děti věděly, že to maminky ví, jak se ve školce chová a maminka potom může "domlouvat". V tom smyslu včera jsi byla hodná a dnes jsi zlobila (nebo něco jiného). Z mé zkušenosti vím, že když jsem mu mohla vysvětlit já, co dělal ten den špatně, tak si to asi lépe uvědomil. U nás to taky byly jen blbosti, ale možná i díky tomu, že se to "řešilo" hned, tak to potom nepřešlo v něco jiného. Prostě takhle malé děti si myslí, že když se to nedostane k mamce, tak je to v pohodě. Pokud to jsou jen blbosti, tak jen zhodnotit den, jestli z malé vypadne, že se na ni učitelka zlobila a proč, jestli si uvědomuje proč se učitelka zlobí a když ne,tak jí to prostě říct, kvůli čemu se zlobila a co se ve školce má a co nemá. Jen bych to nehrotila, ale ty učitelky asi nemají jinou možnost, než to říct rodičům 😉

belize
5. říj 2012

Já zrovna včera zažila šok, když mi paní učitelka oznámila, že je moje tříletá dcera zlá na ostatní děti....hlavně, že neustále bezdůvodně pošťuchuje a provokuje chlapečky ve třídě. Je fakt, že mají ve třídě 19 kluků a 7 holčiček z čehož se tam běžně sejdou 2 holčičky a 14 kluků. Možná se jen chce prosadit, ale vůbec nevím co s tím dělat. Když chodila minulý rok od února do června do takové miniškoličky 3x týdně, tak jsem na ní neslyšela jedinou stížnost a najednou tohle. Je mi z toho do breku. Ptala jsem se jí proč je na ty chlapečky zlá a ona mi řekla, že si začali a že jí bouchli. Ale vzhledem k tomu, že je to pěkná pohádkářka, tak nevím jestli říká pravdu nebo si vymýšlí. 🙂 Nezbývá mi nic jiného než věřit paní učitelce. Nechci, aby ubližovala ostatním dětem, ale nevím co s tím. Paní učitelka říkala, že si s ní taky promluví, ale jsem tedy dost skeptická. Poradíte mi něco? Díky moc!

marecek4
5. dub 2014

děvčata,vytahuji tuhle diskuzi,protože máme něco podobného-jenže nevím co si s tím počít-ve školce je malý prý drak-na děti na učitele-už do přihlášky jsem tedy psala,že pokud je něčím zaujatý,je problém ho od toho dostat-a je to jedno co to v ten moment je,jestli je zabraný do hraní,nebo zaujatý něčím jiným,a že se v ten moment nekontroluje a musí se na něj opatrně-takže teď prý paní učitelku,když ho od něčeho tahala bouchnul do břicha tak,že se svíjela v křečích a druhá když chtěla aby si sednul jinam než chtěl,a pak si uraženě sednul teda na zem a chytil ji za nohu-prý si myslela že jí ji utrhne-paní učitelka není žádné tintítko,ale zdravě korpulentní žena-že by jsme měli doma malého Herkula?a prý ho sledovala jak jde k nějakému dítku co leželo na žíněnce a čekala co bude-a že prý si hezky kopl do obličeje,pokud vím a sleduju že něco vymýšlí,tak tomu snad zabráním ne?no a konečná zpráva paní učitelky zněla,že bude potřebovat asistenta,že je nezvladatelný.Nevím co si mám myslet,protože doma je celkem hodný,samostatný,spolupracuje a nejeví se nějak jinak než normální dítě,a to jsem si myslela,že když zvládli v té samé školce jeho bráchu,který byl desetkrát horší že zvládnou už vše.No nakonec mě ale nejvíc zarazilo to,že malého trestají a to tak,že ho nechají samotného v kuchyňce-sice s hračkama,ale samotného,což mi zrovna moc výchovné nepřijde - takže problém je-doma je malý hodný a bezproblémový,ale po cestě do školky nějakým způsobem zvlčí a stává se z něj malý tyran,po cestě domů opět v pohodě,tak poraďte co s tím?

poupe
6. dub 2014

Myslím že je zvyklý že je po jeho, píšeš že ho něco zaujme a nic víc ho nezajímá, doma je po jeho, necháváš ho, tak neni problém, ale ve školce to nejde,tam musí nějakým způsobem spolupracovat, to je můj názor. 😉

kkukk
6. dub 2014

@marecek4 Já myslím, že je potřeba ho i doma učit, že nemůže být pořád po jeho, např. vymezit mu čas na hraní a postupně ho upozorňovat...už pomalu konči s hraním, začni si pomaličku uklízet nebo se společně domluvit: teď toho nechej, dostavíš to zítra. Naučit ho prostě řádu, který je ve školce běžný. Pak totiž může nastat hodně velký problém až přijde do první třídy a nebude chtít chvíli posedět, protože se mu zrovna nechce. Ve školce se prostě snaží vzepřít řádu tak zlobí a vůbec se nedivím, že někoho kopl do obličeje...prostě potřebuje dát ostatním najevo, že se mu něco nelíbí a to co možná s největším teátrem okolo

marecek4
6. dub 2014

@kkukk jenže ve školce je už druhý rok a doma s ním není ani v tomto problém-hračky si uklidí občas i sám bez říkání,nebo u nás platí prostě-ano,hrál sis s kostkama a teď chceš plastelínu-tak si ukliď kostky-a jde a uklidí je,většinou bez problémů,samozřejmě najde se i že to nechce udělat,ale prostě neustoupím,nebo mu jdu pomoct a za chvilku už uklízí sám-to třeba před jídlem,nebo než jdem ven,ono u nás je asi ten problém,že doma jsme na něj víceméně čtyři dospělí,kteří se mu na střídačku věnujeme-pokud je potřeba,protože si umí hrát i sám a zabaví se,ale třeba na čtení je ještě malý i když má už snahu psát písmenka,tak zase hromadu věcí ignoruje,ale prostě jak dojde do školky je to snad někdo jiný,ale zas bych řekla že na to učitelky studovaly a měly by mít nějaké zkušenosti a ne dítě pohlavkovat a strkat do kuchyně,prostě ho zaujmout jinak,a potažmo neházet svoji práci na asistenty-to usuzuju jen z telefonického rozhovoru s pedagogickou pracovnicí z poradny,kam jsem se teda po rozhovoru ve školce objednala a z toho jak zareagovala školitelka na školení pěstounů-že takové učitelky nemají ve školce co dělat

kvakuska
6. dub 2014

@marecek4 a jaký trest by podle tebe byl ve školce adekvátní? školka je i o tom, aby se naučil spolupracovat s kolektivem, přizpůsobit se společnému programu, respektovat další děti a také respektovat autoritu učitelů ... neházela bych hned vinu na učotelky ve školce ... ano, studovaly, ale mají ve třídě třeba 20 dětí, nemůže pořád jedna učitelka hlídat tvého syna, aby nepokopal ostatní děti ... mmch. zajímalo tě jak dopadlo to dítko po kopnutí do obličeje? a co na to řekli jeho rodiče? Jak bys reagovala ty, kdyby tii učitelka oznámila, že tvé dítě někdo kopnul do obličeje? Možná bys byla ráda, že toho kdo kopnul zavřeli samotného do kuchyňky, aby nemohl pokopat další děti. Ono nic není jen černé nebo bílé ...

cervenakarkulka
6. dub 2014

Musím říct, že mě některe nazory maminek docela desí. Ucitelka je povinna infomovat rodice o chovani jejich ditete. Vase predstavy o tom, jak ucitelka ma dite srovnat do late neni vzdy uplne v jeji moci. Dovolím si upozornit, že ve statnich skolkach má učitelka na starost až 28 dětí!!! a pokud s nimi potřebuje dodžet ještě vzdelavaci plany a ,,pár,, dětí jí bude zlobit, neudela s temi, co jsou hodne vubec žádnou činnost. Mluvím z pohledu učitelky soukromé školky, kde je dětí málo a výuka je oproti státní školce nadmíru individuální. Přesto, i já jsem s rodiči konzultovala chování jejich dětí a naopak musím říct, že rodiče byli rádi, že ví, jak se jejich kvítko chová mimo jejich dohled. Samozrejme chapu, že pokud si učitelka jen a jen ztěžuje, není to nic příjemného, ale od toho jsme lidi, a muzete společně vymyslet, jak toho malého lumpa zkrotit.
Pokud si přesto myslíte, že učitelky neodvádí svou práci dobře, můžete si s ní práci na chvíli vyměnit. Garantuji vám, že za ní ještě půjdete s prosíkem, aby si své svěřence vzala zpět pod svá křídla 🙂.

krizecek
6. dub 2014

@marecek4 Nezlob se na mně ale po tom co tady vypisuješ že tvůj syn udělal nemyslíš vážně ještě obviňovat učitelku z toho že to nezvládá a nedává adekvátní trest??? Já bych rodičům občas přála vidět co ti jejich nedoknutelní "miláčkové" ve školce dělají, jsou to úplně jiné děti mnohdy.. Školka je od toho aby děti učila zapojovat do kolektivu, učila je různým dovednostem a hlavně moc by se mi nelíbilo kdybych byla maminka dítěte které tvůj syn kopl do hlavy, to bych asi řešila.. Za to učitelky nemůžou, školka totiž nemá vychovávat jak si mnozí myslí- to by měli dělat rodiče 😉 Řekla bych že to nebude jen tím že učitelky špatně reagují, podle mně reagují dobře, nebo mají nechat bít i ostatní děti? Ony nemají skoro žádné pravomoci (vím protože s dětmi pracuji) a s tvým synem si budete muset udělat pořádek sami.. Ano studujeme x let, ale máme také ve školce x dětí, někteří rodiče mají jedno a neumí ho zvládnout 😉
@kvakuska souhlasím naprosto s tebou.. někdo mi říct že mé dítě koplo jiné do obličeje tak to rozhodně neřeším s učitelkou ale s rodičema..

amallie
6. dub 2014

@marecek4 pokud se tvůj syn ve školce takto chová, tak je na tobě, abysis s ním promluvila a vysvětlila mu pravidla chování a hlavně zjistila příčinu….nelíébí se mu ve školce? nemá rád řád? vadí mu někdo z dětí? učitelka? má pocit, že m á málo pozornosti? ………. vysvětli mu, že zajímavý okolí může být člověk i něčím jiným, než tím, jak se on projevuje…..
učitelky mají na starost kupu dětí a těžko se mohou individuálně věnovat jen tvému synovi, aby ho náhodou něco nerozezlilo a někomu něco neudělal, já být rodičem, jehož dítě ležící na žíněnce někdo jen tak kopne do obličeje, tak asi vyletím z kůže! je dobře, že ti o tom učitelka řekla a máš možnost to nějak řešit, třeba se tam cítí sám, co já vím, kdyby ti to neřekla, třeba by si nakonec i odnášel následky a ty bys neměla ani tucha

martiina_k
6. dub 2014

Holky, já teda nejsem ani učitelka, ani maminka (bohužel), ale s dětmi pracuju a názory rodičů jsou vesměs takové, že "ve školce je to nenaučili", "oni ve školce nic nedělají" nebo "dřív se to ve školce děti všechno učily". Sama vím, že obtížnější je spolupráce s rodiči, než s těmi dětmi, i když třeba problematickými nebo odmítavými nebo hyperaktivnějšími.
Na druhou stranu mám třeba spolužačku ze základky, která má pearsing v jazyku, myslím že i bradě, je taková výstřednější (přesto vzdělaná a chytrá, jen její vzhled nemusí být každýmu pochuti), manžel potetovaný všude kde se dá a děsí se jít do školky pro chlapečka, protože denně chodí s tím, že "zlobí". Mě se teda nějak zlobivý nezdál, bohužel má opožděný vývoj řeči a tak v podstatě nemluví (viděla jsem ho ve třech). Takže není schopen vyjádřit co chce a možná třeba místy nerozumí, co se chce od něj. Ta spolužačka do toho čekala dvojčata, bála se porodu, protože už s tím prvním byly velké komplikace, nevěděla jak to zvládne a do toho denně poslouchala, jak Kubík zlobí. Asi to je také těžké.... Nic není černobílé... Důležitá podle mě je vzájemná komunikace paní učitelky a maminky. Aby společnými nápady přišly na to, jak řešit tu danou situaci, jaké jsou možnosti učitelek ve školce (vím že né moc velké) a jaké možnosti má ta maminka doma.
Ale vždycky by si ta maminka měla zkusit vžít do role maminek těch druhých dětí, zda by se jí to líbilo,

poupe
6. dub 2014

@marecek4 a jeho chování se změnilo poslední dobou? Píšeš že chodí do školky už 2 rok. Můj syn je zase divoký, rád se předvádí, jedna učitelka ho zvláda s přehledem, druhá s tím má problém a stále mi říká že zlobí, taky si myslím, že by si měly učitelky děti srovnat, když normálně zlobí, něco jiného je když ubližují 😕

marecek4
6. dub 2014

@krizecek já nepíšu že to udělal-to bych mohla říct jen v tom případě,že bych u toho byla-vše je jen že prý-já tomu totiž moc nevěřím a vím moc dobře,že učitelé nemají žádné pravomoci,my jako vedoucí na táboře máme ještě menší,takže vím moc dobře o čem mluvím,ale s dětma se dokážeme vždycky domluvit,za ty roky vím jen o jednom exemplárním případu,který dostal co potřeboval-ale to je na jinou diskusi,ne sem už jen proto,že mu bylo 12-pokud učitelka teda ví,co je dítko zač a ještě ho sleduje a nechá -pak už tedy záměrně udělat něco takového je to na její triko že to dopustila ne?a opravdu velice pochybuju,že se dokáže dítě v kolektivu otočit chováním o 180 stupňů to mi přijde prostě nemožný-doma,na návštěvách,na hřišti na táboře,venku klid a jen ve školce problémy?fakt tomu nerozumím a asi bude problém někde jinde než jen v Márovi-neříkám,že je svatoušek,to určitě ne,ale tohle-asi je to v tom co mu dovolí tam protože doma to ani nezkusí a kdyby náhodou tak rozhodně se to bude řešit,ale ne pohlavkama,nebo zavíráním do kuchyně,vloni měly děti kousací období-to že měl Mára pokousaný záda do krve jsem fakt neřešila-nebylo s kým-prý o tom učitelky nic neví,pak si po dvou měsících stěžovaly že pokousal někoho on a že to se mu určitě děti pomstily-dva měsíce poté,tady si nestěžují maminky,ale učitelky,a mám za to,kdyby někoho takto kopnul,tak asi maminka doběhne sama,pochybuju,že by si to někteří rodiče nechali líbit,takže i tohle je důvod proč jsem napsala sem,prostě se mi to nezdá,ono to není jen o chování ale i o nemocech-volají mi do práce že je nemocný,celý den kašle a soplí-ihned ještě odpoledne jdem k dr a nic na něm nenajde,doma nezakašle,přes noc nic-prostě jen všecko ve školce-přijdu si už jako skoro paranoidní-v noci se budím a poslouchám jak dýchá,jestli nechrčí,že by začal kašlat,jestli nemá ucpaný nos,ale nic a pak ještě když tam dojdu konečně já,že to z práce stihnu tak na mě vysype učitelka takovéto zprávy,vloni měl učitelku jinou a problém nebyly

marecek4
6. dub 2014

@poupe poslední dobou-nemůžu říct,pokud bych měla brát v potaz zprávy ze školky tak poslední týden?to že je prý nemocný mi volají skoro pořád,tak by se asi zmínili i tomto ne,zvlášť pokud ví,že časově nestíhám ani vyzvedávat natož ho do školky vodit-to se střídáme s tatínkem a druhým synem,já se tam dostanu fakt jen občas,dojíždím do práce 30 kilásků a na půl šestou,a kolikrát když je toho moc tak dojedu až po čtvrté a protože nechci aby zůstával ve školce jako poslední,tak ho bere kluk když jede ze školy,a doma se chová pořád stejně a u táty taky-vše v pohodě,když k nám dojede někdo s dětma na návštěvu tak je to taky tak a opačně taky,má vztah jak ke zvířatům,tak k přírodě,neláme větve,netrápí zvířata-ty chodí u táty krmit,prostě fakt pokud by bylo vše jak říká učitelka tak je to změna o 100%

poupe
6. dub 2014

@marecek4 to je divný 😕 ono hlavně taky záleží na učitelce.

marecek4
6. dub 2014

@poupe no právě,taky mi to přijde divný,už to,že se mi neozvala ta manka od toho pokopanýho dítka,já vím,že děti zlobívají,ale aby zlobily jen takto moc ve školce a doma byli hodný-to jsem nezažila ani u jednoho svýho,ani u dětí kamarádek,potažmo se ke mně nedoneslo nic ani z řad rodiny co jsou učitelé,takový problémy snad neřešil ani strýc ve zvláštní škole-aspoň si to nepamatuje

poupe
6. dub 2014

@marecek4 asi ti nezbyde si promluvit s učitelkou a pak to asi řešit s ředitelkou.

marecek4
6. dub 2014

@poupe to je mi jasný,pro jistotu jsem se s malým objednala i do pedagogicko psychologické poradny,pro klid duše jsme objednaní i na alergologii,ale pokud bude vše v pořádku tak nevím

krizecek
6. dub 2014

@marecek4 no tady je asi každé psaní marné.. Než řeši problémy hodím to na učitelky a moje dítě nic neudělalo 😀 Ony učitelky nemůžou nic!!! Vůbec nic a než aby se pak dohadovaly s rodičema co všechno hází na ně a neumí si uklidnit vlastní dítě tak se jim ani nedivím? Nezlob se na mně, ale dítě které kope nebo bouchá učitelku do břicha, tak to vážně není normální.. A nebo jsem divná.. a veř tomu že dítě se chová bez rodičů naprosto jinak.... Také jsme měli ve školce případ, chlapeček bil děti, nakonec se přišlo na to že jen vyžaduje pozornost protože se mu doma málo věnují (a stím asi učitelky ve školce nic neudělají že)..

Pokud si ovšem myslíš že tvůj syn nic neudělal, poptala bych se ostatních maminek zda mají také s učitelkou problémy.. Pokud ne, zřejmě nebude ta chyba u učitelky... Neříkám že za to 100% může tvůj syn nebo vy, ale to jakým způsobem to řešíš a jak k tomu přistupuješ- nevěřím, on nic, může za to učitelka- si myslím jasně ukazuje kdo je u vás doma pánem a kolem koho se vše točí..