Hlásí vám učitelka z mateřské školy, že vaše dítě zlobí?

eloana
15. zář 2011

Ahoj holky.) chtela jsem se zeptat, zda vam vase ucitelka ve skolce hlasi, ze vase dite zlobi?
Dcera 5,5 let -do ted ve skolce naprosto bezproblemova - nyni je ve skolce jedna z nejstarsich a je proste mazak, takze zacala se trosku projevovat...
Ucitelka mi to okamzite hlasila, ze hrozne zlobi.... ja mlcela nevedela jsem co ji na to rict🙂 asi cekala nejakou reakci...
muj nazor, ze by si to mela srovnat sama. Kdyby neco provedla jinemu diteti nereknu, ale jen blbly s kamaradkou...
mozna to prehanim))) ale tak uci deti, ze nemaji zalovat

kristi
15. zář 2011

nehlasi mi nic v tomhle smyslu, jen kdyz se vylozene zeptam, jak se ji jevi,jakou ma povahu, na co si dat pozor atd.....tak to mi odpovi. Jinak simyslim,ze je to jeji problem, ze si je neumi zkrotit

mamkamarketa
15. zář 2011

@eloana u nas to ucitelky hlasi kazdodenne (jeslti dite zlobi,je hodne,neodmlouva)

hakanka
15. zář 2011

hm, taky mi přijde, že by si je paní učitelka měla srovnat sama. u nás hlásí výkyvy proti normálnímu stavu, v dobrém i špatném, ale spíš abychom věděli.

theresa
16. zář 2011

náš 3-letý syn ve školce hodně zlobí, každodenní stížnosti od paní učitelky, že: piští, lítá, divočí, štípe děti, háže po nich písek, vzteká se. Jsem z toho fakt nešťastná. Řekla jsem, aby ho adektávně potrestala, poslala ho do kouta. Paní učitelka mi, ale řekla, že do kouta děti posílat nemohou, že musí všechno řešit domluvou. Tak opravdu nevím, co dělat? Synovi doma domlouvám, všechno naslibuje, ale druhý den opět stížnosti.

kalo
16. zář 2011

@eloana Naše dcera hodně zlobila vloni v soukromé miniškolce...Dokonce po mě učitelka chtěla poradit, že neví, co s ní má dělat!!! Taky souhlasím s @kristi, je to problém té učitelky, měla by si zjednat pořádek sama. Ale souhlasím s informováním, jsem ráda, že to vím, jak se můj "andílek" chová v mé nepřítomnosti....

mamkamarketa
16. zář 2011

tak to ja si s vama dovolim nesouhlasit.ucitelka ma omezene moznosti. nemuze preci vychovat vase dite? hlavni podil vychovy pochazi z rodiny.
reknu to na opacnem pripadu
kdyz synovi byli 2 roky ve skolce mu VEDOME ublizil 5ti lety kluk.Syn si kluka nevsimal hral si a kluk ho celkem zakerne napadl 😠 🙄 kdyz jsem to zjistila ztropila jsem scenu-v prve rade ho meli hlidat,ale chapu,ze i ucitelka se obcas otoci,venuje jinemu diteti.
ucitelka se branila,ze ma omezene moznosti,ze muze pouze domlouvat,bohuzel ma pravdu.
Ja abych se priznala mela jsem 100 chuti toho spratka serezat.

theresa
16. zář 2011

tak to mě by zase nikdy nenapadlo seřezat jiné dítě, protože ublížilo mému dítěti. Přece jenom jsou to ještě děti. Myslím si, že by mělo dítě o tom, co udělalo přemýšlet a pracovat na sobě, aby se škaredě nechovalo. Hodně dětí zlobí z nudy a ubližují, že neví, kde je hranice, co můžou a zajímá je jaká reakce bude, když udělam toto nebo toto.

betuse
16. zář 2011

....nechápu tedy, proč by učitelka nemohla říci rodičům, jak se dítě chová??????.... 😕 To je jako lepší dělat před rodičemi, že se nic neděje a že dítě je andílek????? A ostatní si budou za vašimi zády povídat jaké máte zlobidlo apod. a vy o tom ani nebudete vědět - a pak když se dovíte, že vaše dítě zlobí, tak půjdete proti učitelce, že vás neinformovala??????? Ve škole se také formou známek , pochval, či poznámek neinformují rodiče o chování dítěte??? Ale když bude učitelka před vámi dítě chválit a odměňovat, to už se zlobit nebudeme ,že ???

fim
16. zář 2011

Zatím mi to nehlásí, jsme tam pár dní, ale chystám si ruměnec a nervy. Andílka rozhodně doma totiž nemám. A už teď je mi jí líto, páč to musí bejt šílená bezmoc - já osobně třeba nechápu a skoro ani nevěřím, že by nemohly posílat děti na hanbu.😅 Ony jinak nemají žádný jiný prostředek než si postěžovat a spoléhat na rodiče. 😒

mamkamarketa
16. zář 2011

@theresa to jo,ale tohle byl predskolak
vzal kolicek zezadu ho ''pridelal'' synovi na kuzi na krku,pak za nej zatahal a syn spadl na zem,kdyz jsem si pro nej prisla mel krvi podlitej kolac na krku-jak ty by ses zachovala?
tohle je vylozene agrese a ne detska hra!
jo a synovi bylo asi 2roky a 2 mesice a kluk byl o 3 roky starsi
jo a 5ti lety dite vi co se ma delat a co ne ,to neni omluva

hakanka
17. zář 2011

@betuse myslím, že všechny jsme rády, když nás učitelka upozorní. myslím, ale že zakladatelka popisovala situaci, kdy jí přišlo, že se dítě chová víceméně normálně ("blbne"), není agresivní, neohrožuje sebe ani jiné. třeba naše paní učitelky jsou užasné, nechápu jak zvládají hlídat, kdo co sní, kdo je jak oblečený, utírat zadečky, utišovat uplakánky, krotit divočáky a ještě být moc milé. pokud o někom řeknou, že "strašně zlobí" je to už něco, co opravdu vyžaduje návštěvu psycholožky (která mimochodem do školky dochází a pozoruje děti při hraní a event. pak řeší s rodiči, co a jak), ne chování běžného dítěte, které se trochu rozjelo. Sama jsme učitelka a pokud něco řeším s rodiči, tak to už musí být fakt problém, ne že dítě nemělo den.

ufo8
17. zář 2011

přidávám se k názoru @mamkamarketa, s kterou úplně souhlasím.

Má reakce na takové upozornění by byla, že dítěti domluvím a snažila bych se mu to vysvětlit já. Rozhodně nemůžeme házet odpovědnost za výchovu našich dětí na učitelku, která má na starosti takových dětí 20 naráz. Za jejich výchovu a za to jak se chovají jsme zodpovědní my jako rodiče.
A podívejme se na naše děti realisticky, jsou malí, rozhodně si nemyslím, že jsou schopní se ve 3 letech zamyslet nad tím, jak se chovají, ti předškoláci už možná jo, ale rozhodně nedomyslí následky svého chování. A každé dítě od přírody zkouší, kde má hranice a ty hranice se mu musí nastavit, učitelka ve školce těmi pravomocemi, které má a rodiče všeobecně.

ufo8
17. zář 2011

ještě jen malá poznámka, mě teda přijde, že jak se dítě chová je prostě moje vizitka 😉

mamkamarketa
17. zář 2011

@ufo8 souhlas s tou posledni vetou-chovani meho ditete je moje vizitka.
ja chapu,ze dite v kolektivu bez dohledu rodicu ma tendenci se predvadet a zlobit,ale proste je na vychove rodicu naucit sve respektovat jine dospele,rodice taky musi naucit sve dite,ze se ostatnim neublizuje,ze se musi delit atd...
Ucitelka neni vychovatelka! ucitelka ma za napln prace deti vzdelavat ,postarat se o ne,ale ne vychovavat.
proste hlavni podil vychovy je z rodiny
😉

eloana
autor
17. zář 2011

@hakanka
@ufo8
@betuse
tak urcite pokud bude ublizovat jinym detem atd...... dcera je podotykam bohuzel ve skolce az moc hodna a takovy otloukanek, takze ja jsem docela rada, ze se trosku projevi a nesedi v koutku....zlobila tim stylem, ze misto spani si povidaly s kamaradkou, lezla na prolejzacku a nemely to dovolene atd.....
@ufo8 jasne vizitka to asi je, ale budu se citit trapne kdyz me dite ublizi jinemu nebo neco podobneho ne kdyz misto spani bude kecat se sousedkou.)) usnout stejne nemuzou neb lezi jen pul hodiny -maji predskolni vychovu

eloana
autor
17. zář 2011

@mamkamarketa tak nase dite bohuzel zlobi doma -ve skolce na me koukaji jak na blazna, ze umi taky zlobit.))
osobne to co ve skolce ted delala bych pojala, ze blbne

eloana
autor
17. zář 2011

nejake blbnuti v ramci moznosti mi neprijde, tak hrozne dulezite... muzu poradit maximalne, aby je nedavala spat vedle sebe

mamkamarketa
17. zář 2011

@eloana tak to zase neni takovy ''prohresek''' toje jasny 😉
ale zase je asi potreba ted vysvetlovat,ze se nemluvi,kdyz se ma jist,spat atd.... aby to zase nebyl za rok ve skole sok

eloana
autor
17. zář 2011

@betuse jen se ptam jak to chodi v jinych skolkach.... nemusis psat dvacet otazniku🙂

blandik
17. zář 2011

@eloana - já taky souhlasím, že tohle je nesmysl, tohle není zlobení a navíc mi není vůbec sympatické, pokud učitelka jakoby přehazuje sjendání pořádku na rodiče pomocí zastrašení dítěte - že já to na tebe povím mamince a tatínkovi, ti se budou zlobit ....Učitelka podle mě má být schopná s dětmi nastavit pravidla chování ve školce a dětem mají být ta pravidla jasná...To, že jen si povídala se sousedkou, to bych absolutně neoznačila jako zlobení, ani bych to nerozpitvávala s rodiči...a taky mi není sympatické, pokud by i nějaké zlobení /skutečné - jako praštění panenkou po hlavě jiné dítě a to opakovaně) rozebírala učitelka před tím dítětem s rodiči (pokud to má zase formu nějakého žalování )..myslím, že tohle by měly učitelky řešit bez dítěte v přítomnosti nebo pak s dítětem - tedy říct třeba - no, dneska to nějak nevyšlo, měli jsme malý problém, že - chceš to sám říct rodičům? ....a pak dodat - už jsme si to spolu vyjasnili, že ostatní děti se nebijí a věřím, že to bude v pořádku....Tímhle dítě více naučí, než donášením, než výhružkami, že to řeknou rodičům....

A jinak si myslím, že učitelky taky děti vychovávají - uči je pravidlům chování v kolektivu a měly by být schopné si sjednat pořádek aniž by hrozily nebo žalovaly rodičům (neříkám - jsou věci, které jsou nutné probrat s rodiči a určitě patřím k těm, co cthějí vědět co nejvíce o tom, jak se moje dítě ve školce chová a jeslti jsou problémy...ale vítám, pokud u toho moje dítě není...a může se s učitelkou domluvit na nějaké nápravě, řešení...nebo pokud u toho je, pak aby to bylo děláno jako rozhovor se zapojením dítěte...). Asi mám přehnané představy o tom, jak by to mělo fungovat...

eloana
autor
17. zář 2011

@mamkamarketa tak jasne.)) ale to bych cekala, ze si to dam urovna ucitelka.... ona asi urovna neb ji deti moc nemaji radi, tedy dcera uz asi 2 roky pry na ne na vsechny furt rve.)) tak nevim

eloana
autor
17. zář 2011

@blandik kamaradka mi rikala, ze manzelovi hned ta ucitelka hlasila, ze jejich syn stal na handbe -malem se u toho kdyzto rikala rozbrecel.... kamarad podotknul ,ze je to holt kluk..........kdyz se zeptal za co to bylo, ta ze udelal pri obede certa.)))
i toto prislo kamaradce zbytecne... nikomu neublizoval jen proste blbnul....z tech prazdnin jsou takove jeste pobrkane)))

mamkamarketa
17. zář 2011

@eloana ja myslela,ze tvoje dcerka nekoho bila,nebo treba byla opakovane drza,ale tohle bych neresila

eloana
autor
17. zář 2011

@blandik ano presne resila bych to bez ditete. deti uci nezalovat.... ale ony to pak vlastne delaji taky🙂

eloana
autor
17. zář 2011

@mamkamarketa 🙂 no bohuzel to dcera neumi, kdyz to reknu az takto.....nekdy bych byla radeji kdyby byla trosku prubojnejsi

evulinkab
17. zář 2011

Já učím ve školce(ted jsem teda na MD) a když mi tam nejaké dítko "zazlobilo"-schválne píšu v uvozovkách, protože není zlobení jako zlobení, že..Zkrátka když nejaké ditko nemelo svuj den, přestože jindy bývalo hodné, tak jsem max. rekla tomu prckovi:"Přestan zlobit, nebo budu žalovat mamince"..ale nikdy jsem nežalovala.
Když ale opravdu denodenne zlobil, neposlouchal, ubližoval, atd atd...,tak jsem tu svou vyhružku splnila a rodičum to rekla, protože presne jak tu bylo psano-učitelka má omezené možnosti.Díte nemuže poslat do kouta, díte nemuže jen tak vyradit ze hry(a když, tak jen na chvili), když se jde na procházku, tak ho nemuže nechat samotného ve školce, atd atd atd..A ty deti(hlavne ty vetší) to vedi.Takže opravdu kolikrát učitelka by rada srovnala, ale proste neni JAK(a ted mluvim fakt o tech velkých zlobivcích)Učitelka je taky jen clovek a má na starosti 25deti, takže opravdu je na rodičích, aby tomu diteti domluvili

eloana
autor
17. zář 2011

@mamkamarketa treba do skolky chodi i stejne stary synovec.... ten je trosku prubojnejsi.... hodne ze zacatku strkal deti -hlavne nasi neb vedel, ze si muze dovolit. To nam samozrejme hlasili.....to naprosto chapu... treba dceri zlomil i bryle.. takze s tim naprosto souhlasim, ze nas na to upozorni-to me treba zavolali okamzite do skolky-🙂 nastesti to bylo v rodine, tak jsme si to vyserili

danfal
17. zář 2011

Já taky za paní učitelky. Možná to, co vám připadá milé a směšné je v kolektivu 25 dětí neúnosné. Jinak pro všechny maminky, které říkají, že učitelky nebo učitelé musí sami vychovávat, musím oponovat. Ze zákona je za výchovu a vzdělávání svých dětí zodpovědný rodič a učitel je pouze poskytovatel služby. Možná by si to každý měl jít na malou chvilku vyzkoušet 🙂.

eloana
autor
17. zář 2011

@evulinkab dekujeme za objektivni nazor🙂 a souhlasim s nim)))

ufo8
17. zář 2011

@eloana no tak pokud jde jenom o to, že si povídá, když má spát tak to bude paní asi nedostatečně odpočinutá po prázdninách a pokud tam na všechny řve... To bych jim spíš zkusila navrhnout, jak to funguje třeba v jiných školkách, že děti, které spát nechtějí nemusí ani ležet a jdou do jiné třídy, aby nerušily ty spící a tam si povídají, hrají, nebo jim tam učitelky čtou...

PS: taky jsem jednou ve školce jako předškolák dostala od učitelky nadáno, že jsem po O nespala a pošťuchovala ostatní děti, od tý doby jsem tam nechtěla chodit a tu učitelku doteď nesnáším když ji potkám 😀 😀 mám zafixováno, že je to kráva 😀