Hlásí vám učitelka z mateřské školy, že vaše dítě zlobí?

eloana
15. zář 2011

Ahoj holky.) chtela jsem se zeptat, zda vam vase ucitelka ve skolce hlasi, ze vase dite zlobi?
Dcera 5,5 let -do ted ve skolce naprosto bezproblemova - nyni je ve skolce jedna z nejstarsich a je proste mazak, takze zacala se trosku projevovat...
Ucitelka mi to okamzite hlasila, ze hrozne zlobi.... ja mlcela nevedela jsem co ji na to rict🙂 asi cekala nejakou reakci...
muj nazor, ze by si to mela srovnat sama. Kdyby neco provedla jinemu diteti nereknu, ale jen blbly s kamaradkou...
mozna to prehanim))) ale tak uci deti, ze nemaji zalovat

marecek4
6. dub 2014

@tarra27 v jiné skupině dětí je v pohodě,sice ne bez zaskřípání,ale ne až takové výstřednosti,že sebere někomu hračku,nebo po sobě hážou pískem-to je snad normální-zrovna na táboře to bylo prvně pískem po sobě a pak rukou společnou a nerozdílnou zasypávali hezky poblíž stojící auta,nic co by se nevyřešilo domluvou,nedávno jsem byli u kamarádky a v pohodě si hrál s jejím chlapečkem,co byla druhá u nás s dvouma klukama taky v pohodě,s holčičkama je to taky tak,spíš je pak problém že lumpačí všichni nastejno ale bez kopání,bouchání-krom běhacích a skákacích srážek,těm se asi vyhnout nedá

marecek4
6. dub 2014

@tarra27 ono to není zas taková hrůza,a pokud to dopadne,tak budou mít učitelky na Máru návod jak s ním jednat a pracovat,a pokud ne,tak zase my budeme vědět na čem jsme,tohle neberu nějak tragicky,spíš mě to štve,protože fakt nevím co si myslet,tatínek se ve školce ptá a řeknou že je vše v pořádku a za chvíli mi volají že kašle a že je nemocný-naštěstí je teda zdravý ,úplnou náhodou se mi podařilo do školky dojet už po obědě-volala jsem zavčasu,aby ho nedávali spát-a stejně ho spát dali,a pak na mě učitelka vysype takové zprávy,už jsem dokonce slyšela takové názory,že se ho ze školky chtějí zbavit a proto to dělají-jenže jiná školka tu není ☹

tarra27
6. dub 2014

@marecek4 ja bych do zadne poradny nesla. Zkusila bych preradit ale jen kdyby chtelo moje dite. A ve skolce bych se ho zastala

laureli
25. zář 2014

@theresa Dobrý den, čtu vás příspěvek a trápí me stejný problém. Můžete mi Prosím poradit. Moc děkuji

theresa
27. zář 2014

@laureli Synovi je teď 6 let a chodí teď 4 rokem do školky ( jde o rok pozdějí). První rok byl opravdu náročný, ale do Vánoc se to srovnalo. Hlavička pochopila pravidla a chování k jiným dětem, je to vývoj. V součastosti je syn jedním z nejhodnějších dětí, pomáhá ostatním a paní učitelky si ho moc chválí a já jsem na něj pišná. To víte, doma i teď pozlobí, ale za ty 4 roky tedy udělal ohromný pokrok. Psycholožku jsme nekonec navštívili, protože se ukázal problém s malováním a ten trvá, proto má i odklad. Ale jinak se zklidnil, v chování. Jinak se snažím dělam mu program, skoro každý den nějaký kroužek ( 2 x týdně fotbal, 1 x týdně keramika, 1xtýdně cvičení, 1 x týdně angličtina), je spokojený, do kroužků se těší. Je to energické dítě, narozené ve znamení Lva a jde to znát, Má problém s autoritou, ale jsem neústupná i doma, prostě pravidla se musí dodržovat. A nebojte, opravdu je u nás taky někdý pěkný cirkus i teď. Řekla bych, jako všude. A hlavně taky synovi přibyla do života sestřička, taky pro něj zlom a určitě k lepšímu. Jestli Vás cokoliv zajímá, ráda poradím.

marecek4
27. zář 2014

tak děvčata,s odstupem času a dalšími zkušenostmi - tedy z mého pohledu,kdy jsem si záměrně víc všímala chování malého a po novém nástupu do předškoláčků-kdy opět vyměnil paní učitelky a i po návštěvě PPP můžu říct,že dle mého názoru a i pozorování paní pedagožky je to normální kluk-v poradně jsme byli víceméně jen na pohovoru,protože byly prázdniny,žádné velké vyšetření,malý byl v klidu a hrál si a mluvila jsme s ní zatím jen já,teď čekáme jak uběhnou tak dva měsíce ve školce a pak půjdeme znovu,s tím,že paní ředitelka předá své postřehy.Jinak sama za sebe bych řekla,že pokud se mu něco nelíbí-některé dítě si dupne,jiné začne brečet a vztekat se a malý-ano kopne si do skříně nebo do dveří,nebo se zavře v pokoji s hlučným zavřením za sebou-nelíbí se mi to,ale myslím si,že se vyučí sám-zrovna onehdá neměl bačkory tak ho to asi dost bolelo 😀,neřekla jsme na to ani ň,a radši šla pryč,myslím si,že k řešení by to bylo v momentě,kdyby se tahle situace opakovala každý den,nebo i několikrát,ale pokud je to sporadicky cca jednou za týden,tak si myslím,že ho to přejde samo a naučí se takové stavy zvládat jiným způsobem,a pokud učitelky nezvládnou děti ve třídě a neřeší konfliktní situace zavčasu,pak není v mých silách to řešit za ně-samozřejmě opět proběhl tábor,výlety a vše bez problémů,pokud jsme u něčeho nebyli tak si to kluci pořešili sami,myslím si,že je jedno jaký je kolektiv,ale záleží na tom jak je vedený,pokud mají děti dostatek činnosti,nemají čas na lumpárny a na to aby se mezi sebou bily

takarazestinusakur
27. zář 2014

@eloana Jsem úča, takže to bude, že jen jiný pohled, protože co paní učitelka, to jiný styl práce...za sebe nikdy nehlásím rodičům, že dítě "zlobí", souhlasím s tím, že pořádek ve třídě je věcí paní učitelky. Paní učitelka je placená za to, aby si s dětmi poradila...navíc, k čemu to bude, že ODPOLEDNE rodičům nahlásím, že RÁNO si dítě odmítlo uklidit hračky...pokud budou rodiče dítěti promlouvat do duše nebo se na něj zlobit s prodlevou, pak je to neefektivní, protože to dítě už neví, co bylo ráno...Domluva musí přijít hned po akci, tzn. že ve škole je to věc paní učitelky...doma je to věc rodičů...

Rodičům hlásím věci, na kterých je třeba společně zapracovat, tzn. samostatnost, sebeobsluha, případné problémy v řečové, emoční, psychomotorické rovině, ale kázeň tu rodičům teda nehlásím. pořádek si umím zjednat sama... (leda, že by došlo k něčemu závažnému, ale vzhledem k tomu, že mám děti neustále na očích, tak je vážné zranění nebo šikana vyloučená, na to není místo ani čas) Až mi paní učitelka oznámí, že mé dítě zlobí, tak jí odpovím asi takto: moc mě mrzí, že moje dítě Vám dělá rozruch ve třídě, ale co já můžu dělat, já s ní/ním ve třídě nejsem... 😉

tria002
27. zář 2014

Mě osobně vždy zajímalo, jak se dcera chová ve školce.. A následně i ve škole. Mimo to- učitelka tam není od toho, aby ti tvoji dceru vychovávala, to si máš dělat sama.. A pokud by se projevovala tak, že někomu ubližuje, to ti taky nemá "žalovat"??
Jinak je samozřejmě učitelky věc, jak (a jestli) si děti srovná..

ast
10. říj 2014

Tak moje dítko je velmi živé a neposlušné a ve školce jsem bohužel slyšela mnohokrát, že zlobí. A to dokonce i od dětí. Nemusím říkat, že jsem byla smutná. Ale poprosila jsem paní učitelky, jestli by dítko nemohly občas trochu obejmout a pohladit a říct, že něco dělá dobře. Musím říct, že si myslím, že na nic lepšího jsem zatím nepřišla a snad se vše obrací k lepšímu... Co vy na to?

alakin
23. říj 2014

@mamkamarketa No je fakt že hlavní podíl výchovy musí být z rodiny, ale jak to udělat, když dítě je ve školce 8-9hod když jsou rodiče v práci? Podle mě je realita, že dítě musí vychovávat především v té školce, protože doma za víkend toho fakt moc nestihneš...nehledě na to že o víkendu je to doma takový uvolněnější...teda aspoň u nás...

nonacek
23. říj 2014

ano hlásila my to,ale někdy sem mela pocit ze my hlasi každý prd, a někdy my přišlo ze ne ze my něco oznamuje,ale vyčítá . no holt to s tema našema ratolestmi nemají také lehke. 🙂 ☹

elen222
4. únor 2015

Máme syna, má 4,5 roku, chodí do školky druhým rokem. Od cca jednoho roku má období vzdoru 😀 , ale právě poslední dobou se nám s manželem zdá, že je čím dál "hodnější" 😀 . Má dvouletou sestřičku a kromě nějakých občas sourozeneckých tahanic o hračky se k sobě chovají moc hezky a mají se rádi. Syn je moc chytrý, má ale svou hlavu a na něco i své názory. A když ho ve školce něco nebaví, vyrušuje a vykřikuje a říká nesmysli (to dělá běžně i doma) - vymýšlí si. Dnes mi učitelka řekla, že měl svůj den a zlobil od rána až do odpoledne ve smyslu, vykřikoval, když učitelka dělala něco s dětmi, vymýšlel si a říkal nesmysli typu mamka si už pro mě dnes přišla a já jdu domů (během dopoledne), můj taťka vyrobil tenhle stoleček, už sem nebdu chodit, nechci jít s váma ven, ale když ho učitelka chtěla nechat tedy ve třídě, hned se běžel převlíkat a byl převlečen jako první, atd. No a proč to píšu, učitelka mi na závěr řekla, že by nebylo špatné s ním zajít do pedagogicko-psychologické poradny, že by jim to ulehčilo práci. Podotýkám, že je mladá cca 22 let a tuto práci dělá druhým rokem. Můžu znát vaše názory? Ještě dodám, že sama uznala, že loni "zlobil" víc než letos.

polaks
4. únor 2015

@elen222 No,ak ho má v triede už druhý rok a povedala,že by ste mali ísť do poradne,tak asi vie o čom hovorí...jej vek a to že je zamestnaná len 2 roky v tom nehrajú rolu.Myslím si,že za tie dva roky mala možnosť vidieť jeho chovanie a detí,ktoré sú s ním v triede.Určite to nemyslela zle...

elen222
4. únor 2015

@polaks možná máš pravdu, já si ale říkám, není tam ta učitelka od toho, aby si s dětmi poradila? Je jasné, že všechny děti nebudou v pozoru a poslouchat vše co jim řekne. No kdyby byl třeba k dětem zlý, bral jim hračky nebo jim ubližoval, tak neřeknu, ale zdá se mi, že je celkem normální, když si takhle malé děti občas vymýšlí, když je něco nebaví

marcicek84
4. únor 2015

@elen222 - já bych se zeptala přesně z jakého důvodu a pokud se za rok o dost zlepši, tak bych dítě nikde netahala...mně zas přijde, že si tu práci chtějí ulehčovat až moc...

kuliocka17
4. únor 2015

Jsem ráda, že jsem narazila na tuhle diskuzi... Syn byl včera první den v soukromé školce, a hned po prvním dopolední návštěvě, mě učitelka a zároveň majitelka školky odchytla a doslova řekla: Že Kuba strašně zlobí, neposlouchá, že po něm chtěly, aby seděl na koberci a učil se básničku a že je ignoroval a dál si hrál... a že je nesamostatný, neumí se sám oblékat atd atd... Vykulila jsem oči a zalapala po dechu, neb syn chodil před tím půl roku do jiné školičky a za celou dobu na něj nebyla jediná stížnost...Doma funguje řekla bych dobře, sám chodí na záchod, sám si umyje ruce, sám si namaže rohlík, nají se,či udělá štávu do hrníčku..S oblékáním problém je,souhlasím,ale makáme na tom, slipy a tepláky, ponožky si obleče, s tričkem a mikinou jsou problémy...Ano dost často se vzteká a většinou nerad dělá co se po něm chce, ale většinou se v pohodě domluvíme..pořád si říkám, že je to zatím malé dítě..Fakt mě naštval ten okamžitý soud paní učitelky, reagovali byste na to nějak?

elen222
4. únor 2015

@marcicek84 no právě, já si myslím to samé, taky ho přitom chválila, že je velice chytrý a hodný, že když se někomu třeba při jídle vylije polévka nebo čaj, že jí to jde hned v dobrém říct a že to chce utřít, aby to dotyčnému třeba nevyteklo do klína a že kolikrát nevěří svým očím a uším, jak dokáže být hodnej. Tak si říkám, že občas snad zlobí každé dítě a to že si občas vymýšlí a zlobí tím děti, to snad není důvod navštěvovat hned poradnu......

elen222
4. únor 2015

@kuliocka17 jo tak to je podobné jako u nás. Také se občas vzteká (ale dřív to bylo mnohem horší, už to není tak časté) a není příliš ochoten dělat co se po něm chce, zvláště když ho to nebaví. Učitelka si nemůže myslet, že když je tam první den, že bude poslouchat na slovo. Počkala bych pár dní jak se to bude vyvíjet a pak se uvidí

polaks
4. únor 2015

@elen222 áno,učiteľky sú od toho,aby si poradili,veď si v podstate rok a pol poradili,nič zlé vám predsa nepovedala..a každé dieťa občas zlobí,ale ako ste písali,má ho už druhým rokom a dokáže už odhadnúť,či to je alebo nieje na posúdenie psychlógom,doteraz vám predsa nič nepovedala,tak už možno uznala za vhodné,že to tak asi má byť,určite to nevraví rodičom len tak,aby si uľahčila prácu...
A musíte uznať sama,že vy ako matka nie ste dosť objektívna(ako každá matka) a ona ako učiteľka,má s čím porovnávať..

merunkova
4. únor 2015

@kuliocka17 V necelých 3 letech nesedí na koberci a nedrtí se básničku? To si dělá paní učitelka srandu ne? Tohle by se u nás stát nemohlo, a to máme děti od 2,5 let výše. A s oblékáním pomáháme malým automaticky a někdy i 5-letým.... V takové školce s takovým neochotným přístupem bych své dítě tedy nenechávala.

merunkova
4. únor 2015

@elen222 Dítě chodí do školky a ne do školy, takže nevidím důvod, proč by nemohl vykřikovat, mluvit, říkat nesmysly, patří to k věku ....asi se nudí a není správně namotivovaný a zaujatý tím, co se ve školce děje, ale to je zas problém učitelek.Rozhodně to není nějaká vada a se synem bych nikam nešla. My máme třídu plnou malých i velkých dětiček a nedovedu si představit, že by mi tohle chování mělo vadit natolik, že bych požádala maminku, ať jde s dítětem do poradny....no koukám tedy...

kuliocka17
4. únor 2015

@merunkova Já vybírala školku tak pečlivě,až jsem asi přebrala 😔 nechám to ještě chvíli vykysat, uvidím, jak se to bude vyvíjet a když tak mám ještě dva měsíce to změnit...

merunkova
4. únor 2015

@kuliocka17 Souhlasím s tebou, tohle je fakt mazec, jak si to některé učitelky chtějí usnadnit.Držím ti palce, ale moc zázraku tedy nečekám....

kuliocka17
4. únor 2015

@elen222 Taky to tak vidím, počkám, jak se to vyvrbí...já myslela, že si děti ve školce hrají, užívají dětsví a ne že musí stát v pozoru, kdykoliv to učitelka chce...... ☹

miauciss
7. únor 2015

Naše učitelka ve školce je zlá, děti ji nemají rády, rodiče taky ne. Ale nikdo nic neříká, protože potřebují školku pro dítě, další je daleko a nejsou tam místa. Na moji dceru si zasedla, prý si nehraje s dětmi, reaguje neuměřeně apod. Pořád na nás něco má. Naposledy strčila věci od dcery do tašky, napsala na to fixou špinavé a stěžovala si na mě ředitelce. Od té přišel hnusný e-mail ve stylu, jestli vím, že dcera chodí špinavá a že se o dítě nestarám (co prý dělám odpoledne, že se mám věnovat dětem). A jestli se situace nezlepší že zavolají sociálku. Málem jsem měla infarkt, když uvážím, že kolem dětí lítám já i manžel půl dne (tedy po tom, co se vrátím z práce). Všechno to jsou hnusné lži ! Ředitelka si nic neověřila a hned píše takové věci. To je profesionálka ? Ona asi odpoledne stojí za bukem a kouká do našich oken a sleduje jestli se o děti staráme. výsledek toho všeho je, že se cítím mizerně, nevím jak se mám bránit a mám odpor se na tu čarodějnici ve školce jen podívat, nattož s ní mluvit. Pokud se jí něco nelíbí, má to říct, ale jednat takhle ? Takže ta vaše učitelka je naprostý čajíček.

radka35
1. bře 2015

no tak to zírám,co je vše možné.mě holky chodí každý den z vycházek ve školce jako prasátka a nikdo si ani nevšimne.Minulý týden jsem sice od nové paní učitelky čerstvě po škole dostala za domácí úkol oravit vlasy panence co holka vypárala,ale druhý den se za to jiná učitelka omluvila,že to byla chyba.Ale holka se na opravě musela podílet a příště to už neudělá.Takže v naší školce sice citelně chybí ředitelka co šla na Vánoce do důchodu,měla trochu jiný přístup,takový rodinný,ale změna je život a stejně musíme příští rok školku změnit kvůli dojíždění.

petit_grisu
1. bře 2015

Když ono je to těžký. Před mateřskou jsem ve školce pracovala. Člověk se nezavděčí všem. Každý rodič je jiný a to je problém. Většinou rodiče zajímá prospěch a chování dětí ve školce, při práci, v kolektivu, apod. a vždy chtějí vědět na rovinu jak se jejich dítě chová. Jeden typ rodičů to slyšet chce, potřebuje a snaží se dětem domluvit nebo je napravit. Další typ rodičů je právě ten co je to nezajímá a tvrdí, že si je má učitelka ve školce zkrotit. Což je ale velmi těžké, protože pravomoci učitelky jsou velmi omezené. V tom případě se to opět dělí na skupiny, kdy je jedna skupina rodičů ráda za "zkrocení" svého dítěte a druhé skupině se toto nelíbí a dokážou velmi drsně učitelce vytknout jak je možné že na jejich syna/dceru zvýšila hlas. Je to těžké. 🙂 Podle mě by se měl rodič vždy zajímat a pokusit se o nápravu, nebo nějak dítěti domluvit. Přece jenom ve třídě je dětí spousta a učitelka se musí všem věnovat stejně.

Stejně tak školka je pomalá příprava na školu, tzn. ne že by děti musely stát v pozoru jak tu je zmiňováno, ale je nějaký řád, který se musí dodržovat. Tím myslím, že když je dopoledne práce, tak se přece musí účastnit všechny děti a ne jen některé, které chtějí. Všechny děti se pak naučí že před svačinou je cvičení, po svačině se společně něco vytváří/zpívá/maluje a poté se jde ven. Není to jen o tom, že si ve školce hrají. Děti se musí naučit, že to není jen o tom, že se bude skákat podle nich, ale i o pravidlech, slušnosti a chování v kolektivu. 🙂

Doufám, že mě tu nikdo neodsoudí, jen píšu ze své zkušenosti. 🙂

evulina77
1. bře 2015

@miauciss hele, pokud máte problém s učitelkou více rodičů a dětí, řešte to. My jsme měli taky paní účitelku, kterou děti neměly rády a dokonce se jí bály. Bylo tam toho víc, ale třeba i pětileté děti se počurávaly při spaní - nepustila je na záchod, když potřebovaly. Stěžovali jsme si na učitelku nejdříve u ředitelky, neřešila to, sepsali jsme to na papír a s podpisy rodičů jsme to řešili se zrizovatelem. Paní učitelka už pracuje jinde a atmosféra na školce se výrazně zlepšila...

marecekavendulka
5. bře 2015

myslím si,že je to docela podpásovka vůči tomu dítěti,pokud na něj učitelka "žaluje".Tím je to dítě vlastně potrestané dvakrát.Je něco jiného,pokud se rodič zeptá a učitelka to s ním řeší stranou. Já zastávám názor,že pokd dítě zlobí,má si to s ním učitelka vyřídit a dále to nerozvádět.Mám na mysli běžné zlobení,ne závažné "přestupky".

anetka1701
5. bře 2015

Tohle je fakt zajímavý téma... Já teda musím říct, že mně opravdu zajímá, jak se dcera ve školce chová - negativa i pozitiva. Pokud je hodná, pochválím jí, pokud zlobí, tak to spolu řešíme... Moje dcera je divoch a drak, myslím že je důležitý s ní pracovat i doma, navazovat na práci učitelky... Snažím se vždy se ptát, jak se chovala a podle toho i pak pokračujeme doma - když je ve školce hodná, tak v tom duchu pokračujeme - jdeme na procházku, na zmrku, pozitivně jí motivuju... Když fakt zlobí, jde se domů, uklízíme a povídáme si o tom, proč zlobila a co jí k tomu vedlo...