Hranice mezi normálním pitím a problémem

aymara
5. led 2012

Ahoj,
přiznám se, nejsem tu nová, jen jsem si založila nový nick, protože se stydím pod svým založit takovou diskusi.
Vždycky jsem se ráda napila, ale za poslední měsíce nějak víc, čím dál častěji si říkám, že bych bez toho být nemohla a říkám si, kde je ta hranice mezi normálním pitím a problémem. Říká se, že až jak člověk pije doma sám, je to průser, já ale doma sama nepiju. Často chodím s kamarády do hospody, na každých návštěvách kde jsem piju a těším se na to, až se napiju. Včera jsem byla na návštěvě, mělo to být vyjímečně bez alkoholu, uvědomovala jsem si, že je trapný si o něco říct a stejně jsem si o pití řekla a pak ho i dostala. S manželem mám dohodu, že když jedeme společně a musíme jet autem, v pití se budeme střídat, jenže to tak nefunguje, když se plánuje nějaká akce a měl by být nařadě s pitím on, už třeba den dva dopředu jsem nervozní, že já nejsem s pitím na řadě a přemlouvám ho, jestli bych zase nemohla pít já, nakonec mi ustoupí a to že je na mě pak naštvaný mi nevadí, hlavně že mám pak před sebou na stole pivo.
Zítra jdeme taky do hospody a bude pít on, už je mi blbý ho stále přemlouvat, mám už strach, aby si nemyslel že mám problém.
Asi nepiju tak často jak to vypadá, tak 2-3x do týdne.
No, chtěla jsem slyšet názor, jestli bych mohla mít problém, ale když jsem si to teď po sobě přečetla co jsem tu sesmolila, tak mě až zamrazilo.
Škoda, že se asi nedozvím zkušenost někoho, kdo řešil to samé, když tu není možnost vkládat příspěvky anonymně.

Prosím adminy, aby mi příspěvek nemazali, tento nick si pak nechám smáznout ...

poupe
5. led 2012

myslim ze problem mas,uplne se na to klepes,je mozna otazka casu,kdy zacnes doma 😕 😝

apollo11
5. led 2012

@aymara Tohle uz evidentne problem je, a sama to asi vis, jinak bys diskuzi nezakladala 😉 Tezko ti tu muzeme neco poradit, konat musis ty sama. Zvlast jestli mas male deti 😔 Nevim, kde bydlis, ale bratr meho muze je psychiatr se specializaci na podobne problemy, mohu ti napsat kontakt do IP. Nekdy staci jen o tom s odbornikem promluvit, nemusi z tebe hned delat zavislou 😉

verbalinka
6. led 2012

@aymara chápu a je to problém. Já se třeba na napití taky těším, ale jsem těhotná, a tak nepiju a bez problému vydržím. Alkohol mi chutná (ale jen některý), ale že bych ho vyloženě nutně potřebovala, to ne. Mně spíš vadí to omezení, že nemůžu. Ale jinak piju třeba jen jednou za půl roku při nějaké příležitosti. Takže uháněj do poradny a něco s tím dělej. Nebo ještě máš možnost, místo pití, najít si koníčka, který tě zaměstná. Protože pitím nahrazuješ něco, co ti chybí. Držím palce, abys to ovládla a zvládla 😉

P.S. Pro adminy - nebylo by konečně na čase udělat možnost anonymních příspěvků? Protože právě v tomto případě se autorka dotazu nedozví pořádnou radu od někoho, kdo to zažil, protože to je tak intimní téma, že se většina lidí bude stydět 🙄

mamkamarketa
6. led 2012

@aymara ahoj,problem urcite mas. Ja delala dlouhy leta v baru a poznam cloveka co problem ma. Uz jen,to ze jsi nervozni pri myslence,ze pit nemuzes je spatne 😒
ono spousta lidi si mysli,ze alkoholik je clovek, ktery co se rano vzbudi tak pije a pije. ale neni tomu tak. alkoholik je i clovek,co si denne musi dat ac jen pivo,ale proste ho musi mit stuj co stuj.
urcite bych kontaktovala nejakou pomoc. kdyz chodis na MK mas urcite deti...nerikam,ze si alkoholik,ale rozhodne normalni to take neni a dobre je ted si v tom stadiu,ze si to sama i uvedomujes (coz je dobre!) proto by bylo idealni se na nekoho obratit.
chapu,ze nechces vystoupit do tvym ''verejnym'' nickem. Treba by te nekdo mohl kontaktovat pomoci IP.
drzim palce

aymara
autor
7. led 2012

děkuji za reakce
@verbalinka pitím si asi nic nenahrazuji, mám práci, doma malé dítě a koníčky, které mi zabírají dost času, možná kdybych nebyla tolik zaměstnaná, bylo by to horší
každopádně jsem se objednala k psychologovi, jsem ráda, že budu mít možnost si s někým promluvit z očí do očí, uvidím co mi řekne a jestli mi třeba doporučí, abych to řešila i přes nějakou poradnu