Jak často mýt vlasy u miminek?

peppapig
29. bře 2009

Ahoj holky,

po dalsi maminkovske debate s jednou moji kamaradkou me napadlo, ze se zeptam tady 🙂
(Ve zkratce, ptala se me, jak casto koupu malou a po me odpovedi se hrozne divila 😲 )

Uvitam nazory, zkusenosti, vychytavky...ohledne viz nazev tematu 😉 Taky muzete napsat, zda pouzivat nejakou kosmetiku a zda (a v kolika mesicich) mazete telicko mlikem/kremem.

Od narozeni nasi dceru koupu kazdy den, nekdy 2x denne (pojem 'koupu' je u me ruzny, nekdy je to napustena vana, mnohdy sprcha a vetsinou rychlovka sprcha). Vecer vetsinou umyvam i vlasky, ze dvou duvodu: mala je po veceri vetsinou pekne dorizena a jako ditko skolkou povinne se snazim predhazet detsky veskam. Mluvim spis k 'plinkarum', rano malou obcas supnu do vany na minutu osprchuju zadecek.

Nedovedu si predstavit, ze bych malou jen otirala a koupala co 3 dny 😒

ined77
29. pro 2009

ahojky 🙂 ,
tak jsem tak skákavě dočetla a teď nevím,...abych nedostala 😠 😀 .
my koupeme každý večer(zažitý rituál 🙂 ),mydlíme+vlásky obden,používáme sprcháček 2v1 od bubchen.
mažu olejíčkem batole...to jediné nám vyhovuje.vyzkoušela jsem kde co... 😅
co už matýnek chodí a tudíž i sám dobře stojí občas jen sprchujeme,ale to málokdy,spíš,když se někde pozdržíme 😉 .
v létě mám v plánu ale víc sprchovat,už kvůli času,pak budeme moct být déle venku 🙂 .
kůžičku má malý bez problémů 🙂 .
samozřejmě v době nemoci(záleží jaké),nekoupeme,ale třeba jen otíráme žínkou a zadeček omyjeme pod vodou 😉 .

jankapiknova
29. pro 2009

ined my tiez kupkame kazdy den,len sem tam vynechame ked sa niekde zdrzime a uz je moc unaveny a hlavu umyvam 2x do tyzdna,pouzivam mlieko Nivea po kupani.Nikdy nemal ziadny problem s kožou ani pri vymene znacky kozmetiky ani nikdy zadoček zapareny tak som to nikdy neriesila,je to jeho vecerny ritual a zatial nam vyhovuje 🙂

ined77
29. pro 2009

jankap.. 🙂 ...jj,právě 🙂 .u nás jde hlavně o ten rituálek,prostě pak už ví co bude následovat a má to tak rád 🙂 .děláme to tak od narození a když to dělá dobrotu,proč ne 😉 🙂 .

jankapiknova
29. pro 2009

my tak isto od narodenia a,stane sa ze vynechame ale nieje to casto.

ined77
29. pro 2009

my jsme snad nekoupali jen v době nějaké nemoci 😅 .ale jak už jsem psala...je fajn,že už jde chlapečka třeba jen osprchnout,ikdyž,on je takový vodníček a rád se cachtá 😀 ,tak mu dopřáváme.v létě zase bude mít koupaliště apod.,tak ta sprška mu bude myslím stačit 🙂 .

jankapiknova
29. pro 2009

hej hej to sprchovanie je dobre ale vacsinou sa aj my kupkame,lebo sa tam hra,potom sa napapa a ide spinkat 🙂 a potom mam uz veget ja 😉

pavlina05
29. pro 2009

MY koupeme ob den.KAždý den ale prcku a ruce, krk a podpaždí 😉 vlásky jen v neděli 😉

rencata
29. pro 2009

Ahoj! My koupeme podle potřeby, v létě většinou denně (jak je napatlaná krémem proti sluníčku, tak se na ni chytá písek a to je potom mytí nutnost, někdy i 2x denně) a teď přes zimu zase většinou obden. Pokud je nemocná, tak nekoupeme i více dnů, jen umýváme ruce, pusu, krk a prdelku. Vlásky umýváme 1x - 2x týdně, taky dle potřeby. Já si vzpomínám, že my jako děti jsme se koupávali 1x za týden. Dnes mi to přijde zvláštní, ale fakt to tak bylo. Samozřejmě, že jsme se denně umývali žíňkou, ale prostě vana se napouštěla jednou týdně. Aby byla teplá voda, bylo potřeba zatopit.

iris
29. pro 2009

my koupeme skoro denně, vynecháváme jen když je malej nemocnej, nebo přijedeme odněkud později, nebo třeba na Štědrý den, abychom ho netahali od stromečku, vlásky tak 2 x týdně...malej je vodníček, děsně rád se koupe, tak mu to dopřáváme 😉

tomasek06
29. pro 2009

Koupu od malička každý den a vlasy taky myju každý den. Používám vše od Johnsonu. A hned od narození jsem natírala mlékem po koupeli. Někdy v zimě koupu co dva dny 😉

leonik
29. pro 2009

od malička jsem koupala obden, ale co je malej větší, hodně se pohybuje, tak je pořád spocenej. Tak koupeme každej den, i vlásky a to i teď v zimě.

jahodka11
29. pro 2009

my mame vlasky od malicka 🙂 momentalne umyvame vlasky raz tyzdenne, inak sa sprchujeme denne 😉

drobec86
29. pro 2009

No my kupeme každý den, coskoro zavedieme sprchovanie, len zatial pri sprchovani mi dost vrieska 😠 , ale kupanie zboznuje. Kupeme iba v cistej vode, podla potreby umyvame i vlasky. Neviem si predstavit ze by som sa ja mala sprchovat obden, nezaspim kym sa neosprchujem.

domina
29. pro 2009

My koupeme minimálně, každý den sprchujeme jen vodou, když se pokadí, tak jí osprchnu jen zadek, nebo jí ho strčím do umyvadla.Vlasy mejeme maximálně jednou týdně, pokud je má umazané od jídla, tak vezmu hřeben namočím ho a vlasy jí vyčešu.Mýdlem jí sprchuji cca 2-3x týdně.Ruce jí myji mýdlem samozřejmě několikrát denně.

andykov
30. pro 2009

Holky, já sem ještě nepatřím, ale teda malou koupu denně taky, když byla hodně malinká tak tak 6x týdně, ale teď už denně a budu v tom pokraočvat, páč já se taky musím denně umýt a má to i jako rituál, bojujem s jídlem ,ale po koupáníčku mi mlíčko pije hezky, a když není vykoupaná, tak ho moc nechce 😲

lela78
31. pro 2009

U nás teď přes zimu koupeme ob den a až bude jaro léto, tak budeme opět koupat denně. A když už jsme u toho koupání, jak dlouho necháváte prcky řádit ve vaně? U nás kdybych nezasáhla, tak je tam snad celý večer 😀 A jinak přeji krásný rok 2010 😵

ined77
31. pro 2009

lela78 🙂 ...náš klučík je také vodníček,ale celý ten proces -koupání,hraní,mazání a oblékání zvládneme v poklidu tak za 30 minut 😉 .čistého času si hraje tak 10-15 minut.taky by vydržel daleko déle,proto se to někdy u nás neobejde bez křiku,ale začne vymýšlet všelijaké lumpačiny a za chvilku by ve vaně skončily všechny sprcháče,kartáčky a vím já co ještě 😀 .
hračky přece nejsou tolik zábavné jako to ostatní neprobádané 😀 .
také všem přejeme krásný a úspěšný rok 2010 a hlavně veselé rozloučení s rokem starým 😵 .

pimpa
31. pro 2009

ja myslim ze ked sa babetko velmi poti aj na hlavicke, tak treba umyvat casto, inak mozno raz za 3 dni

other_side
29. led 2010

fuuha.. tak ja som maleho kupavala od narodenia kazdy den, a to aj hlavicku, bolo to nie take dlhe kupanie ale take rychle no ale ako pisem kazdy den, potom som ho natrela olejickom, nikdy ale nemal suchu pokozku 😉

blandik
2. únor 2010

my koupem tak 1x za týden, někdy to i natáhnem. Vlásky zatím myjem jen vodou. Ale už bych ráda nějaký šampón - nemáte tiip na nějakou dobrou značku na citlivou pokožku? Aby neštípal v očích. A jak myjete dětem hlavu - dáváte si nějak pozor na ouška?

jankapiknova
2. únor 2010

blandik 1x za tyzden koupete? to ako vazne? Pytam sa lebo ja si to neviem predstavit raz tyzden. Nas maly cely den beha a je stale spoteny aj teraz cez zimu,tak ja kazdy den,teda aspon rychlu sprchu urcite.Ja osobne sa tiez lepsie citim ked som osprchovana 😉

matova
2. únor 2010

ahojte,
tak my kúpeme každý deň. Sprchu alebo omytie zadočku na záver dňa dávame už len vtedy, keď sa malý nechce kúpať. On sa však kúpe veľmi rád (vždy v rovnaký čas sám ide k vani a ťahá spoza nej svoju vaničku 😀). My však máme ten problém, že má exémy (z druhej strany kolienok) a suchú, drsnú kožu, no kúpanie on proste musí, aspoň na chvíľku.
Kúpeľové prísady sme vylúčili úplne, používame už len mydlo na zadok, do vaničky s vodou pridávam trošku oleja (nechtíkový, harmančekový - prírodné). Hlavu umývame cca 1x za týždeň, malý si vlasy z času na čas začne vhčiť už sám. ale pri oplachovaní hlavy je vždy plač, viac ako keď bol bábätko, to sa nechal uložiť dozzadu na ruku a opláchnuť, ale teraz za nič nehcce ísť do záklonu 😕

blandik: na citlivú pokožku je vhodná prírodná kozmetika, bez parfémov, farbív. Pozri v lekárni alebo v DM, napr. Weleda má radu kozmetiky pre bábätká. Je síce drahá, ale môžem povedať, že mydlo nám vydržalo 1/2 roka a so šampónom pomaly končíme až teraz 🙂

sarianah
2. únor 2010

ahojte,
my sme do roka kupali kazdy 2. den len v cistej vode, aj vlasky vodou a zadocek detkym mydlom z lekarne..bolo nam tak povedane v porodnici ze je to pre babatka vzhladom na imunitu a vysusanie pokozky najlepsie, ani sme po kupeli nenatierali olejickami ani nicim, len ked mal suchsiu pokozku, kvapli sme 2-3 kvapky oliv. oleja z lekarne do vanicky a bola zase krasne jemna..nemali sme ziadny problem pokozku mal krasnucku..

Po roku sme uz zacali kupat kazdy 3. - 4. den, ako kedy..kupeme len v cistej vode, aj vlasky vodou pri kazdom kupani a na zadocek len mydlo..lekarka nam povedala ze do roka, 1,5 nemusime pouzivat sampony, ani mydlit maleho, ze ma na to este cas..ani nemam pocit ze by sa potreboval kupat kazdy den, nieje ani spoteny, ani spinavy, aj ked beha cely den..samozrejme pusinku, rucinky umyvame viackrat za den. Doma mame nastavenu teplotu na 22 stup. a je obleceny tak aby mu nebolo teplo, teda sa ani nespoti..co sa tyka casteho kupania a imunity..nam sa tento postup zatial osvedcil, maly mal zatial len 2x slabu nadchu aj tu dostal od nas..

jankapiknova
2. únor 2010

sarianah to mas dobre ze sa ti nepoti,nas maly naopak, aj v kratkom rukave sa spoti,lebo beha jak keby sme ho nahanali cely den a na krku ma potom poprilepovane vsetko mozne-špinky male z oblecenia....Ale musim povedat ze nas teda tiez nebol nikdy este chory 😵 a dufam ze to tak aj ostane. 😉

mamutka
2. únor 2010

janka ticho, to iste som tvrdila aj ja a sup, pred dvomi tyzdnami mi ochorel, samy sopel chudatko.... ☹

sarianah, my podobne, dopoteny nebyva a frekvencia asi ako u vas, pricom medzitym mu este hocikedy ritku a nozky oplachnem
ja mam dojem, ze keby som ho aj len raz do tyzdna kupala, stale bude tak nadherne a cistucko vonat 😵
mne sa strasne lubi aj ako mu nozky trosku citit ked uz ho treba okupkat, to je taka moja uchylka, s mm milujeme jeho male smradusky 😀

kisska
2. únor 2010

mamutka 😀 😀 😀 ci vam to vydrzi do Maxikovej puberty neviem 😀 😉 ale viem o com hovoris.

My Adama kupeme kazdy vecer - najprv rychla sprcha so samponom(J&J) a potom mu tatino napusti kusok vane a hra sa v nej kym sa nerozhodne, ze uz ide spat. Maly vodu miluje a nemam to srdce kupat ho zriedkavejsie. S pokozkou nastastie zatial problemy nema, aj ked ho so samponom kupeme kazdy den, vlasky tak 2-3x do tyzdna. Dokonca ked bol mensi, tak som ho aj olejovala Levandulovym J&J a snad aj fungoval na spanie... alebo ta masaz, ktoru si uzival? 😉 A chori tiez nebyva, teploty mal 2x v zivote a tie mu vzdy presli do 24 hodin.