Jak dlouho si zvykalo Vaše dítě na školku?

kackaj
7. zář 2012

Ahoj všem🙂, tak od pondělka chodí i náš Ondra do školičky a bohužel je z těch dětí, které plačou 😒 Vím, že ve školce se má dobře a moc se tam těšil, ale rána jsou teda celkem záhul. Předávám řvoucí dítě, ale jakmile prý odejdu, zklidní se max. do 5ti minut. První den teda naklusal do školky s nadšením, druhý den už se mu moc nechtělo, třetí den brečel ve školce před vstupem do třídy, čtvrtý den už po cestě do školky a dneska řval už doma jak tur, nakonec jsme se do školky teda dopravili celkem bez pláče, pak to tam ještě chvilku řešil, ale nakonec mě poslal pryč. Vím, že je to běžná reakce malých dětí na změnu v životě.....jen se chci zeptat, jak dlouho to trvalo Vašim dětem, než přestaly odchod do školky takto prožívat? ... ať vím, co mě čeká 🙂 Díky všem za reakce🙂

fiallinka
7. zář 2012

Ahoj, u nás to trvalo 14 dní... v tom třetím týdnu se to zlomilo a pak už tam chodil opravdu rád. Ale bylo to pro mne náročné 🙂. Letos chodí do jiné školky a zdá se, že v tom jedeme znova...

aja123
7. zář 2012

Celý školní rok. 😅 Tak přeji pevné nervy 🙂

boban
7. zář 2012

u nás ve školce mají pro děti,které nastupují porvé do školky adaptační program..prostě dítko si na školku zvyká pomalu,jsou tam sním rodiče a až je dítko ochotné tam zůstat samo,tak rodič třeba na hodinku odejde a pak se pro něj vrátí..pak se intervaly prodlužují až je dítko úplně vklidu a musím říct že je to opravdu skvělé..Tadeášek neměl se školkou žádný problém 😉
Letos jsme nastupovali 3tí rok školky a šel do druhého oddělení a první den ve školce mě chytil za nohu že se mu tam nelíbí a začal plakat a prosit mě at ho vezmu domů 😅 😔 a že chce jít do starého oddělení ( měl tam oblíbenou tetu)..nakonec pochopil že to prostě nejde a je ve školce rád 😉
každopádně to chce čas 😉 😉 😉

kitinka76
7. zář 2012

Starší dcerka řvala první měsíc v kuse, nedělala celý den nic jiného, než že seděla učitelce na klíně a bulila. Ranní pláč ji vydržel až do nástupu do školy. Ale do první třídy už šla s úsměvem. Mladší dcera je větší ražoň a ve školce nebrečela nikdy

marecek4
7. zář 2012

vůbec,spíš jak já si zvykám na školku-že do ní chodí 🙂,včera jsme měli debatu,že je moje miminko a on ne nejsem miminko,tak že je velkej kluk-ne nejsem velkej kluk-a teď babo raď 😀

hasky24
7. zář 2012

U nás to byla ´´ láska na první pohled ´´ takže hned od prvího dne super 😉 😉

karotky
7. zář 2012

Záleží na školce a na tom,jak máš staré dítě. 😉
Adámek nastoupil do školky v 29.měsících(nec. 2,5.letech).První 3 dny jsem tam s ním šla vždy na 2 hodiny a když už se zdálo,že mě tam nepotřebuje,domluvila jsem se s učitelkou,že ho tam zkusím nechat na celé dopolko.Probíhalo to stejně,jak si popisovala Ty,ale když to vyapadalo,že si tam zvyknul,začal marodit(odstartovaly to infeční rýmy a skončilo to angínami nebo záněty průdušek)a tak jsme po každé nemoci začínali znovu,vydržel tam chodit max. 14 dní a pak měl znovu ATB.Po 3.měsících od jeho nástupu,jsem zjistila,že jsem těhotná,tak jsme to zkusili ještě 2 měsíce a pak jsem ho ze školky stáhla na dobro. 😖
Nastoupil tam zpátky po půlroční pauze,kdy bylo jeho bráškovi 6 neděl a to už šel do školky opravdu rád.Nemocný sice občas byl,ale né už tolik a pokud ho tam nikdo nešikanoval(stačilo na to upozornit učitelku a byl klid),byl tam spokojený.Teď už chodí 4.rokem,je z něj předškolák,začal tam od pondělka spát a nemůžeme si to vynachválit 🙂
Jeho brášku čeká nástup do školky za rok a jsem si jistá,že na tom bude líp.Je zvyklý na sourozeneckou rivalitu a školku zná už přes 2 roky,protože se mnou pro Adámka chodí 🙂

mamkamarketa
7. zář 2012

Syn zacal se skolkou ve 2r3m a plakal pri prichodu, drzel se me jako kliste, narikal. Jakmile se za nim zavrely dvere utrel slzy a sel si hrat (vzdy jsem poslouchala za dvermi)
Tohle obdobi trvalo cca 14 dni,ale nutno podotknout,ze nikdy neplakal behem dne

lenulle81
7. zář 2012

Lukášek začal chodit do školky minulý rok ve 3,5 letech. Naštěstí jsme nikdy nemuseli řešit pláč, prostě se se školkou smířil, takže i ráno se jen zeptá, jestli se jde do školky, řeknu, že ano a šupajdíme. Navíc, jelikož jsme oba s manželem zaměstnaní na plný úvazek, byl od prvního dne ve školce do odpoledne, takže žádné zkoušení, rovnou křest ohněm 😉

stehlik79
7. zář 2012

Tak u nás celý rok bylo ráno přemlouvání a že se mu tam nechce a brek. Letos od září to vypadá že se to snad už zlomilo. Tak snad než půjde do školy to bude OK 🙂

marketka88
9. zář 2012

Dobrý den,chtěla bych jen poradit malej nechce papuče ve školce tak chodi jen v ponožkách učitelky se mu je snaží dát ale on prostě nechce a zbytečne brečí já jsem mu už naslibovala všecho když je bude nosit ale marně pořád si nedá říct už nevím jak ho přesvšdčit když mu je nasadím začne nervit kopat a sundá je.Moje chyba je že není naučenej od mala nikdy sem neměla potřebu mu je dávat ☹

mahatta
9. zář 2012

Skus mu dat crocs, platenky alebo podobnu lahku obuv, na ktoru je zvyknuti, alebo protismykove ponozky