Jak je to s růstem znamének u malých dětí?

luciiinka87
22. kvě 2017

Ahoj. Kdyz se mi mala narodila, byla bez jedineho znamenka. Ted je ji 3,5 a tak pred 3/4 rokem jsem si vsimla tecky tesne nad uchem - prvni znamenko. Bylo velikostne jako piha. Opravdu jak tuknuti propiskou. Jenze ted jsem si vsimla, ze se zvetsilo. Neni to teda nejak velky puntik, ale vetsi teda je. A tak... Jak je to s rustem znamenek u deti? Zvetsuji se? Nebo jak to je? Manzel ma velka znamenka, takze to sice muze mit po nem, ale moc klidna z toho nejsem, protoze netusim, jak moc jsou deti nachylne na rakovinu kuze. Dekuju moc za nazory.

lenoulinkaa
22. kvě 2017

@luciiinka87 u nás se tedy nezvětšují, ale řekla bych, že přibývají. Já pro svůj klid chodím minimálně 1x ročně na kontrolu na kožní, abych nechala zkontrolovat znaménka.

mlynkova85
23. kvě 2017

Dcera když se narodila měla na zádech malinkou tečku teď v 5 letech průměr skoro 1cm doktor mi řekl že to je normální že roste,ale pro jistotu jí asi objednám na kožní

helen_h
23. kvě 2017

Děti také po narození bez znaménka (max. každý jedno miniaturní) a ty pihy přirozeně přibývají a ty tmavší se zvětšují.
A kam chodíte na pravidelné kontroly??