Jak je to se školkou, pokud mi RD končí v půlce měsíce?

zizala
22. srp 2011

chtěla bych se zeptat jak je to s těmi povolenými 5 dny/ měsíc kdy můžu dát dítě do 3 let do školky v případě, kdy mi RD končí v půlce měsíce? v tomto případě jsou malému 3 roky 12.9., do školky by měl tedy nastoupit od 13.9., ale já bych chtěla aby šel hned toho 1.9. a nenastoupil v půlce jako nováček a nebyl u ostatních dětí v nevýhodě. Mám nárok na celých 5 dní nebo jenom půlku nebo jak by to bylo? děkuju

brisalek
22. srp 2011

Myslim, ze to jen na domluve se skolkou. Pokud ti konci RD 12.9. asi bude mit narok jen na 2 dny, ale mohl byt jit treba prvni dva dny a pak tyden ne. Ale prazske skolky to asi nebudou chtit udelat.
Ale kdyz nad tim tak premyslim, teka myslim, ze tem detem to asi zase tak neprijde, ze by videli, ze ty ostatni jsou tam dele...kor kdyz tam budou je o tyden vic nez on.

kutcher
22. srp 2011

@zizala a nebylo by rozumnějši RP ukončit na sociálce k 31.8.?

vojtisek2007
22. srp 2011

@zizala - do 12.9. může jít 5 povolených dnů a od 13. může jít na celý den už pořád jako každý jiný školák 🙂, měla jsem taky 5ti denní ELišku a v červnu mohla jít na 5dnů do 23 a od 24.června kdy jí byli tři roky už chodila normálně napořád...byla jsem kvůli tomu i na úřadě, aby nebylo potom zle kvůli rodičáku.
Ukončovat rodičák k 31.8. je nevýhodné, přijdeš o rodičák za září...a to je přeci škoda....