Jak jste vy, maminky, zvládly nástup dítěte do školky?

kyti
23. srp 2010

Zdravím vás maminky. Chtěla bych poprosit zkušenější maminky o tipy a rady jak zvládnout tuto situaci. Čeká nás týden do nástupu do školky a já už mám z toho šílenýho nerva a je mi zle, jen na to pomyslím. ☹ Předem děkuji za optimistické rady 🙂

rosanela
9. zář 2010

@kyti ☹ ☹ Je to fakt náročný, snad se ty dítka brzy srovnají..
To Terka je tam prý naštěstí po chvíli v pohodě, jen ty rána máme dramatický.. 😒

draga
9. zář 2010

@petamarketka metoda zvykací byla i u nás loni v jeslích a i te´d ve školce ale šli jsme na tu hodinku, dvě pryč...neseděli jsme v šatně nebo někde vedle a nevolali, čekali až přijdeme a pak třeba řekli, že plakal apod....to že jsi vedle v místnosti mi přijde vážně divný hlavně pro to dítě ...

@bera28 nevím ale podle mě je to docela maso dát dítě rovnou i se spaním....ale taky záleží jak je zvyklé...já jsme to měla na 5 dní v měsíci jen do oběda, pak hned jak mu byly 3 roky naplno na celý den 😉

@kristi Miuška je šikulka, ale to víš najednou musí každý den jít do školky, až si to v hlavičce srovná , zase to bude v poho, však Miuška není mamánek, to že natahuje je normální Dála taky sem tam zkouší, že tam nepůjde.... 😉

kristi
9. zář 2010

@draga tos me uklidnila, dik...... 🙂

sylvar
9. zář 2010

kyti, já bych toto teda řešila s ředitelkou,dyť ta učitelka je tam proto, aby byla opora pro ty děti a ne je ignorovala 🙄

draga
9. zář 2010

holky jestli můžu poradit (po mé zkušenosti z loňska, kdy Dalí začal chodit do jeslí)...dětem pomalu dochází, že do školky budou chodit každý den, že to nebylo jen na jeden dva dny, začnou to zkoušet a poplakávat...určitě to ještě nějaký den bude,ale jak si pak už zvyknou na režim bude to zase dobrý....musíme vydržet ...ale je to záhul co 😀

rosanela
9. zář 2010

@kyti ☹ To ta učitelka taky mohla líp zareagovat a zkusit jí zabavit..
U nás si právě učitelka hned šla pro Terku, jak viděla, že pláče, držela ji, abych já mohla odejít...a ještě říkala, abychom to neprodlužovaly, že čím dýl, tím hůř..

draga
9. zář 2010

@kristi no víš jak já to zažívala už loni...a jak Miu znám tak to fakt je jen to srovnání, že to prostě bude každý den...a pak je to taky sranda po víkendu 😒

rosanela
9. zář 2010

@draga Záhul to tedy je.. 😀

kristi
9. zář 2010

no toho se desim, ale snad to nebude nci spatnyho, chodit proste musi a hotovo

a jak to mate kdyz jim date do skolky neco vlastniho? mlada si vzala dneska modelinu, ze bez ni nejde....

rosanela
9. zář 2010

@kristi Nás na ty vlastní věci zrovna upozorňovali včera na infoschůzce, že si nepřejí, aby tam s něčím chodili..hlavně třeba s velkými hračkami nebo něčím na rozebírání..plastelínu bych taky neviděla jako dobrou..třeba plyšáci jim třeba nevadí nebo nějaký malý talisman.. 😉

kyti
autor
9. zář 2010

@sylvar Taky se mi to nelíbí. Možná tak k ní přistupovala ze včerejší zkušenosti, že nejlepší bylo si jí nevšímat, ale to se už vztekala. Dnes to byl jen nešťastný pláč. Doufám, že ji ostatní děti vtáhnou. ☹

draga
9. zář 2010

@kyti takhle to zní smutně ale třeba jí chce paní učitelka nalákat aby šla k nim...víš já tohle mám někdy i doma, když Dalí , třeba kvůli tomu, že se vztekal a já mu něco vytkla, brečí nechám ho a jdu pryč a třeba začnu dělat něco co vím, že má rád....za chviličku přijde a už je v poho...nejlepší je odevzdat dítko a mazat pryč neohlížet se, neposlouchat...je to drsný ale musíme trochu věřit i těm učitelkám, přece jen vychovaly i jiné děti a asi mají zkušenost...

draga
9. zář 2010

@kristi u nás nesmí nosit nic, modelínu by asi nepřežily 😀 jediný co měli dovoleno je zvířátko na spaní, to prý v té první třídě mít můžou 😉

sylvar
9. zář 2010

kyti, my to máme podobně, jen bez pláče, když odcházím, jinak se zapojit nechce, hraje si sama někde v koutku a jestli ji učitelka trochu k těm dětem dává, to fakt nevím

kristi
9. zář 2010

hehe, tak to jsem jim udelala trosku caru pres rozpocet 😀 😀 😀

draga
9. zář 2010

@kristi hele Dála vloni nosil kde co, řešila jsme to tak, že si to bral sebou a já mu to pak dala do skřínky v šatně... 😉

kyti
autor
9. zář 2010

Jo, s plyšákem taky chodíme a odpo ho má vždycky v sáčku. Nevím, jestli jim ho učitelky berou nebo jak to funguje.

tereza1980
9. zář 2010

@kyti tohle je prostě strašný, já sama jsem v tomhle takový slaboch, navíc teď jak jsem těhu tak i větší citlivka a stát se tohle mému dítěti tak si myslím, že bych to asi nevydržela a odvedla jí pryč. I když by to byla chyba. Proto jsem ráda, že ráno vozí dceru do školky manžel, i když ona tyto problémy s pláčem nemá, už jsme si to odbyly na jaře v soukromé školce tak přece jenom, je to chlap a on se nebojí té učitelce na rovinu a zpříma říct, co se mu nelíbí a co od ní očekává. Pokud ty třeba nemám jako já tolik elánu a odvahy se pouštět do debat s učitelkou, tak vyšli manžela. Každopádně, aby učitelka ignorovala plačící dítě týden po nástupu do školky je podle mého trestuhodné a o učitelce to vypovídá jediné, není dost empatická a zkušená na to, aby zvládla pomoci rodičům a dítku v takové těžké situaci. Obrať se na ředitelku nebo si promluvte s manželem s učitelkou, určitě to nenechávej "plavat"

tereza1980
9. zář 2010

@kyti my taky nosíme plyšového králíčka, ale manžel jí ho už ráno dá do pytlíku, aby ho tam nenechala nebo někde nezahrabala, pokud ho vyloženě bude chtít, ví, že ho tam má. ale každé odpo ho spolu vyndaváme z pytlíku, takže si asi najde něco jiného 😉

lendy1
9. zář 2010

Ty jo, jak to tak čtu, tak mám asi divný dítě 😀
David ještě ani jednou ráno neplakal, že by do školky nechtěl, naopak nás popohání, ať už jdeme rychle do školky, ani najíst se nechce, hlavně, aby tam už byl 😀
V naší školce na nás spíš tlačili, ať tam ty nové dětičky necháme co nejdřív na celý den. David tam od pondělí spí a trošku si prý poplakal před spaním, ale pak usne. Učitelka mu vysvětlí, že když přestane plakat, vyspinká se, tak pak už pro něj přijdu a on to prý s klidem přijme a je po pláči. Jinak tam prý už nebrečí vůbec. Líbí se mu tam moc a když vyjdeme ze školky, tak hned říká: zítra zase přijdu, to se těším 😀
Učitelky jsou bezvadný, zatím u nás bez jidiného problému. Včera jsem byla pro D. v 15.30 a byl tam už poslední z jejich třídy, tak byl přesunutý do velké třídy k ostatním dětem a i když učitelka mohla jít klidně už domů, tak tam s ním byla a hrála si jen s ním.
Vlastně jsem tam zatím ani ráno v šatně nebo ve třídách (do naší malotřídky musím jít vždy přez velkou třídu 25dětí)neviděla jediné brečící dítko, ani odpoledne. Jo, ty první 3dny tam 2 nový prďolové trošku plakali, když pro ně přišli po "o" maminy, ale jinak vůbec.

kyti
autor
9. zář 2010

@draga Malá když se vztekne, tak se s ní taky nemažu. Musí do pokojíku a přijít až se uklidní. Máš pravdu, musíme věřit učitelkám, jinak bychom se zbláznily. Musím jít něco dělat, abych na to nemyslela.

tereza1980
9. zář 2010

@lendy1 to naše Tonička je to samý, ráno už spěchá do školky a ani jednou tam neplakala, od pondělka tam zůstává na spaní, vše v pohodě a dnes pro ní pojedu až tak v 15:30, aby si nezvykla že hned po svačině jsem tam, prostředí tam je ok, myslím že už má i kamarády, já jenom pořád trochu bojuju s učitelkama, není to úplně podle mých představ, určitě je to těžká a náročná práce, ale vybrali si jí dobrovolně a já bych čekala opravdu víc empatie ale i autority a výchovy, ale třeba je to ještě moc krátká doba, nakonec se třeba ukáže že takové jsou, i když já hodně dám na první dojem

draga
9. zář 2010

@kyti nojo je to smutné ale musíme to vydržet hlavně my maminky 🙂

luckaa
9. zář 2010

@kyti No,mě přístup učitelky taky nepřipadá moc normální.....Nikolka taky každé ráno brečí,ale učitelka mi říkala,že jí včera měla 5 minu na ruce na zahradě a pak se uklidnila a šla si hrát,že se to pomaličku lepší a včera ráno říkal manžel,že jí učitelka od něj brala a šla jí pustit pohádku se zvířátkama a manžel se tam ještě vracel,že něco zapoměl a učitelka mu říkala,že už je v pohodě,že kouká na pohádku.....ale vidět jí tam sedět samotnou plačící,to by mi asi puklo srdce ☹

jankar
9. zář 2010

ahoj maminky,tak se musím taky podělit o naši zkušenost ze školky....
Min. týden ty tři dny bez problémů,až jsem nechápala,ale věděla jsem,že ještě něco příjde a taky že jo...Od pondělí chodíme denně s řevem,držím ho za ruku a táhnu,slibuju a slibuju jak to tam je super,jak mu pak koupím kokino...no je to k ničemu,pořád si mele to svoje,že tam prostě nechce.Jak píšete,je to fakt o nerva a nejradši bych ho tam nedala,ale říkám si,když ho nechám jeden den doma,zas to pak bude všecko nanovo....Učitelky má Honzík moc hodné,vždy se ho snaží zabavit a prý pak vůbec nepláče,prostě to na mě zkouší,asi co vydržím.Pak na něj celý den myslím a říkám si chudák malej a lituju ho,vím su blbka 😅
Honzík tam teda i spí,protože první den jsem ho vzala po obědě a než jsme došli dom,tak se probral a nechtěl spát a spánek on potřebuje(nevydrží to),tak druhý den jsme to zkusili se spaním a to mu problém nedělá,naobědvá se s dětma a jdou hned spát....prostě jen ty rána ho tam dostat.....

sylvar
9. zář 2010

Kristi, Sofinka má plyšovou kočičku, se kterou chodí i na záchod, spí, mazlí se sní, má to dovoleno od učitelek a lahvičku jupíkovou aqua na pití

jankar
9. zář 2010

taky jsem toho názoru,ráno v šatně co nejrychlejc odevzdat,rozloučit se a rychle pryč,je to fakt náročné na nervy,ale je to nejlepší řešení....když to tady tak čtu,tak su i docela ráda,že nejsme jediní kdo chodí s řevem do školky.
Holky musíme vydržet a oni si děti zvyknou!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!vím je to strašně těžké 😔

draga
9. zář 2010

@tereza1980 jasně ale vem si, že tam brečí třeba 3 děti (jen 3!!!) jak to ta učitelka má vyřešit...mě by se zase nelíbilo, kdyby na úkor nějakého plačícího dítěte učitelka zanedbávala ostatní děti...neber to prosím na sebe ale spíš jako všeobecně, ta učitelka se musí věnovat všem...podle mě je problém v tom, že na 26 dětí je jen jedna... 😀

rosanela
9. zář 2010

@lendy1 A spal Davídek i doma? Já mám z toho spaní velkou obavu..Terka od 2 let nespí, je to hrozný živel, má energie na rozdávání..zatím to ale nehrotím, stačí mi, když se ustálí nějak to dopo.. 😉

draga
9. zář 2010

jen sem znovu kopíruju odkaz od rioko 😀 *****snad to některé maminky uklidní*****

ahoj holky, omlouvám se, že se vám sem pletu, dítě ještě do školky nedávám, ale sama jsem učitelka ve školce a jen vás chci povzbudit - za ty léta ve školce jsem neměla dítě, které by si nezvyklo, některým to trvá dýl, ale jak si oblíbí nějaké děti, hračky a pochopí, že si pro ně vždycky přijdete, tak se budou těšit - taky se mi víckrát stalo, že před mámou děti plakaly a jak máma odešla, dítě naodilo úsměv a letělo si hrá t******