Jak jste vy, maminky, zvládly nástup dítěte do školky?

kyti
23. srp 2010

Zdravím vás maminky. Chtěla bych poprosit zkušenější maminky o tipy a rady jak zvládnout tuto situaci. Čeká nás týden do nástupu do školky a já už mám z toho šílenýho nerva a je mi zle, jen na to pomyslím. ☹ Předem děkuji za optimistické rady 🙂

jitafol
3. lis 2011

jinak my máme zase novinu, aby toho nebylo málo. Dneska říkala paní uč., že od té doby, co je nemocný kamarád Vojta, tak náš Tomík se zas trochu začal stranit dětí. Když zpívají, tak mlčí a kouká a přitom předtím se pěkně zapojoval. Já mám z toho strach, aby to nebyl stydlín až hanba.

bramburka
4. lis 2011

poprvé Xenda běžela nadšeně do školky: 1. nechala tam Ludvíka 2. mají dneska divadýlko, ufff kéž by se to už zlomilo!
Ludvík je oblíbená opice 🙂
@anta u nás v pondělí 🙂

@jitafol my taky měli jen jednu kamarádku, od té doby co se kamarádí ještě s nějakou holčičkou a jsou 3 + Oliver 🙂 tak je to lepší, řve už jen ráno, učitelka říká že je to lepší a lepší

jitafol
4. lis 2011

no my teda @bramburka nepláčeme ani při odchodu z domova ani při loučení (musím zaklepat). Takže jako v tom je to dobrý. Ale prostě není Vojta a tak nebudu spolupracovat - takový z toho mám pocit. Já nevím, pořád si nějak nedokáže najít k těm ostatním cestu. Jinak doma mi vyjmenuje děti a včetně příjmení. Říká kdo chodí a kdo je nemocný....

bramburka
4. lis 2011

@jitafol to chce čas neboj, takje plachý, to byla xenda taky, resp. je, ale hodně se to zlepšuje, jsou mu teprve 3 roky, xenda až ted se malinko snaží být průraznější

lollaj
4. lis 2011

Ahoj holky, tak vám jdu opět vylíčit naše story....tak si v noci spíme a najednou se do tmy ozve:"přijde si babička pro mě jako první?"(cca 2h v noci),po půl hoďce "nechci do školky", po půl hoďce "řejneš p. uč,.že nezavřu oči až půjdeme spát?", po půl hoďce "nechci do školky". A syn si už v 5:15 vzpomněl,že je čas na budíček 🙄 No horší jak šestinedělí.

Když se manžel s dcerkou ráno začali obouvat, tak pláč převeliký. Já opět výčitky svědomí, že jsem ta nejhorší matka...Manžel mi pak volal,že hned jak dala učitelce ruku,tak naprostý klid, pusu od ucha k uchu...
Nějak začínám mít dojem, že brzo dostanu VIP pozvánku do blázince 😢

jitafol
4. lis 2011

@lollaj jak dlouho chodí do školky? My začli od 1. září a cca ten první měsíc taky neustále buzení v noci, mluvil ze spaní nebo kňoural a nebo naopak se i chechtal. Teďka už to nemáme, jen ten smích občas mu zustal. Hele jestli ji předáš učitelce a je v pohodě, tak bych asi byla taky v pohodě. Zkus vydržet jestli se to bude zmírňovat, vím to se to radí. Taky jsem z toho byla špatná že jsem hrozná matka, že ho tam posílám, jenže já už musela nastoupit do práce☹

lollaj
4. lis 2011

@jitafol taky chodí od 1. září. Ale fakt je ve školce O.K. Když pro ni přijdu, má parádní náladu,vypráví co dělali...

jitafol
4. lis 2011

Dneska jsem šla pro Tomíka do školky a šok když jsem ho viděla☹
Ale naštěstí nic vážného.

jitafol
4. lis 2011

Na tom čelíčku je boule a odřené pod okem, k tomu ještě šrám na lokti, no lekla jsem se nejdřív. Byli na procházce a holčička, se kterou se vedl za ruku se najednou rozeběhla a strhla ho s sebou.

anta
4. lis 2011

@jitafol - no krásný modřiny, tak snad ho to moc nebolí 😉 Honzík mívá hrozně obouchaný nohy, takový modřiny jsem na něj ještě neviděla 😅 😅 😅

jitafol
5. lis 2011

Právě že ho to vůbec nebolí naštěstí. Očičko nebylo nijak poraněné, takže dobrý. Na holčičku jsem se ani nemohla zlobit, chudák na mě koukala a asi se bála, že dostane. Říkám si,že to si musí vyřešit učitelky. A hlavně když vím, jak je kluk někdy ztřeštěnej, může se to stát i jemu, že někomu ublíží nechtěně!

jitafol
8. lis 2011

Včera Tomáškovi ta holčička Markétka přinesla bonbonky a omluvila se mu za to bebí. Jinak zranění nebylo vůbec vážné, je to v pohodě.
Pro změnu ale máme od včerejška teplotu, tak zůstane do konce týdne doma a k doktorce jel s manžou.

lollaj
8. lis 2011

@jitafol tak to je hezký od holčičky 🙂 aby chudina z toho neměla větší šok než Tomík 😅

jitafol
8. lis 2011

No ona mu to asi fakt nezpůsobila úmyslně, podle toho co řekly učitelky. Asi dostala od maminky doma přednášku, ale je fakt že tak to má být. Aby si i ti prckové dávali pozor co dělají, aby druhým neublížili.

anta
8. lis 2011

@jitafol - tak to je ale dobrá ta holčinka, že se omluvila, je mi jasný, že doma dostala přednášku, ale důležité je, že si ji také vzala k srdci, chvályhodné 🙂
Jinak zítra to vypadá, že nepůjdu do práce, anóbrž s Honzíkem k doktorce, měřila jsem ho a měl 37,8, dala jsem aspoň půlku paralenu, ale stěžoval si, že ho bolí nožičky, tváře má rudý jak Rudou záři nad Kladnem, tak aby ne, když je to kladeňák tělem i duší, 😀 😀 Ani jíst nechtěl, tak to je u něj co říct. Dokonce mi dnes cestou ze školky říkal, že už má tý Marušky plný zuby, to je ta pipka učitelka, co mi ho věčně vrací domů špinavýho jak dobytek s unudlanýma rukávama a tak. Říkal mi, že je nutí jíst, že je pořád honí a taky, že na ně křičí 😝 A já bych tomu i věřila, protože ona tak vypadá, že jí trpělivost příliš neříká 😝 😝

jitafol
8. lis 2011

@anta přesně co popisuješ, to jsme měli v pondělí. Cestou ze školky, že ho bolí nožičky, k večeru doma teplota a červený tvářičky. Dala jsem Nurofen sirup - je možný, že dříve perfektně zabíral a teď už nějak nepůsobí? Prosím tě to ti ten Paralen spolkne v celku, nebo drtíš? Já ho zkusila dneska odpo a zabral perfektně - šel spinkat a pěkně se po něm vypotil. Dala jsem mu ho rozdrcený na lžičce čaje, ale má hnusnou chuť, tak to Tom spolkl s odporem.
U doktorky jsme byli a prý je to začínající viróza, tak do konce týdne doma v teple. Takže zas skoro týden bez školky ☹

jitafol
8. lis 2011

Jo a další problém máme, že si nechce nechat měřit teplotu. Nevim proč jestli se bojí, nedokáže mi to vysvětlit a spustí pláč až řev ☹
Jak ho přesvědčit, když to nechci furt dělat násilím?

anta
8. lis 2011

@jitafol - hele, já mu ten paralen (půlku samozřejmě) dám mezi dva papírky (jak jsou takový ty čtvrečkový na poznámky), pak vezmu paličku a už do toho biju 😀 😀 😀 Občas to lítá všude, ale taky dobrý 😀 😀 . Honzík to taky nechce papat, ani se mu nedivím, tak se tak ušklíbá, ale zpapá to. Nechce si taky nechat teplotu, vůbec nevím, co s tím, změřila jsem mu ji jednou a pak šlus 😝 Násilím to nedělám, prostě neměřím, dokážu odhadnout, kolik tak má a hlavní je, že ji má a to poznám na stopro 😒

anta
8. lis 2011

@jitafol - Jo a Honza před měřením neřve, jen nechce odlepit ruku od těla, takže mám smůlu 😀 😀 😀

anta
8. lis 2011

@jitafol - je možný, že ten nurofen nepůsobí tolik, jde o váhu dítěte sice na dávkování, ale i tak si myslím, že spíš způsobí na ty malý šprťouchlata 😅 😅 😅

berenika39
8. lis 2011

já už jsem taky zrušila ty sirupy - nurofen, panadol, aby to zafungovalo, musel by toho vypít deci...dávám při horečce půlku paralenu - vezmu dvě kávové lžičky, na tu jednu dám prášek, druhou přiložím shora a taky drtím....zakápnu šťávou a jen tak mezi řečí mu to dám olíznout. zatím dobrý, funguje.

berenika39
8. lis 2011

@anta je to jednoznačně mg na kg váhy, tam už jsou ty sirupy málo...

mamkamarketa
8. lis 2011

koukam,ze resite sirupy,my teda davame nurofen, vetsinou staci i 2,5ml ma 13kg a zabira v pohode 😕 i kdyz mel horecky.jinak zmerit se taky nenecha, ja videla v lekarne teplomer,vypadal jako prstynek, navlikl se na prst a prilozil na celo, mel malinkatou merici plochu,takze je fakt nenapadany 😀 celkem ho zvazuju

jitafol
9. lis 2011

Já jsem si to taky už myslela, že ty sirupy zruším. Trošku mu to zabere a srazí, ale né tak jak bych si představovala. Paralen mi snědl rozdrcený s čajíkem, ale ošklíbal se a že už to nechce fuj. Ale perfektně zabral. My už máme mezi 17 a 18 kg, takže asi fakt sirůpky už pro něj nejsou, přestože jsem dávala podle váhy.
Uvidíme, dneska v noci spal lépe, jednou se probudil a čelíčko mu nehořelo, chtěl napít a spinkal dál. Pak vstával v půl šestý a to už byl zas horkej. Je s ním manža, já v práci, nemůžu si už brát dovču, jsem ráda, že alespoň můžu utíkat v poledne domů za prckem. Paragraf jsem taky nechtěla kvůli financím 🙂 Bohužel, ale je to tak, nemůžu si to dovolit a když to zvládáme se takhle prostřídat, tak to neřeším.

jitafol
9. lis 2011

Včera jsem zkoušela, že si jako nejdřív teplotu změřím já, ať se jenom kouká. A koukal, to se mu líbilo, jak na digitálu přeskakovaly číslíčka. Když měl jít na řadu, stáhl ruku k tělu a začal natahovat, že né. Já mu to fakt nechci dělat násilím. Jednou jsem mu to změřila za každou cenu, přes jeho pláč - než teploměr ukázal kolik tak mi celou dobu prořval a pak to bylo ještě horší, tak jsem to vzdala. Naštěstí to na něm poznám, že teplotu má, na to maj asi mámy cit 🙂

lollaj
9. lis 2011

Ahoj holky, tak vám jdu říct, že boj vzdávám ☹ Je pravda, že Ela ve školce nebrečí a že má skvělou náladu, ale....chce abych byla po spaní ve školce jako první a to je nereálný, Tobíka musím budit,ani mu nezvládnu dát sváču, běžím, abych tam byla aspoň 10min po svačině,jsem zplavená, urvaná, bohužel nikdy první. A ten šílený pláč a řev ráno do doby než vleze do třídy. Mě už z toho bolí žaludek, poslouchat to 2 měsíce den co den, není žádný med. Když jsem ji dávala jen na dopoledne, tak se to obešlo bez slz. Takže přejdu opět jen na dopolední docházku. A budu doufat, že za rok a půl až nastoupí i její bráška a já půjdu do práce už nebude dělat problémy.
Jednoduše řečeno, prostě tam nechce spát a odpoledne tam nechce být vůbec.P.uč říká, že mě vydírá, ale že by to trvalo 2 měsíce?To se mi nezdá. A pak mám jen jedny nervy a jedno zdraví.
😢 😢 😢

verbalinka
9. lis 2011

@lollaj dle toho, co píšeš, tě asi vydírá. Protože vyžadovat, abys tam byla jako první, je nerálný. A vždycky se může stát, že tě někdo předběhne a ona to bude dávat za vinu tobě? Tohle bys neměla dopustit. Ale chápu, že na to nemáš nervy a pokud je dopo bez problému, tak ji nech jen na dopo a bude doma klid 😉 Will taky chodí jen dopo, prostě tam spát nechce a nemá smysl ho nutit.

Včera jsem ráno zažila malý šok - obě jeho uč jsou nemocné a oni byli přesunuti do jiné třídy. Ten děs v jeho očích. Ale nějak jsme to ustáli a když jsme ho vyzvedávala, tak byl úplně v pohodě. Evidentně mu to tam sedlo. Akorát v noci víc kašlal, tak jsem zvědavá, jestli z toho něco bude 🙄

evaviki
9. lis 2011

@lollaj vydira.. znama mi vravela, ze jej maly plakal 3 mesiace kazdy den, uplne hysteraky.. po jej odchode bol v pohode.. nakoniec to zvladli.. nemoze po tebe chciet, aby si bola prva, to treba vysvetlovat, ze jej predsa nemozes slubit nieco, co vies, ze sa neda dodrzat.. inak to bude brat ako zradu.. takze vysvetlovat a vysvetlovat.. a odpoledne je tiez v pohode? (ked sa zobudi) alebo tam place? Ak neplace, tak by som to vobec neriesila, proste jej oznamila, ze tam spavat bude a ze pre nu prides tak, ako budes zvladat.. nie ako si ona "piskne"..

lollaj
9. lis 2011

@evaviki i odpoledne je v pohodě.Učitelka říkala, že akorát odpoledne se už moc nechce zapojovat, páč čeká u dveří, ale že prý se směje, náladu má dobrou.Snažila jsem se jí vysvětlit, že přijdu hned jak se T vyspí, ale o tom nechce ani slyšet. Včera jsem přišla si 6. v pořadí, a ona se mnou nemluvila asi 2 hodiny. Až teprve když viděla, že se jí neomlouvám a nevnucuju se a hraju si se synem, tak se přidala...
Ale trápí mě to, obzvláště když vidím jiné děti jak jdou do školky bez slz, některé vypráví,jiné se smějou a my hysterie, že i děti co jsou ve školce tak koukají z okna ven, zda Elu nevraždím, jak řve...ale jak píšu, než se za mnou zavřou dveře je klid.

anta
9. lis 2011

@berenika39 - holčinky, tak to jsem krkavčí matka, já mu ten paralenek dávám pěkně natvdo, je fakt, že dělá ksichty, ale to dělá i normálně, tak mě to už tak nestraší 😀 😀 😀
@lollaj - no já na to bohužel taky musím reagovat tím, že se mi nelíbí, že ti Tvoje holčička nastavuje mantinely a podmínky, za jakých bude teda chodit do školky. to je nějaký celý vzatý za ocas, se na mě nezlob, co učitelky na tuhle hru říkají? Já bych se fakt bála, že jim dojde trpělivost, panč to celé působí jako že s nimi nespolupracuješ ani ty - není to proti tobě, neboj snažím se ti nastínit situaci z hlediska těch druhých.Já bych se malé vůbec neomlouvala, fakt si s tebou slušně hraje.Normálně bych se zatvdila a nediskutovala bych s ní už o ničem a uvidíš, ona to vezme, nic jinýho jí totiž nezbyde.