Jak jste vy, maminky, zvládly nástup dítěte do školky?

kyti
23. srp 2010

Zdravím vás maminky. Chtěla bych poprosit zkušenější maminky o tipy a rady jak zvládnout tuto situaci. Čeká nás týden do nástupu do školky a já už mám z toho šílenýho nerva a je mi zle, jen na to pomyslím. ☹ Předem děkuji za optimistické rady 🙂

jitafol
5. pro 2011

@anta budem na vás myslet a držet pěstičky🙂

berenika39
5. pro 2011

@anta budu na vás myslet, at je to brzo za váma a napiš. a věř, že je to obrat jako hrom🙂, petr slyší a v noci chodím koukat, jestli je v posteli, protože ho neslyím🙂. držím place.

anta
5. pro 2011

@berenika39 - jů, díky a prosím Tě, co ty rýmy? Je to lepší či dokonce snad vymizely? 😉 Ale trochu se bojim bojim, jsem se rozhodla, že se pak v pátek z toho všeho ožeru 😀 😀 😀 😀 😀
@jitafol 😉 😵

berenika39
5. pro 2011

@anta petr je jedenáctý den po operaci, dneska šel první den do školky, nějak se mu to jako zamotalo, měl atb,takže ti nepovím, ale tiše doufám🙂. a bud si jistá, že po druhé kontrole jsme si taky dali do nosu🙂. vůbec ti nemůžu říct neboj se, protože jsem se taky bála, ale vem si z nás příklad - třetí den je to v poho🙂.
chyba -je to už 13 dní, co mu to dělali, děsně to letí. atb dobral ve čtvrtek.

anta
5. pro 2011

@berenika39 - ale i tak jsi moc hodná, že jsi mě informovala tak podrobně, bojím se, ale díky tobě fakt i míň, dodala jsi mi odvahu. Péťa je šikulka a už ve školce? Tak to je good 🙂

berenika39
5. pro 2011

@anta 😉
vím jak ti je🙂.a taky vím, že bude líp🙂. klídek, děti to berou v poho, to my, maminky, jsme na tom hůř.
možná to zní divně, ale petr se díky tomu naučil vycházet s doktorama. fakt. do té doby na sebe nenechal ani sáhnout, tím myslím řev i při tříleté prohlídce. tady na něj byli tak hodný, že si tam ty lidi oblíbil a vztáhnul to i na naší doktorku. od té doby jsme byli třikrát na kontrole na tom orl a jednou u naší mudry a on se chová jako člověk - diskutuje, ptá se a drží. pak si (jako my toho panáka) chce dát hranolky 😀 .

anta
5. pro 2011

@berenika39 - tak aby tomu u nás nebylo naopak, protože já dosud nemůžu Honzu dostat od doktorky, tak aby nezískal averzi a o diskuzi mi ani nemluv, od té má doma tatínka 😀 😀 😀 😀 😀

berenika39
5. pro 2011

@anta tak zítra napiš🙂.

anta
6. pro 2011

Ahoj holčinky, od 15.00 hodin jsme doma, Honzík to zvládl na jedničku s hvězdičkou, byl statečný a vypadá velmi dobře. O tom, že by se mu mělo špatně, nevím. Mele o 106 a špatně teda opravdu nevypadá Odvezli jsme si ho z příjmového pokojíčku na lehátku, kde si způsobně lehl, když ho vezli, a každý, kdo ho viděl na chodbě, se divil, že tak krásně hajá . Já myslela, že když se nadýchá balónku, tak mi ho na chvilku vrátí, ale on šel rovnou na zákrok a v teplákách, my jsme měli pyžamko s sebou, ale nějak jsme ho nepřevlékli. Jdu dělat bramborovou kaši, tak potom zbytek

berenika39
6. pro 2011

@anta jééééé tak to jsem ráda, hrdina je to.

anta
6. pro 2011

No, upřímně? Mám z něj radost. 😎 Teď mě manža budil, spinkala jsem u Honzíka, ale Honza teda spí jako dřevorubec, chrápe jako o závod 😵

jitafol
6. pro 2011

super @anta máš statečnýho kluka jak to zvládl, klobouk dolů - a upřímně kolik z nás by to takto zvládlo?

bramburka
6. pro 2011

@anta v září jsme na tom byli s Xenuškou a po týdnu na kontrole to bylo jak kdyby jí nic nedělali, druhý a třetí den málo jedla, bolelo ji z toho v krku.

anta
6. pro 2011

@jitafol - nevím, kolik z nás by to takto zvládlo, ale na Honzíčka jsem vážně hrozně pyšná 😎 😉

anta
6. pro 2011

@berenika39 - jo a mandel velikosti 3. stupně, prý jsme přišli tzv. za 5 minut 12 a uši měl úplně zalepené. Pan dr. se zapotil, jak říkal mm, zatímco jsme s Honzíkem odpočívali na pooperačním 😉

berenika39
6. pro 2011

@anta tak to je moc dobře, takhle nám to taky říkali, jestli voni to neříkaj všem, aby vypadali jako děsně šikovný🙂)))). lae ten sluch to vážně není sranda, může se poškodit nevratně, když se to zanedbá a neřeší. petr je ted jak ostříž, uvidíš, jak se ti to bude líbit🙂

anta
7. pro 2011

Mám fotky v albíčku a ještě nějaké přidám 😉
To mě ještě vyděsil ten dr. v nemocnici, neboť mi oznámil, že dítě má středně velké mandle krční, tak doufám, že se nebudeme ubírat směrem trhání, neboť žádných velkých obtíží způsobených těmito mandlemi jsem si nevšimla. 😕 Dítě nám ale nějak pokašlává, je to možný, že to je z toho trhání?

anta
8. pro 2011

Ahoj holčinky, tak Honzík kašel stále stejný, dnes jsme volali na ORL a samozřejmě nám bylo řečeno, že ta nosní mandle s kašlem vůbec nesouvisí, on se chudák ráno vzbudí a chytají ho půlhodinové záchvaty kašle,ale aspoň dobrá zpráva je, že jsme na alergologii objednaní na 20.12., tedy přišla nám pozvánka. Dneska byl Honzík nějaký divný, je možné, že něco v té nemocnici pochytil, tak uvidíme, co bude 😕

lojzina
9. pro 2011

@anta ahoj,ctu tvuj prispevek a neda mi nereagovat,podotykam ze u vas to nemusi mit souvislost,u nas jo:Maros po vytrzeni,asi 4.den,zacal pokaslavat,za 3 dny uz kaslal tahem,byloto k nevydrzeni,jak pro nej,tak pro nas,udelali mu vyter z nosu a bum:pry nemocnicni bakterie,kt.zpusobila ze pri polykani hlenu drazdila krk,proto ten silenej kasel.Jenze nez byly vysledky,kasel presel,tak se to pak uz neresilo.U nas to tedy tu spojitost melo,bohuzel 😖

anta
9. pro 2011

@lojzina - díky za příspěvek, člověk právě neví, co si z té nemocnice mohl přitáhnout domů 😒 Ale zajímavý je, že druhý den byl po zákroku veselý a živý a ve čtvrtek a dneska je nějaký přešlý, je zahleněnej, má rýmu a kašle. Dneska si šel i dřív večer lehnout a přes den si šel sám odpočinout do postýlky, kde vydržel 20 minut a to sám nikdy nedělá, tak nevím, která bije a dělám si starosti. Začalo mu i páchnout i z pusy, je to děsně nepříjemný zápach 😖

lojzina
9. pro 2011

@anta u nas taky bylo po zakroku veselo,jeste trochu huhnal ale jinak byl dobrej.Sli sme vlastne domu v utery a ve ct uz to zaclo,vikend des bes, pak sme jeli na orl na kontrolu a tam mu brala ty vytery...jinak dech mel normalni,v jine diskuzi sem cetla o zanetu v puse po zakroku ale to bylo po krc.mandli....Jo a krcni taky mame zvetsenou,ale zatim dobry...

evaviki
10. pro 2011

@anta ak mu pachne z pusy, tak si radsi niekam zbehnite.. aby mu to nezacalo hnisat..

anta
10. pro 2011

@evaviki - dneska to povolilo 😉

berenika39
10. pro 2011

@anta ten smrádek je normální, nám to vysvětlovali, že to není hned, ale po pár dnech, a je tím, jak se to prostě hojí uvnitř a nemůže k tomu vzduch, prostě strup venku uschne, ale tohle právě je jiné. neboj. doufám, že už je HOnzík ok.

anta
10. pro 2011

@berenika39 - no stěžoval si mi na bolest v krku, ale to předpokládám, že je od toho, jak mu strkali nějaké ty nástroje dovnitř, tak mu to nějak museli roztáhnout, ale dali jsme panadol na bolest, tak bylo vidět, že se mu ulevilo, začal nás kibicovat jako vždycky 😀 😀 😀 Ale je fakt, že je dřív unavený. Díky za uklidnění, já jsem samozřejmě i procestovala celý internet, abych z něj vydyndala informace o tom smrádku 😉

berenika39
10. pro 2011

@anta tak dobrý, hlavně že už víš...ono to asi není úplně jakoby nic...prostě operace, chvíli to trvá, než se zmátoří. ale ted už to bude jenom lepšejší🙂.

evaviki
13. pro 2011

Tak ja som zase so Sebina na nervy.. stale len pocuvam, ze nechce do skolky.. vcera som isla na pohovor, dosla ho hlidat tchyne, dostal taky amok, ze som nakoniec brecela s nim.. dnes rano doma protestoval, v skolke plakal.. uz neviem, co mam robit, po dobrom to proste nejde.. neviem ako to bude dalej, po sviatkoch nastupujem do prace a to dokonca tak, ze ho ani raz do tyzdna nebudem moct zo skolky vybrat.. ☹

anta
13. pro 2011

@evaviki - jak to bude? No zvykne si, hlavně nesmíš vyměknout i když koukám, že teda tvůj chlapeček je malinkej ještě. 😉 No je to těžký ☹

mataharyy
13. pro 2011

@evaviki Moje babička jednou vyprávěla jak táta nechtěl do školky, že jí tam vždy dělal scénu a řval, no když s ním šel děda, tak ani necekl, převlékl se, řekl ahoj a šel bez remcání... Oni asi děti vědí že máma je na tohle měkčí 😅
Nás první návštěva školky čeká v lednu, malej bude o trochu mladší jak tvůj, tak jsem zvědavá jak to zvládnem, už teď je představa že není doma taková zvláštní, no a co bude dělat on, to těžko říct... Už ho na to připravuji nějakou dobu a těší se, ale co nastane v den D, na to jsem fakt zvědavá, je nepředvídatelnej 😅

evaviki
13. pro 2011

@anta @mataharyy on uz bol zvyknuty.. do skolky chodi od zari, vtedy zacal dva dni dopoledne.. od rijna chodi tri dny na dopoledne, plakal asi dva tyzdne, potom uz nebol problem.. jedine, ked bol dlho doma, ze bol chory.. Teraz tam zacal spavat a beriem ho ve tri domu a zase breci.. Pocitam, ze dalsie nervy budu, ked tam bude chodit kazdy den, nielen tri dni.. a dva krat ho bude vyzdvihavat tchyna, dva krat chuva (teda ak sa mi podari niekoho najit) a raz manzel.. aby tam nemusel byt do piatej, pol siestej.. ja si uvedomujem, ze je na mna extremne naviazany a asi aj ja na neho, proste to zle znasam.. vcera to bolo peklo, tchyne miesto toho, aby ma posluchla a nechala ho tak, tak ho odo mna tahala, furt sa zapojovala a maly vdaka tomu este viac jacal.. no uzas...