Jak jste vy, maminky, zvládly nástup dítěte do školky?

kyti
23. srp 2010

Zdravím vás maminky. Chtěla bych poprosit zkušenější maminky o tipy a rady jak zvládnout tuto situaci. Čeká nás týden do nástupu do školky a já už mám z toho šílenýho nerva a je mi zle, jen na to pomyslím. ☹ Předem děkuji za optimistické rady 🙂

luckaa
3. lis 2010

@zuzik.3 Mám úplně stejný problém,taky po 14 dnech nemoci nastal problém ☹

zuzik.3
3. lis 2010

@luckaa to je děs, co? Včera učitelka říkala, že seděla a řvala tak dlouho až se zase pozvracela 😝 Večer a ráno si vymýšlela plno věci proč tam nechce a nakonec to uzavřela tím, že chce do jiné školky. Dneska šla zase s pláčem, ale myslím si, že to hraje.........

luckaa
3. lis 2010

@zuzik.3 Tak u nás doma,to je celkem v klidu,sice sem tam fňukne a že se jí bude po mě stýskat,ale pak jde s manželem v klidu...no ale nejhorší je to ve školce u jídla.Nechce jíst a bulí a nutí ze sebe kašel...před tou nemocí už to bylo celkem v pohodě.Říkal manžel,že v autě ještě v pohodě a jak vlezli do školky mezi dveře tak spustila.Ale doma si chce pořád hrát na školku,pořád mi vypráví a že se těší na kamarádky...pak jí to zas přejde a že nechce do školky,ale spíš převažuje že se těší,dokonce když byla nemocná,tak se už těšila,tak fakt nevím...jsem z toho smutná i já i učitelky ☹

zuzik.3
3. lis 2010

@luckaa no Petruška se taky těšila. Když jsme chodili kolem tak natahovala, že chce jít do školky za holkama. Takovou reakci jsem fakt nečekala. Dneska se zase pozvracela, učitelka už na ni byla přísná a já taky. Je mně nepříjemné, že to tam po ní musí uklízet, kór když vím, že se dáví schválně 😝 Jestli si myslí, že polevím tak má smůlu 😀 😀

luckaa
3. lis 2010

@zuzik.3 No,tak já šla dneska s obavou jí vyzvednout,co zase bude,protože ráno manžel volal,že brečela,když jí tam dával a ono nic,obě učitelky se smály a že má velkou pochvalu,že hezky papala a všechno snědla a ráno dokonce pila i kakao,tak jsem měla velkou radost....no jsem zvědavá co zítra 😉

zuzik.3
3. lis 2010

@luckaa tak to je fajn, to už bude zítra určitě v pohodě 😉

luckaa
4. lis 2010

@zuzik.3 No,dneska šla docela v pohodě,ráno sice párkrát prohlásila,že se jí bude stýskat,ale neplakala....ve školce jí manžel taky předával v klidu,tak snad už se to zas lepší 😉

berynka
4. lis 2010

Ahoj holky, u nás je to ok. Doufám, že nenastane nějaký zlom, že "do školky ne" 😉 . Teď spíš malá frfňá, že je víkend a že musí zůstat doma 😅 .
Celkově je to super, je vidět díky školce velký pokrok... umí spoustu nových básniček, počítat, učí se dny v týdnu, ukazuje mi sestavu na cvičení, na nástěnce jsou neustále nové výtvory, měli putování za pokladem a za 14 dní budou mít divadlo. A na pondělí mají naplánované focení 🙂 .

bramburka
11. lis 2010

tak nakukuju jak to jde? náš malý zázrak, jak jí říkají ve šlkolce (páč si nemysleli, že by si zvykla) dospěl do fáze, že nechce být doma ale ev školce hurááááááááááááááááááááá
@berynka naprosto souhlasím, obrovský pokrok

beny
12. lis 2010

Ahojky maminky.Tak dlouho jsem tak nějak brouzdala až jsem našla diskusi která bymě mohlat rochu pomoci.Náš Patriček nastoupil od září do školky.CHodil jen dopoledne.Byl ve školce 14dní a vše v pořádku ani nechtěl chodit domů a za celou dobu ani jeden stesk ani slza.Pak ale dostal neštovice a 14dní byldoma.Ale stejně se stále těšil do školky.Tak jsem se rozhodla ho tam pak nechávat už celodenně.Tak nějak to celkem šlo až pak jeden den prostě přišel s tím žedo školky nechce že je tam Matyášek na záchodkách mlátí.Tak jsem se svěřila učitelce a snažila se to nějak vyřešit.Tak vše vpořádku kluci si snad zase rozumnějí.ALe tak nějak se vyskytl i jinej problém.PAtriček začal hrozně plakat a vzdorovat a že do školky prostě chodit nebude.Pláče ve dne a pláče i v noci a má šílený záchvaty.A to jsem si libovala že se mu tamlíbí a nechce domů. 😒 No tak jsme se s učitelkou domluvily že bude teda chodit opravdu jen dopoledne a uvidíme.Ona simyslí že se to srovná páč po mém odchodu ráno už je to pak dobrý a nepláče.Aspon že mají moc hodnou učitelku. 😉

zuzik.3
13. lis 2010

@beny byli jsme na tom podobně a vlastně asi ještě jsme, ale pomaličku se to zlepšuje. Ve čtvrtek a pátek už ani neplakala. Bojim se, že zas po víkendu bude...... Denně měla několi důvodů proč tam nepůjde, třeba že se jí nelíbí jeden kluk nebo že jedna holčička má vedle ní skříňku, že tam chce jinou, že nechce velký banán ale malý, že jí tam někdo sebral plastelínu, atd......řvala a vyvolávala si zvracení

faflina
13. lis 2010

@zuzik.3
@beny holky musíte vydržet, zkuste třeba sirup na psychiku, je to homeopatikum SEDALIa ráno večer lžička, a před použitím protřepat. Je to dobré něco zkusit, když je to pro dobro prďolků. Zkusit se to může, píše se tam že se užívá jen 10 dní, ale já se na to mudry nezeptala a tak jsem to dávala asi 20 dní a můžu říct, že u nás je to už teď v naprostém pořádku. Nevím teda jestli kůli sirupku ale prostě se těší a už nepláče spíš brečí o víkendu, že chce do školky.

wacata37
13. lis 2010

Dobry den,
no skoda ze jsem na tuhle diskuzi nenarazila pred mesicem! Moje dcera zacala skolku v zari. Nastesti skolka se nabidla ze tam bude chodit na par hodin se jenom usadit. Takze prvni den stala v rohu a rvala jako pominuta celou tu hodinu co tam mela byt. Ucitelky z toho byly vysokovany ale ze pry se to podda a dali nam zase termin az za tyden zase jenom na hodinu. takhle se to tahlo 4 tydny az nam rekli ze nevi co maji delat ze to nefunguje. To prosim byla soukroma skolka. Ve stejnou dobu se mi ozvala skolka kde jsme byli na cekacim liste. Tak jsem to misto vzala. Vysvetlila jsem jim ze mame trosinku slozitejsi odlouceni a ze jim tam bude asi vyvadet. Prvni tyden jsme tam chodily jenom od 12-3 a ja tam s ni byla. druhy tyden uz jsem odchazela ale vzdy stala u dveri a rvala. teprve vcera mi zamavala a poslala pusinku a ze at uz jdu!
musim rict ze priserne, chodila jsem tam se sevrenym zaludkem, po podzimnich prazdninach tam zase nechtela. proste jakmile je doma protoze je nemocna nebo jsou prazdniny zaciname od nuly! nastesti skolka nam rodicum vyhazi vztrict, tech slozitejsich deti je tam vic tak to chce vydrzet. proste nepovolit. jedine co funguje je rutina. Naucila jsem se ji davat sebou neco ode mne jako naramek nebo kapesnik s moji vonavkou, pokazde ji reknu ze ji mam moc rada a ze se pro ni vratim, a taky kdyz se vratim tak ji neco prinesu. ted uz to delat nemusim ...ale tak to trosinku pomohlo na zacatku!!! Proste to chce pevne nervy a vydrzet. 😀

beny
13. lis 2010

@zuzik.3 zuzi tak u nás vyvolávaní zvracení je taky docela mazec.To udělal 2x ze začátku ale přitom se mu tamze začátku líbilo a byl spokojenej.Máma si myslela že to má po mě.Já když bylamalá tak jsem měla taky nervy ze školky a taky jsem zvracela.A mám ty nervy do těd ze všeho.Hold Patriček bude nerváček po mě. 😖

beny
13. lis 2010

@faflina fafli Sedalii máme doma kupuju ji už půl roku.JAko nějakej výsledek tam vidět je ale stejně ty záchvaty má a psycholožka mi řekla že je naprosto zdravej a nic mu není.Je jen trochu živější a divočejší než ostatní děti ale že prostě to patrí k tomu věku.No nevím.Kámoška má taky tak starého chlapečka taky takového divocha ale on poslechne a nemá ty záchvaty co náš.Prostě to je šílený 😠 kdyby jsme bysleli v paneláku tak tam máme 3x deněn socku a 1000x za den by nás vystěhovali. ☹ Opravdu nevím jak to zvládat.Hlavně ty záchvaty.Se školkou nepolevím ani o píd.Polevila jsem že tma bude teda jen dopoledne ale chodit tam bude.HOld chce to čas no. 😒

faflina
13. lis 2010

@wacata37 s těme věcma do školky sme to dělali hned na začátku školky, pak když sem pro něho přišla, tak jsem se ho ptala jak se měla hračka ve školce a co všechno dělala, to mi poradila psycholožka, kterou sem mimo jiné navštívila sama už v srpnu, protože máme doma holt taky rošťáka a nevěděla jsem jestli není třeba hyperaktivní. Psycholožka řekla že není a že školka je to pravé co potřebuje, poradila s hračkama do školky a pak to vyptávání - ne na něho, ale na hračku. To celkem zabralo. Jo a taky řekla, že 3 měsíce by měli stačit na zvyknutí, že když by to trvalo dýl, tak že tam nebude něco v pořádku, a že bysme kdyžtak přijeli. Ale u nás vzdor trval 2 týdny a další 2 týdny to bylo jen takové ,,mě se tam nelíbí,, ,,ach jo, já nechci do školky,,. Pak loučení ve školce se slzičkama. No a teď? super, byl i týden nemocný a vůbec to ne něm nic nenechalo, dneska ráno chtěl jít taky do školky a zítra že zase, tak sem mu řekla že až v pondělí za dva dny. A to mi říkal ,,ach jo, já chci do školky,,. Takže určitě vydržet, a kdyby něco ještě se poradit s psycholožkou a probrat to.

wacata37
13. lis 2010

@faflina no vidite a ja nejsem psycholog. No me uz ted taky mava a chce abych co nejdriv odesla aby tam mohla velet ostatnim detem 😀 ale trosinku se bojim vanoc...preci jenom se usadila na tech 100% minuly tyden!!! a ted budou mit mesic volno...
jinak me asi taky hodne pomohlo ze s ni chodim na balet. tam sice rodice musi byt ale sedi na lavickach kolem parketu a ty deti musi poslouchat pani ucitelky. prvni dve lekce jsem tam tancila i ja (boze uz jsem si myslela ze budu muset zainvestovat do uboru pro sebe) ale pak uz to bylo dobry. dneska dela jako bych tam tu hodinu ani nebyla 😀 tak zkuste nejakou aktivitu kde vy jste pasivni a rozkazy dava nekdo jiny...pro ne je to krok do neznama nevi co se tam bude dit a kdyz je mu smutno nebo nevi co bude dal a vy tam nejste tak panikari. tak hlavne se na ne nezlobte, oni se ve svem vlastnim case poddaji 😀

faflina
14. lis 2010

@wacata37 jó aktivity s ním, jako bez něho a beze mě zkoušíme, ale co tam předvádí? ve školce mají dílničky s rodiči, ten co dělá. Paní učitelka je v šoku, když vidělla co ten můj malej dělá, když jsem ve školce i já. Prostě strašně zlobil i paní učitelku, a uča říkala, že se teda přede mnou pěkně předvádí!!! Jinak mi nějak vírazně problémy nemáme je to spíš tím že čekáme miminko a maminka je plná hormonů....

wacata37
14. lis 2010

@faflina Nebojte ja se taky stydela za vlastni dite! bulela lezla tam po 4 visela mi na noze....porad chtela na zachod to je jeji specialita....
Myslim ze ucitelka misto kritizovani by mela taky trochu pomoct. Me prvni skolka zklamala proste to po 3 dnech vzdali tak jsem zmenila skolku. Na balete ma pekne tvrdou ucitelku ta se s tim nepare, proste zadny stani v koutku az se ti bude chtit. rikala ze by se ji takhl enikdy nechtelo a ma pravdu...chce to balanc mezi tim kdy bejt tvrda a kdy povolit. Ja poznam kdy to Matty hraje a kdy je ji opravdu smutno!

beny
18. lis 2010

no koukám že to všechny zvládáte jen u nás prostě žádná změna.Jen na dnešek mi udělal radost že spal celou noc bez jediného zavolání nebo zakňučení atd.PRostě poprvé za tři roky jsem spala celou noc.Ikdyž jsem se teda budila páč to byl dost nezvyk že jsem neslyšela žádný zvuky 😀

monstri
24. lis 2010

Ahoj holky, dlouho jsem sem nepsala...
bohužel u nás taky žádné moc velké změny nejsou, při příchodu výjimečně nepláčeme ale ve školce pláče stejně denně už měsíc... ☹ učitelka říká, že si tam v průběhu toho dopoledne stále pro sebe truchlí, že se sice zapojuje do aktivit ale furt pofnukává a přestane až po vycházce když ví, že bude brzo oběd a po něm si pro ní přijdu... doma ale pak vypráví co dělali a že ve školce je to príma... ale večer už se začíná opět vyptávat, jestli už je zítra a že bude muset do školky a že nechce do školky, že je jí tam smutno, že chce bejt se mnou doma a furt jak mlejnek dokola...je to na palici, já jsem sice doma, mohla bych jí do školky nedávat ale je to pro její dobro aby se od mne odpoutala, tak snad brzo i u nás nastane zlom a vám plačícím přeju to samé 🙂 🙂

petja
25. lis 2010

@beny to máš drsné,coprožíváš,malý se od nastoupení do školky taky dost budí,ale vždycky to spravím já nebo manžel...ale dnes teda taky plakal,páč si chtěl vyvzdorovat,že se domů musíme nutně vrátit pro čaj,už jsme byli cca 5min.od školky,tudíž nepadalo v úvahu,no prostě cirkus,ve školce mě nechtěl pustit,až pak začal vykládat,že ta vlakodráha se mu takhle postavená nelíbížechce kolečko a tak učitelka hned zareagovala a bylo to..uvidim,co teď,jdu pro něj.
Máš pravdu,že bezva učitelka je zaručenej úspěch,nebo aspoň poloviční bolístka 😉

petja
8. pro 2010

Čauky tak malý chodí od září,jednou lepší jindy horší a dnes mi řekl,maminko,my jdeme do školky,co?Mě se tam ještě nelíbí.
Každopádně věcí se tam naučil moc,jemu se prostě nechce do školky,páč je radši doma s hračkama nebo s náma,měl navíc narozky,tak pořád nějaké nové dárky,kterých si ještě nestihl užít..ale vypadá to,že už má i pár kamarádů,zná výborně děti jmény i příjmením! Jsem si to ověřovala a fakt to tak je,třeba řekl chodí se mnou Kuba Gmitn a on se jmenuje Knittl 😀

faflina
11. pro 2010

Ahojík, u nás je to paráda, zvykl si krásně, nic mu nechybí je spokojený a o víkendech se strašně doma nudí a mluví pořád o školce, učitelky jsou super. měli mikulášskou besídku i pro rodiče, krásně všechny děti přednášeli, prostě paráda, paní učitelky se hrozně snaží aby se dětem líbilo a tak vymýšlejí nové a nové věci, jednou týdně se tam schází i rodiče, do dílniček, kde se ve spolupráci s dětma vyrábí (něco) cokoliv posledně andílci s keramiky. teď byl v vánošční jarmark, kde se dali koupit výrobky dětí za školky, a za vybrané penízky se kopí něco k ježíškovi. Ke koupi měli paní učitelky připravené i DVD s fotkama dětí od začátku školního roku, jsou moc hezké, budeme mt dárek pro babičky- je tam prezentace fotek s dětskýma písničkama a je to dlouhé asi 20minut. 22.12. bude zase vánoční besídka, už se na ní moc těším.

vojtisek2007
13. pro 2010

Hezký večer, já mám tedy dotaz z trochu jinýho soudku, chodí ve vaší školce s dětma ven za každýho počasí ??? Myslím tím zvlášť to, co je teď, vítr jak blázen, občasný sněžení...jasně že ikdyž je zima, ven se musí, ale za takovýho psího počasí mi to přijde o zdraví....Bojujeme totiž s rýmou a kašlem tak nějak střídavě od začátku školního roku, maminky co chodí do práce dají do školky děti i nastydlé a potom "taková" vycházka (ať max. hodinová) udělá svý...Vojta týden chodí, 14dnů se léčí doma rýma...pak zase 14dnů chodí...a tak pořád dokola.
Maminky si už stěžovaly, že jsou děti durch promočený - normálně i punčocháčky a slipy - pod kombinézou - to zas náš Vojťas ne, je takovej háklivej,aby se neumazal a tak 🙂 naštěstí...ale je zimomřivej (asi po mě) a učitelka mi řekla, že ho mám víc oblíkat, že když byli venku tak pořád fňukal, že je mu zima...☹ Má tílko (tričko s krátkým), triko s dlouhým, termopunčochy, mikinu flaušovou, na to nepromokavnou (neprofoukavou) kombinézu zateplenou flesem, nákrčník,rukavice,čepici a do zimních sněhulí ještě pletený fusky...tak nevím, málo mi to nepřijde, ale když s nima jdou na hodinu ven v takovým ostrým větru třeba jako byl u nás dneska, tak mi fňukal i cestou ze školky a to máme prosím 15minut....že ho to šlehá do obličeje apod.....
Tak jsem se jen chtěla zeptat, jak to třeba chodí u vás ve školce, a jak oblíkáte vaše děti v tomhle počasí....díky.

lusi80
14. pro 2010

@vojtisek2007 tak u nás chodí se školkou ven jak kdy,třeba před 14ti dnama u nás byla zima jako blázen,-5C pod nulou,já byla naštěstí nemocná,foukalo a děti šly se školkou ven,což jsem se taky divila,minulej týden jedne den bylo zase teplo,ale mrholilo,všechen sníh co napadl tak tál a uč.mi říkala že ven nepůjdou v takovym počasí,že jsou děcka zase mokry,takže nevím jak se rozhodujou,a třeba min.úterý u nás lilo jako z konve a šly někam na besídku,tak nevím 😉 myslím si že malyho oblikáš až dost,náš malej má jenom tílko,tričko dl.rukáv,mikinu flaušku a bundu,punčocháče a zatepl.gatě a neříkal že je mu zima,on se moc nepřihlásí ani 🙂 🙂
S těma nemocema jsem bojovala s tim starším,ono to trvá tak 2 roky než si ten organizmus zvykne na ty hromadny bacily,jak řikám já 😀 ten starší byl taky pořád nahromadě,ale i já kdybych měla toho mladšího nechávat doma když kašle nebo soplí,tak by byl doma od září do dubna než bude tepleji,pokud nemá teplotu tak nenechávám,a hodně maminek i když jsou doma tak to tak dělá,on by v té školce nebyl nikdo 😉 😉 I mudr. mi říkala že když bude nachlazenej chodit ven může,ale nesmí mít teplotu,tak to bude asi stejny no,hold ten podzim a zima jsou nejhorší období pro děti.
Jinak u nás si naštěstí nikdo nestěžoval že chodí děti mokry z vycházky,náš malej chodí jenom jak to prasátko,všchno vymete 😀 😀 záleží na učitelkách no,naši když nejdou na procházku tak jdou na dvoreček se proběhnout aspoň 😉

lusi80
14. pro 2010

@vojtisek2007 ono spíš větším oblíkáním se může spíš nachladit,spotí se,ofoukne ho a je to hned,takže bych řekla nepřehánět,mě vždycky mudr.říkala,jak obleču sebe mám oblict děti 😉 😉

luckaa
14. pro 2010

@vojtisek2007 Ahoj,no my to máme to stejný,malou mám už od čtvrtka doma s rýmou,kašlem a teplotama....děti ven chodí,ale v takovém přiměřeném počasí,takže když leje,nebo moc fouká tak ne.Ale jinak je to stejné dokola,pár dní do školky a pak stejnou dobu,nebo spíš delší dobu doma nemocná 😒

jandalinka
14. pro 2010

Ahoj maminy..tak naše malé se zatím také docela líbí ve školce,občas to na mě ráno"hraje",že se jí tam nelíbí apod.ale stejně jde a pak zase říká,jak jí kamarádi ubližují,píchají prý do pusinky apod.´,ale já vím,že je hrozná kecka,tak si toho nevšímám,ale co když pak bude mluvit pravdu a já to nepoznám 😀 .Ven chodí prý skoro pořád,stalo se prý jen jednou,co začala zima,že nebyli,poněvaž hodně chumelilo,jinak když byl ten otřesnej větr či pod nulou,tak šli 😒
@lusi80 nechodíte náhodou na Čapka Choda?! 🙂

jakoubka
14. pro 2010

Kubík taky podle mě rád do školky chodí ,ale..............je děsný herec 😅
mám milion výmluv proč tam nejít(ráno brečí,že nechce pít kakao(doma ho pije),že nechce chodit ven se školkou do sněhu((prý ,aby neměl špinavý boty 😅 😀 )
Jsem z toho taková přešlá ☹
jinak..kamarády tam má ...teda hlavně kamarádky.