Jak jste vy, maminky, zvládly nástup dítěte do školky?

kyti
23. srp 2010

Zdravím vás maminky. Chtěla bych poprosit zkušenější maminky o tipy a rady jak zvládnout tuto situaci. Čeká nás týden do nástupu do školky a já už mám z toho šílenýho nerva a je mi zle, jen na to pomyslím. ☹ Předem děkuji za optimistické rady 🙂

tereza1980
7. zář 2010

tak jsme doma, vyzvedla jsem jí spolu s mamkou, když jsem pro ní přišla do herničky, seděla ještě u stolečku se svačinou, taková zachmuřená a zaražená, učitelka říkala, že neche jíst ten chleba a je z toho nějaká špatná, jak mě viděla hned ke mě běžela a že už jdeme domů, tak jsm se jí ptala na tu svačinu, a že jí to nechutná. ujasnili jsme si, že to nemusí jíst když nechce a má to učitelce říct, pak se rozloučila a šla se oblíkat. jinka prý celý den ok, krásně si hrála na zahradě, neplakala, prý je šikovná a není plakavá. ale celou dobu už od šatny odháněla mamku, babi jdi pryč a jdu s maminkou domů, asi měla strach, že půjde ještě k babče, tak venku začala natahovat, že chce domů a ne s babičkou, to bylo jediný, dojeli jsme domů, mamka šla taky domů a že se sejdeme později až si trochu odpočine, doma vlezla do pelíšku, pustila si pohádku, dala si kakao a už je ok a že půjdeme na zahradu k babi, tak snad už ok, ještě je to moje malá šmudla, potřebuje ty svoje rituály aspoň odpoledne 😉
uvidíme zítra, myslím, že přichází možná trochu období kdy začneme mít občas fňukánko, hlavně odpo po tom spaní, hlásila že se špatně probudila, možná spala málo 😕

faflina
7. zář 2010

tak jsem šla pro malého, ještě svačili a tak sem nenápadně chvíly špizovala, a můžu říct, že je úžasný. Sice hned jak mě uviděl, tak mi hlásil, že se mu tam nelíbilo, ale na druhou stranu viděl, že kočárek se kterým si zřejmě hrál před tím má někdo jiný, tak si ho hned bral a říkal, že on si de hrát s kočárkem, a já mu na to, ať nechá kočár kočárkem a jdeme domů, a co on na to? JÁ NECHCI DOMŮ! jak já na tuhle větu čekala. No nic méně, pořád mele svou že do školky nepůjde, že se mu tam nelíbí, ale asi je to to všechno úplně jinak- spíš to říká protože se mu stýská....... Holky tak zkuste ty HOMEOPATIKA.

janulle22
7. zář 2010

my jsme uz taky doma... 🙂 prej se mu tam moc libilo, ze si hral s detma, byl na klouzacce venku, snedl prej celej obed(ale krmili ho) pritom doma ji sam, spinkal po obede...a nejak se mi nevenovaly... kdyz jsem prisla navlikal si koralky... 😀 a nechtel jit domu...vzpomnel si na me jen rano, ale nebrecel... 😵 a zetra ze pujde sam... 😀 an jsem necekala, ze to bude mit takovej prubeh 😉 ale to jeste prijde asi

bramburka
7. zář 2010

Ráno jsem učitelce řekla, že prostě odcházím a kdyžtak at zavolá. řekla mi, že jako jak myslím, ale že na !žádné! dítě toto nezabralo. Odešla jsem .
Druhá úča mi pak řekla, že hned jak jsem odešla Xenuška v pohodě, pak si jen 1x vzpoměla a poplakala, ale jen na chvilku. Přišla jsem pro ní a byla dnes ze školky nadšená, ještě jsme si tam spolu hrály, řekla mi: sedni si a koukej 🙂 Pak j...sme šli do človíčkova na budějárně kde skákala jak o život naprosto samostatně na trampolíně a vůbec mě nepotřebovala. Zítra se do školky těší. Úča mi sice na půl huby řekla, že jsem měla pravdu, ale aby aspoň něco na mě měla, tak mě sprdla, že jsem dnes dala Xenušce k svačině sušenku a ne ovoce a zeleninu. Xenuška mi hlásila, že neměla co jíst. Ale kecala, páč kousek tý sušenky byl snědenej. Měla na výběr ještě musli tyčinku. No ale druhá učitelka je super, Xenuška se jí chytla a byla spokojená, ale tuhle nějak nemá ráda. 🙂

sylvar
7. zář 2010

u nás od pátku dobré, jen dnes jsme zapoměly oblíbenou kočičku(plyšáčka) a řev, tak si půjčila slona a dobrý...jen tento týden nechce jíst,minulý pohoda, teď přijde domů a má hlad 😒
no ale babička dnes zaperlila, přivedla sofinku v cizím oblečení, copak tam asi dělaly ty růžové šatičky na věšáčku???přišla v jeansech cizích, co jsou pravděpodobně na zahradu, prý ji padly a myslela si, že jsou její 😅 to ji hlídala pomalu obden, by mohla znát garderobu, je to směšné,ale mě to naštvalo
příští týden už zkusím spinkání 🙂

janyjany
7. zář 2010

ahoj holky, tak my v pohodě, už od středy, tak jsem se bála, ale asi nebylo čeho, Edí už je celkem matador, chodila od ledna 2 x týdně na celý den do soukr. školky (teda když zrovna nebyla nemocná a tohle jaro, jak bylo pořád hnusně, to bylo teda furt - takže 2 dny do školky 3 neděle doma a pořád dokola)

sylvar, se tady směju🙂 to je docela vtipný, a kolik je babičce?

ještě jsem se chtěla zeptat, jak s vámi mluví učiteky? říkají vám něco o tom, jak se tam chová, jestli zlobí nebo se po Vás ptá?

rosanela
7. zář 2010

@sylvar s tou záměnou oblečení se u nás stalo to samý.. 😀 jedna babička tam vyzvedává dennodenně svýho kluka a pomalu nikdy neví, co měl na sobě..1. den si vzal jeans od kámošky malé, 2. den zase nevěděli, jaké mají boty..jeden den měl modré a pak si vzali 2. den fialové, že tam jiné nebyly..komedie hadr.. 😀

bramburka
7. zář 2010

@faflina jak dlouho mate brat ty homeo, já je dostala já, když mi v těhu zepřela máma. A kdy ji je davas?

sylvar
7. zář 2010

janyjany, 47let 😀 dávám do školky já, vyzvedává babička nebo děda, fakn, neví, v čem tam jde,ale ty růžové šatky tam asi žádný kluk nepověsil, že?!
dneska už Sofinka mluvila i o dětech, jako jménama,ale stále si s něma nehraje 😒 prostě si sedí někde v koutku se svojí kočičkou a pozoruje 😕
jo,a pro malou nechodím, ráno, když se zeptám,co a jak den předtím, tak mi učitelka řekne, jestli třeba plakala chvilku nebo ne, jen říkala, že je moc šikovná(v čem?)

bramburka
7. zář 2010

@sylvar hele a nešlo by aby měla igelitku s jménem a v ní svoje věci?

sylvar
7. zář 2010

bram, má kapsář se jménem, právě jsem chtěla, aby si ty věci nechávala na věšáčku a nad věšáčkem, kde má věci na zahradu 😉 ale asi jí to dám teda dovnitř, když se stalo toto

petamarketka
7. zář 2010

@rosanela No, musela jsem...Přestože jsem jim ráno řekla, ať to vydrží (ty tři hodiny do 11:30) tak mi volali - oni ji vůbec neumí zabavit.. Když jsem o tom mluvila se známou, o Markétčím chování jak se tloukla do hlavy atd (což normálně vážně nikdy neudělala....) tak mi řekla, že je to jasný signál volání o pomoc, aby si jí všímali.... Ale to je přesně jejich styl... Nechat dítě, ať si to samo vyřeší.... 😠
Vydržím ještě chvíli a pak tuhle školku asi vzdám...

bramburka
7. zář 2010

@petamarketka teda naprdku, proboha tak ji nemohou zabavit hrou? Hlavně je uplná kravina aby tam ty mamky zustavaly, to jsem si prosadila a udelala jsem dobre 😉

romana29
7. zář 2010

přesně, co je to za kravinu, aby matky seděly a čekaly, až děcka začnou řvát? A jak můžou volat, aby sis pro ni přišla? Je to jejich práce, neučí snad první rok proboha, aby nezvládly jednu malou hodnou holčičku, co brečí, ne?
Malý chodí teda spokojeně, nebrečí, nesmlouvá a když ho ráno vedu, tak je plná třída dětí a nebrečí nikdo a to chodím kolem osmé, kdy už tam většina dětí je.

petamarketka
7. zář 2010

Bramburka -já to taky nechápu... Snažila jsem se jim to dnes ráno vysvětli, že tam prostě nebudu.. ať mi nevolají...
a jak to dopadlo...
Prý se tam mám "nastěhovat" i s tou mladší (Peťulkou) a být tam celý den.... Nakonec jsem se rozhodla, že tam zítra teda budu, ale jen proto, abych viděla, jak se Markétce věnují... Nejen jí teda 😅 a pak jim řeknu své stanovisko na to a uvidím... Je to fakt školka na prd... Nebo teda hlavně ten přístup mi vadí.... 😝

petamarketka
7. zář 2010

Marky se tam taky každé ráno těší, první hodinu je tam v pohodě... Pak začne...
A to jsem vám ještě nenapasla počet dětí a učitelek - 9 dětí a 2 uč... 😝

rosanela
7. zář 2010

@petamarketka To je tedy přístup, od toho tam ty učitelky jsou, aby to dítě zabavily, odlákaly pozornost na něco jiného..a ještě tě žádat, aby si tam i s malou byla..no žasnu.. 😲 to je fakt nějaká podivná školka..držím palce, ať se to zdárně vyřeší..
U nás třeba hned zahání maminku ve dveřích pryč, když vidí, že dítě pláče a snaží se odvést pozornost na něco jiného..

Zítra odpo máme info schůzku, tak jsem zvědavá, co se dozvíme..

rosanela
7. zář 2010

U nás je 25 dětí a 2 uč. a 1 výpomoc..

faflina
7. zář 2010

@bramburka já se doktorky nezeptala, ale v knížce co mám se píše 10dní ráno a večer lžička, a taky se s tím sirupkem má zatřepat, před podáním.

faflina
7. zář 2010
bramburka
7. zář 2010

@faflina už jsem jí to dala, díkes 😉
@petamarketka ty snad chodíš do stejné co my? taky 10 dětí, 2 učitelky, ale ony teda nevolají. Resp. ona tam řve jen ta naše, no... ostatním dětem se tak objeví slzičky, ale nechají se uchlácholit. Ale ta naše už taky dnes statečně držela bradičku.

Jsou rozmazlení sakryš 😀 tamhle děti v Africe nemají co jíst a oni ani nevydrží si 3 hodky hrát s paní učou 😀 😝 dělám si srandu 😉

bramburka
7. zář 2010

jinak malá chodí do DDM pro Prahu 4, je to spíš jakoby kroužek pro děti bez maminek, miniškolka, od 8-13hod, je to taková 1 větš místnost a hračky tak co jim kdo dá, dost chudoba, ale oni malují, cvičí, zpívají, celkem ani moc hraček nepotřebují 😉

faflina
7. zář 2010

@bramburka vím že to není žádný zázrak, ale uškodit to nemůže, jen pomoct nebo se nestana vůbec nic.

sylvar
8. zář 2010

Holky, mě dnes ve školce málem porazilo...učitelka mi řekla, že jí včera babička ani neřekla, že si Sofi bere a najednou zmizela, než učitelka předala další děti...to jí ani nestihla říct, že celý den plakala, nejedla...no,ale mohla učitelka třeba zavolat mě,že?nezavolala, prostě jí zmizelo dítě, jen že se prý šla podívat dolů a nebyly tam boty ani bunda, jsem vytočená a mamce to teda od plic řeknu, pač toto se fakt nedělá, dyť musí počkat, než na ni přijde řada přeci, by člověk řekl, že je dospělá a měla by vědět a stane se toto.navíc Sofinka odmítla pít ze skleničky, takže chce flašku jupíkovou, to samozřejmě já nevěděla,takže jsem ji nepřinesla dneska...jinak že se Sofinka paní učitelky drží jak klíště 😀
a kolik máme dětí, to vlastně ani nevím 😅 ale učitelky dvě mladé

rosanela
8. zář 2010

Ahoj!

Tak dnes jsme vyrazily do školky po 2 dnech absence a s řevem od začátku až do konce, jen po cestě se uklidnila.. ☹ Už, jak vstávala (musela jsem ji budit), začala, že do školky nechce..v šatně taky nabrala totální řev, nechtěla mě pustit, chvíli jsem tam s ní byla, ale pak jí p. uč. už musela ode mě odtrhnout a já utéct..chjoo, je to nějaký náročný..

Před chvílí mi ještě volala ségra a ve mě už hrklo, že mi volají že školky, ať si pro ní přijdu..to jsou šoky..

Tak ať máte úspěšnější start..
snad se to brzy u nás srovná..

janulle22
8. zář 2010

@sylvar tak to je teda pecka... 😅 ale ze ani nezavolala ta ucitelka, tak to me udivuje... bych ji rekla, ze az se to bude opakovat aby si to radeji u tebe overila... 🙂

malej dneska nemel pomalu cas se semnou rozloucit... 😵 je to zatim druhej den, ale jsem na nej pysna, jak to zvlada... jsem mu rekla, ze jedu do skoly a ze si pro nej prijde babicka...tak rikal, ze jo a sel... 😅 😀

rosanela
8. zář 2010

@sylvar To je tedy něco..a co že Sofinka tak plakala?
Jinak Terka je zvyklá doma pít zase z flašky Rajece, taky ji 1. den po kuchařce chtěla.. 😀

petja
8. zář 2010

@janulle22 Suprovka,to vypadá nadějně 😉

sylvar
8. zář 2010

rosanela, v pátek nám zemřel kocourek, jsme z toho všichni špatní a ona zatím taková vyrovnaná, zřejmě už jí to dochází taky víc 😔
my máme tu flašku jupíkovou tu aqua 🙂
já nechápu, proč mi nevolaly, já ráno jen řekla, přijde babička 😕
janulle, snad to bude v pořádku

janulle22
8. zář 2010

@petja no zatím jo, ale uvidíme... včerá večer mi říkal, maminko tak už pojď do školičky... 😅 😀 snad bude šikulka a bude ho to tam bavit... 😉