Jak jste vy, maminky, zvládly nástup dítěte do školky?

kyti
23. srp 2010

Zdravím vás maminky. Chtěla bych poprosit zkušenější maminky o tipy a rady jak zvládnout tuto situaci. Čeká nás týden do nástupu do školky a já už mám z toho šílenýho nerva a je mi zle, jen na to pomyslím. ☹ Předem děkuji za optimistické rady 🙂

berenika39
14. lis 2011

@anta někdy dělám, že neslyším, a pomáhá to 😀 😀
Ano, mě se ta vada netýká.
ne, vážně, jsou poruchy sluchu, geneticky dané, tam je dědičnost samozřejmě možná, ale mamča nemá vrozenou vadu. sluch měla pravděpodobně horší od narození, ale slyšela vcelku normálně, nikdo to moc neřešil a nezkoumal. naučila se mluvit, ale pak někdy kolem třetí třídy začala nedoslýchat a zhoršovalo se to, až o sluch přišla úplně. bylo to hooooodně dávno, dneska by to dopadlo asi jinak.
napíšu ti do ip, proč se jí to stalo, abys byla klidná, protože to se tobě a honzíkovi stát nemůže 😀

anta
15. lis 2011

Ahojky😉 No, co se mi dneska stalo! Jdu si pro Honzíka do školky a představte si, že mi celou cestu prořval! 😒 Snažila jsem se z něj vylámat, co se stalo, protože mě dokonce chtěl i uhodit, což teda nechápu vůbec. Pochopila bych, kdyby řval, když ho vedu DO školky a ne ZE školky, pak z něj nakonec vylezlo, že ho Maruška (nejmladší z učitelek) uhodila do ruky, protože hodil stavebnicí, protože se mu nepovedl komín od továrny☹(☹( Je fakt, že už si na ní párkrát stěžoval, že na ně křičí, nutí je do jídla a tak a že mu dokonce řekla, že kouká jako Kakabus 😝 jsem z toho celá přešlá, jako by těch starostí nebylo dost. Jsme byli s mm rádi, že chodí do školky tak rád a bum, nějaká kráva nám ho tam bude bít, aby mu to ještě zošklivila. A prý uhodila nejen jeho, ale i jeho kamaráda Štěpánka (ten tam doopravdy chodí). Na výchovu jsme tady pořád my, jestli se nemýlím 😠 😠

berenika39
15. lis 2011

@anta tak ale to je přece absolutně nepřípustný, ne? můžete se domluvit s dalšími rodiči, ověřit si to, a pak jednat. fyzicky trestat ne, to opravdu ne.

anta
15. lis 2011

@berenika39 - na prdku může dostat od nás, to jo, to absolutně jo, zatím nějak nevím, co s tím. Rodiče tam potkávám až odpoledne 😕

mamkamarketa
15. lis 2011

@anta ahoj,videla jsem tvuj prispevek. tohle preci nejde 😕 😠 FYZICKY TREST JE NAPROSTO NEPRIPUSTNY 😠 😠 😕 🙄 tohle nejde. stezovala bych si. nenech aby mu naka krava ublizovala!!!!!!!!!!

anta
15. lis 2011

@mamkamarketa - neboj, to nenechám, hned ráno tam nastoupím a zeptám se, zda je možné, že se tam učitelka uchyluje k takovému jednání 😒

mamkamarketa
15. lis 2011

@anta urcite!!! ja bych tu ucitelku snad serezala 🙄 co ma co deti mlatit? 😠

anta
15. lis 2011

@mamkamarketa - náš Honza, co vím, patří k hodným dětem, myslím, že tam chytil vzteka, ale to je jedno, učitelka nesmí uhodit za žádných okolností 😠 😠 😠 , však je to ponižující a náš kluk je citlivka a já jsem máma a já si ho vychovávám 😝 😝 😝

mamkamarketa
15. lis 2011

@anta bych ji taky verejne uhodila 😅 😀
ne,tohle nemuze,trvala bych na propusteni 😠

verbalinka
15. lis 2011

@anta jak pisi holky - je to nepripustny! Ja uz jsem od tebe cetla vice stiznosti na tu uc a dost me prekvapovalo, ze ses neozvala uz driv. Chova se desne a mela byt uz davno pryc!

bramburka
16. lis 2011

@anta je to opravdu zvláštní, protože jestli se vztekal a dostal malou přes ruce, většinou si to děti uvědomí a ani neceknou. Ale když plakal, rozhodně bych si stěžovala!!!
My si taky stěžovali na tu naší učitelku, i několik dětí ze školky odešlo, ale paní ředitelka se jí zastává, takže máme jedinou volbu a to vyměnit školku, což s emi nechce. Nevíc Xenuda si už zvykla. Včera tam i spinkala, trochu prý poplakala, ale jinak dobré.

mamkamarketa
16. lis 2011

@anta tak co?

anta
16. lis 2011

Ahoj holčinky, tak jsme dneska řešili ten včerejší incident, ráno z Marcelky, která to neudělala, vypadlo, že se nic takového u nich rozhodně neděje, že by měli s ředitelkou peklo, kdyby se něco takového dověděla a že to mají přísně zakázáno. No, já pak odpoledne mluvila s Maruškou /jmenuje se doopravdy Gabriela 😀 😀 😀 😀 / a z její reakce jsem doteď rozpačitá, prakticky mi to vůbec nevyvrátila, neřekla "ale já ho neuhodila", nic takového. Jen jsem se dověděla, že Honza je vysoce inteligentní dítě, které převyšuje nadmíru své vrstevníky a snaží se toho jakoby využívat ke svému dobru, že je pecivál a že ho "musí" nutit ke spolupráci, ale ať se na ně prý nezlobíme, že ho k té práci donutí, ať se mu to líbí nebo ne. Jsem z toho docela rozpačitá, že se Gábina vůbec nebránila 😕 😕 😕

sarihy
17. lis 2011

Ahoj, občas vás čtu...a teda nedá mi to reagovat na @anta - jak jako donuti ho k práci ???? To se ještě ve školkách dělá ?? Moje dcerka je stydlivka a samotářka a ze začátku nedělala ve školce vůbec nic hromadně, jen seděla a pozorovala...učitelky jí řekly, co a jak, ale nechaly na ní, ať se zapojí, až bude chtít...no a teď už prý dělá většinu věcí hned a dobrovolně. Však děti mají do školky chodit pro zábavu, radostné, a učit se nové věci "jen tak mezi řečí" formou hry...Ještě tak nutit ho jíst věci, které nemá rád, jsme zpět o 23 let...mazec...No a fyzické tresty jako síla...Ano, bylo to jen plácnutí, ale tohle si přece učitelka nesmí dovolit. A vysvětlení té dotyčné opravdu zvláštní...já bych se asi zkusila zeptat ostatních rodičů, jestli třeba taky nemají podobnou zkušenost, a určitě bych to řešila s ředitelkou...protože jestli se neštítí tohohle, tak pak může přijít pohlavek, rána přes zadek...Držím palce, ať se to vyřeší ku prospěchu Honzíka !!!

verbalinka
17. lis 2011

@anta souhlasím s @sarihy - vysvětlení je dost podivné. Neřeknu, kdyby někomu něco udělal, tu kostičku nebo co to bylo) po někom hodil, ale jen proto, že se rozčílil 😠 A nutit ho k činnosti - je na uč, jak dokáže zaujmout. Já bych to jen tak nenechala, může se ti stát, že nebude chtít do školky chodit a co potom budeš dělat 😅

anta
17. lis 2011

@verbalinka - nestraš 😀 😀 😀
Jojo, říkali, že Honzík je jakoby pecivál a nechce se zapojovat, tak ho prostě zapojují samy, i když nechce, je to zajímavé 😔 Dnes Honzík zlobil (jako obvykle), no děs, musí si prostě zvyknout na tu školku, tam si to nedovolí, ale doma je z něj opravdu hajzlík pekelnej, jak si tu školku na nás kompenzuje, je to děs, ale to se nedá nic dělat, musíme to vydržet, ono se to časem srovná, ale moje nervy, jé já napsala nervy? To už nějakou dobu vlastně nemám 😠 😀 😀 😀 😀
Koukám, že vy jste byly taky naprdlý, tak jsme na tom stejně, opravdu to byl zase krásný svátek na houňo 😀 😀 😀 😀

zofinecka
17. lis 2011

holky já sama jsem učitelka a nikdy bych nově příchozí děti do ničeho nenutila a už vůbec by mě nennapadlo je bít. Ono je učitelka a učitelka. Každé dítě je jinačí a potřebuje více či méně času aby si zvyklo a pomalounku se zapojovalo do činností. Není třeba dítě do něčeho nutit. Prostě když nechce tak nechce a nechám ho tak, však ono na to přijde samo.

anta
21. lis 2011

Dneska Honzík spal velmi krátkou dobu v noci, vlastně ani my jsme nespali, prokašlal ji a bylo to hrozný. Ale přes den byl hodný 😉 , jen Gábina (Maruška) ve školce mi říkala, že se s nimi Honzík nechce bavit 😕 Osobně se ani nedivím, když skoro celou noc nespal. 😠

zofinecka
21. lis 2011

@anta a co potom děcku chtějí? Se mnou jako učitelkou se jedna holčička nebavila skoro půl roku a pak ji to přešlo a bylo to 😉

anta
21. lis 2011

@zofinecka - holka, já ti vůbec nevím, co po těch dětech chtějí, ale dítě se nám nějak zarazilo a nechce se s nikým ve školce bavit, no nechce, on nějak neslyší, má vodu v uších a 6.12. jdeme na vytrhnutí mandličky a vysátí ušíček. ☹ Jak jsem psala, celou noc nespal a tak byl nejspíš taky unavený, no a co mám jako dělat, že se s nimi nechce bavit. To ho mám doma nutit a sežezat ho, že nemá náladu? 😝 😀 😀

anta
21. lis 2011

Taky máme za sebou dobrý ráno, nejdřív Honzík vylil šťávu, pak málem rozbil skleničku přesnídávky a následně tu přesnídávku vylil na zem, což je teda úžasný, obzvlášť, když manžel včera vytíral 😝 😀 😀 😀

zofinecka
22. lis 2011

@anta tak tady tot bych vůbec neřešila. Prostě bych děcko nechala a do ničeho bych ho nenutila. Jak říkám já jsem to zažila a nucení nepomohlo. Isami rodiče pořád něco od ní očekávali a já jsem je vždy uklidňovala, že to bude dobrý. Musela si jen zvyknout na nové prostředí. A navíc jak začala mluvit se mnou,t ak pak nechtěla mluvit s jinými učitelkami a časem se to zlepšilo. A taky jsem měla ještě jednu holčinu a ta na začátku roku vůbec nemluvila a ani nejedla a maminka z toho byla dost nešťastná,ale zase se to za nějaký čas spravilo. Prostě jsem se jen snažila ji do ničeho nenutit a bylo to.
Jak říkáš ale mohlo to taky být tím, že v noci moc nespal.
Bych chtěla tu učitelku poznat. 😀 Kdyby to udělala mi nějaká učitelka, tak bych ji už něco řekla. A jestli se můžu ještě zeptat je to starší učitelka a nebo mladší?

anta
22. lis 2011

@zofinecka - tak stále stejné, ve školce nemluví, je zajímavé, že je to až od toho incidentu s tím plácnutím přes ruku, no prostě se zasekl, tak snad se odsekne a bude líp 😔 Mám v albíčku první školkovou fotečku 😉

anta
22. lis 2011

@zofinecka - je to mladší učitelka a asi nemá tolik trpělivosti, tak nevím.

zofinecka
22. lis 2011

@anta tak to bych od ní čekala teda trochu více porozumnění,a le asi nemá ani děti. Však ona to pozná jednou sama na vlastních dětech teda pokud je ještě nemá. Je to možné že je to díky tomu. Neboj ono se to všechno spraví. Chce to čas 😉

anta
23. lis 2011

Dneska jsem šla pro Honzíka a načapala jsem tam sedět s Vendulkou, zrovna s tou, na kterou si pořád stěžuje, že mu něco nabízí, no a spolu naklepávali nejty 😀 😀 😀 Ani se zvednout nechtěl, normálně už i mluvil, říkala jsem Marcelce, že je musím pochválit, že nám Honzík každý den přináší domů nové říkanky, písničky a taky že doma cvičí a předvádí, co se nového naučil. Dneska mi řekl, že mu nevadí, že ve školce nejsem 😀 😀 😀 .

jitafol
25. lis 2011

Dnešní vyzvedávání ze školky: paní učitelka v šatničce věsila výkres na nástěnku, já jdu do třídy, nakouknu aby mě hned neviděl. Sedí u stolku s Vojtou a pošťuchují se, smějou se. Tom se otočí, jakoby se urazil na toho kluka, ale vim podle výrazu, že to je vtip. Pak mě uviděl a pospíchal ke mě. No ani neřek "čau já už jdu domu", vůbec nějak ty děti nechce zdravit, paní učitelku přitom pozdraví. No měla jsem z něj radost, že si s tím Vojtou hrál, tak se ho ptám hrajete si spolu a povídáte si? Zapírá, zapírá, zapírá....přitom jsem ho viděla jak byl v pohodě.
Já nevím, někdy mám pocit, že už to bude uplně O.K. a jindy zas jsem na rozpacích jak mu tam je mezi dětma.

jitafol
25. lis 2011

Jinak už konečně krásně odříká "myšičko myš, pojď ke mě blíž....." Předtím to jen tak odfláknul a rozumnět bylo každý třetí slovo. @anta z toho mám právě taky radost, že ze školky se naučil plno říkanek. Když jsem se snažila doma sama, tak ho to moc nebralo. Přeci jen asi v tom kolektivu se tyhle věci naučí lépe a rychleji.

zofinecka
27. lis 2011

Krásnou 1. adventní nědeli přejeme 😉

anta
5. pro 2011

Ahoj holčinky, tak zítra mažeme na tu mandli, tak nám držte palečky 😉
@zofinecka - děkujeme i vám i vám a krásné fotečky 😉