Jak jste vy, maminky, zvládly nástup dítěte do školky?

kyti
23. srp 2010

Zdravím vás maminky. Chtěla bych poprosit zkušenější maminky o tipy a rady jak zvládnout tuto situaci. Čeká nás týden do nástupu do školky a já už mám z toho šílenýho nerva a je mi zle, jen na to pomyslím. ☹ Předem děkuji za optimistické rady 🙂

anta
1. zář 2011

@sisstin - děkuji 😉 . Máš šikulku 🙂 Honzík se choval podobně, jen tam nebyl chlapeček s vláčkem 😀 , kdyby po jeho, tak je tam snad od šesti 😀 😀 😀 No trochu jsem nervózní, co bude paní učitelka říkat. Ale co vím odsud z koníka, tak holčiny přeci psaly, že ta školka dětem dooost pomůže a já tomu věřím. Co taky doma s mámou, která toho má akorát tak plný kecky 😀 😀 😀 . Nebyli jsme sami, kdo si fotil, dokonce tam byli lidi i s kamerou, aby si to nahráli 😅 😅 😅 Tý jo, holky, ty děti nám vyrostly 😕

bufina
1. zář 2011

U nás to bylo dnes super. Nikolka už se týden vyptávala kdy už teda půjde do školky, se strašně těšila. Jsme tam ráno došli, se převlíkla, vlítla do herny a už sme ju neviděli. Sme tam s manželem stáli jak trubky, tak sme ju teda po pěti minutách odchytli s tím, že jdem teda dom. Se na nás ani nepodívala, jen řekla - jo běžte. Takže tam zůstává aji na spaní a jdeme pro ni až o půl 4 🙂

anta
1. zář 2011

@anatanka - čekám, že tohle bude taky, z toho si nic nedělej, ty učitelky jsou na to určitě zvyklé. Holky, kdybych kluka vzbudila o půlnoci, že jdeme do školky, tak by snad šel, je to možný? 😀 😀 😀 😀 Přiznám se, že jsem strašně ráda, že nešel do jedné školky, taky jsme ho tam přihlašovali, ale modlila jsem se, aby ho tam nevzali, prozatím jsem o té školce slyšela, že je tam jedna učitelka, která je vysazená na kluky a je na ně zlá, po obědě prý vůbec nechodí ani na zahrádku a jsou pořád zalezlí v budově, no to musí dost hrozný, i ta paní ředitelka na mě působila velmi nepříjemně, tak tfuj tfuj tfuj 😝 😉

anta
1. zář 2011

@bufina - tý jo! Hároši, jak jsou do světa, co? 😀 😀 😀 Já jsem paní učitelce říkala svou představu o tom, jak tam bude a ona mi to 100procentně schválila, že je to správný. Takže dnes a zítra kratší dobu, v pondělí a úterý domů po obědě, ve středu jedeme k zubaři a ve čtvrtek a v pátek už spanda 😉

alti
1. zář 2011

Tak mi dneska taky poprve do školky! Sedím doma a jsem napnutá a stále kontroluji telefon jestli nevolají ať si pro něj přijdu. Určitě to prožívám hůř než náš prcek. Do školky vedl tatínek, loučení od maminky by bylo horší. ☹
Dneska jsem si uvědomila, že už nemám miminko už se mi tu nikdo nebatolí. 😢 Snad to zvládnou broučci v pohodě!

anta
1. zář 2011

@alti - budou muset to zvádnout, i když jsou ještě malinký a už je povinnosti neopustí 😉

bufina
1. zář 2011

@anta No já sem si aky říkala jestli ju tam nechat spat nebo ne, ale ona se tam tak těšila a ráno už pořád že jdeme a pak když už si tam utíkala hrát, tak nám bylo jasný že se o ni učitě strachovat nemusíme že by to nezvládla 🙂 Učitelka taky se smála že s Nikolkou určitě problém nebude.
@alti Taky sem si řekla že už je to velká holka, když jde do školky. Na ruhou stranu mám trochu ýčitky že su doma s malým a ju sem dala tam, ale její pohled na to je učitě jinej 😀 Myslím že se doma už docela nudila a ten kolektiv potřebuje. Ale tvůj prcek je docela malej... Jsi měla RD jen na dva roky, nebo bude zatím chodit jen na pár dní v měsíci?

anta
1. zář 2011

@bufina - jsem stejného názoru, že dítě se se mnou doma asi dost nudí, takže tam se určitě nudit nebude a bude mu tam fajn. Holky, školka není lágr 😀 😀 😀 Je tam o ně postaráno, jde spíš o to, aby zvládli to, že najednou nemají u sebe ani maminku ani tatínka, ale to zase tak trochu na učitelích, aby je z těch chmur dostali a pomohli jim to překlenout 😉

alti
1. zář 2011

@bufina
jj zatím bude chodit 1-2x týdně podle toho jak se mu tam bude líbit a od ledna celodenně, jak budu v práci. On je teda divoch a doufám, že tato změna se mu bude líbit, doma už nevěděl co by. 🙂 To bylo samé to nedělej, tam nelez...ap. Je rád s dětičkama, pořád musí něco dělat (asi jako všechny v tomto věku), ale je i mamánek tak trochu obava.

bufina
1. zář 2011

@alti My to budeme mít stejný s Adámkem, doufám že ho vezmou do školky příští rok od září. Je narozenej v prosinci, takže mu taky ještě nebudou 3 roky, tak že by chodil na těch pár dní.

petja
1. zář 2011

čauky,příchod do školky v pohodě,třída jinde,spolu s malošky,v šatně začal plakat,že tam nechce,tak sme ho s manžou zpracovali a že dá paní učitelce tu krásnou slunečnici co donesl a tak že jo...v herně dětí jako smetí,spousta barev,spousta hraček,vysmátá paní učitelka,hned šla k němu a co to tu máme za krásnýho chlapečka? Tak že prej já su Filípek Váňa a tu máte kytičku a ona,že když se bude krásně usmívat,jak ta slunečnice,tak ona dlouho pokvete.Při odchodu nalepenej na okno a mával,ale se mi zdálo že pofňukával.Já myslim,že to dá a odpo bude vyprávět,co a jak...pak písnu 😉 přeju všem pohodový první školní den 😉

anta
1. zář 2011

Tak ho mám doma, prý jednou plakal, řekl i učitelce, aby šla pryč a ona říkala, že jsou tam na to zvyklí, takže to vyřešila a utnula to. Prý pěkně papal a dokonce si i přidal, vyčůral se. Říkala, že nějaké veliké problémy s ním nebudou, že už to pozná 😉

martin15
1. zář 2011

Tak my jsme chodili už 2xtt do jeslí a řeknu Vám, že ráno byl pláč obrovský. Kdy se to u těch dětí zlomí ☹ je mi ho tak líto, ale co nadělám, do práce musím a kolektiv přece potřebuje 🙂

berenika39
1. zář 2011

U nás ve školce fajn atmosféra, byla jsem mile překvapená 😉 , ve třídě prvňáčků byly krom paní učitelky i dvě asi studentky, které se staraly o děti, které přišly do třídy a pomáhaly je přivítat, všechno jim ukázaly, poptaly se, co je baví, nabídly hračky...petr knoural, když se měl rozloučit, počkala jsem před třídou a za chvilku mi slečna přišla říct, že se zabral do kuchyňky, že vaří...(to ho fkat ted strašně bere 😀 ).
Jen mě upozornily, že nějak nezvládly prvozářijový oběd - čočka 😝 , tak doufám, že sní alespon vajíčko 😀 .
Těším se moc na něj a je mi msutno, ale snad si zvykneme, oba.
At se všem daří čím dál líp s tím školkováním🙂.
Jinak mi paní učitelka říkala, že první den, dva, děti nebrečí, že to přijde druhý týden, až přijdou na to, že je to denní záležitost a nejen výlet do herny. Tak uvidíme.....

anta
1. zář 2011

@berenika39 - no tak Honza brečel, no 😀 😀 😀

berenika39
1. zář 2011

Petr taky! Třeba to bude opačně, za týden nebudou🙂))))
@anta

alti
1. zář 2011

Tak u nás vedl tatínek a hned mu vše ukazoval a začal si hrát s hračkama dle tatínka vpohodě. Já jsem jela po obědě pro něj a horší! Byl uřvanej a stěžoval si mě, že ho tam táta nechal a utekl. 😀
Jak mě uviděl zase se rozeřval, držel se mě jako klíště a alou domů. Do školky už nechce "ne ne stačilo" dle jeho slov.
Tak doufám, že si to do příštího týdne rozmyslí! Bylo mi ho líto v autě hned usnul jak byl unavený.

lenka25
1. zář 2011

Tak naše dvojčata - kluci dnes také vyrazili. Ráno vše v pohodě, zapadli do třídy, úplně v klidu jsme odešli. Šli po-o s babičkou domů a jeden prý brečel, druhý ne. Tak jsem z toho taková rozpačitá, doufala jsem, že brečet nebudou. Ale prý brečel za chvíli jak jsem odešla, asi si to teprve uvědomil, pak už to bylo dobré... Je mi ho tak líto, že se mu stýskalo. Bráchovi tedy taky, ale ten to ustál bez breku. Děsím se zítřejšího odchodu, dnes šli natěšení, tak aby se zítra nebáli, že tam budou zase "sami" 😔

cimlik
1. zář 2011

Ahoj, náš prcek měl taky dnes premiéru ve školce. Ráno dobrý, hned si začal hrát, pořád se smál a byl v pohodě. Po spaní jsem pro něj byla, prý celé dopoledne plakal a ředitelka měla poznámku, že musí trénovat, že nic neumí 😒 . Nechal se krmit a oblíkat. Tak jsem jí řekla, že to umí, ale je líný. Jsem zvědavá, jak to bude dál, je mi z toho smutno 😔 .

lenka25
1. zář 2011

Cimlik - to chápu, že je ti z toho smutno, jsem na tom stejně. Hlavně se bojím, aby to ty děti neodradilo, kor taková poznámka té ředitelky, snad nebyla na syna jedovatá, to by mu to pěkně zošklivila 😠 Ach jo, bobíci malí, člověku je jich pak tak líto ☹

cimlik
1. zář 2011

Já ředitelku znám, už k ní chodil starší syn, je to fajn ženská. Neřekla tu poznámku asi ve zlým, jen si to asi moc beru. Snad se bude prcek ve školce víc snažit.

lucifer
1. zář 2011

Tak mi taky dneska byli poprvé a byl to děs běs 🙂, byli jsme se tam předtím 2x podívat a nemohla jsem ho odtamtud dostat, jenže dneska naostro a bez maminky....jak jsem viděla, že si začal hrát tak jsem se vypařila, ale už za minutu jsem slyšela šílenej řev....ještě kus cesty co jsem šla domů jsem ho furt slyšela 🙂. Jak jsem pro něj po obídku přišla, tak seděl na zemi vedle paní učitelky, prý ani nejedl, nepil. Vždycky se na chvíli uklidnil, ale pak zase řev, jako paní učitelka je vidět že je hodná a milá. No ale potkala jsem na chodbě ředitelku, která mě docela zklamala vystartovala na mě stylem " no ten Váš, to je teda dílo, byl ze všech nejhorší, i když už všichni se uklidnil, tak on pořád brečel".....jako mohla to podat jinak, snad jsou na to zvyklí a je to normální jev, když je prcek tři roky skoro každý den s maminou a najednou je fuč....no tak jsem zvědavá zítra už teď mám nervy....

anta
1. zář 2011

@lucifer - teda pardon, ale ta ředitelka je nějaká blbá, ne? Ona asi nechápe, jak se cítíme my, když dáváme naše dítko někam do cizího prostředí k cizím lidem. 😝 😝 😝 Empatií evidentně teda neoplývá, to bych se teda na ní zlobila taky. Ani se ti nedivím, že z toho máš nerva, ani ne kvůli tomu, že malej pláče, ale pro ty strašný reakce lidí, kteří by to s dětmi měli umět 😝 😝 😝

anta
2. zář 2011

Ahoj holčinky, tak dítě je ve školce, šel tam v klidu, říkal, že se těší na šmoulu, kterého jsme tam včera zapomněli a že si tam prý lehne, že je unavený, to se mu nedivím, když ho budím. Už vařím, protože pak se k ničemu naprosto nelze dostat, včera byl děsně Honza divokej, tak jsem doma nic neudělala, fakt hrůza 😅 😅 😅

kammka
2. zář 2011

holky nebojte, ono se to časem podddá.. naše malá měla na konci prázdnin hysteráky, že nechce do školky. šla už v pondělí, byly tam dvě , jen v úterý tři holčičky.. a od včerejška jsou tam nové, mladší, děti.. ty první tři dny ji pomalu nastartovaly a je v poho..a teď je dokonce děsně důležitá, že pomáhá paní učitelce s těma novejma mrňatama!! jako kdyby ona byla nějaká zkušená velká holka, budou jí teprve za dva týdny 4 roky.. první rok byl teda náročný, od března je ve školce na celý den a od dubna už naostro denně, protože jsem nastoupila do práce na celý úvazek, a od té doby je to celkem dobré, prostě si zvykla, jen teď po těch prázdninách byla školka sprostý slovo..
z reakcí některých pedagogů doporučuju sinic nedělat, jsou nastartovaní po prázdninách, mám jednoho doma.. sice ta říďa je asi moooc ostrá, ale k dětem bude snad fajn.. ono je to dost časté, že čím je člověk lepší k dětem, tím hůř komunikuje s rodiči..s dospělými celkově.

miranda77
2. zář 2011

my jsme dnes také podruhé ve školce ... a nejvíce jsem včera plakala já ... Dcera přišla ze školky nadšená, tak doufám, že to dlouho vydrží! 😀

gyta
2. zář 2011

Ahoj, dcera je už celkem mazák, ale stejně se chová jako herečka největší 😝 , každé ráno mně objímá jako by jsme se videly naposledy, ale jen co za mnou zaklapnou dveře je v pořádku. Doufám, že ji to nevydrží tak dlouho jak minulý rok
Lucifer, reakci ředitelky nechápu 😠 , zkušený pedagog počítá s tím, že v novém prostřědí si musí díte zvyknout.

bebela
2. zář 2011

Naše dcera zvládla nástup výborně, zato já to ořvala ☹ Přijde mi hrozný, že najednou budu celý den bez ní. Přejde to, nebo budu ufňukaná dlouho 😀 ?

berenika39
2. zář 2011

@bebela tak to bych taky ráda věděla...včera jsem celý den byla k ničemu, jakože jsem byla v práci, ale pak jsem se šla projít, pocourala po krámech, utratila kopu peněz za blbosti...a pořád koukala na hodinky, kdy už budou tři... ☹
Petr byl odpo nadšený, všechno se mu tam líbilo, vyprávěl páté přes deváté, byl spokojený a vysmátý. Na odchodu domů jsem se bavila s paní učitelkou, že prý je v pohodě, samostatná jednotka, tak jí odpovídám, že děkuju, a že se těch prvních dnů bojím...a petr, jak nás poslouchal, tak povídá: mami, ale to se nemusíš bát, tady nejsou žádný stlašidla 😀
No dneska ráno až před třídou si to uvědomil, jako že zase den bez mámy a kníkal, ale zabavil se brzo a odcházela jsem po deseti minutách - on uprostřed dětí a hraček a já s knedlíkem v krku. 😉

navi
2. zář 2011

@lucifer tak to je fakt blbej přístup ředitelky 😖 Ale hlavně, že učileka ve třídě je v pohodě 🙂
My už letos chodíme druhý rok, tak dobrý 🙂 Ale vloni to byla hrůza, nejvíc ty začátky, jednou jim tam dělal prý takový virvál, že si právě ředitelka pro něj přišla a odvedla si ho, asi aby učitelkám trochu odlehčila. Malej byl spokojenej, že byl v ředitelně a paní ředitelka byla moc hodná 🙂 Ale zvykal si skoro celý rok, když už to začalo vypadat, že budem chodit do školky bez pláče, tak onemocněl, 3 týdny doma a zvykali jsme si znova, pořád dokola 😒 Ale špatný bylo jen to loučení ráno, vžycky se prý po chvilce uklidnil a pak byl v pohodě.
Nakonec nám pomohl rituál, že šel s paní učitelkou zamávat do okna a zavolat na mě, ať jsem v práci hodná 😀 a už to šlo i bez pláče 🙂