Jak jste vy, maminky, zvládly nástup dítěte do školky?

kyti
23. srp 2010

Zdravím vás maminky. Chtěla bych poprosit zkušenější maminky o tipy a rady jak zvládnout tuto situaci. Čeká nás týden do nástupu do školky a já už mám z toho šílenýho nerva a je mi zle, jen na to pomyslím. ☹ Předem děkuji za optimistické rady 🙂

kyti
autor
3. zář 2010

@tereza1980 díky moc za podporu. My těhule to asi zvládáme trošku hůř, viď? 🙂 Taky doufám, že v pondělí to už bude OK a hlavně doufám, že Páťa nezmění na školku názor. 😉 To by mě vážně mrsklo! ☹
Přeji vám, ať se Toničce ve školičce líbí a hlavně ve zdraví!!!

petra.v
3. zář 2010

@elema my jdeme od 1.října již na celý den,páč já již nastupuji od 1.října do práce...tzn.že nastupujeme o měsíc dřív,vzhledem k tomu,že ve školce braly snad z původních 50 dětí jen kolem 17 tak jsem ráda,že mi Aničku vůbec vzaly.Bylo to podmíněné tím,že musím jít do práce a vyžádaly si i potvrzení od mého zaměstnavatele,že skutečně nastupuji a tím,že jsem řekla,že nastupuji o měsíc dřív tak jsme měly větší šanci na přijetí,ale třebas rok 2008 neměl šanci na přijetí skoro žádnou,prostě hodně dětí a málo místa.Takže díky za to,že nás vzaly,nevím kam bych Aničku dávala 😒 .Takže chuděrka moje nastoupí již na celý den hned od začátku...prostě změna jako blázen....no uvidíme 😔

elema
3. zář 2010

@petra.v My nastupujema na denní docházku přesně den po narozeninách 😖 Taky musím do práce, ale jen změním úvazek, pracuji už při mateřské. Taky jsem chtěla nastoupit už od 1.10. ale ve školce byli raději až budou malé opravdu 3 roky, aby nebyl nějaký problém. Přihlášek totiž měli myslím kolem 150 možná víc a brali tipuji jen cca 40. takže masakr a všichni nepřijatí šťourají.... koho vzali a koho ne. Takže září 5dní, na začátku října taky 5 dní 😔 a pak od 13.10. rovnou na celý den a děj se vůle boží... Už aby to bylo. Už bych to raději měla zasebou ☹

draga
3. zář 2010

@bertica.h u nás mají ve školce po celý den čaj kdykoli ...,ale malej taky pije vodu tak nevím možná si o ní řekne 🙂

@kyti jé to je smutné...může to být klidně i nějaká virozka, však si vem jak je venku ošklivo....nebo třeba i ve školce už něco stihla chytit, může to být i od nervíčků...prostě cokoli ...tak a´t je brzo fit 😉

draga
3. zář 2010

@lalial no tak to mě asi taky brzo čeká, bo malej teď doma rozkazuje fest 🙂 však to učitelka přežije doufám 😀

lojzina
3. zář 2010

ahoj,diky za podporu.... 🙂
Dne sopet s revem,ale co je zakjimavy,doma poplakava jak se vypravujem,porad s eutvrzuje v tom ze pro nej prijdu ja a po obede,ale proste do skolky odejdem,je zarazenej ale slape,a dojde az do satny,prevlikne,proste zadnej fyz.vzdor,absolvuje to i kdyz se slzama,ale jde tam...

pipkapipka
3. zář 2010

Dobrý den,jsem babička tohohle 2a půl letého fešáka.Hlídala jsem ho denně rok,tak jako chodí děti do školky.Rád si hraje s dětmi,ale bohužel od středy co nastoupil do školky jsme oba v traumatu.Přitom se moc těšil.Dnes jsem zažila jeho hysterický pláč a můžu říct,že jsem netušila že i mě postihl tak neuvěřitelný pláč.Sice až venku ale celé dopoledne jsem k ničemu.Co s tím.Mě se honí hlavou jestli to není moc brzo ho dávat do školky.poraďte.Nemůžu se z toho vzpamatovat.Děkuji

petra.v
3. zář 2010

Elema-to zmákneme,snad 😅 asi to moc prožíváme a já se teda přiznám že asi až MOC,ale to jsem prostě JÁ 😔
Draga-mě malá pije taky jedině vodu.Ráno má čaj nebo kakao,ale po zbytek dne jen čistou vodu,já ji piju taky,žádný sladký šťávy jí nedělám,tak jsem zvědavá na ten pitnej režim ve školce,co jsem tak viděla tak ráno mívají čaj,kakao a pak asi šťávu nebo čaj...a hlavně naší madam se musí pití připomínat takže mám z toho tak trochu obavy,to samé čůrání prostě nemá čas a pak peláší za 5.min 12 😖 no holt je to na učitelkách,taky mě děsí ty bacily a strojení co se týče zimy...aby nebyla v mokrejch punčoškách apod....přeci jen málo které malé dítě si řekne,že má mokrý punčošky,většinou pelášej hned na hračky a neřešej to,no nesmim mít tak bujnou fantazii a o všem tak móóóc přemýšlet 😀
Elem-tak to jste měly teda pořádnej nábuch přihlášek a neboj to je všude stejný u nás se taky řeší koho vzali a nevzali 😀

petra.v
3. zář 2010

@pipkapipka v tomhle je těžké radit.každé dítě to má nastavené jinak,někdo jde do jeslí po roce a je v pohodě,někdo jde do školky jako předškolák a je vyřízenej...Naše malá děti též moc miluje a vím,že kolektiv jí jen prospěje...mám obavy a nebojím se to přiznat,ale třeba to nakonec ustojíme v pohodě a špatně to ponesu jen já 😀 Vím,pokud vidíš Ty osobně pláč svého vnuka a jak je nešťastný tak je jasný,že Tě to zlomí a máš obří výčitky co dál apod...Nevím jak Ti poradit...zkus se domluvit s učitelkami zda je možné nejprve chodit na zvykání,aby jsi malý okoukl rajón a věděl co a jak..prostě aby nešel do cizího prostředí a hotovo.Nám to naše školka umožnila,chodila jsem s malou cca na dvě hodinky dopoledne jednou týdně aby si zvykla malinko na nové protředí apod...a uvidíme zda to bylo k něčemu dobré.Držím palce ať to oba ustojíte co nejlépe 😉

pipkapipka
3. zář 2010

díky moc jseš hodná

petra.v
3. zář 2010

@kyti určitřě stresem a novými zážitky..to mě teda mooc mrzí a je mi to líto ☹ ať to ustojíte holky 😉

pipkapipka
3. zář 2010

Jinak k těm mokrým punčocháčkům,tak u nás ve školce řekli maminkám že mají mít náhradní,aby je mohli převléknout.Tak to si všimnou,že se počurala.Určitě 😉

petra.v
3. zář 2010

@pipkapipka To je jasný,že musí mít náhradní oblečení o tom já vím.Já se zmiňovala jako když v zimě přijdou z venku s promáchanými punčoškami 😀 😖

draga
3. zář 2010

@pipkapipka nevím babičky to asi nesou ještě hůř jak my matky...budu tykat pokud to nevadí 🙂 vzpomeň si jaké to bylo, když chodilo do školky tvoje dítko...asi taky to nebylo bez slziček...mě teda přijde 2,5 let docela málo ale přesně v tomhle věku jsem dávala loni já synka do jeslí...ovšem v jeslích s nima jednali trošičku jinak, tety tam byly takové hodné, staraly se o dětičky, oblíkaly, utíraly...do školky mi to připadá opravdu hodně brzo, sice děti kolektiv potřebují ale než aby trpěly je lepší počkat., zvlášť pokud bys ho mohla a byla ochotná ještě hlídat.....ale to je jen můj názor... 😉

@petra.v tak stejný u nás malýmu pití asi nechybí taky mu to pořád připomínám, ale ve školce mají ten čaj přímo u stolečku a chodí si tam sami, tak snad jde s jinema dětma, s vodou prý nebude problém (dostane kohoutovku jako doma 🙂 a stěma mokrejma punčochama to jsem zrovna řešila dneska s fuskama, přijdou z venku a učitelky jim to nezkontrolujou, i když má třeba gumáky kolikrát má fusekle úplně promočený...taky se trochu bojím nastydnutí od nožiček...no uvidíme, zase zvládly to statisíce dětí před nima zvládnou to ty naše taky 😉

petra.v
3. zář 2010

@draga JJ holiny u nás vedou taky a ta naše PEPINA 😉 skáče v kalužích tak nadšeně,že je vždy durch komplet 😔

draga
3. zář 2010

@petra.v no právě on miluje louže a přesně vždycky je úplně promočenej...takže z těch mokrej fusek mám strach, vím jak to je nepříjemný...ale třeba učitelky podceňuju a fusky jim zkontrolujou, 😀 ale chtějí aby se obouvali sami, takže asi moc kontroly nebude 😉

lalial
3. zář 2010

@pipkapipka Ve dvou a půl je podle mě fakt brzy... 😖 Zvlášť když to není nutné.

elema
3. zář 2010

@petra.v Jojo,taky mám pocit, že stresuju víc, než je normální. Taky přemýšlím o promáčených punčocháčích, holých zádech venku, o pití o které si Mája většinou neřekne, o úrazech na zahradě ( jeden jsme prodělali v létě, tak jsem z toho psycho).... prostě pevně doufám, že jančím zbytečně a malá to nakonec zvládne líp než já ( což si myslím, že určitě). Ještě že budu v práci a ne se užírat doma, to by mě zabilo...

@pipkapipka Nám ve školce při pohovoru říkali ať nastoupíme pokud možno opravdu až ve třech letech, že každý měsíc i týden je u tříleťáků znát a čím jsou starší, tím lépe si zvykají, chápou, postarají se o sebe....prostě že ti nejmenší to hůř zvládají. Ovšem ne vždy je to pravda.

rioko
3. zář 2010

ahoj holky, omlouvám se, že se vám sem pletu, dítě ještě do školky nedávám, ale sama jsem učitelka ve školce a jen vás chci povzbudit - za ty léta ve školce jsem neměla dítě, které by si nezvyklo, některým to trvá dýl, ale jak si oblíbí nějaké děti, hračky a pochopí, že si pro ně vždycky přijdete, tak se budou těšit - taky se mi víckrát stalo, že před mámou děti plakaly a jak máma odešla, dítě naodilo úsměv a letělo si hrát 😀
a nebojte se učitelkám říct cokoliv vás trápí, ať už o pití nebo mokrých ponožkách, určitě vám vyjdou vstříc - my jsme dětem ponožky a punčochy kontrolovaly, mokré nebylo žádné ve třídě, ale myslete na dostatek náhradních suchých 🙂 a úraz se stát může, ale mě se ve třídě nikdy nestal, uhlídat se to dál, ale někdy se tomu nezabrání ale to máte stejně jako když je venku s vámi, taky může upadnout a podobně 🙂
a co se týká dávat dítě do školky ve 2.5 letech, nedávala bych ani své, je to ještě prcek který pro sebe potřebuje jednoho dospěláka, i pro 3 leté je to nápor, ale pro mladší ještě víc 😉

elema
3. zář 2010

@rioko to se hezky čte!! díky za povzbuzení. Tchýně leta učila ve školce a říká mi totéž... a stejně plaším. A je mi jasné, že ohlídat tolika dětí je nemožné, naopak, nechápu, že je učitelka(y) uhlídat zvládnou, já neuhlídala s manžou ani to jedno vlastní a úraz byl na světě 😢 každopádně o to víc jsem teď vyplašená ☹
Kéž bys měla pravdu a zvykání by bylo vpohodě a hlavně rychlé 😉

draga
3. zář 2010

@rioko jé rioko díky 🙂 tak budu doufat, že ty fusky jim zkontrolujou, náhradní tam máme asi troje 🙂) úraz neřeším, přesně jak píšeš stát se může cokoli kdekoli... 😉

draga
3. zář 2010

@rioko a držím palečky k otěhotnění 😉

rioko
3. zář 2010

když si to učitelka zorganizuje tak je uhlídá to je o cviku 😉 jinak někteří se třeba potřebují na někoho upnout, měla jsem vždycky jedno-dvě děti kteří se mě drželi delší dobu, nemohla jsem ani na záchod jak si mě hlídali 😀 ale mě to nevadilo a přešlo to, v těch 3 letech jsou to prostě prcci a potřebují to, dobré je pokud jsou smíšené třídy věkově, já pak zapojila starší aby se ujali prců, ti k nim koukali že si s nimi hrají větší a taky to fungovalo 😉

rioko
3. zář 2010

@draga díky poprvé to vyšlo při IVF tak snad budeme mít štětsí i podruhý 😉
na mě padá úplně stesk po práci když to taky pročítám, je to hezká práce s prckama - no a přijde mi, že s tím mým jedným mým víc práce než s těma ve školce 😀

draga
3. zář 2010

@rioko neboj za chvíli budeš mít prcky dva 🙂 a pak za pár let opět plnou třídu 😉

elema
3. zář 2010

@rioko Jojo, máme třídy smíšené a paní ředitelka i učitelky říkali, že je to lepší, že jim to vyhovuje a že ti menší často okoukávají od větších, takže některé věci pak zvládají mnohem dříve. Vždycky prý jeden starší má "na strarosti " jedno malé a se vším mu pomáhá. To nezní špatně.
Už abychom ty začátky měli za sebou, nemůžu se dočkat a zbytečně plaším a přemýšlím o blbinách... 😠

lalial
3. zář 2010

No já dnes měla možnost vidět scénu s jedním velmi nezvladatelný hochem a musím říci, klobouk dolu před paní učitelkou, že to ustála. Já bych na tohle neměla. Chlapec tam vystřihnul neskutečnou scénu plnou vzteku a agrese, rozbil vzteky během chvilky asi tři hračky, vyloženě se s učitelkou snažil prát, škrábal ji, přetahoval se s ní. Ostatní děti se ho prý bojí a uvažuje se o jeho vyloučení z MŠ.

nety
3. zář 2010

@rioko teda to je krásný příspěvek. Ráno jdeme do školky s pláčem, v šatiničce nepláče, ale má tak zkroušený výraz ve tvářičce že musím bulet taky. Ve školce je kočička hodinu, včera když nás viděla začala plakat - přitom paní učitelka povídala že celou dobu neplakala, dnes už šla sama a volala ne, ne 🙂 Vlastně píšeš to samý, co nám říjají dnes a denně učitelky, ale moc mi to pomohlo a jsem zase klidnější, takže díky 🙂

draga
3. zář 2010

@lalial chudák učitelka 🙂 ale to je teda dost brzo taková agrese, to nějaké Buď ticho je proti tomu nic 😀

lalial
3. zář 2010

@draga Jo jo, však jsem říkala, že to mám tedy ještě relativně hodné dítě... 😀 No ale fakt síla, byla tam v ten moment ještě jedna maminka a zírala jako já.