Jak jste vy, maminky, zvládly nástup dítěte do školky?

kyti
23. srp 2010

Zdravím vás maminky. Chtěla bych poprosit zkušenější maminky o tipy a rady jak zvládnout tuto situaci. Čeká nás týden do nástupu do školky a já už mám z toho šílenýho nerva a je mi zle, jen na to pomyslím. ☹ Předem děkuji za optimistické rady 🙂

evaviki
29. zář 2011

@jitafol ucitelka vtipnaaaa 😀DDD si jej to mala vratit, ze toto nie je vase 😀
u nas zase dneska plac.. v utorok plakal rano doma, ale potom uz nie, dokonca odo mna odchadzal s usmevom.. a dnes zase zacal plakat, taky bol nestastny.. uz som sa tesila, ze sa to zlepsilo a nic.. ☹

jitafol
29. zář 2011

No já pro Toma za chvíli pojedu a mám uplně strach co zas bude (doufám, že nic). Já už měla taky radost, že to zvládl krásně se začlenit a zvyknul si. Ale jak vidím, bude to ještě boj. Je hroznej stydlín a radši se pokadí než by si řekl cizímu ☹

babulinkab
29. zář 2011

holky, syn mně dneska přišel obsypanej ze školky, vypadá to jako kopřivka, teploty zatím nemá, na nic si nestěžuje, prej tam je obsypanejch víc děcek, nesetkali jste se s tím někdo?

anta
29. zář 2011

@babulinkab - není to z jídla? Co měly dětičky k papání? 😉 Holky, i Honza kňourá ráno, že nechce, i večer se ujišťuje, že nejde do školky, ale já na to nedávám, neboť ve školce nepláče. Ale dneska se mě ptal, jestli si smí ve školce zaplakat, když mu je smutno po mámě, tak jsem ho ujistila, že to určitě nevadí, když si zapláče 😀 😀 😀 Holky, já ráno našla 200 Kč! 😵

babulinkab
29. zář 2011

@anta no to jsem původně myslela, proto jsem hned nasadila fenistil kapky, ale pak jsem právě odpo potkala paní učitelku, tak jsem se jí ptala, a ona mi říkala, že je obsypaných víc dětí a že už byl můj syn obsypanej u oběda
ke svačině ráno měli pomazánku z tresčích jater, to byl původně můj typ

anta
29. zář 2011

@babulinkab - tý jo, aby to nebyla spála 😉

babulinkab
30. zář 2011

@anta pojedem k doktorce, tak pak napíšu

anta
30. zář 2011

@babulinkab - píši z práce, no to jsem teda zvědavá, co z toho vyleze, držím palečky, ať to není nic vážného 😉

babulinkab
30. zář 2011

@anta tak prej fakt potravinová alergie, nevím čím je tam paní kuchařky krmí, doma se mně takhe v životě neosypal, ve školce snad neni ani 15 dnů a hned tohle

evaviki
30. zář 2011

@babulinkab tak asi ta najlepsia varianta.. akurat treba zistit, na co je tak alergicky..

babulinkab
30. zář 2011

@evaviki no mám silné podezdření na pomazánku z tresčích jater..

anta
30. zář 2011

@babulinkab - no teda, tak to je síla, já taky každý den koukám, co mají k jídlu, papají gulášky a bůhví co ještě 😨

samsa
30. zář 2011

@babulinkab tak dneska se mi dcera po návratu ze školky, cca za hodinu taky celá osypala, má to všude, jen ne na obličeji 😒 Nemá teplotu, jíst jí chutná, není unavená. Mám strach, aby neměla spálu, ale zase si říkám, že by jí snad něco bylo. V krku to má v pořádku, to jsem se dívala. Dr. tam samozřejmě není, tak uvidíme do pondělka. Doufám, že to nic nebude.

babulinkab
30. zář 2011

@samsa no u nás to bylo taky tak, ale on prej už byl osypanej u oběda, protože to měl z té dopolední svačinky, a bylo to taky tak -jen vyrážka, žádná teplota, žádný bolení v krku, živej až moc, tak jsem nasadila fenistil kapky, dneska ráno už to bylo o 50 procent lepší, tak jsem volala dr. ale ta říkala, ať radši přijdem, že z té školky to může být cokoli.
Tak snad to taky nic nebude.

samsa
1. říj 2011

@babulinkab no, já mám celkem nahnáno, aby to fakt nebyla ta spála, vyrážka pořád stejná, ale stále je bez teplot, veselá, jí normálně, tak nevím. Přemýšlím, jestli s ní jet zítra na pohotovost, ale nejsou u nás moc příjemní 😒 , raději bych k naší paní dr., ale zase mám strach kdyby to byla spála z těch komplikací, abych něco nezanedbala ☹

evaviki
4. říj 2011

@samsa @babulinkab tak ako? bola to len alergia?

anta
4. říj 2011

MM byl s Honzíkem u dr., panč hároš vážně kašle už měsíc, což je dost děs, a jdou ve čtvrtek na krev, jestli náhodou takhle nemá baciláka v sobě, případně mu budou nasazena antibiotika 😉 Do školky zítra normálně jde, ale ve čtvrtek se uvidí, co vyjde za výsledek. 😒

samsa
4. říj 2011

@evaviki My čekáme na výsledek výtěru z krku. Ale doufám, že to spála nebyla, dceři kromě vyrážky nic nebylo. A nikdo z rodiny nic nechytil. Ještě řešíme to, co
@anta , dcera taky kašle, co nastoupila do školky. Není to žádný hrozný kašel, takový suchý, v noci nekašle, ale prostě mě to štve, že to vůbec má. 😠

verbalinka
5. říj 2011

Ahoj, tak od čtvrtka mám Willa doma - rýma a kašel (nejsilnější, co kdy měl). V po jsme byli u dr a doporučila týden doma a sirupy a kapky do nosu. Ale v úterý měli ve školce fotografa, tak mi to bylo líto, že by tam nebyl a do školky jsem ho dala. Zas tak moc nekašle a rýma je už slabá. A nebyl tam jedinej kašlající 🙄 Ale odpo se zase rozkašlal, tak si ho nechávám zase do konce týdne doma.
A včera se mi nějak nezdála učitelka. Dřív ho pořád chválila a včera měla kecy o tom, že zase nejedl (copak já za to můžu?) a že pije jen pití, co mu dáváme do šatny a že ostatní děti se zlobí, že má privilegium 🙄 To, že nejí až tak nevadí, ale aby celý dopoledne nepil (protože on prostě čaj pít nebude)... Asi nás bude chtít dotlačit k tomu, abychom to jeho pití zrušili, ale nějak nechápu, proč prostě nedovolí všem dětem, aby měly své pití. Proč musí pít jen ten čaj? Vždyť je to úplná kravina. Jo, kdyby ničil vybavení, bil jiné děti... ale že má své pití??? 😠

evaviki
5. říj 2011

@verbalinka to je divneee... u nas si nosime vlastne piti rano ('teda kto chce) a ked to vypije, tak mu daju nove.. a to sa strieda, urcite to nie je len caj.. a ked nejedol, tak ma na to akurat upozornili, aby som ratala s tym, ze bude hladny.. inak im je to asi jedno... njn, mozno mala ucitelka zly den, vykasli sa na to.. akurat mi nesedi, ze maju stale caj, ved to nie je zdrave (ak pije v podstate cely den len cajik, tak je to zataz na ledviny..) a takisto caj je mocopudny, to musia stale behat na zachod... :-/

laaala
5. říj 2011

Ahoj holky, hele mám dotaz ... taky vašim dětem ve školkách dávají bonbonky za to, že sní jídlo ??? Mně to nepřijde teda normální, já nikdy domů bonbony nekupovala a teď mi jí ve školce ládujou bonbonama 😠 ..
A taky v jídelníčku mají celozrnné pečivo, což jsem někde četla, že se malým dětem špatně tráví ... ( mi bylo řečeno, že mají jídelníček sestavený podle nějakých norem ... ) ... no tak jsem z toho taková rozpačitá ... A Adélka pila doma jen čistou vodu ... a teď má k pití .. čajíky, džusy! a vodu teda taky ... ale pochopitelně, že jakmile ochutnala to sladký pití ... tak radši sáhne po něm ... achjo 😒 Veškerý moje snahy o to, aby se neučila moc na "sladký" jsou v hajzlu 😕

verbalinka
5. říj 2011

@evaviki díky za info, že jinde to jde 😉 Já se s uč domluvím, aby to dovolili všem dětem. A mají jen čaj, případně prý vodu (ale to si musí dítě říct) a tu Will stejně taky nepije. On je zvyklý na obarvenou vodu 😅 No, ona mi pokaždý řekne, že nejedl a neřeší to. A už tam i jedl. Asi měla blbý den. Ale moc nechápu, z čeho je tak unavená. Každý den je jich cca 10, kdyby měla všech 26 dětí, tak neřeknu, ale je jich tak málo a ještě jsou na ně dvě 😕
@laaala bonbonky a čokoládky se u nás dávají, ale jen, když jdou ven. Není to za odměnu. Will teda jednou nedostal, protože neposlechl, že nemá bouchat dveřma. A jsou to jen jeden, dva bonbony. Nebo kostička čokolády. Myslím, že s odměnováním za jídlo to nemá moc společnýho. To by mi Will řekl. V tvém případě bych byla naštvaná. Celozrnný pečvvo mají jíst děti až od školního věku (ne-li od deseti let). Neumí to strávit. U nás se taky snaží to občas dát. Ale u nás vaří dost blbě a tak mají pocit, že když dají celozrnný rohlík, že budou vypadat světově 🙄 Pití je na houby, ale s tím ni neuděláš a prostě to toleruj s tím, že to bude mít jen ve školce a doma ne. A ty džusy jim ředí? My je doma ředíme minimálně 1:1, protože jinak si tím akorát ulepí pusu a nenapije se. A sladký já neřeším, protože babička ho sladkým láduje, takže moje snahy byly po jeho 1,5 roku ty tam (a to jsem to musela do tý doby tvrdě hlídat a i teď se snažím to aspoň regulovat) 🙄

samsa
5. říj 2011

Ahoj holky, tak spálu nemáme, uff.
@laaala u nás teda žádné sladkosti a bonbóny nedostávají. Ještě to tak. Stačí, co nosí babičky, nadávat můžu, jak chci, stejně to podstrčí tajně. Ale dcera všechno nabonzuje 😀 Jen je u nás zvykem, že slaví narozeniny dětí a to dítko donese do školky bonbóny, takže to jsou jediné bonbóny, co dostanou.
Na pití ale dostávají taky dost čaj a džusy. Ten čaj ale nevím, jak moc je sladký.

babulinkab
5. říj 2011

@evaviki no u nás to byla jen ta alergie

@samsa a vyrážka už je pryč? a co to teda dle dr. mělo být?

babulinkab
5. říj 2011

@laaala a pochopilas to s těma bonbonama určitě dobře? To by snad paní učitelky ani nemohly myslet vážně. U nás ve školce taky dostanou bonbon jen když má nějaké dítě narozky a donese pro ostatní.

evaviki
5. říj 2011

@laaala ja si pamatuju, ze neter takisto dostavala bonbony, dokonca len tak..

laaala
5. říj 2011

@babulinkab bohužel jsem to pochopila správně 😕 , dneska si přinesla ze školky lízátko ... akorát zbytečná scéna kvůli němu ... protože jsem jí ho nedovolila rozbalit ... furt se všude povídá, jak jsme tlustej národ a dítě mi už ve školce vedou k těmhle sladkejm nesmyslům ... 😠

verbalinka
5. říj 2011

@laaala chapu, ze ti to vadi, ale pokud ji doma nic nedavas, tak si myslim, ze to moc hrotis. Dcera pak bude sladkosti jist potaji a akorat bude ukrivdena, ze ostatni si muzou dat a ona ne. Pokud je to pro tebe velky problem, tak zajdi za ucitelkou a rekni ji to. Bud rada, ze je mala ve skolce spokojena 😉 Ja sladke od babicky a ze skolky kompenzuju tim, ze doma dostava jen vyjimecne 🙂

anta
5. říj 2011

Honzík taky dostává občas něco sladkého, ale nevadí mi to, nějak to těm dětem ty učitelky taky musí zpříjemnit, co vy na to? 😉
Holčinky, změna! Dneska se mi dítě chlubilo, že měl na sobě vestu (takovou tu žlutou fosforovou) a byl ppoprvé na procházce mimo areál ZOO ééé školky 😀 😀 😀 Říkal mi, že se držel učitelky Marušky, kterou má moc rád (sám říkal). Mně přijde, že je v té školce nejmenší (nejmladší) 😀 😀 😀 😀

laaala
5. říj 2011

@verbalinka .. aby to tu nevyznělo, jakože jí sladký vůbec nedávám ... to ano, ale v tý školce je toho fakt nějak až moc ... tak jsem z toho překvapená ... si zvyknu 😅