Jak jste vy, maminky, zvládly nástup dítěte do školky?

kyti
23. srp 2010

Zdravím vás maminky. Chtěla bych poprosit zkušenější maminky o tipy a rady jak zvládnout tuto situaci. Čeká nás týden do nástupu do školky a já už mám z toho šílenýho nerva a je mi zle, jen na to pomyslím. ☹ Předem děkuji za optimistické rady 🙂

draga
10. zář 2010

@niega hlavně se tím moc netrap hodně dětí brečelo dneska ráno u nás v šatničce...přece jen je pátek mají první týden za sebou... 😉

bramburka
10. zář 2010

my dnes dali pauzu, ale schvalně ji doma co nejvíc nudím 😀

petja
10. zář 2010

My sme dnes dali taky pauzu,ale malej tááák šíííleně zlobí,manža byl ve školce pro oběd,kterej bojkotuje a dělá naschvály,tak sem ho poslala nahoru do pokojíku a pak za hodinu přišel za manžou a snědl ho 😅 Tak s ním manža šel ven a mě dopřál klidu.Myslím,že oběd by v něm ve školce zmizel raz dva,ryba a bramborová kaše...doma to jedl nadvakrát a hodinu 😖

kveluse
10. zář 2010

Ahoj,

taky jsme zakončili týden ve školce. Dcerka nastoupila už minulou středu. Ve školce se se mnou pomalu ani nerozloučila a hnala se za hračkama. Tak jsem byla celé dopoledne v klidu, jak to pěkně vzala (je oooobr citlivka a závislačka). A když jsem si pro ni přišla, málem mě to porazilo ve dveřích. Seděla u stolu a byla cela uplakaná. Paní učitelka mi říkala, že strašlivě plakala a jednou se obrovsky vztekala, 2x se počůrala. No, kdyby tam nebyla holka a ostatní rodiče, tak se rozbrečím. Nicméně celé odpoledne nadšeně o školce povídala a zpívala písničky, které se tam naučila, tak jsem si říkala, že to na ní snad nezanechalo nic stresujícího. Ve čt a pá šla do školky sice s řečmi, ale byla tam úplně v pohodě. Takže jsem ji zase v pondělí vedla s novou nadějí, že to bude jen dobré. Ale zase plakala, v úterý dokonce předvedla pravý hysterák, kdy jsme ji dobrých 10 minut přesvědčovaly s pí učitelkou a nakonec si ji přitulila na klín a já jsem ji plačící opustila. Hned co jsem odešla, tak jsem do šatničky slyšela jak se tam s učitelkou pere a řve a ječí... no, hrůza. Pí. uč mi v poledne potom říkala, že na ní musela zvýšit hlas, protože rozbrečela i ostatní děti. Ale zabralo to na ní a zbytek dopoledne byla mírná. Ale večer nemohla usnout, pořád se ptala, proč tam musí, dokole 100% jsme vysvětlovali, snažili se mluvit jen pozitivně, ráno nechtěla, ale šla, byla strašlivě smutná a rezignovaná. V poledne jsem za ní přišla a prý byla hodná, pomáhala dětem, které plakaly a slíbila, že zase přijde. No, a včera a dnes už tam šla jen s kapkou řečí a prý si zpívala, pobíhala, chechtala se a byla v pohodě.

Ale můžu říct, že jsem měla chuť ji odtamtud vzít. Nemusí tam chodit, jen si myslím, že je to pro ni lepší - je dost samotářská....

Uvidíme zase po víkendu, ale teď už vím, že to nesmím vzdát, musím být neoblomná, ale zároveň pozitivní a láskyplná....

draga
10. zář 2010

@bramburka hele tak to je dobrý jak se co nejvíc nudí? 😀

@kveluse hezky jsi to napsala tu poslední větu 😉

bramburka
10. zář 2010

@kveluse to je hrůza, ale naše taky to tak má, uz ted mi rika, ze tam nejde, pritom ty nové pisnicky a tak,...sousedka mi vypravela jak jeji dcera pred rokem se pociravala, zvracela v šatně, v metru, strašný a měsíc to trvalo, srovnalo se to, chodí tam ted moc ráda
@draga pak uz jsem vyměkla hrala si s ni, ale proste jsem uklizela, tak bud uklizela se mnou, to ji moc neba, nebo si hrala sama, bylo videt, ze se nudi, odpo jsme teda sli ven, aby nerekla 😀

onbar
11. zář 2010

my take bojujeme ☹ jakmile se zavede rec na skolku tak hned ze se mu tam nelibi a ze tam nechce chodit. porad se pta a maminko az se navecerim tak? Tak mu reknu no pujdes spinkat a on a potom rano tak mu reknu ze se nasnida a pak ? pak pujdes do skolky - sup a pusa do luku slzy plne oci a ze tam nepude a ze se mu tam nelibi.... atd. HRUZA!!!! Je to strasne vysilujici pro nas i pro nej ☹ Jo a to se rozhodl jeste stavkovat. Nikdy poradne nejedl ba bych rekla ze je vybiravej (neji chleba, ryzi...) no a on se rozhodl ze proste ve skolce jist nebude az doma takze celej den neji! Vubec nevim jak na nej a to mu slibujeme, presvedcujeme ...

onbar
11. zář 2010

@sylvar ahoj sylvar kam mala chodi do skolky???

med
12. zář 2010

Tak u nás zatím nic moc.... První dva dny byla nadšená, pak ten první pátek šla ráno se řevem, nechtěla se mě pustit, takže jsem odcházela s brekem ze školky i já :( Pak pondělí, úterý zase řev, středa najednou zlepšení, jenže začala odpoledne blinkat, tak jsem jí nechala ve čtvrtek doma. Ale nic jí nebylo, jen jí něco nesedlo, tak šla v pátek zase do školky a od rána doma řev a přemlouvání, pak ve školce byla strašně statečná, protože jsem jí slíbila, že půjdeme odpo na zmrzku 🙂) Ale pokaždé odchází ze školky nadšená a tvrdí, že zítra půjde zas... ale ráno řev :( Tak snad si zvykne...

bramburka
12. zář 2010

@med zvláštní, my to máme taky tak. Přijde mi, že je nadšená v tu chvíli ze školky proto, že je v euforii, že pro ni jdu já. Tak je ze mě nadšená a vše se jí líbí. Celý víkend nám vykládá, jak se jí tam nelíbí a jak chce, aby ta jedn apaní učitelka šla pryč, tak jí totiž nějak blokla a ona k ní nemá důvěru, ach jo, ale snad to zvládnou dětičky.

jakoubka
12. zář 2010

u nás taky nic moc ☹ pláče,ale pak se uklidní 🙂
Hodně se prý drží v blízkosti učitelek 😅
Ale jedno plus to má:ROZJEDL SE 😀 😵

draga
12. zář 2010

holky tak zítra nanovo...snad to všem půjde líp 😉

sylvar
13. zář 2010

onbar, chodí na Dědinu na Prahu 6 a vy?
dnes máme premiéru do tří, snad mi nebudou volat, že si pro ni mám přijít dřív😝 prostě školka by měla být od toho, aby to dětem pomohlo být mezi jinýma dětma a rodičům umožnila chodit do práce a zatím je to jen stres...a navíc dáma má od pátku večerní vzteky, že nechce spát, takže nám včera ještě v 11 nespala, byla KO,ale prostě nespala 😔 a to po šesté vstáváme...to jí nevadí teda naštěstí,ale musí být sakra nevyspaná 😝 a kor když pak odpo ani nespí

tereza1980
13. zář 2010

tak holky do nového týden fuj fuj ať je to vše už mnohem lepší, i když u nás je to ok od prvního dne, dnes se zase těšila, bez okolků vstala, oblíkla se a pak s tátou vyrazili, pojedu pro ní zase ve tři po svačině, ale musíme se nějka s tou učitelkou tedy domluvit, jak to je s tím zůstáváním až do půl páté, nechci aby tam byla sama, ale tohle zajíždění je pro nás taky trochu komplikace 😖 jinak za odměnu jak už je veliká jí v sobotu manžel s tátou udělali novou plovoucí podlahu v pokojíčku, tak je nadšená, má nový koberec s vílou a je paf 😀 mám to v albu

sylvar
13. zář 2010

tereza, tak snad to bude dobré 😉

faflina
13. zář 2010

Ach jo, holky já dneska jsem úplně mimo, Malej se zase cukal, dokonce plakal a to v pátek vipadalo, že je v pohodě. Už jsme chtěla zase volat do školky, jak dlouho plakal atd, ale pak sem si řekla, že zase ze sebe nebudu dělat citlivku, ale řeknu vám, že dneska mi ho bylo fakt líto, aji jsem si říkala, že bych šla pro něj po O. Ale nakonec jsem to taky zavrhla. Takže dneska je mi fakt smutno.

kytinka
13. zář 2010

zdravím holky nevíte jestli tady někde není téma do školky ve dvou letech na 5 dní v měsíci kdo má jaké zkušenosti?? Děkuji

faflina
13. zář 2010

@kytinka bohužel nevím

bramburka
13. zář 2010

čau školka v pohodě, sice tam rano nechtěla, ale pak byla uplně hodnoučká, dokonce mám opcit že se jí tam dnes víc líbilo, každý den o fousínek lepší plakala, ale jen při mém odchodu

kristi
13. zář 2010

u nas po vikendu dobry, rano nechtela,ale pak mi zdrhla do tridy, ani pusu mi nestacila dat 🙂

med
13. zář 2010

@bramburka to je zajímavý, u nás to bylo to samý 🙂) Ráno doma zase kňourala, ale jak jsme tam přišly, tak v poho, ani neplakala... Jen dneska neobědvala, protože měli čočku a tu jsme měli o víkendu (v so čočku, v ne čočkovou polívku), takže už jí to asi lezlo krkem 🙂
Bramburka, kam chodíte, malý ještě koukám nejsou tři a vzali jí od září?

bramburka
13. zář 2010

@med my chodíme do DDM (dům dětí a mládeže) a je to kroužek pro děti od 2,5 roku jen na dopoledne od 8-13h 😉 ale vlůastně taková miniškolka, jen jídlo musim davat sebou

med
13. zář 2010

Ahááá, tak to jooo 🙂

tereza1980
13. zář 2010

tak jsme doma, když jsem pro ní přišla tak seděla ještě u stolečku a jak mě viděla, tak to chtěla ukázat učitelce a vylila skleničku s čajem 😅

tereza1980
13. zář 2010

no a máme první úraz, spadla z žebříku ke klouzačce, asi jí to smeklo a spadla na hlavu, ve vlasech nad spánkem má oděrku, tu vyčistili a má tam bouli, prý plakala, ale pak jí pochovali a utišila se a pak už dobrý, oběd i spánek ok, ale celou cestu domů byla zaražená, nic mi nepovídala, kuňkala, že je ospalá, že jí bolí hlavička atd. teď chvíli leží, dala si kakao a už je lepší, zkrátka to teď odpoledne není úplně ona, tak snad z toh nic nebude.
zítra jim tam přijdou koně, tak jsem jí zaplatila jízdu, protože by jí určitě bylo líto že nejde, vybavím jí helmou na kolo, naštěstí jsme na koně už jezdili když byla menší tak je trochu zvyklá a strach nemá, ale manžel trne 😖

bramburka
13. zář 2010

no je pravda, že já teda trnu, u nás ve školce mají obr prolejzky, děti tam lítaj, strkají se, velký s malýma a učitelky sedí a kecají, nedávají záchranu a je to teda dost vejška, nevim no, moc se mi to nezdá. Tad yi chodí samotná učitelka s 15 dětmi ven, no nevi, co kdyby se věnovala jednomu dítěti a druhé může vletět do silnice, nemají to moc podchycené 😒

med
13. zář 2010

Tak to u nás to je jinak. Školka má velkou zahradu a 3 pavilóny. U každého pavilonu je hřišťátko a děti můžou být jen tam, nelítají po celý zahradě a už vůbec ne s velkými dětmi... Každá třída má prostě svůj prostor, v kterým si může hrát a děti to kupodivu dodržujou...

bramburka
13. zář 2010

@med tady u nás ve školce (Xenuška tam jeste nechodí) mají smíšené třídy, malé s velkými, a 1 hřiště s velkou prolejzkou

tereza1980
13. zář 2010

@med u nás josu také smíšené třídy, hřiště vypadá docela bezpečně, ona lezla na tu menší plastovou klouzačku, nic velkého, ale asi to bylo mokré a smekla se, no hlavně že to je jen oděrka 😉

nechodíte do řep? do bendovy?

med
13. zář 2010

@tereza1980 Aha. My chodíme na Zahradní město, do Chmelové...