Jak jste vy, maminky, zvládly nástup dítěte do školky?

kyti
23. srp 2010

Zdravím vás maminky. Chtěla bych poprosit zkušenější maminky o tipy a rady jak zvládnout tuto situaci. Čeká nás týden do nástupu do školky a já už mám z toho šílenýho nerva a je mi zle, jen na to pomyslím. ☹ Předem děkuji za optimistické rady 🙂

faflina
6. zář 2010

@bramburka jen maminka opravdu pozná co svědčí jejim dětem. Ale rozhodně si myslím, že vyměknout né. To pak zjistí že to jde i jinak a bude toho časem zneužívat. Taky do školky nuceně nemusí, ale jednoho dne to příjde a co potom, Psycholožka říkala, že tomu mám nechat dva měsíce a pak jí mám zavolat, co a jak. No a učitelka tourčitě nedělá dobře, podle mě to dítě to opravdu může cítit jako podraz od maminky, něco se nedejbože stane a ona uvidí že tam za dveřmi nikdo není a bude z toho pěkně v pr...li. Dětem se nemá lhát, ale někdy malá lež neuškodí a někdy může napáchat víc škody jak užitku.

bramburka
6. zář 2010

my jí nelžeme, říkáme jí, že maminka je vedle a čeká na mě ale ona logicky v tom malým mozečku nechápe, proč teda nejdu za ní. Zítra se o tom s tou účou pobavím. Nějak to na ní vymyslíme. Tak já budu držet, ale fakt jedině za cenu toho, že to aspon neuslyším, jak pláče. Já na to nemám, dyk je to můj brouček a prostě nedám když vidím, e se trápí, snad to úča pochopí

draga
6. zář 2010

@bramburka už jsme to tady psala ...jsi podobný případ ...třeba má jen strach, že dáš přednost mladšímu bráškovi...ono to je těžký vidět do hlaviček, těch našich prďolů

janulle22
7. zář 2010

dobré ráno holky...
nás za chvíli čeká první den ve školce... 😢 a jsem z toho docela vyděšená... 😅 uvidíme jak to proběhne... tak holky ať to nějak zvládnem.... 😉

tereza1980
7. zář 2010

dobré ráno, bramburka, souhlasím s holkama, že dceři by si měla říkat pravdu a trvat na tom i před učitelkou, jestli jsem to dobře pochopila, tak chodíte do miniškolky jen na dopoledne, takže asi soukromá, že? moje dcera chodila od svých 2 let a 10 měsíců do soukromé školičky, kterou vede učitelka z MŠ na mateřské a plně respektuje pravidla fungování státní školky, i když je přizpůsobuje menším dětem a rozumným požadavkům rodičů, ze začátku chodila dcera jen na dopoledne tak 3 krát v týdnu a pak jsme to začali zvyšovat s obědem, se spaním atd. a od března, kdy jsme nastoupila do práce chodila 5 dní v týdnu na celý den, po dvou týdnech přišla na týden krize, řev, pláč, ale manžel co jí ráno vozí to vydržel, ustáli jsme to a momentálně je ve školce prakticky jediná z nováčků, která zvládla nástup do nové velké státní školky na 150%, pokud se rozhodneš že chceš dceru na toto připravit, je důležité pak už vytrvat, ovšem jen za cenu toho, že miniškola bude respektovat tvoje požadavky (pokud nejsou nenormální 😀 ) a společně najdete cestu, jak to své dceři usnadníš. pokud platíte soukromou, klidně bych zvážila i výměnu školičky, pokud tam dcera ještě není zvyklá.

tereza1980
7. zář 2010

jinak u nás včera první den se spaním ve školce, manžel jí vezvedl ve tři, naprosto v pohodě, učitelka je z ní nadšená, dcera krásně usnula, odpočinula si, je to prostě naše jednička 😵

kristi
7. zář 2010

@tereza1980 u nas dneska taky znova super, dokonce mi utekla do tridy a pusu jsem z ni musela mamit 😉

tereza1980
7. zář 2010

@kristi hlavně aby nám to tak pěkně už vydrželo 😀 od příštího týdne začneme s vyzvedáváním až v půl páté, sice jsem doma, ale v prosinci rodím a nechci aby si zvykla, že ve tři jsem u školky, třeba to s mimčem hned nepůjde tak aby nebyla zklamaná.

luckaa
7. zář 2010

No,tak jak to u nás včera bylo v klidu,tak dneska to bylo horší,malá brečela doma,ve školce...Já teda zůstala doma,bude jí ráno vozit manžel,ale volal mi a říkal,že si jí učitelka musela od něj brát,že sama nechtěla,že brečela,že chce k mamince a to to bylo včera docela v pohodě...ach jo 😢

berynka
7. zář 2010

Ahoj, my dnes vyrazily s lítostivým poplakáváním. Ale zdá se mi, že je to taková zkouška, kdo to dýl vydrží s nervama 😅 😉 . Hlavně z Hedu nevypáčim, co se ve školce děje, co dělali a s čím si hráli. Včera si ale povídala uvítací heslo - Dobrý den, dobrý den, dneska zlobit nebudem! 😀

petja
7. zář 2010

Ahoj holky,u nás dnes hrůza,jak jsem řekla,ať se začne oblíkat spustil,že do školky už nechce,že už tam byl,žádná domluva,nic.Tvrdí pořád,že se bojí,jak tam ty děti pláčou 😢 Tak manža řekl,že se tam teda pudou jen podívat a když tam bude někdo plakat,tak pojedou pryč,tak to že hned jo,nabalil s sebou co si bere a mazal.Ve školce prý dobrý,manža tam byl s ním,ale vždycky,jak řekl,že už jede,tak začal plakat,ne,ty budeš tady.Tak se manža zvedl a odešel,učitelka, říkala,že je to nejlepší řešení,obzvlášť pokud teda malej ví,že a kdy přijdem...já jsem z toho ale na nervy a už aby bylo 12 😢

luckaa
7. zář 2010

@petja No,jsem na tom stejně a ještě,že jsem těhotná,tak vím,že když brečím,tak to škodí mimču,snad bude brzo líp,je to nápor na nervy jak blázen

janulle22
7. zář 2010

malej šel do školky v pohoě... pani učitelka ho odvedla do tridy a sla za mnou do šatny řešit veci a pak priel ale ja se schovala nevidel me tak odesel zpatky a ja vybehla ven... 😉venku sem to orvala a jeste doma...volala jsem tam tak prej v pohode... 🙂 ptal se kde je jeho maminka a ucitelka rekla ze v obchode a tak si sel hrat... 😉
jeste sem nic neudelala... 😀 ale musim...
jsem zvedavá co mi odpoledne poví... 😅

petja
7. zář 2010

@janulle22 To je fajn Jani 😉

lalial
7. zář 2010

@bramburka Normálně dceři říci, že odcházíš, kam odcházíš a kdy se pro ni vrátíš. Plakat bude ze začátku, potom pochopí, že to funguje, že ty držíš slovo a nelžeš jí.

petamarketka
7. zář 2010

Ahoj holky,
jdu se přihlásit do vaší diskuze...

Markét začala chodit do školky, každé ráno se tam moc těší ale vždy tam vydrží max hod - dvě... První tři dny jsem tam byla (na přání uč.) s ní... Kdykoliv zaplakala, zavolaly mě z šatny... Dnes jsem už ale udělala radikální řez a jsem doma. Přijdu si pro ni v půl dvanácté...
Jsem z toho úplně hotová, nesu to snad ještě hůř než ona. Hodiny mi vůbec neutíkají 😅 Tak strašně bych chtěla vědět, jak to tam probíhá, ale zase nechci volat...

petamarketka
7. zář 2010

To říkání pravdy - tak s tím naprosto souhlasím... Uč. se nejdřív snažily na Makulku hrát habaďury jako že jsem na wc a hned přijdu atd.. To samozřejmě nezabralo, tak jsem je dnes poprosila, ať jí říkají, že přijdu až po obědě a to doopravdy přijdu... Ona se nedá oblbnout...

onbar
7. zář 2010

@petja tak jsem mu to rano rekla ze si tam jen na chvilinku odpocine. protestoval ale alespon vedel na cem je.... dnes to bylo predani o chlup lepsi tak uvidime - doma malem slzave udoli. Mala vsak dnes vstala s rymou takze doufam, ze ji hned Sebastianek nechytne neb to co prodelal ve skolce by bylo uplne na nic kdyz by musel zustat doma a pak zacit na novo.... ☹

rosanela
7. zář 2010

Ahoj!
Tak Terka v sobotu chytla rýmu a kašel, tak je už 2 dny doma..ale už bych ji tam chtěla zítra dát..vypadá už fit..ale ona na to, že tam nepůjde, že chce být doma s námi, se mnou a s Lucinkou..od včera to opakovala asi už 20x..to bude asi zajímavý..se těším na ráno.. 😒
Ten, kdo jde do práce, tak to má v tom jednodušší, že opravdu tam fakt musí, Terka ale vidí, že jsme doma a nechce tam..jsem jí řekla, že zítra jedeme s Lucy na cvíčo a nemá ji kdo hlídat, tak tam prostě musí..jjo, jsou to obštrukce..
Co vy? Jak to zvládáte?

@petamarketka Být tebou, tak hned po předání odejdu, aby to Markétka věděla a že pro ni přijdeš po o..Ony to fakt hodněkrát zkouší, když navíc ví, že jsi v šatně..držím palce, ať to jde hladce.

rosanela
7. zář 2010

@tereza1980 super, že tam Tonička tak hezky spala..já mám ze spaní velkou obavu, od 2 let Terka nespí po o, má pořád hrozně energie, max. někdy usne až v 16-17h, ale to je pak na nic..no jsem na to zvědavá, momentálně říká, že na spaní ve školce je ještě malá, až prý bude velká..no zatím jí budu vyzvedávat po o, když jsem doma s Lucy..

faflina
7. zář 2010

Ahoj u nás dneska rozhodně lepší než včera, sice taky plakal, ale nevztekal, se a sem tam prohodil cestou do školky, že pro měj pak příjdu, ach jo, taky mám nutkání volat, ale nechci se sebe dělart lítostivku, zatím jsem já kůli školce nebrečela, držím se kůli miminku v bříšku, dopoledne obletím město, dneska jsem metala koupit punčošky, protože je ráno fakt zima. Příjdu domů kolem oběda a pro malého chodím až v půl třetí. Včera byl manžel s malým pryč na návštěvě a prý tam hned hlásil že chodí do školky, ale doma už zase říká jen že se mu tam nelíbí. Jo ale je to oproti včerejšku rozdíl k lepšímu, že by zabrali Homeopatika?

petamarketka
7. zář 2010

Ahoj holky, tak to dopadlo katastrofálně...
Ač jsme se s uč. domluvily, ať to vydrží a nevolá mi. tak v 10:15 tel, že Marky už hodinu řve, vzteká se (tohle chování jí vůbec není vlastní - patří k nejhodnějším a nejklidnějším dětem na koni 😅 😀 ) Opět to začalo cca půl hod poté, co jsem odešla...
Hned mi ale Marky hlásila, že zítra půjde zase do školky a už vůbec tam nebude plakat... no co si o tom mám myslet?

@faflina jaká homeopatika máš pro Honzíka? 😕

luckaa
7. zář 2010

Tak jsme doma,sice prý trochu plakala,ale nic hrozného....učitelka říkala,že je to taková mazlivka,že jde vidět,že se doma hodně mazlíme,což je pravda.Tak se prý i mazlila s učitelkou a ještě jednou holčičkou.Zítra prý půjde a nebude plakat,tak jsem zvědavá,kéž by 🙂

zuzik.3
7. zář 2010

@faflina já kupovala punčošky včera, děcka chodí ven hned ráno kdy je pěkná kosa. Učitelce jsem říkala ať už jí dá i bundičku. No a co myslíte, místo punčoch jí dali ponožky a bunda vesele leží složená ve skříňce.

faflina
7. zář 2010

@petamarketka Sedalia sirup 2x denně jedna lžička, je to na stres ze školky. Trochu té psychice pomůžeme, když můžeme.

@zuzik.3 no úrávě, že byli taky včera venku a místo šusťákové soupravy mu dali to v čem přišel, bundu do města a jen tepláky, teda přišel v kalhotech, ale šustka je šustka, a taky jen ponožky tak mu tam raději vezmu punčošky. ráno je fakt kosa.

malovani
7. zář 2010

Dneska ráno to byl děs a hrůza... plakala, vztekala se, fakt mazec... minulý týden jsem si pochvalovala, jak to zvládá v pohodě... tak dneska teda rozhodně ne... asi po hodině jsem tam volala a učitelka říkala, že je Evi v pohodě, že si hraje, ža jí to plakání vydrželo max. pět minut, dýl ne... tak snad to bude dobrý až pro ni půjdu... a hlavně uvidíme zítra...

poupe
7. zář 2010

ahoj,mala to zvlada dobre,ale spis ma problem se zapojit a hrat si s detma,ona si vic hraje sama a je stydlivejsi,jek ji pomoc?Aby nebyla mimo 😕

rosanela
7. zář 2010

@petamarketka Tak si jí šla vyzvednout dřív?
Mě jen trochu zaráží, že si to ty učitelky nevyřeší samy a volají maminku..co kdyby nemohla a byla v práci..tak jí budou taky volat?? No nevím, přijde mi to divný chování..pak třeba Markétka uvidí, že to vztekání a řev zabírá a přijde maminka..a bude si to třeba pak dál tímto chováním vynucovat..

luckaa
7. zář 2010

@poupe My to máme taky tak,že Nikolka je spíše stydlivější a že jí trvá,než se rozkouká a zapojí se,ale dneska mluvila o nějaké Vendulce,že si hráli,tak jsem zvědavá,ale myslím,že by měla pomoci učitelka,aby ty stydlivější nestáli stranou,nebo ne?

draga
7. zář 2010

tak my dneska dobrý, ale zítra tam bude spát a to asi bude trochu brblat...
dneska učitelka říkala, že už se rozkoukávaj, dělaj partičky a začínaj zlobit 😀 😎