Jak jste vy, maminky, zvládly nástup dítěte do školky?

kyti
23. srp 2010

Zdravím vás maminky. Chtěla bych poprosit zkušenější maminky o tipy a rady jak zvládnout tuto situaci. Čeká nás týden do nástupu do školky a já už mám z toho šílenýho nerva a je mi zle, jen na to pomyslím. ☹ Předem děkuji za optimistické rady 🙂

sisstin
8. zář 2011

tak u nás dnes opět pohoda, a dokonce jedl nejen svačinu, ale i polívku...a i druhý...měli hrachovou kaši a dietní párek...tak kaši nechtěl (se mu nedivím 😅 😅 😅 ), tak mu k párku (a nejen jemu 😅 ) dali chleba...takže jedl párek a snědl dva krajíce chleba k tomu 😲

a i doma je znát, že jí o moc líp...no od minulého týdne přibral 0,5kg 😝 takže my zatím se školkou spokojenost...zatím 😝 🙂

sova33
8. zář 2011

@pitryska Myslím, že to hlásit nemusíš, ale u dětí mladších 3 let je to opravdu jen na 5 kalendářních dní v měsíci (i kdybys ho tam dala jen na půl hodiny, počítá se to jako kalendářní den). U dětí nad 3 roky jsou pak pravidla jiná.

ia.
8. zář 2011

@sova33 myslím že nemáš pravdu, můj syn taky ještě nemá 3 roky a chodí na celý den celý měsíc, je to proto, že už na něho nemám rodičovský příspěvek, kdybych měla, tak může jen na 5 dní v měsíci bez ohledu na to, jestli jsou mu dva nebo tři a půl...
jinak já jsem tak trochu rozčarovaná, Vojta si odchodil čtvrtek, pátek a pondělí a v úterý mi po obědě volali, že má horečku. Teď ho mám doma, už bez teplot, ale dám ho tam zase až v pondělí. Prý není jediný, řádí tam nějaká viroza. Chjo.. ☹

anta
8. zář 2011

Tak Honzík ve školce usnul, prý chvilku plakal, že mu to přišlo dlouho a pak usnul, prý se trošku popindal guláškem, no trošku, měl to na triku, na ruce a překvapuje mě, že ho ani neotřeli, šla jsem si pro něj až na 14,15 a celou dobu tam lítal ve špinavém tričku se špinavou rukou a to tam náhradní oblečení má, tak nevím. 😕 😕 Taky se mi zdá, že je takový větší, tedy spíš hlavu a ovar 😀 😀 😀

hanicka21
8. zář 2011

@berenika39 já taky neuznávám hrubý slovník,s tím plně souhlasím,u nás se taky doma neslušně nemluví,děti pochytí velice rychle co slyší,ale my si stím jako šikovné maminky dobře poradíme,viď 🙂

hanicka21
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
hanicka21
8. zář 2011

@anta jak jsem psala Juditce,bereme alfičku,která je ze 17 druhů bylinek ,je v tekuté formě 100ml a co ji berem,tak u nás nejsme nemocní 🙂 Nemusí se brát pořád,stačí ji brát v chřipkovém období,nebo když jsou děti hodně ve školce nemocní,na jaře a na podzim,podle potřeby,složení a na co vše pomáhá ráda pošlu mailíkem....🙂Opravdu ji doporučuji všem dětem školkou i školou poviným 🙂 Každému vyhovuje něco jiného 🙂 tak všem přeji,ať najdete to pravé,c čím budete spokojení 🙂

pepibubu
8. zář 2011

Ahoj, tak taky máme "školkáčka".- je to tedy Centrum pro děti od Domu Dětí a Mládeže, ale osnovy to má jako školka, tak tomu jednoduše školka říkáme. Vzali nás na poslední chvíli, 31/8 odpoledne volali, že jestli máme zájem, tak se jim uvolnilo místo.. Byla trochu hektika, všechno poshánět, nicméně v pondělí jsme odpoledne vyrazili. Pepa se nemohl dočkat, každému vykládal, že jde do kolky, bude tam mít kamaády.... Já naměkko, částečně s obavami, jak to zvládne... A ejhle, naprosto v pohodě. Cestou zpátkyc s námi jela i moje matka (chodí k nám v pondělky), a ještě než Pepa vlezl do auta, tak začala jak kulomet pálit otázky, které způsobily jen to, že se Pepa rozbrečel a neřekl nic.

Dneska je čtvrtek, Pepa ve školce absolutně v pohodě, dal pusu mně, bráchovi a šel po svým. Ale kdyžjsme zabočili za roh, potkali jsme holčičku, která sotva zahlídla budovu kde tu školku mají, tak slzy jak hrachy....

berenika39
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
hanicka21
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
hanicka21
8. zář 2011

Omlouvám se,asi je to tu zvykem,i když jsem nechtěla prodávat,jen jsem dávala info a chtěla si popovídat s maminkama,protože máme také doma dvě holčičky,ale tak pro všechny,jsem od Firmy OKG-čistě bylinné produkty....ráda si popovídám o všem a budu ráda,když mě nebudete odsuzovat,za to,že doporučuji to,co našim holkám tak pomohlo 🙂

berenika39
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
hanicka21
8. zář 2011

Nevím,že se tady za inzeráty platí a omlouvám se tedy,jestli jsem nějak obcházela pravidla,čehož si nejsem vědoma....trošku to nechápu,jak to s těmi placeným inzeráty myslíte,s tím,že by mi měl někdo za inzerát platit,vůbec nevím o co jde? Bery,to je jedno,vysvětlili jsme si to a hotovo.....tak se mějte pěkně 🙂

berenika39
8. zář 2011

@hanicka21 nápodobně, a myslím to upřímně, ne ironicky. 😉

hanicka21
8. zář 2011

@berenika39 🙂 ,už jsem si pravidla přečetla komplet a vím už jak je to s tou placenou inzercí,měla jsem si to přečíst hned a mohli jsme si tu v pohodě vykládat,vůbec bych tu firmu nezmínila,kdybych si předem přečetla,že se to tu uvádět nemá,tak jsem poučená 🙂 Pokud cokoliv,ráda si povykládám 🙂

zofinecka
8. zář 2011

My taky nastoupili do školky a naše Eli chvilku brečí a pak je to už v poho. Je pravda že když dítě nemá 3 roky a mamina má další mimino na které má RD tak může dítě chodit do školky celý den a celý měsíc.
JInak já to poprvé prožívám jako matka a ne jako učitelka, takže si to užívám i s ELi a někdy mám co dělat abych nnezatlačila slzičku i já s ní.
Jo a některé děcka jsou na začátku v poho a přijde třeba krize až po dvou týdnech nebo i po měsíci.

hanicka21
8. zář 2011

Naše Sárinka je také velký mamináč a kdyby šla do školky sama,tak nevim,jestli by to ustála,musela by,ale protože Eliška měla odklad,tak jsou spolu se Sárinkou v jedné třídě a je to super,učitelka říkala,že takovou sourozeneckou lásku ve školce ještě neměli 🙂 Naše holky se mají moc rády,od malička na sebe nežárlily a byly a jsou v pohodě,za což jsme s manželem moc rádi a šťastní 🙂 takže tím,že jsou ve školce spolu,to zvládají dobře 🙂

sova33
8. zář 2011

@ia. Však tak to bylo myšleno, šlo o ten příspěvek (to ta dotyčná psala, že jí řekli, že by přišla o příspěvek). Jinak samozřejmě celý měsíc, ale to se tu neřešilo, ne? Já jsem jen chtěl potvrdit, že se opravdu počítá každý kalendářní den (ať už je tam hodinu nebo pět). Omlouvám se, pokud jsem někoho uvedla v omyl. 🙂
Ale pokud má dítě tři roky (a pobírá se na něj rodičovská), může ho tam rodič dávat každý den na 4 hodiny nebo pět kalendářních dní (musí si v měsíci vybrat jednu variantu).

anta
8. zář 2011

@hanicka21 - díky ti 😉
Jinak opravdu Honzovi nevadí školka, ale bohužel to ranní vstávání, což mě docela mrzí a nevím, co s tím, panč sama to budu mít tak akorát, abych nedorazila do práce pozdě 😖 Ale ve školce spinkal, tak si to tam vynahradí 😉

anta
9. zář 2011

Ahoj holčinky, tak dneska je mi už teď po Honzíčkovi docela smutno. 😢 😢 Musím si zvyknout na to, že tu nikdo nelítá a neřve 😅 😅 😅 Za chvíli vyrážím k zubařce, tak přijdu na jiné myšlenky. Jojo mateřský pud je potvora 😉

fim
9. zář 2011

Dobré dopoledne, matky. 🙂 Tak u nás nový postřeh - včera a dneska vedl mladýho do školky tatínek a bylo to se slzičkama - zkoušel to na něj. Včera prej plakal jen chviličku, dneska teda ještě nevíme, jak dlouho ho to drželo, ale ráno byla hysterie větší. ☹ A to byl úúúúplně v pohodě. Ještě že je pátek a v pondělí ho už vedu zase já, tak snad se to spraví samo. 😅

anta
9. zář 2011

@fim - u nás je tomu naopak, dítě se nerado loučí se mnou 😒

fim
9. zář 2011

@anta Těžko říct jestli jsem semetrika nebo jen přísnější, on je Toník taky dost velkej drak, tak s ním se pořád podobrým jednat nedá - vysvětlování a domluvy začal poslouchat až poslední dobou - takže u mě si už leccos nezkusí, páč ví, že je to ztráta energie. 😅

lenka25
9. zář 2011

@anta tak to mě překvapuje, že ho nepřevlékli. Našetěstí v naší školce převlékají hned i mokré rukávy od vody, takže kluci tam mají každý celou náhradní sadu oblečení a většinou jsou převlečení když pro ně jdu. A na těch slíknutých věcech nic nenajdu a většinou mi řeknou, že měli mokré rukávy od mytí...

jave
9. zář 2011

Ahoj. Od září dcera chodí do školky. Nástup zvládla celkem v pohodě, jen jsme měli problém, když měli spinkat. Ale po týdnu se dostavila krize. Vůbec nechce do školky chodit a spávat ve školce už vůbec ne. A to se před nástupem velmi moc těšila. Ale nejvíc mě zaráží odlišné informace od učitelek. Jedna učitelka mi tvrdí, že neustále brečí a že nedoporučuje, aby tam spinkala. A když jsem se teď ráno ptala druhé učitelky,tak ta mi řekla, že někdy si pobrečí, ale že to patří k tomu dítěti a že si musí zvyknout a jinak že je šikovná. Tak nevím, komu vlastně věřit!!! 😒

lenka25
9. zář 2011

Jinak prý jsou kluci úplně v pohodě- zatím. od středy tam i spí a jsou spokojení. oběd prý slupnou hned, to jsou fakt zvyklí i na velké porce. Svačiny prý musí učitelky dohlédnout aby to snědli, to se jim moc nechce... Pijou prý hodně. Akorát se mi zdá, jestli tam ty porce nemají malé, protože kluci přijdou domů a futrujou, co jim přijde pod ruku, to nikdy nedělali... a je mi takové hloupé se ptát učitelek, jestli jim dávají dost velké porce 😅

anta
9. zář 2011

@fim - no já semetrika jsem, jsem i přísnější, to spíš manžel je takovej klidnější 😀 😀 😀

anta
9. zář 2011

@lenka25 - no mě to taky překvapilo, obzvlášť, když měl na ruce přilepenou ještě cibuli z toho guláše, jo a to mi ještě učitelka hlásila, že se trochu pobrindal, jako kdyby tam neměl náhradní oblečení, tak neřeknu, ale všechno tam má dohromady dokonce třikrát, člověk nikdy neví, no a ony ho tam ani nepřevléknou. Odpoledne měl i kašovité hovínko, tak nevím, čím je tam ládujou 😒

verbalinka
9. zář 2011

@jave ahoj, tohle mame ve skolce taky. Zalezi na povaze ucitelky. My meli ten samej zazitek. Jedna rekla, ze vubec nebrecel a druha mezi reci, ze si pobrecel, ale ze je to normalni. Doma se pak sam priznal 🙂 Je tezky zjistit pravdu, kazda ucitelka ma tohle nastaveny jinak. Zkus je konfrontovat a k diskuzi prizvat obe. A aspon uslysis dva nazory 🙂

verbalinka
9. zář 2011

Jo, jinak ma Wilik jen rymu. Jinak je ok. Ale radsi jsem si ho jeste dneska nechala doma. A vcera i dnes jsme tam jeli pro obed a Wilik tam nadsene vbehl. Evidentne nema zadny negativisticky postoj 🙂 Vic jsem pokecala s ucitelkou a jsem klidnejsi. Chvalila ho, ze je moc hodny, nema s nim zadny problem, krome jidla, ale to me netrapi. A je jich tam jen 8. Zbytek je doma nemocnej :-/ Tak zase v pondeli 🙂