Jak jste vy, maminky, zvládly nástup dítěte do školky?

kyti
23. srp 2010

Zdravím vás maminky. Chtěla bych poprosit zkušenější maminky o tipy a rady jak zvládnout tuto situaci. Čeká nás týden do nástupu do školky a já už mám z toho šílenýho nerva a je mi zle, jen na to pomyslím. ☹ Předem děkuji za optimistické rady 🙂

anta
20. zář 2011

@myscha - jojo, už to vidím, že máš dvě děti 😀 😀 😀

evaviki
20. zář 2011

tak rano strasny hysterak, az mu zabehlo a zacal kaslat.. to som sa uz fakt nastvala a povedala mu, ze takto to dalej nejde a dost.. vzala si ho vrestiaceho ucitelka na ruky a odisla.. zavreli sa dvere a ostalo ticho.. tak som odisla a po 15 minutach mi volala ucitelka, ze aby som sa nebala, hned prestal plakat, este ho par miniut ponosila a odlozil svojho plysaka a zacal sa pekne hrat.. ked som pre neho naobed prisla, tak ho pochvalili, ze krasne spolupracoval a ze ked boli vonku, tak zase lietal a odbiehal od nich (s cim bola spokojna, lebo on je dost zivy a toto znamena, ze je ok.. na zavolanie sa nastastie hned vrati) 😀 tak so zvedava, co zase vymysli zajtra rano.. 😀

anta
20. zář 2011

@evaviki - ono to občas opravdu vypadá dramaticky, máma se cítí jako strašná, že dítě odkládá, kam ono nechce (moje pocity - občas, když jsem naměkko 😀 😀 😀 ) a bum, dítě je tam zlaťoučké, super 😉 😵

evaviki
21. zář 2011

@anta tak dnes zacal plakat preventivne uz doma, to som mu vysvetlila, ze teda fakt nie, ze tym aj tak nic nezmeni.. tak po chvilke dosiel s tym, ze ide do skolky,ze maminka bude spokojena.. a ze nebude plakat, aby som bola spokojna.. a v podstate mi celu dobu hovoril, ze to robi iba kvoli tomu.. citim sa uplne priserne.. asi by som mala byt rada, ze naozaj neplakal, ale ked som ho videla, ako sa strasne premaha, aby sa nerozplakal, tak mi to bolo lito..

jave
21. zář 2011

@evaviki on ti orostě na tebe zkouší, jestli náhodou neustoupíš. Dcera to zkouší každé ráno a když jí řeknu, že do školky půjde, ale nebude tam spinkat, tak je v pohodě. Dneska byl první den, kdy to zvládla ve školce bez pláče, i učitelka jí pochválila, tak jsem ráda, že jsme se toho dočkali. Ale nemám vyhráno, protože už jednou jsem se radovala a potom přišla krize a trvala v podstatě dodneška. Prostě naše dětičky to zkoušejí, co všechno jim pláčem projde. Sice to bylo a asi ještě bude těžké, ale musíme vydržet!!! Hlavně musíš být v klidu a nedát mu najevo, že jsi z toho smutná, že ho necháváš ve školce. Nám toto hodně pomohlo!!!

evaviki
21. zář 2011

@jave tak nakoniec vraj vobes neplakal, ani raz sa nepytal, kde som.. tak uvidime.. ale zatial ho nechavam len dopoledne, so spanim to este bude boj 🙂 Nemyslim si, ze to skusa, ci nepovolim.. spis to vypadalo, ze tam pojde, aby som sa nehnevala.. akoby sa bal, ze inak budem zla.. neviem to popisat, ale je mi smutno, ze to robi kvoli mne a nie kvoli sebe.. ☹

anta
21. zář 2011

Ahoj holčinky, tak máme po směně, já to v práci zvládla a Honzík ve školce taky neplakal. Jen nám dělá starosti s tím, že se třeba v půl pátý ráno vzbudí, vezme si deku a polštář a odstěhuje se do obýváku, že bude spát na sedačce, vůbec nevíme, co s tím, asi bude nejlepší počkat, až to přejde. I učitelka sama říkala, že děti se se školkou vyrovnávají holt po svém, ale že je tam moc šikovný 😉

jave
21. zář 2011

@evaviki tak to je super, že to tak krásně zvládnul. 🙂 Malá je taky zatím jenom dopoledne a spaní to bude další těžká etapa, ale snad se to nějak zvládne. 😒 Taky jsou situace, kdy bych nejradši řekla, že nikam nemusí a bude se mnou doma. Ale na druhou stranu ona tam zažívá nové aktivity, které by se mnou třeba nedělala. A hlavně se učí začlenit do kolektivu!!! Prostě řečeno, všechno má své pro i proti!!!

jave
22. zář 2011

Tak dneska opět ráno plakala! Ale jakmile zašla s učitelkou do třídy, tak byl klid. Tak doufám, že teď je v pohodě. Dneska jdou na divadlo, takže bude mít nějaký zajímavý zážitek. Jsem zvědavá, jak to dneska zvládne.

jitafol
22. zář 2011

Holky měli jsme dneska první nehodu ve školce....počůral se ve spánku ☹ Paní uč. říkala abychom si s tím nelámali hlavu, že se nic neděje, že se to stává a že hodně tvrdě spal. Nešlo ho vzbudit, tak proto asi. No doufám, že to bylo opravdu jen výjimka....je fakt,že doma se občas ještě taky přihodí tak jednou do měsíce. Snad to bude dobrý.

jitafol
22. zář 2011

@jave určitě nedělej to, jak píšeš, že bys nejradši byla s malou zase zpátky doma. To by byla chyba, pak bys jí tam zpět horko těžko dostávala. Když už si jakž tak zvykla. A určitě kolektiv jim prospívá.
Mě teda Tomík překvapil, když jsme ho od pondělí nechali na spinkání a musím zaklepat, je to docela v pohodě.

anta
22. zář 2011

Holky, já v tom, že ty děti pláčou, takový problém nevidím, myslím si, že je lepší, když si popláčou, pak je to přejde, horší je, když to nosí v sobě a "trpí" potichu, naše děti se neztratí 😵

jave
23. zář 2011

@jitafol určitě jí nechci vzít ze školky. Já jsem to myslela spíš obrazně. Protože někdy jsou situace, kdy by to člověk nejraději tak udělal, ale vím, že by to bylo špatně. I když ještě si úplně nezvykla, tak se to každým dnem trošku zlepšuje. Jen musíme vydržet!!! 😉 To máš super, že Tomášek tak v pohodě přijal to spaní ve školce. A ta nehoda se u tak malých dětí může stávat. Dobré je, že učitelka z toho nedělala žádný problém. Ono hodně záleží také na přístupu učitelek. Spaní u nás bude další těžká etapa, ale ještě chvilku budeme chodit po obědě, aby chodila do školky ráda a ne že tam musí. Snad to tak po nějaké době bude!!!
@anta Máš pravdu, že problém to není. Mně je jí líto, když vidím, že pláče. Prostě je to moje zlatíčko a byla bych radši kdyby se usmívala. Zase je pravda, že je lepší, když to ze sebe dostane a nedusí to v sobě. No určitě se naše děti neztratí!!! 🙂

paja1975
23. zář 2011

holky u nás už se také srovnalo. ráno, když zača Matýsekl knourat, tak jsem na to nereagovala. A jakmile přestal začla jsem mu řikat, že bych taky chtela do školky, že to tam voní. začal se smát,že maminky nemužou ve školce být, že mají malý postýlky a od středy je klid. tak snad to vydrží. uvidíme po vikendu.
ale já jsem ted jak praštěná. Máme barák příma nad škoulkou. mezi námi je jen chodník a jakmile jsou venku na zahradě, stojím na balkoně a pozoruju malého jak si tam hraje a když vidím, jak je spokojenej, tak se tak dojímám a brečim 🙂 jsem prdlá, včera jsem si ho i kamerou přibližovala. naštěstí bydlíme v 9 patře a Matýsk nenapadne se nahoru podívat

jitafol
23. zář 2011

@paja1975 od začátku co chodí TOm do školky, jsem chtěla být malou muškou a alespoň na chvilku jej pozorovat, co dělá, jak se tam má....ty máš tu možnost, to je dobrý. Hlavně aby tě nezahlídl. A uvědomuje si vůbec, že bydlíte hned vedle? Pokud nedělá problémy jako že by chtěl za tebou, tak to je dobrej!

paja1975
23. zář 2011

@jitafol podle mě si to asi vubec neuvědomuje. nejhorší je když jdu ven jezdit s kočárkem, pořád se snažím aby mě z té školky neviděl , já ale okolo musím jet, jinak to nejde. Nebo až budou na procházce mimo školku a náhodou je potkám - toho se bojím, co udělá. I když se snažím být ostražitá, abych je nepotkala. Z jedné strany je to velký plus mít školku hned vedle, ale na druhou to má i svoje nevýhody.

jitafol
23. zář 2011

@paja1975 no toho bych se právě asi hodně bála, že mě uvidí a bude chtít za mnou. Ačkoliv teď když už si trochu zvykl, tak by to asi chápal, že musí zůstat s dětma. No každopádně potkat je na procházce může každá z nás, to se může stát kdykoliv.....docela by mě zajímalo, jak by na to ten můj reagoval.

berenika39
23. zář 2011

Petr dneska přišel s boulí vzadu na hlavě jako meruňka 😝 . Ptám se, jak se to stalo, prý ho praštil chlapeček smetákem - na písku ....paní učitelka mu na to dala led, říkal, že led je studenej jako zmrzlina 😉 .
Tak nevím, mám se pachtit, co se stalo? Odpo tam byly učitelky, které tam nebyly ráno.
Třeba se Petrovi rozsvítí a bude z něj Einstein...

jitafol
23. zář 2011

@berenika39 já jsem se teda ani nepídila po tom, co se Tomovi stalo. Přišel s boulí včera. Myslim, že pokud to není nic vážného, tak bych to nechala být. Prostě v tom kolektivu se tohle bude stávat. Jsou to děcka splašený 🙂

paja1975
23. zář 2011

@berenika39 já bych se asi zeptala, ale nehrotila bych to. Aby učitelka neměla pocit,že ji obvinuji, dokud bych nezjistila o co jde. učitelky všechno uhlídat nemužou, i když od toho tam jsou, ale někdy jsou ti prckové tak ryhlý.... Pokud malého nebolý hlava a není z toho nic vážného tak je to v poho, né? Ale určitě by mi to nedalo a zeptala bych se, spíš by mě zajímalo jestli tam mezi těmi dvěma není nejaká ryvalita nebo jestli to byla náhoda.

sova33
23. zář 2011

@berenika39 Ahoj, souhlasím s Paja1975, prostě se zeptat, ale neobviňovat. Shodou okolností se stalo kamarádce něco podobného, ale malá pak z toho měla dva týdny "trauma" ze školky. Ukázalo se , že je tam chlapeček, co bije ostatní děti a učitelky neví, co dělat.
P.S. Omlouvám se, že jsem sem vlezla, když náš Prcek do školky ještě nechodí 😉

berenika39
23. zář 2011

@sova33 psát snad můe každý kam chce, ne? 😉 😉 není se za co omlouvat.
dík, taky si to tak myslím, že byl petr prostě jen v blbou dobu na špatným místě, nechci to nějak hrotit, tuším, že je to zvěřinec, když se vypustí na zahradu. Petovi nic není, on je splachovací, už o tom ani neví, ale ty matky, to je hrůza 😝 .
Tak doufám, že to byla jen náhoda.

anta
23. zář 2011

@berenika39 - ahoj, dítě mi dneska přišlo ze školky taky nějaký škráblý. Ono z něj dostat, co že se mu to stalo, chce trochu nervy 😅 Pak z něj vylezlo, že se bouchl o skříň 😉

verbalinka
24. zář 2011

Ahoj, tak Willík už přišel s poškrávaným obličejem (mohla za to holka a nebyl jediný 🙄 ) a v pátek přišel s dost škráblými zády, ale nepodařilo se nám z něho dostat, co se stalo. Ale asi nic vážného, ani o tom nevěděl. Tak nepátrám 🙂 Ale pro jistotu se pořád nenápadně vyptávám a zkouším z různých úhlů a občas z něho vylezou opravdu zajímavé informace 🙂
Chtěla jsem se vás zeptat - Willík si domů přinesl už pár hezkých vět a jedno dost sprosté slovo - tunda (naštěstí neumí k 😀 ). Na to, že jsou ve školce samí cca 3 letí, mě to dost překvapuje 😅 Neříkám, že od nás už některá neslyšel (bohužel mi ujelo spojení s p.del a zapamatoval si to opravdu rychle)... Je to u vás taky? Nebo jen máme dost učenlivou třídu? 😀 i když je možné, že se na hřišti potkávají se staršími, ale to nevím...

anta
24. zář 2011

@verbalinka - ty se budeš smát, ale Honzík se naopak ve školce naučil mluvit spisovně, říká "mléko, vysypanéééé a tak 😀 😀 😀

paja1975
24. zář 2011

@verbalinka u nás je to podobné. nebudu konkrétní, mohli by mi přízpěvěk vymazat 😀 A taky jsem dost překvapená. A bude hůůůůř, bohužel 🙂 neuděláme nic, nezbývá něž vysvětlovat, vysvětlovat a vysvětlovat že tyhle slova néééé

jitafol
27. zář 2011

Tak dneska mě učitelka uplně srazila na kolena ☹ Kluk se pokakal, ale řekla mi to takovým tónem, jako by provedl kdoví co! Až nakonec z ní vylezlo, že měli celý den novou paní učitelku a ty co byly doposud, tam nebyly. Takže si myslíme,že se jen bál si říct nebo se styděl.
A vrchol bylo, když mi dala to pokaděný oblečení v igelitu zabalený. Já to doma rozbalim a tam i to HO..O. Chápete to??

berenika39
27. zář 2011

@jitafol učitelka asi není máma - stačilo by si představit v takové situaci její dítě a sebe sama a takovou kravinu by neřekla a neudělala. je mi to líto, tohle by se stát nemělo. kde je nějaká důstojnost, sakra???

jitafol
28. zář 2011

No uvidíme, co se bude dít dál. Každopádně s tím pokakáním doufám, že to opravdu nebylo nic psychického. Kluk se do školky těší a pořád o tom básní. Takže asi fakt jen v tu chvíli se styděl nové paní uč.
Jinak jsou tam dvě paní uč na stálo, ty se trochu střídají - ranní a odpolední. A tu jednu má hodně rád, mluví o ní i doma. No a teď se objeví nová, asi nevěděl jak se s tou situací vyrovnat.

anta
28. zář 2011

@jitafol - no tak to je síla, to jsou krávy a bez pardonu! 😠 😠 😠