Jak jste vy, maminky, zvládly nástup dítěte do školky?

kyti
23. srp 2010

Zdravím vás maminky. Chtěla bych poprosit zkušenější maminky o tipy a rady jak zvládnout tuto situaci. Čeká nás týden do nástupu do školky a já už mám z toho šílenýho nerva a je mi zle, jen na to pomyslím. ☹ Předem děkuji za optimistické rady 🙂

lukajda
1. zář 2010

@rosanela teda to je tvrdý 😒 Snad se brzo otrkají - já něco takovýho vidět, tak to asi ořvu.

Já už jsem si Tadeáška vyzvedla, byl docela problém dostat ho domů. Na cestu domů dostalo každé dítě balónek. Prý to probíhalo dobře, nesháněl se po mně, jen prý bojkotoval svačinu a nechtěl si sednout ani ke stolečku, tak doufám, že se to zlepší.

Ale uvidím, co přinesou další dny, jestli to bude pořád v pohodě nebo začne stávkovat.

martinka79
1. zář 2010

@lendy1 máš už rozhodnutí a to enní jednoduché ho zas eměnit, uveď, že jsi dostala výpově´d a práci si hloedáš, že jsi neodešla sama....
¨Holky jste šikulky a dětičky také.. jen tak dál... 😉

rosanela
1. zář 2010

Tak jsme doma ze školky a bylo to docela v pohodě..jen Terka totál upatlaná od jídla, tričko i legíny a její kámoška Míša zase celá od pasty.. 😀 do toho přišla jedna babička pro vnuka, nevěděla, jaké má kalhoty..navlíkla mu ty od Míšy 😀 , ale nakonec se vše vysvětlilo a dobrý..no ale komedie dobrá.. 😀
Tak zase zítra, uvidíme, snad se jí tam bude chtít..

A jak vy?

jakoubka
1. zář 2010

Ahoj,
já dala na rady zkušenějších maminek a nechala tam miláčka i přes spinkání.Za hodinku vyrážím pro něj 😵
Učitelka mi říkala,pokud bude moc plakat po O ,tak mi zavolá 😉 a nic 🙂 ,takže asi v pořádku 🙂

No,ráno se těšil a moc,ale jak jsme docházely ke školce ,tak se kroky zpomalovaly 😅
No a pak byla chyba ,když mi učitelka řekla,že ať počkám na papíry .Tak jsem zůstala ve třídě a čekala ....a půl hodině mi řekly,že už jsem měla jít 😅
Malej plakal ☹ Tak jsem poslouchala ještě chvíli za dveřmi a už byl klid 🙂

Uvidím po vyzvednutínze školky 😕 😉

zuzik.3
1. zář 2010

Tak naší malé se tam líbilo, všechno mi barvitě povyprávěla, prej snědla sama i polévku i maso což teda zírám (na triku jenom jedna kapka), hrála si s nějakou holčičkou se stříbrnýma vlasama 😕 😀. Jenom jí nešel pustit kohoutek na umyvadle tak musela pomoct učitelka 😉 Jinak byla strašně nadšená a s nikým se tam neprala, zatím 😀 Uvidíme zítra.

elema
1. zář 2010

Ahoj holky,
to je dobře že to dětičky tak krásně zvládly. My se dnes ráno byli seznámit s paní učitelkou, domluvit si termín nástupu ( jdem v září jen na 5 dní v měsíci, pak už denně) a kupodivu tam nebrečelo žádné dítko, všechny úplně v pohodě... úplně jsem žasla. Jen naše malá chtěla nosit a nechtěla si vůbec stoupnout na zem, natož se mě pustit, nebo svlékat. Takže 23.9. máme premiéru a já mám ještě větší strach než jsem měla doteď ☹ nebude to jednoduché. Ale opravdu mě moc potěšilo, jak to u Vás všech (krom příspěvku Rosanely-ten jsem neměla raději číst) bylo vpohodě. Tajně doufám, že to taky zvládnem. Tak ať to je takhle vpohodě i v dalších dnech 😉

kackadu
1. zář 2010

@rosanela 😀 tak to jsou dobrý zmatky 🙂

My ráno bez slz, já slzela až venku, ale celý dopoledne jsem byla jak na trní. Přišla jsem pro něj, jedny tepláky počůraný, druhý morký od vody ze zahrady, ale jinak spokojenej. Uvidíme zítra, asi bude hůř, ale musíme to zvládnout všichni 🙂

rosanela
1. zář 2010

@elema Nechtěla jsem tě nějak vystrašit..bude to dobrý, uvidíš..holt ty začátky jsou náročný..ale pak si děti určitě zvyknou a bude se jim tam líbit.. 😉

elema
1. zář 2010

@rosanela Já vím, připadám si jak hysterka i když taková normálně nejsem, ale nějak to těžce nesu já i dítě. Jediné co je pro mě dobře a myslím i pro ostatní maminy, když tohle, co ty, nevidí.

škoda že už tenhle první den nemáme zasebou jako vy 😔

rosanela
1. zář 2010

@elema JJo, asi je to lepší hned odejít..a nevědět.. 😉

berynka
1. zář 2010

Náš první školkový den je u konce a jsem unavená daleko víc než normálně 😅 . To vstávání v šest dělá své. Hedu mne přivítala s výčitkou, že prej sem jí tam nechala a zapomněla jí tam 😝 . Učitelka říkala, že nebrečela a jedla... nakonec se ukázalo, že i polívku, kterou jsem do ní dostala snad naposledy před rokem 😕 😀 . A jinak Bůh ví, co se tam dělo... Když jsem se Hedviky ptala na podrobnosti, tak povídala, že nebyli venku a taky měli malovat, ale nikdo nechtěl 😅 😎 .

draga
1. zář 2010

@lendy1 ahoj já jsem taky bez práce a malýho mi do školky vzali i tak, přitom jsem si myslela, že nemám šanci, ale řekla jsem že rozhodně pracovat chci a práci aktivně hledám...proč po tobě chtějí znovu potvrzení zaměstnavatele? já tohle měla loni, malej chodil do jeslí, dali mi v práci razítko (to jsem ještě byla na mateřský) a pak jsem měla v únoru nastoupit ale zrušili mi místo z org. důvodů...už se mě na to ale nikdo v jeslích neptal..jendou razíko bylo a hotovo...tak držím palečky 😉

jinak u nás první den byl jen hodinka a celkem dobrý...pár dětiček plakalo, pár maminek taky 🙂)) akorát co si pamatuju loni na jesle, tak krize přišla až 3-5 den, kdy pochopil, že tam bude chodit pravidelně a že to nebylo jen zpestření dne 😀 tak se všichni držme 🙂

draga
1. zář 2010

@elema dávej si na to pozor, hodně dětiček vycítí pocit maminky a pak se to na ně přenese, zkus být pevná a breč až potom 🙂))

elema
1. zář 2010

@draga fakt se vynasnažím, teorii znám, ale praxe je prostě horší ☹

lendy1
2. zář 2010

holky, díky moc, podle mě ho taky nemůžou vrátit, když už je jednou přijmutý...Tchýni to ještě jednou vysvětlím a snad ji to už dojde...

Jinak u nás včera školka nic moc, malej prý plakal chvilku, když jsme odešli, pak na procházce a pak, když jsem pro něj přišla. Ale jelikož se na procházce počůral a než jsem přišla, tak spadnul a dost se bouchnul, tak možná plakal proto. Jinak myslím, že tam moc nejedl ani nepil-snad se to zlepší.
Dneska ráno pohoda, těšil se, v šatně už mazal do třídy, ani si na mě nevzpomněl. No, jsem zvědavá, jak to zase bude, až si pro něj přijdu.

rosanela
2. zář 2010

Dobrý ranko!

Tak dneska nástup do školky u nás v pohodě..se tam těšila, hned běžela dovnitř, vrazila mi hubana a šla..tak jsem měla radost, že to takhle zvládla.. 😵
ta její kámoška Míša ale nabírala už, co zahlídla školku..tak snad jí to taky přejde.. 😉

Ptala jsem se tam ještě na bryndáky, tak ty dětem už nedávají, na co, když mají v tašce náhradní tričko..si to snaží usnadnit ve všech směrech..Terka si včera na sebe vylila celou polévku.. 😒

Tak přeju všem taky klidný nástup..

petra.v
2. zář 2010

Ahoj holky,můžu se k Vám přidat?Nás čeká též nástup do školky a to již od 1.října,teď v září ji budu dávat na těch celých 5.dní v měsíci.Mám z toho obavy,přeci jen se nemůžu tak nějak smířit s tím,že už mi tak rychle vyrostla holka moje a začínají jí již povinnosti ☹ asi ten nástup ponesu hůř,než ona sama ☹

petra.v
2. zář 2010

Elema koukám,že máme tak nějak zhruba stejně stará dítka... my chodily do školky na tzv.zvykání...a to bylo naprosto v pohod,Anička byla nadšená...ale obávám se,že přeci jen věděla že maminka je tam s ní,no jsem na to zvědavá.Hlavně aby si říkala o čůrání,aby se napila....člověk jí musí tohle připomínat...no nervy mi pracujou pěkně...já to asi nějak blbě nesu ☹

elema
2. zář 2010

@petra.v Ahojky, aspoň někdo, kdo bude ještě měsíc trpět semnou... ☹ A kdy jdete v září prvně naostro?? my 23.9. a koukám, že jsme na tom podobně i s nervama... Neboj, to dáme 😉 a my na zvykání nechodíme, prostě hned zvostra. V noci se mi o tom všem pořád dokola zdálo, věčně jsem byla vzhůru, no jo nervičky ... Mája je komplet bez plen od roka a půl, tak předpokládám, že v tom problém nebude, dojde si normálně na záchod, svlékne, oblékne.... spíš mám strach o to jídlo. Bryndáky se u nás taky nevedou a myslím, že s polívkou na tom budeme podobně jako Rosanela 😅 ale ono se to časem poddá (teda aspoň se tím uklidňuji)

berynka
2. zář 2010

Ahoj, tak u nás dnešní ráno celkem v klidu. Jen cestou mi vyprávěla, že neví, proč plakala 😅 a ptala se, proč pláčou jiné děti. Odchod jsem neprotahovala, to je pak ještě horší. Tak doufám, že mne nebude čekat slzavé údolí. A je dobrý, že dnes mají dopoledne divadlo 🙂 .

jakoubka
2. zář 2010

Tak dneska děsný ☹ 😢 Připadám si jako nejhorší matka,když jsem ho tam dala 😔 ☹

draga
2. zář 2010

holky to bude dobrý 🙂 Dála dneska taky breknul, ale jen proto, že tam byl chlapeček a ten dělal takové scénky, že to málem rozbrečelo i mě...🙂 dneska jdu pro něj v 10, takže za chvíli a zítra snad až do obídka ...

lukajda
2. zář 2010

Dobré ránko,

u nás taky dobrý, strašně moc se těšil, až zase dostane na krk visačku čtyřlístku (chodí do třídy čtyřlístek), kde má z jedné strany svoje jméno a z druhé má nalepenou svojí značku:o))) Akorát v šatně hodně dětí plakalo, nechápal to, takže jsem mu musela vysvětlovat, že až děti poznají, že je školka príma, tak plakat nebudou a budou se smát. Hned se hrnul do třídy, takže jsme se učitelkou domluvili, že přijdu až po obědě. Jsem moooc zvědavá - včera to bylo v pohodě, jen tu svačinu jim bojkotoval, tak uvidíme.

Bude to v pohodě, připadá mi, že já to snáším daleko hůř než on, ale snažím se, aby na mě nic nepoznal, abych ho neodradila 🙂

lukajda
2. zář 2010

@jakoubka neboj a vydrž, určitě to bude za pár dní dobrý. A jak včera, líbilo se mu tam?

jakoubka
2. zář 2010

@lukajda -včera to bylo lepší.Sice plakal,ale pak se uklidnil.I tam spinkal.
Ale dnes...třepal se,no hrozný.
volala jsem ted ředitelce a říkala,že tam zajde a po 10 si mám zavolat.

petapete
2. zář 2010

Ahoj holky, tak já jdu taky s naší zkušeností.
A jsem strašně mile překvapená, včera jsme šli roztřeseně (teda já - ale jen vnitřně, aby to Lukáš nepocítil, navenek jsem byla nadšená, jak to tam bude mít super, hračky, děti, paní učitelka...). A šli jsme s tím, že bude jen hodinku, před svačinou v devět ho vyzvedneme...no došla jsem tam a on NECHTĚL se mnou odejít, že tam má ještě práci. Tak paní učitelka, že mají plonkovní oběd, tak ať tam klidně zůstane přes svačinu a až do po oběda...tak už jsem mu to nevysvětlovala a ztratila se, přišla jsem po obědě, tak se ke mě rozběhl, objal a nechtěl pustit a že už jde se mnou domů. Prý jen chvíli kolem té svačiny si vzpomněl a chodil a ptal se, kde má svoje rodiče (nojo, jsme mu řekli, že jak půjdou děti svačit, tak půjdeme domů a už se mu opomněla říct změna plánu), ale prý to rozebrali s paní učitelkou a dobrý. Včera odpoledne prý, že dnes do školky NE, ale nějak jsem to nebrala, dál mlela, jak je to tam super,...a dnes šel naprosto bez protestů, musela jsem si i vynutit pusu, vůbec na to neměl čas, už byl u hraček. Jen mi nechce nic říct, včera mi řekl, že pořád jen papal a papal (přitom svačinu nevím, ale na oběd si dal jen polívku, druhýho se ani nedotknul🙂) a jinak z něj všechno lezlo jak z chlupatý deky😀. No, jsem ráda, že to vypadá, že v pohodě a snad nám to tak i vydrží🙂

peca
2. zář 2010

Ahoj krkavčí matky 😉 Ač diskuse nenavštěvuju, dnešek v MŠ mě dostal, takže se musim vypovídat. Včera jsme s malým vyrazili do školky, těšil se celé prázdniny a už od dvou let chodil na jeden den do dětského klubu, takže jsem se nebála. Pí učitelka vypadala dost vyplašeně (bude sama na 19 tříleťáků, tak jsem to i tak brala) Všechno v poho, jen prý kolem oběda trochu plakal. Dneska mrňous bulil už doma, že do školky nechce ☹ , cestou se spravil a v šatně byl statečný a těšil se do třídy. Tam ale brečeli tři děti, učitelka vypadala vynervovaná stejně jako včera a na tu nejvíc řvoucí holčičku dost hartusila, ať si jde hrát a že si řvaním stejně nepomůže. Malej samozřejmě spustil taky, tak jsem učitelku poprosila o pastelky a dala mu za úkol nakreslit obrázek mě i tátovi, přestal bulit a zabral se do kreslení. Dala jsem mu pusu a šla.Teď ale sedím doma a nechci dělat ukvapené závěry, přeci jen je to druhý den, ale mám pocit, že pí učitelka to nezvládá a to tam měla včera dětí sedm a dneska ráno pět. Nemáte některá zkušennosti s MŠ Parmskou 388 a pí učitelkou Karvánkovou?Moc děkuju

zuzik.3
2. zář 2010

Teď cestou z obchodu jsem potkala prťata na procházce 😵 😵 Jsem si nejdřív říkala, že se schovám, aby za mnou nechtěla jít, ale byla v pohodě. Začala radostí skákat a ostatní děti potom skákaly také 😀 Učitelky měly asi radost 😀
Pak jsem ji ještě chvilku pozorovala a byla hodná, hezky vzorně se držela žížaly Jůlinky. Hned mě to potěšilo 😵

jakoubka
2. zář 2010

Uf,tak se uklidnil 🙂 Slabé chvilky má,ale dobrý 😵
Je se upnul na učitelku a drží se ji pořád za ruku 😅

zuzik.3
2. zář 2010

@jakoubka tak to je fajn, snad bude zítra lépe 😉 Jsem zvědavá jak to bude zas po dvou dnech volna 😝