Jak jste vy, maminky, zvládly nástup dítěte do školky?

kyti
23. srp 2010

Zdravím vás maminky. Chtěla bych poprosit zkušenější maminky o tipy a rady jak zvládnout tuto situaci. Čeká nás týden do nástupu do školky a já už mám z toho šílenýho nerva a je mi zle, jen na to pomyslím. ☹ Předem děkuji za optimistické rady 🙂

anta
23. led 2012

Ahoj holčiny, tak dneska jsem si přišla pro dítě a ono mělo rozbitou hubinu! Prý tam zakopl o shrnutý koberec a narazil si tvář o pultík od kuchyńky, jsem fakt už naštvaná, ani mi nezavolali a prý, že to je v knize úrazů, to je mi tak platný, co se jako stane příště?! 😠 😠 😠 Tak zítra jim tedy pohrozím, že ještě nějaká nepříjemnost, tak se otáčím na podpatku a jdu hned za ředitelkou, dávám tam zdravý dítě a chci si ho zdravé i vyzvednout 😠 😠

anta
26. led 2012

Teda, holky, já jsem s Honzíkem v koncích, on nám tento týden každý den ve školce poplakává, ale jak to? Nevím, jak mu vysvětlit, že plakat nemusí, že ho tam nikdo nenechává navždycky. Jsem už z toho vyždímaná 😒 Jako jinak je šikovnej, ale když si vzpomene tak pláče, ráno se to teď taky bez pláče neobejde, fakt bezva 😝

berenika39
26. led 2012

@anta nemohlo se mu tam stát něco nepříjemnýho, někdo mu něco udělal, třeba to nebylo úmyslně, ale může to mít v sobě, bát se...je s ním řeč? s tou odřenou pusinou to nesouvisí?

lojzina
26. led 2012

@anta neleze na nej neco?? ☹

lojzina
26. led 2012

Maros miva takovy obdobi,kdyz je treba delsi dobu doma,rekneme 14 dnu,tak pak ty prvni 2 dny sou ubuleny

nikiii
10. črc 2012

Najde se tu nějaká maminka, která taky bude "bojovat" od září se školkou? 🙂

zofinecka
10. črc 2012

@nikiii jak bojovat? Nás čeká nástup do jeslí už na konci srpna, tak jsem zvědavá

nikiii
11. črc 2012

@zofinecka Myslela jsem bojovat spíš sama se sebou, přece jen jsem tu cácorku měla 4,5 roku den co den u sebe, tak to bude změna. Ale moc se těší, tak to je hlavní, smutno bude spíš mě. 😀

zofinecka
11. črc 2012

@nikiii tak smutno bylo i mě, ale až později, když už si tam zvykla a jen mi řekla ahoj a tím to skončilo. Od září ji budu vídat celé dny ve školce a pak ještě i doma 😀

ajan
13. črc 2012

Já se hlásím 😀 @nikii
Malá bude mít 3 až koncem listopadu, ale já nastupuju v říjnu do práce, takže ona rovnou nastoupí od září na plno do školky, teda září jen dopoledne na zvykačku a od října naplno 😅

Děsně se toho bojím, je sice společenská a hodná, ale některý věci ještě bravurně nezvládá a je to mamánek

zofinecka
13. črc 2012

@ajan každá mamina má sstrach a obavy. Ještě jsem se za svou půraxi nesetkala že by maminy neměly strach a obavy jak to děťátka zvládnou. ALe ony to opravdu zvládnolu jen to chceš čas a hlavní je i postoj učitelek 😉

ajan
13. črc 2012

No já doufám, že na ni budou hodní 🙂 Jsme malý město a moc na výběr nemám, ale myslím že to bude dobrý, hlavně si asi budu muset dát panáka ráno na kuráž a jak půjdu domů, tak se rovnou ožeru 😅 😉 ( nepiju, tak mi bude stačit málo 😀)

jajina.c
15. črc 2012

Ahoj holky, taky nás to čeká v září. synovi budou 3 roky 29.7., já nastupuji 30. do práce ( sice jen na dva měsíce - nadbytečnost, takže hledám něco jiného ), bude hlídat babi s dědou a v září jde malý do školky. Už teď říká, že tam nepůjde, když mu každý den říkám, že bude chodit od září do školky, že to tam bude prima, spousty kamarádů, hračky a hodné paní učitelky. Mám z toho vítr, já jsem prý jako malá 4 měsíce hrozně vyváděla, zvracela jsem několikrát denně, už to mamka se mnou chtěla vzdát a po 4 měsících se to prý upravilo a já byla o.k. Jestli malý bude po mně, tak to nedám. Malý je jinak hodný, děti má rád, jen mu déle trvá, než si zvykne na nové prostředí. Řeším v kolik budit malého - do práce budu chodit na 7, školka je od půl 7, malý vstává mezi 5-7, jak kdy, podle toho, jak se v noci budí, většinou se budí jednou za noc. Spát se ho snažím dávat kolem 20H, ale usíná cca mezi 20-21H, jak kdy. Od mala je nespavec, vstávání u nás kolem 4hodiny není nic vyjímečného a teď poslední cca 4 měsíce, když mi spí do 7, tak ho budu muset budit. Budete dávat ráno snídani nebo budou děti snídat až ve školce? U nás je snídaně tak na půl hodiny... Jinak v čem jsme nedokonalí - samostatné oblékání a jedení, jinak nám jde vše. Tak se to snad upraví časem 😉 .Do školky to máme tak 1 km přes město a budem chodit pěšky, to zvládne, trénujeme, ale bojím se až bude hnusně a lijáky, to přijdem do školky asi turch - kalhoty, na sobě bude mít pláštěnku. Městská tady nejezdí a dvě auta nemáme. No, těším se na další postřehy a rady a doufám, že to my všechny a dětičky zvládneme co nejlépe a bez slziček 😉 .

ajan
15. črc 2012

Ahoj Jaji, my to máme podobně, máme to asi 1 km, pěšky přes náměstí, městská tu není, já chodím do práce na 7, ale práci mám asi 3 minuty od školky, takže to budem stíhat, snad 😀
malá spává od 20:00 do 7:00 +- půl hodiny , ale plánuju ji dávat prostě v 19:00 spát, aby ráno kolem 6 i když vzbuzená, byla odpočatá, po obědě už nespává, tak uvidíme co ve školce, snídáme taky strašně pomalu, takže ji v těch 6 dám jogurt a pak bude mít svačinu ve školce. 😉

jajina.c
16. črc 2012

@ajan Tak to je fakt jako u nás, já zapomněla dodat, že po obědě taky nespíme už rok 😒 . Ten jogurt mi radí holky, co už děti ve školce mají, prý je to rychlovka 🙂 .

ajan
16. črc 2012

Jasan, právě to s tím jogurtem dělá kamarádka, jogurt má snězenej za 5 minut a stejně má pak za 2 hodky chlebovou svačinku, nebo jí k jogurtu přisypu trochu čokapika a bude 😉

zofinecka
16. črc 2012

@ajan @jajina.c tak já teda děti budit musela. A do školky to máme autem tak 15 min. Než bych tam dojela s něma dvěma MHD, tak to by bylo šílené. JInak my na snídani máme cereálie a mlíko. a když nestihneme tak zajedem do obchodu a nasídá se v autě po cestě. Od září taky budu v práci,a le mám to jednodušší v tom, že malá bude chodit se mnou do stejné školky, jen budu na jiné třídě. 😀 A dany bude v jesličkách a ty máme tak 5 min. od baráku 😀

ajan
16. črc 2012

to máš dobrý, autem je to pohoda, tady to ten kilometr postrádá smysl jet autem, ale s prudícím dítětem třeba v dešti a do pořádnýho kopce to bude asi veselý 😀

kozlenka
16. črc 2012

Náš Adámek bude mít tři ročky přesně 1. září 😀 a taky mi dělá největší starost to oblíkání a jedení 😖 Si říkám, že jak tam uvidí ostatní děti, že se bude víc snažit. A ještě mě trápí taková blbost, že nesnáší bačkůrky, když jsem měla snahu mu je obout, tak je to prostě "auva" a ječí dokud je nezuje, chodíme doma všichni naboso a je tak zvyklý 😅 Školičku máme hned přes zahradu, takže může chodit i sám 😀 Ale počítám s tím, že první dva měsíce probrečí, je na mě dost fixovaný a já budu brečet asi taky ☹

ajan
16. črc 2012

a neshrnuje se mu tam ponožka, malá mít klasický papučky nemůže, jsou na ni moc uzký, tak bude chodit v crocsech ,ty si sama obuje v klidu, ostatní boty budou boj 😅
Chudáci učitelky, jak to tak sleduju, je to všude stejný, nevím od koho ty naše děti budou odkoukávat, když to jsou všechno stejný trumbely 😀

zofinecka
16. črc 2012

@ajan to není třeba se obávat. Učitelky jsou od toho aby těm malým dětem pomáhaly. CO já jsem se naoblíkala malých dětía o dokrmování ani nemluvím. Ale taky hodně záleží na učitelkách 😉

ajan
16. črc 2012

Já věřím že to bude v pohodě, jen sem asi nezdravě fixovaná na té malé aniž bych si to připustila 😀 😀 😀

jajina.c
16. črc 2012

Je pravda, že záleží na učitelkách, co vím tady u nás, tak jak která pomůže. Moje kamarádka tam dávala holčičku ve 3 letech loni a malá zhubla možná 5 kilo, protože sama nejedla a nikdo jí nepomohl ☹ . Hlad je snad naučí a budou se snažit. Náš by to i uměl, ale vezme si 3 lžičky a má dost 😀 . Už se v noci i budím a přemýšlím, jak a co, magořím docela brzy 😀 .

kozlenka
16. črc 2012

@ajan náš Aďula nesnese ani crocsy, on je vůbec nějaký citlivý na nohy, sandálky neobuje ani kdybych se na hlavu stavěla, musí mít zásadně zavřenou špičku a bez ponožek ani ránu a nedej bože když mu spadně do botiček zrnko písku, nechápu kde k té úchylce přišel 😀 😖
@jajina.c Já si myslím, že Aďa sám sní co dostane, ale spíš se obávám, že to pak učitelky budou sbírat všude 😅

makak21
16. črc 2012

Ahojky holky, jdu vám napsat pár pozitivních postřehů, ať víte, že i ti největší mamánci to zvládnou 😉 Syn teda nastoupil do školky už loni, ale myslím, že jak je teď celé prázdniny doma, tak budeme koncem srpna zase bojovat 😝 Ale k tomu loňsku...syn nastoupil hned koncem srpna, kdy se školka otevřela a na zvykačku šel jen na dopoledne...bylo to maso, brečíval už po probuzení, pak oblíkání, cesta autem, převlíkání ve školce a většinou to skončilo tím, že mi ho museli sundat z krku...postupem dní už různé hrůzoty odpadaly, pak byl dva dny doma a jeli jsme na novo 😝 no a zlomilo se to, když tam v září začal spinkat...opravdu jak mávnutím proutku a bylo po slzičkách 😵 ne, že by se vyloženě těšil, ale vzal to jako hotovku a byl klid 🙂
Ale počítám, že zase bude trochu boj, i když naštěstí už tam má kamarády a i paní učitelky zná, ale když si má vybrat, jestli školka nebo domov, vždycky bude radši doma...

Držím palce novým prvňáčkům a nebojte, oni to zmáknou 🙂

jajina.c
16. črc 2012

@kozlenka Zrnka písku, to známe 😀 😀 😀 . Zuje si a obuje sám taky jen croscy, ale ty tady učitelky neradi vidí, Luky má vysoký nárt a širokou nožičku, takže pro nás jsou taky ideální.

berenika39
16. črc 2012

Hodně je to o učitelkách - u nás byla jedna mladá jen na to, aby vzala plačící dítě do náručí a houpala ho, chlácholila a uklidnovala. Letos budou třídy po novu smíšené - a myslím, že je to fajn, povídali jsme si o tom s Petrem, a on ví, že až tam budou nové děti, které budou plakat, tak že se o ně bude starat a bude jim dávat nové hračky a hrát si s nima...to si myslím, že je dobrá cesta, jak pro ty starší, tak pro ty nové. Petrovi trvalo asi 4 měsíce, než pochopil, o čem školka je a ted nechce domů odpoledne ze zahrádky dřív, než se vyblbne a pohraje si s kamarády.

zofinecka
16. črc 2012

my teda máme smíšené třídy a jsem naprosto spokojená. Já sama jsem učitelka a pro mě to bylo minulý rok v září docela stresující i tak, ikdyž jsem věděla jak to chodí, ale najednou jsem byla v roli matky, což bylo něco nového. ELi to taky oplakala a skoro půl roku jsme chodili po obědě a až ppo V8nocích se to zlomolo a ona tam chtěla spát. Teď už má taky kamarády a už se těší až tam bude chodit s ní i bráška. Momentálně je moje "miminko" na táboře a já jsem doma v hrůpze co se tam děje. Sice je tam s manželem, ale pro mě to bylo hrozné když mi řekla že domů se mnou nepojede, že tam chce zůstat. ☹ Jsem to obečela ☹
U nás mají děti to co jim vyhovuje. Já sama sice nejsem zastáncem crosek, ale už i tot se objevuje v MŠ a učitelky to nemůžou zakázat. Nikde není napsáno jakou mají mít děti obuv. A to že budou mít jídlo rozházené kolem sebe, tak to je zcela normální.
Naše Eli na začátku vůbec nekomunikovala s učitelkama a postupem času se to lepšilo a lepšilo. Chce to čas a hlavně natrefit na dobré učitelky. Ne každá učitelka je dobrá a děti si musí uvědomit, že to není mamiknka a má nastarosti hodně dalších dětí. Naše Eli si s sebou vždy nosila nějakého plyšáka, aby to pro ní bylo lepší a jednodušší. 😉

ajan
17. črc 2012

Já už jí zkoušela i normální papučky, ale malá se do nich nenarve, uvidíme jak budu čas, a asi budeme muset objezdit celý brno, ale pokud klasický široký papučky neseženu, tak budou crocsíky a šmitec 😉

lin18
31. srp 2012

Ahoj, taky se přidávám....už se nám to blíží 😒 . Syn jde hned od pondělí naplno do školky, tři roky bude mít až za tři měsíce...už teď se děsím jak to zvládneme. Je hroznej mamánek....dneska dokonce plakal, když měl jít na půl den k babičce, protože jsem nachlazená. Prostě beze mě neudělá nic...kaká jen se mnou, jí jen se mnou, usíná jen se mnou, ukonejšit se nechá jen ode mě...Bude to asi šílený...fakt nevím jestli na to budu mít nervy...
Jinak u nás musí být papučky s pevnou patou...je to psáno v řádu školky ...