Jak jste vy, maminky, zvládly nástup dítěte do školky?

kyti
23. srp 2010

Zdravím vás maminky. Chtěla bych poprosit zkušenější maminky o tipy a rady jak zvládnout tuto situaci. Čeká nás týden do nástupu do školky a já už mám z toho šílenýho nerva a je mi zle, jen na to pomyslím. ☹ Předem děkuji za optimistické rady 🙂

faflina
14. zář 2010

Ahojte dneska, tak maminky co dneska jak jste vy zvládli školku a děti samoz. taky. Mi dneska zase líp než včera dneska jen tak trochu fňukal a mě to dneska na psychiku nic nedělalo. Dneska se budou fotit. tak se možná i trošku těšil. Hned jak ráno přišel do třídy, tak si dali děti zástěrky a šli malovat, tak zase budou nějaké výtvory na nástěnce. Už něco i malovali barvama, byly to veliké červené jablíčka s červem, mají to vysrtavené na nástěnce, jak sem objevila to naše tak jsem byla fakt na synka hrdá, a vžene mi to slzy do očí a musím je rozmrkávat. Tak se zase těším co dneska budou dělat a zítra to obhlídnu.

tereza1980
14. zář 2010

u nás ok, ráno tedy prý nechtěla jít ke školce pěšky, že jí bolí nohy, ale pak už se tam hnala 😀 dnes tam budou mít hippoterapii, přijdou je povozit na konících, tak jsme jí vybavili helmou na kolo a snad nám jí vrátí celou 😉 moc se těšila.

faflina
14. zář 2010

jj, včera nebo kdy jsem četla, že dneska máte koníky. tak to je super, zase něco jiného.....

luckaa
14. zář 2010

Tak já musím říct,že u nás dneska úplně bez fňukání,od rána měla dobrou náladu,tak snad už si zvyká a bude to už v pohodě...učitelka taky nic neříkala,tak to asi ve školce proběhlo taky v klidu 🙂

bramburka
14. zář 2010

tak Xenda dnes poprvé absolutně bez breku, je to tim, ze tam neni ta zlobivá paní učitelka ...má dovču. uz si prý na ní stěžujou 3 děti, který brečejí jen když je tam ona. Tak se to dnes dozvěděla ředitelka. Jenže zase má rýmu, ch jo, zrovna když má tamta dovču, a mohla by si pěkně zvyknout, to je pech.

bramburka
14. zář 2010

holky smí se s rýmou do školky? jak to je? má jen takovou tu pčíkací bez teploty, bílou ?

bramburka
14. zář 2010

@faflina doják no jo 😀 my máme výtvory už doma na nástěnce, dělají super věci, každej den vodovkama, lepidlama, z krepáku, stříhají, no super kreativní. Dnes ale pani učitelka zacala vyúravet pohadku a deti lehly, ona jim tam dala v 11hod matračky a naše Xenda normálně usnula. Se picnu 😀

draga
14. zář 2010

@bramburka zrovna dneska jsme se ptala a pokud prý není teplota tak ok, protože to by jinak nemohl chodit nikdy 🙂

kristi
14. zář 2010

kdyz si Miu zitra potrebuju vyzvednout o kus driv, jeste pred obedem, vadi to? 😕

sylvar
14. zář 2010

kristi, jen jim to podle mě musíš říct ráno 😉
já už druhý den vyzvedávala ve tři a naprostá pohoda 😎

med
14. zář 2010

Tak u nás to dneska proběhlo úplně v poho a dokonce celý večer teď mluvila o tom, že zítra půjde zase do tý školky...
Ve čtvrtek jí tam nechám spinkat po o, tak jsem to diskutovala s pí. učitelkou a ta říkala, že klidně můžeme zkusit, že přes den vůbec nepláče a je v pohodě. Že už by se to obracelo k lepšímu? 🙂

@kristi U nás je to tak, že když potřebuju vyzvedávat jindy než normálně, tak to ráno nahlásím a oni mi jí na tu hodinu připraví k odchodu.

Holky, jak je to u vás ve školce, když jde dítě domů po o... dávají vám odpolední svačinu domů? Nám místo ní dávají musli tyčinky, který Terka vůbec nejí a mě se to tu hromadí 🙂 My je taky moc nemusíme.... Jen jednou dostala zatím místo tyčinky jogurt, tak by mě zajímalo, jak je to jinde.

kristi
14. zář 2010

@med davají nam svacu kazdy den - mela sladky satecek, chleba, housku, kus ovoce a tak, stridaji to

betuse
14. zář 2010

U nás když jdou děti po o tak dostanou svačinu s sebou - tedy tu kterou budou mít odpoledne i ostatní děti,pokud se ale jedná tyčinku, jogurt, jablko apod. pokud je na jídelníčku nějaký namazaný chléb apod., tak to nedostávají

luckaa
14. zář 2010

@med Tak u nás svačinky nedávají,ale také je neplatíš,platí se jen za to,co malá ve školce sní...

draga
14. zář 2010

@med my nahlásíme, že jdeme po o a svačinku nedostane a nepočítají mu jí 😉

ivaneckaaaa
14. zář 2010

Ahojky,tak u nás od 1-3září v pohodě.Dokonce se těšil.V ponděěi ještě šel s rymou a v uterý do pátku jsem ho nechala doma.Od včerejška katastrofa-brečí,nespolupracuje.Ráno mě ho musely trhat z náruče.Tak jsme se z učitelkou dohodli že ho budu vyzvedávat o půl10.Máte někdo s tím zkušenost,jak dlouho si děcko zvykalo? ☹

rosanela
14. zář 2010

Ahoj!
Tak my dostáváme domů svačinku, když jdeme po o - namazaný chleba s pomazánkou, dělají výborné a k tomu 1 ovoce....

Koukám, že se to tady už obrací k lepšímu..to je dobře..u nás taky, už ani tolik neprotestuje, jen večer párkrát řekne, že tam zítra nechce, ale ráno v poho..tak jsem ráda, jsem hned vyrovnanější.. 😉
Teď ještě řeším to spaní, doma usne nejdřív v 16h..po o ani za boha, tak jsem na to zvědavá..chci to taky vyzkoušet..

rosanela
14. zář 2010

@sylvar Tak Sofinka se spaním nakonec v pohodě..to tě ta učitelka tak strašila..

rosanela
14. zář 2010

@ivaneckaaaa My jsme měly 2 dny pauzu a pak jsme začínaly taky jako nanovo..1., 2. hysterák, uč. mi jí rvala z náručí, já zdrhala..3. den už v poho..tak snad to vydrží.. 😉

betuse
14. zář 2010

@ivaneckaaaa nevěš hlavu, já bych o tom mohla tyto týdny vyprávět, pracuji v mš a odtrhávání dětí- normálka, možná ti to přijde hrozný, ale důl. je nepolevit, rodičům doporučujeme děti prozatím brát dom po o. uvidíš zachvíli si zvykne a nebude chtět domu

bramburka
14. zář 2010

dneska jsem to konzultovala s dětskou sestrou, mela problém se svým dítětem loni, prej ho strhávali z náruče 2 učitelky, scény jako brno, po 14 dnech se uklidnil. Ona z toho doma skoro zvracela. Mluvila tehdy s psychologem. Doporučoval doslova hodit do školky a rychle utéct, co nejméně to protahovat, zvyknou si.

Já se jen děsím, co udělá ta dlouhá pauza, páč má rýmu, tak na to prdím a do konce týdne jí nedám 😒

ivaneckaaaa
14. zář 2010

děkuj moc za odpovědi.Já když ho vidím jak brečí,tak bych se nejradši otočila a šla domů s ním.Ale vím že nesmím povolit.Jen si říkám aby pak nebyl otloukanek,že si maminka pro ně ho chodí brzy.Snad to 3lety děti tak ještě neberou ☹

ivaneckaaaa
14. zář 2010

@bramburka No právě my jsme takhle dopadli když jsem ho nechala doma.Ale třeba by se tak choval i po víkendu-nevím.

betuse
14. zář 2010

na většinu dětí krize dojde, když ne na začátku, stane se že i po půl roce, aspoň to budete mít za sebou 🙂 ale opravsdu má bramburka pravdu, rozloučit se a rychle pryč, je to nejlepší pro oba, domlouvání nepomůže, jen zbytečně protahujete to, co stejně přijde

ivaneckaaaa
14. zář 2010

Tak jo,zítra dám Kubíka učitelce a zmizím ☹ .Už mi večer oznámil,že obědvat tam nebude.Už se těším na zítra ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

betuse
14. zář 2010

Tak moooooc přeji ať si brzy zvykne

bramburka
14. zář 2010

@ivaneckaaaa dá to zvykne si, ten psycholog prý říkal, že děti, které pláčou pouze na začátku, když tam jsou ještě maminky, tak ty prý opravdu pouze vydírají, protože moc dobře vědí, že je to maminkám líto, je to forma trestu pro rosiče, dost často se pak může objevit psycho zácpa (schválně se nevykadim, s tím máma neudělá nic, i kdyby se stavěla na hlavu) a tak

betuse
14. zář 2010

souhlasím a jde jim to moc dobře pozor také na to když máte malé miminko nebo další čekáte, děti to berou, že je nemáme rádi, méně se jim věnujeme a proto je dáváme pryč tj .mš

ivaneckaaaa
14. zář 2010

@bramburka Ono to není jen když jsem tam já.Ale cely den sedí,nehraje si.Proto si říkám aby nebyl otloukánek.Uvídím jak to bude zítra

betuse
14. zář 2010

žádný otloukánek ,jen potřebuje víc času, každé dítě je jiné