Jak jste vy, maminky, zvládly nástup dítěte do školky?

kyti
23. srp 2010

Zdravím vás maminky. Chtěla bych poprosit zkušenější maminky o tipy a rady jak zvládnout tuto situaci. Čeká nás týden do nástupu do školky a já už mám z toho šílenýho nerva a je mi zle, jen na to pomyslím. ☹ Předem děkuji za optimistické rady 🙂

med
31. srp 2010

Potvrzení od doktora? My jsme ho dávali už na jaře k přihlášce... asi to má každá školka jinak...

elema
31. srp 2010

My taky musíme mít potvrzení od doktorky těsně před nástupem a taky tam vyplňuje dr. případná omezení, alergie, doporučení, jaká máme očkování.... Každá školka to má fakt jinak.

@janulle22 nezoufej, dočkáš se, já bych teda raději nástup odložila... ☹

jakoubka
31. srp 2010

Nám potvrzení pro Dr,dají až první den nástupu 😉

janulle22
31. srp 2010

@elema no já bych chtěla aby nastoupil se všema a né pak jít sám... 🙂

elema
31. srp 2010

Aha, ale třeba nebudete jediní, my taky nastupujeme až během měsíce 😉

janulle22
31. srp 2010

@elema ja myslim, že budem jedine co už teď už to neovlivním... 😉

mady
31. srp 2010

Jé ahojek to je pěkné téma 😉 náše mrně jde zítra poprvé do školky 😉 těší se na kamarádku ale já z nervů už opar ☹ bude mi smutno přestože jde jen na 4 hodiny ☹ a mám strach aby mu nějaké starší dítko neubližovala ta naše malá rybička je taková cíťa která si nechá vše líbit ☹ ach jooooooooooooooooooooooooo

nety
31. srp 2010

Ahoj holky, tak zítra nás to čeká. Celý den je mi zle, vše se ve mně svírá a obávám se, že neusnu☹ Myslím, že tyto pocity máme všechny co 😒 😒 😒 Tak zítra hodně zdaru všem a dětičkám krásný první školkový den.

rosanela
31. srp 2010

Ahoj,
přeju hodně zdaru na zítřek..taky jsem už nějaká nervozní..snad to zítra dopadne dobře..Terka je takový mamánek a úzkostlivá, snad nebude hned 1. den nějaká srdecryvná či vztekací scéna.. 😲 Jinak se tam ale moc těší..

Si dávám paňáka na kuráž.. 😀

Dobrou.

mady
31. srp 2010

hm to bych musela vypít flašu paňák by byl málo 😉 a jelikož jsem těhu tak mám smůluuuuuuuuu ☹ ☹ ☹

rosanela
31. srp 2010

@mady No já si teď dopřávám po 4 letech abstinence, 2 děti za sebou, buď bylo těhu nebo kojo..tak mně teď stačí málo.. 😀

rosanela
31. srp 2010

Zítra se těším na postřehy.. 😉

mady
31. srp 2010

tak to chápu 😉 já už jsem si rok užívala akcí a teď budu mít chvíli útrum 😉 tobude pěkná oslava 30tky
😉 zítra budu gruntovat abych zabila 4 hodiny bez malého ☹

lendy1
1. zář 2010

Nevíte prosím někdo, jak to je, když mám mlého ve školce a nemám práci?
V době přihlášení do školky jsem zaměstnaná byla, ale pak jsme dostala výpověď. K přihlášce jsem dokládala potvrzení od zaměstnavatele. Teď jsem nezaměstnaná, malej šel před chvíli poprvé do školky a tam po mě chtějí opět potvrzení od zaměstnavatele 😒 Tchýně a má matka do mě neustále hučí, že když nemám práci, že mi malého dají ze školky zpátky domů, ale dle mého na to nemají nárok, když už ho jednou přijmuli. Nevíte, jak to je?

Jinak náš nástup do školky proběhl bez potíží, jen se už těším, až pro něj za pár hodin dojdu 🙂 Ve 12.30 jsem tam jak na koni 😀

lukajda
1. zář 2010

@lendy1 já si myslím, že když byl řádně přijatý, tak na to nemají právo. Teď práci sice nemáš, ale za měsíc jí mít třeba budeš, tak by ho vzali zase zpět? S největší pravděpodobností ne. Podle mě nejde jen tak zrušit rozhodnutí o přijetí, pokud k tomu rozhodnutí není připojený nějaký dodatek týkající se podmínek k přijetí. Co když některá maminka dostane výpověď a dítě jí chodí už dva roky do školky, to by znamenalo, že by ho taky poslali domů?

U nás to proběhlo také v naprosté pohodě - dokonce nás probudil už v 5:45 zpěv z pokojíčku " já chci do školky, já chci do školky". Ve třídě mi málem nestihnul ani dát pusu, protože už byl úplně pohlcený hračkama. Jsem moooc zvědavá, jak to bude vypadat zítra a jak dlouho mu to nadšení vydrží, ale na děti se strašně moc těšil, tak to snad bude v pořádku 🙂

janulle22
1. zář 2010

@lendy1 ja myslim, ze ti to nemuzou jen tak vratit... musis si hledat praci a to s ditetem jde velice tezko ... a jak psala lukajda tak za mesic muzes mit pracia to ho budou brat zpet? nee... 😉 ja jsem taky doma, mam 3x odpoledne skolu a hledam si praci a vubec nic mi na to nerekli... 😉 ale pro klid tve duse se muzu zeptat tchynky je reditelka ale az odpoledne mozna vecer...
@lukajda jeee to je teda sikulka... 😵 jen aby mu to nadseni vydrzelo... 😉 bojim se jak to bude u nas... neni mamanek, ale chvilu mu trva u cizich nez si zvykne... 🙂

zuzik.3
1. zář 2010

U nás to proběhlo taky v pohodě, ráno si teda naopak přispala, musela jsem ji vyjímečně budit. Byla teda ze všech těch lidí vyhukaná, ale statečně odešla do třídy 😵 Jdu si pro ni už 11:45 🙂

lukajda
1. zář 2010

Já si pro něj jdu už za hodinku - u nás je to první den jen na chviličku.
Ale jsem fakt zvědavá, jak moc nadšený bude v následujících dnech, doufám (snad ne naivně 😀 ), že to půjde, protože je strašně upovídanej a děti vyhledává.

mady
1. zář 2010

Jéééééé tak u nás to bylo zlé. Už doma mi říkal že půjde jen když tam budu s ním a když jsem řekla že musím jít pryč tak říkal že si dělám legraci. No pak slzavé údolí paní učitelka mi ho rvala z náručí děs běs vám řeknu. Ještě teď tu bečím a 11:30 si pro něj můžu jít 😀 strašně se na něj těším 😉 a mám opar ani ho nemůžu pomuclovat ach joooooo!!! snad se mu tam líbilo a zítra půjde bez problémů jinak to fakt nedám asi ☹

janulle22
1. zář 2010

@mady jeee chudacek... ☹ a brecela jsi i tam?

bertica.h
1. zář 2010

Tak my sme to dnes zvládli.Viktroka má síce 5tokov ale nieje naučená byt bezomna takmer vobec..pojdem pre nu o pol3ej.
bola trošku zaseknutá,ale pani učitelka si ju "odchytila" ukázala jejvšetko..ja som jej dala pusinku,povedala,že ju milujem.. išla som.som hr.zvedavá..pred hodinou som do školky volala a vraj uplne ok..nhana s s dievčatami a všetko je v poriadku 😉

berynka
1. zář 2010

Ahoj holky, tak já trochu čekám, jestli nebude telefon 😅 a ve dvanáct si jdeme malou vyzvednout. Teoreticky jsme byly připravené na všechno 😀 , ale při odchodu samozřejmě byly nějaké slzičky... a když jsem tam celkově viděla ten blázinec, tak ty učitelky fakt obdivuju 😀 .

rosanela
1. zář 2010

Ahoj,

@mady chudáček Viki..snad to bude potom v pohodě..

U nás celkem odchod dobrý, šla tam ještě se 4letou kámoškou, byly jsme tam s nimi ještě asi 1/2h, než se rozkoukaly..taky chtěly, abychom tam s nimi byly..pak už jsme šly, ale taky se to neobešlo bez slz..ta kamarádky malá ještě víc, nechtěla jí prý vůbec pustit, já raději hned odešla..pak se Terka s pláčem k ní prý taky přidala..
no jsem z toho nervozni, že nemůžu nic moc doma dělat.. 😒
Byl tam ale jeden dost surový chlapeček, hned tam začal děti bouchat, jeden chlapeček tam naříkal asi 20 min., jak ho tahal za nohu, jeho mamina už v práci..učitelky nestíhaly s organizací, tak si toho nevšímaly..mi toho chlapečka bylo líto, že jsem se ho na chvíli ujala a drobet ho utišila, ale byl k nezastavení, pořád opakoval máma, máma ☹ ..a jedna holčička tam plakala schovaná na záchodkách, úplně v rohu..taky jí tam nikdo neviděl..to jsou začátky ☹ , snad se brzy otrkají a bude vše v poho..

zuzik.3
1. zář 2010

@rosanela jej, no to je hrozné. Je fakt, že tam byl blázinec. Nemůžu se dočkat až mně povypráví co a jak 🙂

janulle22
1. zář 2010

@rosanela teda tak to je smutny... ☹ chudaci deti...ani bych se nedivila dkyby tam ten chlapecek nechtel jit... 😅 taky budem ve skolce s jednim a uz jsme na to upozornila ucitelky aby je deadavli moc k sobe... 😀
hoky a breceli jste aji vy...? ja se bojim ze tam budu rvat taky... 😅 😀

rosanela
1. zář 2010

@janulle22 Já ne, musela jsem hrát tvrdačku.. 😉 😀 Aby byla i Terka v poho.. 😉
Nejlepší je hned odejít a nevracet se..

janulle22
1. zář 2010

@rosanela no ja se bojim, ze budu rvat... 😅 jestli mi ho ubreceneho bude brat z naruce, tak to se asi neudrzim... 😀

kyti
autor
1. zář 2010

Ahoj maminy, tak přes počáteční obavy jsme to taky zvládly 🙂 Doma trochu plakala, po cestě taky, ale nechala se navnadit. Horší to bylo v šatně, ale po ukázce miniumyvadýlek a minizáchodečků, byla v poho. Ve třídě se rozhlížela, já vyplnila nějaké papíry, chvilku tam s ní pobyla a když si k ní sedla holčička, tak jsem je seznámila a poprosilu tu holčičku - Nikolku, jestli by Pátě ukázala hračky a ona, že jo. Tak jsme se rozloučily a já šla. Dost jsem žasla, páč jsem si představovala ty nejhorší scénáře. V půl jedné jdu pro naši princeznu i se slíbeným dárečkem. Od švagrové jsem slyšela, že ten druhý den bývá horší, tak nám držím pěstičky.

janulle22
1. zář 2010

@kyti sikulka... 😵 darecek urcite udela radost... 🙂

berynka
1. zář 2010

já si taky myslim, že ty následující dny budou horší 😅 ... až zjistí, že tam musí vlastně pořád.