Jak jste vy, maminky, zvládly nástup dítěte do školky?

kyti
23. srp 2010

Zdravím vás maminky. Chtěla bych poprosit zkušenější maminky o tipy a rady jak zvládnout tuto situaci. Čeká nás týden do nástupu do školky a já už mám z toho šílenýho nerva a je mi zle, jen na to pomyslím. ☹ Předem děkuji za optimistické rady 🙂

petra.v
9. zář 2010

@lendy1 to je smutný s tou prací ☹ ať brzy seženeš 😉
To je teda síla s tim,že děti šly za maminkou....to čumim....to aby se člověk bál,jestli vůbec dítě je v době nepřítomnosti rodiče ve školce 😅 😠

elema
9. zář 2010

@lendy1 jojo, jsem taky z LBC, dokonce jsme se kdysi spolu viděli v Babyboomu, na srazu "liberecko z MK" a taky jsem byla v červnu na té info schůzce ve školce, jako ty 😉 No jdeme do Klášterní. Myslela jsem, že máš Davídka na Husovce,ne?? tam se mi to líbilo a přála jsem si, aby tam Mája šla. Ale jdeme normálně do té Klášterní. Nemohla jsem si vybírat ( je to složitější 😕 ) a máš pravdu, je to ta školka, co jim tam zdrhli 2 děti 😠 😠 😠

petja
9. zář 2010

Ráno se Filda vzbudil s rýmou ☹ no brzo teda,toho sem se s miminkem doma obávala nejvíc,ale dala jsem mu homeopatikum a v poledne už byllepší,prý smrkal jen jednou,ucpanej nos nemá,tak se asi srovnává s bacilama,možná je ta rýma reakce na ten stresík...ráno zas do školky nechtěl,ale v poho s manžou odjeli,řekl mi,měj se hezky,já taky a že už se těším.Po obědě jsem ho šla s kočárkem vyzvednout sama,ať jsme na vzduchu,ikdyž pršelo a zase seděl v herně hrál si s knížkou a smál se.Jak mě viděl,zas mi hopsnul do náruče a tuli,tuli 😵
Oběd prý dnes snědl celej,jí i ráno,když přijde do školky,doma dnes nesnídal...

lendy1
9. zář 2010

petra.v, díky 🙂

elema, jé, já tě nepoznala a na info schůzce jsme nějak nevnímalo nikoho 😅 Jen mě tam dostala ta mimina, co se děsně smála tomu, že děti můžou chytnout vši a ptala se, jestli se tam učí jazyky, protože její dcera se učí ang. a chtěla by ji dát ještě na němčinu 😠 Tahle maminka mi jediná utkvěla v paměti 😝
A jj, chodí za Klášter, do pav. B, na tu Husovku chodí děti jen s očními vadami.

petja
9. zář 2010

Včera mi říkala,že přestal plakat hned jak manža ráno odešel,dnes říkal,že byl v šatně chvilu a fakt,hned jak zavřel dveře,přestal plakat... 😉

elema
9. zář 2010

@lendy1 ty jo, okamžitě mi napiš,přes kterou třídu chodíš pro Davídka a v kterém to je patře!!!!
tu maminu si taky pamatuji, fakt jsem si o ní myslela... hlavně, že nezapomněla podotknout, že taky pracuje ve školství....

elema
9. zář 2010

@lendy1 jo a na Husovce jsou právě taky normální třídy!!

veronika76
9. zář 2010

Ahoj holky,už od 1.září sem pravidelně chodím a čtu vaše přispěvky.Náš Honzík také začal chodit do školky.Do školky se vždy těší,vběhne do třídy s radostí,ale když ho vyzvedávám,tak pí.učitelka spustí:"Ten váš Honzík je nezvladatelný,neposlouchá,necvičí s dětmi,utíká na hřišti,prostě si dělá,co chce.Ke všemu se ještě počůrává,i když ho pí uč.na záchod odvede a tam se vyčůrá,sám si jí neřekne ☹ Prostě hrůza,při tom jsem byla přesvědčená,že jsem ho na školku připravovala a vždy jsem byla ve výchově důsledná-pí.uč.si to teda nemyslí 😠 Dokonce jsme s ním byli i u pí.doktorky,dala nám brusinkový sirup na přistydnutý moč.měchýř a homeopatika a také nás uklidnila,že je to stres a že se s tím Honzík musí vyrovnat,je to přeci jen změna a každé dítko reaguje jinak.Tento týden a asi ještě příští ho budu vyzvedávat po obědě,stále doufám,že se to nějak zlomí a bude vše ok.Jsem z toho dost špatná,ale musím vydržet.!!!

petja
9. zář 2010

@veronika76 buď ráda,jak to malej zvládá,zbytek se časem vychytá,ani si pak nevzpomeneš.Na úču se vykašli,tohle by měla zvládat levou zadní 😠

malovani
9. zář 2010

@veronika76 Tohle by si snad učitelka měla nechat pro sebe a hlavně by měla vědět, jak sním jednat a tyhle a podobné situace s přehledem zvládnout!!! To není Tvoje ani Honzíkova chyba...

lendy1
9. zář 2010

@veronika76
to čůrání se časem spraví, uvidíš, D. to dělal taky, první 3 dny byl každý den počůraný, v pondělí i včetně pyžama a od út už si začíná sám říkat a učitelky ho hlídají, aby se nepočůral a raději ho posílají víckrát na záchod.
Jinak teda některé pí. učitelky se snad minuly povoláním, přece od toho tam jsou, aby si s dětmi dokázali poradit a věděli, jak na ně 😒

elema, chodím do pav. B (až ten úplně vzadu) do Koťátek a beru to přez Slůňata (oboje dole). Ty víš, do jakého oddělení malá půjde? Jestli ne, tak bych se ti tam zítra mohla kouknout, mají tam ještě vypsané seznamy, kam kdo z těch nových dětí je přiřazený. Až na tu mě nesympatickou pí. učitelku (ale může to být jen můj subjektivní názor, já vím, že s těmito typy ženských mám většinou potíže) se mi ta školka zamlouvá, je tak klid, mají tam nádhernou zahradu,chodí na procházky na přehradu, mají tam ty interaktivní tabule na výuku a dr. z neurologie nám tuhle školku hodně schvaloval přístupem v těch speciálkách a pochvaloval pí. ředitelku, jak to tam dobře vede. Tak hlavu vzhůru, to zvládnete 🙂

Jinak dneska bez jediné slzičky, vše v naprostém pořádku 🙂

elema
9. zář 2010

@lendy1 Uf!! "chodíme" do Sedmikrásek, taky pavilon B, ale 1.patro. Tak se třeba někdy potkáme 😀
S učitelkou jsem mluvila ( jen si nejsem jistá jménem) a docela se mi zamlouvala, i když ještě jsem jí neviděla jednat s dětmi. Přesto se mi docela ulevilo. Sice můžeme mít naprosto odlišný názor na lidi, ale stejně jsem snad už raději, že o nich nic nevím a tak čekám to lepší.
Fakt závidím, že to Davídek tak bravůrně zvládá, u nás to bude mazec, už mám žaludeční vředy a přeji si ať už nastoupíme a já vím, na čem jsem. ☹
Tak moc dík za info, hlavně to že je tahle školka doporučovaná, to se líp čte a poslouchá, než že jim zdrhají dětičky...

@veronika76 holky mají pravdu, nevzdávejte to a na učitelku zas tolik nedej!!

zuzik.3
9. zář 2010

Tak jsme vydrželi chodit do školky celých 7 dní a už je chudinka nemocná ☹ To jsem zvědavá jak dlouho bude doma a taky jak se jí zas bude chtít potom do školky.....

malovani
9. zář 2010

@zuzik.3 To je mi líto, že malá hned stoná... taky mám z toho strach, jak často bude Evi nemocná, jestli si tam budou děti nemoci předávat dokolečka nebo jak to bude...

Sice jsme chodili čtyřikrát týdně do kroužků, ale přece jen, tam když byl někdo nemocný, tak zůstal doma, ve školce to bude horší, maminky nemusí mít hlídání a do práce třeba musí...

bramburka
9. zář 2010

čau
tak ta naše cácora řve taky jen když tam jdeme, pak se hned uklidní, školku si zatím po 7 dnech moc neužívá, ale dnes u večeře z ničehož noc řekla uplně novou básničku. Učitelky jsou spokojené, že je hodná. Ale večer i ráno vydírá, že ji to tam nebaví a že tam nejde, ale nakonec jde a když ji vyzvedávám, tak je v euforii, všechno mi ukazuje a chce si tam ještě hrát (ovšem se mnou, zkusila jsem odejít na malým a spustila řev), tak asi si takto zbykají, ale je to náročné. Jsem natolik ve stresu, že jsem i přestala kojit, pka má být po někom úzkostná

rosanela
9. zář 2010

@bramburka Tak to máme doma podobné..přijde mi, že ty děcka nás děsně zkouší..taky máme odchody náročný, probulený..vevnitř je potom už v pohodě, ale ty rána..jsou to dramata.. 😒
Teď to začala opakovat i než usnula, že do školky nechce...snad 10x to opakovala..mě z toho za chvíli asi šibne..no nic, jdu si nalít burčák..jsem se odpo odměnila po cvičení a zakoupila ho.. 😉 musím se na to trošku posilnit.. 😉

rosanela
9. zář 2010

@bramburka Opravdu si kvůli tomu i přestala kojit?

bramburka
9. zář 2010

@rosanela nejen kvuli tomu, zablokovala jsem si páteř, krční, bederní, mám zánět sedacího nervu, 3x tydně kapačky, Tramal a injekce...takže kojit nesmím, chtěla jsem odstrikavat, ale uz mi to doma zakazali, ale myslim, ze i stres z ty skolky udelal svý ☹ 😔

bramburka
9. zář 2010

@rosanela mame to uplne stejne, opakuje to taky porad ze nejde, ale jenom nám, pred lidma je děsnej haur, že jako chodí do školky a je velká holka

rosanela
9. zář 2010

@bramburka Ajajaj, tak snad tě to brzy pustí..musí to asi fest bolet..

A dětičky ať už nedělají fóry.. 😉

sylvar
10. zář 2010

Dobré ráno, dneska říkám učitelce, že v pondělí a úterý bych Sofinku potřebovala nechat ve školce na spinkání/odpočívání.TA se zhrozila, že ta adaptace je prý horší a že neví neví,ale nicméně že má odpolední příští týden, tak že to spolu zkusí,ale mám čekat, že když něco, bude volat!Že ji o víkendu máme připravovat, tak to ji do školky nedostanu...nejvíc se bojím, že mi ji kvůli té špatné adaptaci vrátěj za 3měsíce domů, už teď je to problém, když ji nemůžu vyzvedávat, musím být v práci a spolehnout se na někoho jiného, že mi pro ni půjde 😝

tereza1980
10. zář 2010

@sylvar já mám pořád takový pocit, jako že ta školka neplní to, co má. Dříve nastoupili děti 1. září do školky, možná tam pár dní rodiče s nimi chvíli zůstali nebo je vyzvedla babička dřív, ale pak už prostě nastal režim od 8 do 16,30 a hotovo, rodiče jsou v práci tak to mají dělat? já mám to štěstí, že jsem teď na neschopence a pak mě čeká MD, ale včera když jsem jela pro Toničku úmyslně až v půl čtvrté, aby si nezvykala na vyzvednutí po svačině se mě učitelka ptala, jestli si pro ní nechci jezdit už po té svačině?
v těch půl čtvrtý tam byli jsem 3 děti!!! z celé třídy a že prý jich tam odpoledne moc není, tak jsem jí říkala, že jsme měli spíš v plánu to natáhnout, že nevím, jak dlouho budu schopná jezdit autem a až to nepůjde bude dcera odkázaná na manžela, který po ní přijde v půl páté a to nechci vidět, jak by se po 3 měsících tvářila, že tam najednou zůstává, téměř sama až do odpoledne.kam se poděly ty ostatní děti? máme smíšenou třídu, takže předškolní chodí asi už po obědě, musím zjistit, kolik tam je ostatních dětí, přece všichni jejich rodiče nepracují do dvou?

draga
10. zář 2010

@tereza1980, @sylvar jj mojí kamarádce, co je těhotná (rodí v říjnu) zrovna řekli, že se spaním nepočítají, když je doma a že by bylo lepší kdyby si brala malou po o domů... podle mě to zkouší a nemají na to právo, prostě školka jednou je,platíme jí tak co vymýšlí 😲

berynka
10. zář 2010

Ahoj, tak já to musim hodně zaťukat, ale vypadá to, že Hedu se ráno do školky už i těší 😅 😎 . No, uvidíme po víkendu.
Je docela zajímavý, že v každé školce je to docela jinak. U nás se mi zdá, že oni jsou raději, když děti najedou na režim co nejdříve. Rodiče tam ten první měsíc sice mohou být jak uznají za vhodné, ale stejně mám pocit, že ty učitelky to lépe zvládají a organizují, když jsou tam jen děti 😉 . Doporučily tak tři dny zvykací, ty ani nepočítají do docházky a pak už hodně dětí tam zůstalo na spaní.

tereza1980
10. zář 2010

@draga no my se ještě před nástupem ptali, jak to je s případným vyřazením atd. pokud půjdu na MD, ředitelka nám řekla, že to nijak neřeší a dcera může normálně zůstat ve školce, protože byla řádně přijata v době, kdy jsme ještě zaměstnaná, se spaním tam problém nemají, ale spíš s tím odpolednem, ale přece tam zůstávají i jiné děti? co jejich maminky chodí do práce. fakt mě překvapilo, že tam včera byli jenom 3 děti, stejně tam ta učitelka přece musí být, má snad nějakou pracovní dobu, ne?

tereza1980
10. zář 2010

čeká mě teď docela dost doktorů, poradny atd. a jezdím do kladna, takže to mám pak do školky zase zpátky do prahy docela kus a až mě přebere porodnice tak budu jezdit každý týden a to teda nemám vůbec šanci do oběda stihnout 😝 navíc dceři se ve školce líbí, to je hlavní důvod, proč tam chodí, že je ráda s dětmi a naučí se tam to, co jí doma já sama nemůžu poskytnout, nepotřebuju se zbavit jednoho dítěte, abych mohla pečovat o druhý, děláme to pro ní a tak proto mě docela tyhle praktiky překvapujou 😖

draga
10. zář 2010

@tereza1980 ty jo tak dej vědět a zajdem na kafčo 🙂 bydlím na Kladně 😀 ty budeš rodit tady? víš co podle mě je hodně rodičů ještě doma, že si třeba vzali dovču na ten první týden ale pak už tam děti budou dýl, u nás taky spalo asi jen 5 dětí a pak odpo už asi zůstala jen jedna holčička...

tereza1980
10. zář 2010

@draga jo jo, rodit budu v kladně, rodila jsem tam i Toničku a byla jsem moc spokojená, i když to byl císař a já měla pak poporodní komplikace tak personál super, teď jsme ležela na rizikovce v květnu ze zvracením asi týden a taky doktoři bezva, takže s péčí jsem tam spokojená, a jezdím do kladna i k dr. na gyndu 😉 mám to tady zadem od nás tak 15 minut autem
taky si říkám, že snad ještě všechny děti nechodí, i ráno když jí tam manžel vozí po té osmé tam bývá třeba tak do deseti dětí 😒 možná už vypukly nějaké nemoci atd. snad se to ustálí, nerada bych aby tam zůstávala po svačině už sama, ale zase je to docela pro nás zajíždění abych pro ní jezdila extra, manžel to má z práce kousek

draga
10. zář 2010

@tereza1980 já taky rodila v Kladně a taky jsem byla spokojená ale znám plno maminek si na Kladno pořád stěžuje...a odkud jsi jeslti se můžu optat?

niega
10. zář 2010

Mno, vidím, že se to tady pomalu mění na klub matek spokojených školkařů a školkařek. Upřímně blahopřeju.

U nás furt bída. Sice se už nebudí v noci ze spaní a nevolá nás s pláčem, ale pořád máme daleko ke spokojenosti. Ve školce je to podle něho ošklivý, paní učitelky zlý, nikdy už tam nepůjde, chce rovnou do školy atd. Bohužel Edík je to dítě, který to myslí vážně. On prostě celý dopoledne s přestávkama probrečí. Ale prej už se ty nebrečící intervaly prodlužujou. Jsem z toho na nervy...