Jak jste vy, maminky, zvládly nástup dítěte do školky?

kyti
23. srp 2010

Zdravím vás maminky. Chtěla bych poprosit zkušenější maminky o tipy a rady jak zvládnout tuto situaci. Čeká nás týden do nástupu do školky a já už mám z toho šílenýho nerva a je mi zle, jen na to pomyslím. ☹ Předem děkuji za optimistické rady 🙂

anta
27. říj 2011

Tak holčinky, jsme opět nachlazení, že? 😝 Zase rýma, kašel, fakt bezva, se zblázním, kurňa, je to pořád dokola s ním ☹ Jinak Honzík má ve školce lásku, jmenuje se Verunka, nosí brýle a proto se Honzíkovi líbí, sám mi říkal, že se mu líbí, protože má brýle a je jiná 😀 Dávají si i pusinky, mi říkal, to jsou teda velké děti, co? 😀 😀 😀 😀 😀 😀

anta
27. říj 2011

Holky, jestli se chcete zasmát, tak předevčírem jsem si vyzvedla dítě s levou bačkorou na pravé noze a obráceně a taky měl tepláky prdelkou dopředu, jsem teda zírala 😝 Až jednou bude mít tepláky na hlavě a tričko kolem nohou, tak se nebudu ničemu divit 😅 😅 😅 . Naše zlatíčko ale dělá pokroky, už si konečně začíná hrát i s dětmi, má tam lásku, a dneska mi přinesl krásný obrázek, tak kuk 😉 Také můžete posílat díla vašich dětiček, ať nám toto téma neodumře, co vy na to? 😉 😵

jitafol
31. říj 2011

Tak dneska byl Tom ve školce po 9 dnech prázdnin. Zvládnul to na jedničku, prý byl uplně v poho. A to tam ani neměl kámoše Vojtu, který je nemocný.
Začíná hodně mluvit i o ostatních dětech, tak snad se už opravdu začleňuje do kolektivu. A dneska říkal maminko děti mě hladili po hlavičce - a víc jsem z něj nedostala jako proč, jen že on je hladil taky.
Krásně už dokáže mluvit o tom, co dělali. Např. dnes nějakou hru, kdy paní učitelka řekne třeba: "nechci vidět pusinku" a oni musí zakrýt pusinku ručičkama, "nechci vidět ouška" atd. Celý odpoledne to tu opakuje neustále dokolečka a už si u toho i vymejšlí rošťárny - taťkovi řekl "nechci vidět pinďoura" - hustý jsme se řezali na celý kolo🙂

anta
31. říj 2011

Ahoj holčiny, musím si postěžovat, Honzík ve školce dobrý, ale už mě začíná vadit, že dám čistý dítě do školky a vrací se mi domů prase špinavý. Holky, celý rukávy od nudlí, nudle na obličeji a jídlo na zádech na tričku. Huby jim tam neumyjou, co je rok dlouhej, hlavně ta Maruška, ta si pořád na nějaký dítě stěžuje, ale od ní ty děti chodí vážně jak prasata 😝 😝 😝 Dali jsme Honzíkovi pásek kvůli přecházení na rukáv od bundy, je takový fosforeskující ohledně aut a ještě svítí červeně, když se zapne a holky, dneska jsem doma zjistila, že ho vlastně vůbec nemáme! Zítra se na to musím zeptat, kde jako je. Už se nám tam ztratila rukavička a nemáme jí doteď 😝 😝

marjama
1. lis 2011

Ahoj holky, už nějakou dobu jsem sledovala vaši diskuzi, protože nás taky čekal nástup do školky. Martí je prcek, takže chodí zatím na 5 dní v měsíci, ale i to zatím stačí. Chtěla bych se vás zeptat na zkušenosti ve smyslu komunikace s učitelkami. Martí chodí domů po obědě (spinkání si zatím netroufnu) a když si pro ni přijdu, tak se vždy učitelky ptám, jestli byl v něčem problém a jak se Martí zapojovala do hry atd. A teď můj problém - mám pocit, že ty učitelky hrozně otravuju, že se na něco ptám 😠 Vím, že tam mají 25 dětí, ale Martí je tam úplně nová, navíc je nejmladší, tak jsem myslela, že v těch začátcích by mi aspoň mohli říct, jak si Martí ve školce vede. Další věc, co mě zarazila, je ta, že se mi učitělka ani nepředstavila, ani Martince neřekla třeba, ahoj, já jsem tvoje paní učitelka Libuška atd. Jsem asi divná, ale čekala jsem víc vstřícnější přístup. Včera mi akorát řekla, že Martí má problémy s oblékáním, že jí musela skoro všechno pomáhat. Doma když je v klidu, tak se v pohodě oblékne, ale ve školce pořád ještě brečí, tak je to prostě něco jiného ☹
@anta S tím utíráním pusy, nosu atd. to mi ani nemluv. Martí je pokaždé špinavá od oběda, posledně měla celé tričko mokré od čaje, musela na sebe snad vylít celý hrnek, no hrůza. Oni asi spoléhají na to, že já si pro ni po obědě přijdu, a tak ji prostě nepřevléknou. Nechci vidět, jak bude vypadat, až bude ve školce celý den 😠

verbalinka
1. lis 2011

@marjama syn je ve školce skoro nejmladší, 3 mu teprve budou a uč se mu představily a taky na mě za začátku zkoušely, že se neumí oblíkat apod. Nesmíš se nechat zatlačit do kouta a v klidu odpovědět, že je ještě malá a že doma to umí a určitě se to časem poddá 😉 Až se Martinka otrká, tak bude vše v pohodě zvládat 😉

A špinavý děti - u nás je to podobný. Taky má špinavý triko, občas i tepláky, ale mně tohle nevadí. Chápu, že dvě učitelky nemůžou sedět u dvaceti dětí a že se logicky každé pokecá. Pokud není mokrý, tak je to přece jedno, ne? Doma taky nechodí jako ze žurnálu a určitě ho pokaždý nepřevlíkám jen proto, že si utře pusu od marmelády do trika (mmch to dělá pořád, lump jeden 😀 ) 😉

anta
1. lis 2011

Dneska Honzík přinesl krásné dílky ze školky, tak ho mám v kuchyni, kuk 😵

berenika39
1. lis 2011

@anta to je fakt milý, dobrá práce🙂

anta
1. lis 2011

@berenika39 - díky, já jsem z toho taky celá nadšená 😵

lollaj
1. lis 2011

Ahoj holky, tak jsem asi prohrála na plný čáře 😢 Dcera nastoupila do školky 1.září, první týden úplně super i tam spinkala.Říkala jsem si, že maminky přehání, co se týče vstupu do školky....Druhý týden začala strašně plakat,že tam nechce.Dokonce i p. učitelky mi říkaly,ať jí dávám jen na dopoledne,že si musí zvyknout.Minulou středu paní uč. říkala,že je čas i na spaní.Když jsem to oznámila dcerce,tak začala hrozně brečet (spíš řvát), že tam nechce být.I přes to jsme jí tam dali na celý den. Bohužel i před spaním ve školce měla skoro až záchvat (prý ležela na zemi kopala nohama a brečela). Problém je ten, že mi každý den kolem 16h říká,že tam nechce spát-jede jak kolovrátek a po uložení do postele brečí tak, že budí i mladšího bráchu (bohužel ani trochu nepřeháním,doopravdy vkuse mluví s pláčem nastřídačku min 4h,spíš více). A ta prohra-když dnes ještě ve 20:30 bulela tak až málem zvracela,tak jsem ji řekla že přijdu pro ni po obědě - bylo okamžitě po pláči, usmála se a do 5min spala.
Měla jsem s ní dohodu,že jeden den spát a jeden den po obědě.Bohužel měla zítra spát.Jenom bych dodala,že když jde jen na dopoledne,tak se moc těší,připravuje si oblečení na hromádku,korálky...
Mám ji tam dát i přes její nechuť, vydržet její pláč?Prosím poraďte.
Bohužel v době,kdy mám pro ní jít do školky,tak syn hrozně pláče,páč chce už spát.(umí spát jen v postýlce) a já nemám hlídání.

omlovám se za román

verbalinka
2. lis 2011

@lollaj to ti nezávidím, ale u nás to samé (akorát já ho nenutím). Dopo v pohodě, ale spát tam nechce ani za nic. Protože tam být nemusí a tvoje malá taky ne, tak bych ji vyzvedávala po o. Nemá smysl to lámat. Je těžký z těch prďolů vytáhnout, proč nechtějí a může to být nějaká drobnost, která ji na spaní tam vadí. Zkus u syna posunout večerní spánek třeba o půl hoďky, aby pak vydržel na denní spaní, než se vrátíte domů.

reruna
2. lis 2011

@lollaj to je fakt situace, ale jestli je to takhle, tak bych jí tam na to spaní nedávala, mě to přijde už jako dost vyhrocené - tak dlouhý večerní pláč atd. škoda, že malej neusne v kočárku, mohli jste spojit procházku s vyzvednutím dcerky po o...nějakou chvíli bych to zkusila ji vyzvedávat po o... a pak o tom pomalu zas mluvit, třeba z ní vypadne, co jí tak vadí na tom spinkání a přijdete spolu na to, jak by to mohla zvládnout....

lollaj
2. lis 2011

tak dneska ráno šok pro dcerku i mě.Opět ráno pláč,ikdyž jsem jí slíbila,ža půjde po o.Vlezeme do školky a já to oznamuji učitelce a ta řekla:"ani náhodou, Elinka tady bude dneska se mnou,bude tu spát i V (její nejlepší kamarád) a vy si přijdťe až po spaní."Je pravda, že než jsem opustila školku,tak už neplakala.
Pak mi učitelka volala,že si hraje s V, směje se a je naprosto O.K. Že mě prý jen psychicky vydírá,když jí vozí manžel tak prý vedle něho skáče,má úsměv od ucha k uchu....Bohužel ji může vozit jen 1x týdně.
Chjooo,doufala jsem ,že mě to mine.Pravda je,že jsem z toho celá přešlá ☹

evaviki
2. lis 2011

@lollaj no ak je v skolke v pohode a smeje sa, tak ta len vydiera.. ak by bola smutna a nezapajala sa, tak by z toho mala fakt trauma.. mne pomohlo, ze ma tie sceny zacali vytacat a Sebik videl, ze ho nelutujem, ale hnevam sa a bol klud.. ale ak ti kvoli tomu doma place cele odpoledne, tak by asi bolo fajn opytat sa nejakeho psychologa, ako postupovat..

anta
2. lis 2011

@lollaj - nic jsi neprohrála a já být tebou, spolupracuji s učitelkami, já to taky tak udělala a dobrý, věř mi, holčina tě opravdu jen vydírá, ale to přejde. Honza to taky na mě zkoušel, ze začátku jsem z toho byla taky přešlá, jenže jakmile začne dělat psí oči, tak se otáčím a dělám že nic nevidím, vím, že je to krutý, ale to dítě musí pochopit, že takhle cesta nikam nevede. Nedej se, buď rozhodná, já taky taková musím být a spousta maminek taky. U vás je situace ztížená tím, že máš ještě chlapečka doma a ona to ví 😉

lollaj
2. lis 2011

moc vám děkuju za podporu a názory. Musím říct, že p.učitelka věděla přesně co dělá. Když jsem odpoledne přišla do školky, tak tam Ela běhala smála se...prostě super nálada. Doma se mě ptala jestli tam bude zase spát, když jsem řekla, že ano, začaly se jí oči nalévat slzami, ale nereagovala jsem .A světe div se-je klid!!!Ještě se mě tak 150x zeptala jestli přijdu až se vyspinká ,dá si svačinku a pohraje si .Ale žádný řev, žádný kopání ani přemlouvání. Připravila si oblečení do školky-musela si to i vyzkoušet,aby se viděla v zrcadle a šla spát. 🙂
Jen se modlím, aby jí to vydrželo....

bramburka
2. lis 2011

@lollaj super, no tak xendě jsou dnes 4 roky a pořád tam nespí, zatím jsem t nehrotila, ale jsme dohodnuté, že po oslavě narozek v úterý poprvé bude spát, ona tam nechce ani na dopoledne, ale přitom ve školce je v pohodě, takže paní herečka. No už ted je mi zle, ale tak nic špatného se jim tam neděje, ne? 😉

lollaj
2. lis 2011

@bramburka myslím, že je to tam fajn, to by jinak nechodily domu s dobrou náladou,ne? Ale co se týče mě, já byla hotová, smutná, zoufalá-ani to nedokážu popsat. Dnešní den do odpoledne byl pro mě "pod psa". Měla jsem strach jít pro ní, vůbec jsem netušila, co můžu očekávat, ale nakonec jsem byla mile překvapena.Ale nechci to zakřiknout, není všem dnům konec.

anta
2. lis 2011

@lollaj - no vidíš, s koníkem nejsi nikdy sama. Mně je třeba taky občas Honzíka líto, že je tam vždycky dlouho, ale od nového roku tam bude ještě déle, tak to ani nechci vidět, ale holt nemůžu nic dělat. Tak máš doma malou héééérečku, uvědom si, kolik jí je, bude si vymýšlet a tak se na to připrav, ale když vidíš, že ve školce je v poho, tak se opravdu jejími slzami netrap, není proč 😉

bramburka
2. lis 2011

@anta
@lollaj přesně, jak jsou tam v pohodě, tak je to dobrý, mě trápilo, když brečela i tam, etd údajně nebrečí. Nám říká, že ráno brečet nebude, nebo že neví, ale je vidět, že í že bude, ale nechce se jí to řešit.

anta
2. lis 2011

@bramburka - Honzík se mě každé ráno ptá, jestli si může zaplakat. No jsem asi drsná, ale to, že pláče ve školce (nebo spíš plakal) mě trápilo míň, než kdyby mi plakal doma, že nikam nejde. Ve školce u toho nejsem 😀 😀 😀 😀 😀

lollaj
2. lis 2011

@bramburka mě ze začátku břečela hodně, tak mi bylo doporučeno,abych jí vodila jen na dopoledne (nakonec z toho byly 2 měsíce) a najednou učitelka zavelela - řekla Ele "přines pyzamo"....čekalo se až přestane brečet, bude se zapojovat, najde si kamarády...Taky mi p.uč. říkala, že se nesmí tento čas prošvihnout.
Ale i tak si nemyslím, že je vyhráno. Obávám se, že po víkendu to tu opět bude a já budu opět bulet na Koníkovi 😀

lollaj
2. lis 2011

@anta souhlasím s tebou. Spíš mě trápí (trápilo?) že bulí doma, měla jsem hrozné výčitky. A že je Ela hérečka, to vím. Už jsem jí několikrát říkala, že na ní čekají v Národním 😀

bramburka
2. lis 2011

@lollaj tak xenda chodí až od října, takže měsíc, no chci se zeptat uči v pátek, zda to zvladne příští týden, 1x to asi vyzkoušíme

anta
2. lis 2011

@lollaj - tak to se tam potkají s naším Honzíkem, to bude láska, uvididíš 😀 😀 😀 😀

lollaj
2. lis 2011

@anta 😀 😀 😀

verbalinka
3. lis 2011

@lollaj paráda, že se to vyřešilo 🙂 Pokud je tam spokojená, tak to neřeš a její domácí reakce ignoruj.
Will tak nadšeně nevypadá, když ho vyzvedávám. Je na něm vidět, že ho to baví, ale ne tak moc, aby tam vydržel celý den. Ale on ještě nemá ani tři roky, takže čekám, že to časem přijde
🙂

anta
3. lis 2011

Ahoj holčiny 😉 Honzík měl ve školce vepřová játra a vlastně je ani neměl, vyplivl je, že to nebude jíst, no je fakt, že jatýrka opravdu nemusí ani doma, takže má vyprané oblečení a dobrý 😀 😀 😀 😀

anta
3. lis 2011

Honzík se bude v úterý ve školce fotit, to bude super 😵 Už mu dávám instrukce, aby se na fotce netvářil jako opice, ale hezky se usmíval, jestli to tedy umí 😀 😀 😀

jitafol
3. lis 2011

@anta my se fotili včera, tak jsem zvědavá jak se tvářil. Když fotíme my, umí někdy dělat děsný grimasy😀