Jak jste vy, maminky, zvládly nástup dítěte do školky?

kyti
23. srp 2010

Zdravím vás maminky. Chtěla bych poprosit zkušenější maminky o tipy a rady jak zvládnout tuto situaci. Čeká nás týden do nástupu do školky a já už mám z toho šílenýho nerva a je mi zle, jen na to pomyslím. ☹ Předem děkuji za optimistické rady 🙂

chenchen21621
8. zář 2010

ak to držím pěsti, ať je to bez pláče. My máme také babičku 120 km, teď za prázdniny tam byla 2x celý týden, jednou měsíčně bývá na celá víkend, prostě dovezeme a jdeme si po svým- jsme rádi, že nám někdo pohlídá a že Mie je u babi dobře, dělá tam jiné věci než doma. jasný,že to je dítko od dítka, některý prostě bez mamky nemůžou být, to naprosto chápu. Tak snad Máje děti pomůžou překonat to období 😲 😲 😲
http://www.shoppandorabeads.com/

faflina
8. zář 2010

Ahoj holky tak mi dneska docela dobrý sice asi 200x řekl, že tam nechce a že že se mu tam nelíbí, ale šel a dneska sem ho ani moc neviděla brečet, jen takové hm, hm..... říkala jsem si, že je to lepší no uvidíme co bude dál a hlavně po sobotě a neděli. U nás je 20 dětí na dvě úče. Ale ráno brzy je tam jen jedna a odpoledne je tam taky jen jedna. Obě jsou tam hlavně od 9-14hodin. 14.9. budou mít focení, tak jen doufám, že nebude nemocný, prý to začíná řádit, ve druhé školce mají mít 25 dětí a dnes jich tam měli jen 9 prý všeci nemocní.

faflina
8. zář 2010

@sylvar Ta vaše babča, chjo, to aby všem telil každý co má jak udělat. Snad se na vás učitelka moc nezlobí. Zkusilas taky nějaké Homeopatika na tu psychiku? Mi je už bereme dneska 6 den a je to lepší a lepší. No možná to ani homeopatikama není, ale uškodit nemůžou.

petamarketka
8. zář 2010

Ahoj
tak jsme doma... Dnes to probíhalo dobře (protože jsem tam byla) Marky si mě ale moc nevšímala - nevisela na mně (za což jsem ráda), ale hlídala si mě, to zase jo...

Dnes už tam byla jen jedna uč (na těch 9 dětí - chudinka )

Jeden kluk (taky hodně plačtivý) tam dnes plakal a tak jsem byla zvědavá na přístup uč - moc si ho nevšímala, jen mu řekla, že už jí bolí uši, pak poznamenala, že dnes to mají ve školce s hudbou (myslela tím Robinův pláč) ... Takže pokud takhle nechala plakat včera i Markétku, tak chápu, že se pak bouchala do hlavy, jen aby na sebe upozornila a někdo si jí všímal (podal jí pomocnou ruku) ...

Dnes bylo divadlo - od 9:30 do 10:20 tak měly o zábavu postaráno, pak děti šly na zahradu a ve 11:15 zpět do školky na oběd... Takže dnes ten program byl vcelku daný, jasný, pro uč. nenáročný Jen musely děti ohlídat (takže žádná změna )

Markynku ráno rozhodil ručník - šly si umýt ruce, pak jim uč. řekla, ať se utřou - Máka šla ke své značce a ručník tam nebyl - tak ji to rozhodilo a začala brečet (ano, v tomhle je to taková malá "trubka" rozhodí ji pitomost.....) Ale vím, že kdybych tam v tu chvíli nebyla, tak už je s Mákou pro ten den konec.... Neuměly by jí z toho dostat... Já jí jen řekla, že se nic neděje, ať to řekne uč. a ona jí dá jiný - a bylo po pláči .....

petamarketka
8. zář 2010

@faflina Dnes zajdu do lékárny a snad tam ta homeopatika budou mít... Ráda zkusím 😉 To dávkování je psané na příbal. letáku?

faflina
8. zář 2010

@petamarketka Myslím že není ráno a večer lžička a před podáním protřepat. mudry jsem se neptala jak dlouho je brát, ale v knížce kterou mám je 10dní

petamarketka
8. zář 2010

Díky 😵

rosanela
8. zář 2010

Tak ve školce Terka nakonec prý dobrý, se po chvíli prý uklidnila, hezky si hrála..v šatně, jakmile mě uviděla, tak se na mě tak vrhla a začala mi dávat hubany.. to vyzvedávání je na tom to nejlepší..byla tak ráda, že jsem pro ní přišla..to byl doják.. 😵
Teď je ale, jak utržená ze řetězu, chce dělat tisíc věcí najednou, do toho mele a mele..holt, jak musí být krotká ve školce, tak si to vybírá..teď jsem jí zabavila lepidlem, nalepuje malé barevné kousky na papír..tak snad bude chvíli klid..to je takový rozruch, když je Terka doma.. 😲

petamarketka
8. zář 2010

Rosi, to vyzvedávání ti tak závidím 😵 😵 😵 Snad se taky dočkám 😉

rosanela
8. zář 2010

@petamarketka Určitě se dočkáš, chce to čas..je to fakt dojemný, úplně se jí rozzáří očíčka a je tak štastná, že mě vidí..a já jí.. 🙂

rosanela
8. zář 2010

@petamarketka A jak zítra? To už tam nemusíš být?

petamarketka
8. zář 2010

Musím, minimálně týden... 😝 No, co alespoň si už i Peťulka zvyká na školku - zatím teda ale nemusí poslouchat p. uč. 😅

petja
8. zář 2010

@petamarketka takovou školku nezávidím,to je dost zásadní chyba,že nejsou schopné,či ochotné děti zabavit,dostat ze stresu,u nás ve školce je fakt skvělá paní učitelka,aspoň teda pro malošky,kam chodí Filí 😉 dnes říkala,že co zaklaply za manžou dveře,plakat okamžitě přestal a šel si hrát 😵 Odpoledne říkal,že zítra jde do školky,takže to vypadá nadějně a já jsem na malýho fakt pyšná,i,když bude zítra třeba plakat,horší,jak včera už to nebude,dnes se usmíval,jak jsem došla pro něj a utíkal a skočil mi do náruče!To bylo radosti!!! 😵

tereza1980
8. zář 2010

u nás dnes taky vše ok, ráno dcera manžela popoháněla aby už jeli do školky, tam prý v pohodě, jela jsem pro ní po svačině, ale ještě jedli, tak jsem čekala v šatně a přes okno na ní koukala, docela jedla, ale nedostala pití, jednou jsem jí zaslechla jak si o něj říká, ale uč. to asi neslyšela 😒 pak už si šla jedna maminka pro svojí holčičku, tak Tonička začala vyhlížet jestli už tam taky jsem a jak mě viděla hned ke mě běžela a že už svačit nebude, ptala jsem se jí na to pití, ona že má žízeň, tak jsem jí poslala za uč. aby si řekla, ale ta se věnovala něčemu jinému a tak jsem jí nakonec podala skleničku s pitím sama 😖 a to tam po tom spaní už moc dětí nemá, řekla bych celkem tak do deseti.
jinka prý byla hodná, neusnula, jen odpočívala, ale prý je potřeba zapracovat na oblékání, že jí to nejde, když se jí to hned nepovede tak toho nechá a věnuje se jinému, no, doma se oblékat s malou asistencí umí, mám jí dávat spíš volnější věci, dnes měla legíny a užší triko, asi to šlo hůř, ale myslím, že pomoci pár dětem po spaní z pyžama není taková práce, co myslíte? ale jinak se tam smála, škládlila se k klukama u stolu, takže bych řekla, že se už rozjíždí 😀

tereza1980
8. zář 2010

@petamarketka a kam chodíte do té školky? to je vážně divný přístup, moje kamarádka dala dceru taky do školky, kde po nich chtěli aby byli při té adaptaci 14 dní, celý tento týden tam ještě děti nespí, nakonec se rodiče vzbouřili a děti tam nechávají od pondělka už samotné a vyzvedávají po obědě, ale kamarádce téměř každý den když dcera pláče volají. to je fakt děs.

bera28
8. zář 2010

Ahoj holky, mám na vás dotaz. Prckové nastupují od října do školky na 5 dní v měsíci. Před chvílí jsem se vrátila z třídní schůzky a učitelka mi říkala, že je v den nástupu mám ráno přivést a po obědě si je vyzvednout. Ale říkala to tak obecně, jako kdyby měli každý den chodit domů hned po obědě. Což já teda neplánovala, chci je tam nechávat hned od začátku na celý den. Nevíte, prosím, některá jestli je ta 5denní docházka omezená jen na půl dne?? Předem díky.

rosanela
8. zář 2010

@petamarketka To mi tedy přijde hodně divný přístup..že tam máš pořád být..mi to přijde kontraproduktivní..

My jsme dnes měli zrovna ve školce infoschůzku a ředitelka říkala, čím méně tam s nimi strávíme, tím líp..když nás vidí, tak třeba brečí, ale jakmile jsou tam sami, tak obvykle tak do 10 min. přestanou..holt to na nás zkouší, musíme to ustát..je to ale náročný.. teď večer zase Terka říkala, že tam zítra nechce..to bude zase nátlak..pak se jí tam už ale líbí..

petamarketka
8. zář 2010

Ros, je to tak... Oni je nedokáží zabavit, proto jim tam potom tak pláčou - nepláčou při předání, ale hodinu poté... 😔

petamarketka
8. zář 2010

Ale prý je to metoda (ta zvykací doba) kterou mají vyzkoušenou...
Já se jim to snažila narušit, ale nepovedlo se mi to (viz ta žádost, ať mi nevolají a nechají si ji tam ty tři hod)
Tak teď tedy přistoupím na jejich hru a budu tam s ní... Uvidíme.... Myslím si, že když půjdu proti nim, bude to akorát tak horší... Zatím mi "nevadí" tam dopoledne být... Peťulce se tam líbí - tolik hraček 😀 😀

rosanela
8. zář 2010

@petamarketka Je vás tam takhle víc?
Tak držím palce, ať se to brzy nějak srovná.. 😉

petamarketka
8. zář 2010

Jj, jsme tam 3 - ale ostatní maminky se nad tím nepozastavjují (zřejmě nechodí na koně a neví, co je normální 😀 😀 )

malovani
8. zář 2010

@petamarketka Já tomu furt nějak nerozumím... Kdybych byla s Evi jednou jedinkrát ve školce, tak mi příště zaručeně vmete, že když jsem tam s ní byla jednou, proč tam nemůžu být pokaždé... Takhle to přece vnímají i jiné děti, ne?!

petamarketka
8. zář 2010

@malovani Já to taky nechápu, snažila jsem se jít proti tomu, ale nespolupracovali se mnou... Volali mi i přes výslovné přání ať to nedělají......

malovani
8. zář 2010

@petamarketka Já vím, četla jsem Tvoje příspěvky, vlastně celou diskuzi, abych viděla, jak to chodí jinde, ale tohle mě teda zarazilo... Přijde mi, že to není k ničemu dobré, stejně tam jednou ty děti zůstanou samy, ne... A kdybys byla v práci a nemohla tam na jejich zavolání jít, tak budou dělat co 😨 ?

petamarketka
8. zář 2010

Netuším... jsem tam jediná matka na MD, ostatní nastupují do práce později... 😝

kyti
autor
9. zář 2010

Ahoj holky, to jsou teda věci v těch školkách. U nás je 28 dětí na dvě učitelky a řekla bych, že to zvládají. Zato Páťa to přestala zvládat. V po a út úplně v pohodě - nadšená, bez slziček, ale včera ráno začala, že nepůjde...pláč a hotovo. Brečela ještě po cestě, ale v šatně se uklidnila a v klidu šla do třídy. Odpoledne - po obědě jsem se dozvěděla, že to byl velmi dramatický den. Pořád brečela - spíš se jako vztekala a nehnuly s ní po dobrým, ani po zlým. Tak si jí nevšímaly a když Páťu něco zaujalo, tak se přidala. Že se myslí, že to teď začne zkoušet a záleží na nás jestli nepovolíme. Pokud ano, bude to očistec. Celou cestu dom brečela, doma, když si na to vzpomněla, pak když přišel táta a v noci se dvakrát pláčem vzbudila. Pořád dokola se ptá, proč tam musí. Když jí to vysvětlím 100x, tak pak už jsem vytočená! Teď ještě spí, vůbec se na ten dnešek nětěším. Ale vydržíme!! To ona se dokáže zabejčit, po kom tohle má? 😲
Maminky, držte se. Ta dítka nám dávají zabrat, co?

kristi
9. zář 2010

dneska povidala,ze nechce...malicko natahovala,ale pak dobry.....tak snad je v pohode. U nas je rano hlida jedna starsi pani, nez prijde ucitelka a ta se Mie asi nelibi

sylvar
9. zář 2010

bera, u nás ve školce první týden nesmí nové děti spát, my řekla úča, já ji chtěla hned nechat do čtyř,ale prý nee..a Sofi teda chodí denně,tak nevím, jak je to na 5 dní v měsíci(ú, to je málo)
kyti, nezávidím 😒 ale bude to lepší

rosanela
9. zář 2010

Ahoj!

Tak dneska to bylo u nás zase s řevem ☹ , už po cestě začala natahovat, před školkou chtěla utéct na hřiště, prostě se jí tam vůbec nechtělo, v šatně už začala silně brečet..no nakonec jí učitelka musela ode mne zase odtrhávat a já utéct.. ☹ pořád opakovala, já tu nechci být sama..mi jí bylo líto..snad už to brzy skončí..je to tedy nápor na nervy..

A jak ostatní?

kyti
autor
9. zář 2010

Tak je Páťa ve školce. Zase celou cestu řvala, že tam nechce, že chce být doma a proč tam musí. Zjistila jsem, že když se jí to snažím vysvětlit, je to ještě horší, tak jsem mlčela. Ve školce paní učitelka po včerejším "dramatickém" dni dost chladně pozdravila a brečící Páti si nevšímala. Seděla s dětmi u stolu a stvěla domečky. Tak jsem se snažila Páťu zabavit sama, ale jakmile jsem se chtěla vzdálit, začala nanovo a paní učitelka nic. Že by mi pomohla ji vtáhnout do hry s ostatními dětmi, co bych to po ní chtěla?! Nakonec jsem chtě nechtě dala Páťe pusu, že musím a nechala ji plačící u stolečku. Oknem jsem se ještě mrkla, co se tam děje: Páťa brečí sama u stolu a paní učitelka si hraje s jinými dětmi. Dost mě to naštvalo a o to víc je mi do pláče. 😢
Jaké jste měly ráno vy?